חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונה עקב קריסת משאית - שיעור הפיצויים שנפסק

מחבר: 12/12/2019 18:23

אל פתחו של בית המשפט מגיעות לעיתים קרובות תביעות בגין תאונות דרכים אשר אינן בגדר תאונה 'קלאסית', בה רכב אחד פוגע ברכב אחר אלא אירוע בו מעורבים מספר רכבים, בנסיבות מורכבות.

במקרים אלה נדרש בית המשפט לקבוע אם הפגיעה הינה בגדר תאונת דרכים כהגדרתה בחוק ומי אחראי לפצות את התובע בגין הנזקים והפגיעות שנגרמו לו.

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בעניין אליהו גד נ' אליהו חברה לביטוח, הדר חברה לביטוח ואבנר אגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ עסק בתביעה לפיצוי כספי בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע כתוצאה מתאונת דרכים.

נסיבות המקרה

גד, יליד 1968, עבד כנהג משאית בחברת "שופרסל". ביום 31.01.98 עצר את משאיתו בצד הכביש ופנה לסייע למשאית נוספת של החברה בהחלפת גלגל.

תוך כדי ביצוע אותו תיקון דרך, בעוד התובע שוכב מתחת למשאית, פגעה בה משאית נוספת והמשאית תחתיה שכב נפלה עליו. לאחר התאונה הובהל התובע לבית החולים סורוקה בבאר שבע ואושפז למשך כ 40 יום.

ביום 10.09.98 הועבר לשיקום והמשך טיפול בבית החולים תל השומר עד ליום 07.01.99, ולאחר מכן לשלושה ימים נוספים. כתוצאה מהפגיעות מהן סבל נקטעה ידו הימנית של התובע ואובחן אצלו שבר פיצוץ בעצם הטיביה ברגלו השמאלית, אשר גרם לקיצור הגפה ולפגיעה קשה במערכת העצבים שבה.

מאחר ולא היתה קיימת בין הצדדים מחלוקת באשר לאופן התרחשות התאונה, נדרש בית המשפט לדון בסופו של יום בשאלת הנזק שנגרם לגד. המוסד לביטוח לאומי העריך את נכותו הרפואית בשיעור של 100%.

התובע טען, כי יש להעריך גם את נכותו התפקודית בשיעור של 100%, שכן מאחר והוא בעל עשר שנות לימוד בלבד ומקום מגוריו, אופקים, מתאפיין בשיעור אבטלה גבוה, לא הצליח התובע למצוא פרנסה לאחר קרות התאונה.

עוד טען התובע, כי השקיע מאמץ רב בשיקום, אך בשל הקשיים הכלכליים מהם הוא סובל נמנע ממנו להגיע למרכז השיקום בתל אביב ועקב כך תוכנית שיקום בה לקח חלק נעצרה.

הנתבעות טענו מנגד, כי יש להעמיד את שיעור נכותו התפקודית של התובע על 50% אחוזים בלבד למרות נכותו הרפואית הגבוהה, מאחר ולנכות ברגל אין השלכה תפקודית והיות ווקטועי יד מסוגלים להשתלב  בעבודות למרות נכותם.

הנתבעות הכחישו את העובדה כי התובע גר באופקים וטענו כי הוא מסוגל למצוא עבודה מחוץ לאופקים ואף עובד בפועל ברפת השייכת לחברו.

נוכח האמור טענו הנתבעות כי התובע לא קיים את החובה המוטלת עליו להקטין את נזקו.

לחץ כאן לקריאה מורחבת בנושא תאונות משאית:

פגיעה מדופן משאית - האם תאונת דרכים?

פיצויים בגין נפילה ממשאית

בית המשפט קיבל את עדות התובע באשר למאמציו לחפש עבודה וכי למרות שהיה עריק מהצבא ואף בעל עבר פלילי עבד ברציפות כשנתיים לפני התאונה, הקים משפחה ולולא התאונה היה ממשיך לעבוד עד לגיל פרישה.

עוד קבע בית המשפט, כי על התובע אכן מוטלת חובה להקטין את הנזק וכי הוא מסוגל להשתכר לדוגמא, כפי שהעיד התובע בעצמו, בנהיגה ברכב היסעים. לאור כך קבע בית המשפט את שיעור הנכות התפקודית של התובע ב 75%.

את הפסדי ההשתכרות לעבר של התובע אמד בית המשפט בסך של 841,991 ש"ח, בהתאם לשכר אותו השתכר קודם לתאונה - 6,371 ש"ח כפול 112 חודשים שעברו מיום התאונה עד ליום מתן פסק הדין.

את הפסדי ההשתכרות לעתיד קבע בית המשפט בסך 2,374,377 ש"ח, לפי שכר ממוצע של 9,100 ש"ח (75% ממנו) מאחר ולתובע נכונו שנים רבות של עבודה עד גיל פרישה (67) וצפוי ששכרו היה עולה במקום העבודה הנוכחי או בעבודה אחרת כנהג.

עבור הפסד פנסיה וזכויות סוציאליות קבע בית המשפט סכום של 100,00 ש"ח כסכום גלובלי.
התובע ביקש פיצוי בגין דיור אך לא הוכיח טענה זו והיא נדחתה על ידי בית המשפט.

בגין עזרת צד ג' לה נזקק התובע קבע בית המשפט סכום של 3,420 ש"ח לחודש, אשר הסתכם בסך של 533,383 ש"ח לעבר ו 1,469,762 ש"ח לעתיד.

בגין ניידות פסק בית המשפט סכום גלובלי של 75,000 ש"ח.

בגין הוצאות רפואית נפסק סכום גלובלי של 100,000 ש"ח.

התובע ביקש פיצוי בעבור שירותי מין מאחר ולאור גירושיו ופגיעתו הוא סובל מקושי לקיים יחסים עם בנות המין השני, אך בית המשפט קבע כי פסיקת פיצויים בגין ראש נזק זה אינה מוכרת ונוגדת את תקנת הציבור.

גם תביעותיו של גד בגין קשיים בקבלת משכנתא והלוואות שנטל נדחו על ידי בית המשפט.

בגין כאב וסבל פסק בית המשפט פיצוי בסכום 215,589 ש"ח.

סך כל הפיצוי שנפסק, בניכוי תגמולים שנתקבלו מהמוסד לביטוח לאומי בסך 3,430,918 ש"ח ותשלומים תכופים שכבר נתקבלו בסך 335,244 ש"ח, עמד על 568,567 ש"ח בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים מומלץ לפנות אל עורך דין תאונות דרכים מנוסה ומיומן, לקבלת סיוע משפטי.

חשוב מאוד לערוך מעקב מסודר אחר כל המסמכים הנוגעים לאופן התרחשות התאונה ולטיפול הרפואי אשר ניתן בעקבותיה.

עורך הדין יוכל לסייע לך באיסוף ותיעוד החומר ובפניה למומחה רפואי מתאים, אשר יעריך את שיעור הנזק שנגרם לך.


  לקבלת סיוע והכוונה לחץ - ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי פיצויים בגין תאונת דרכים עקב קריסת משאית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36