חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונה עקב קריסת משאית - שיעור הפיצויים שנפסק

מחבר: 12/12/2019 18:23

אל פתחו של בית המשפט מגיעות לעיתים קרובות תביעות בגין תאונות דרכים אשר אינן בגדר תאונה 'קלאסית', בה רכב אחד פוגע ברכב אחר אלא אירוע בו מעורבים מספר רכבים, בנסיבות מורכבות.

במקרים אלה נדרש בית המשפט לקבוע אם הפגיעה הינה בגדר תאונת דרכים כהגדרתה בחוק ומי אחראי לפצות את התובע בגין הנזקים והפגיעות שנגרמו לו.

פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בעניין אליהו גד נ' אליהו חברה לביטוח, הדר חברה לביטוח ואבנר אגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ עסק בתביעה לפיצוי כספי בגין נזקי גוף שנגרמו לתובע כתוצאה מתאונת דרכים.

נסיבות המקרה

גד, יליד 1968, עבד כנהג משאית בחברת "שופרסל". ביום 31.01.98 עצר את משאיתו בצד הכביש ופנה לסייע למשאית נוספת של החברה בהחלפת גלגל.

תוך כדי ביצוע אותו תיקון דרך, בעוד התובע שוכב מתחת למשאית, פגעה בה משאית נוספת והמשאית תחתיה שכב נפלה עליו. לאחר התאונה הובהל התובע לבית החולים סורוקה בבאר שבע ואושפז למשך כ 40 יום.

ביום 10.09.98 הועבר לשיקום והמשך טיפול בבית החולים תל השומר עד ליום 07.01.99, ולאחר מכן לשלושה ימים נוספים. כתוצאה מהפגיעות מהן סבל נקטעה ידו הימנית של התובע ואובחן אצלו שבר פיצוץ בעצם הטיביה ברגלו השמאלית, אשר גרם לקיצור הגפה ולפגיעה קשה במערכת העצבים שבה.

מאחר ולא היתה קיימת בין הצדדים מחלוקת באשר לאופן התרחשות התאונה, נדרש בית המשפט לדון בסופו של יום בשאלת הנזק שנגרם לגד. המוסד לביטוח לאומי העריך את נכותו הרפואית בשיעור של 100%.

התובע טען, כי יש להעריך גם את נכותו התפקודית בשיעור של 100%, שכן מאחר והוא בעל עשר שנות לימוד בלבד ומקום מגוריו, אופקים, מתאפיין בשיעור אבטלה גבוה, לא הצליח התובע למצוא פרנסה לאחר קרות התאונה.

עוד טען התובע, כי השקיע מאמץ רב בשיקום, אך בשל הקשיים הכלכליים מהם הוא סובל נמנע ממנו להגיע למרכז השיקום בתל אביב ועקב כך תוכנית שיקום בה לקח חלק נעצרה.

הנתבעות טענו מנגד, כי יש להעמיד את שיעור נכותו התפקודית של התובע על 50% אחוזים בלבד למרות נכותו הרפואית הגבוהה, מאחר ולנכות ברגל אין השלכה תפקודית והיות ווקטועי יד מסוגלים להשתלב  בעבודות למרות נכותם.

הנתבעות הכחישו את העובדה כי התובע גר באופקים וטענו כי הוא מסוגל למצוא עבודה מחוץ לאופקים ואף עובד בפועל ברפת השייכת לחברו.

נוכח האמור טענו הנתבעות כי התובע לא קיים את החובה המוטלת עליו להקטין את נזקו.

לחץ כאן לקריאה מורחבת בנושא תאונות משאית:

פגיעה מדופן משאית - האם תאונת דרכים?

פיצויים בגין נפילה ממשאית

בית המשפט קיבל את עדות התובע באשר למאמציו לחפש עבודה וכי למרות שהיה עריק מהצבא ואף בעל עבר פלילי עבד ברציפות כשנתיים לפני התאונה, הקים משפחה ולולא התאונה היה ממשיך לעבוד עד לגיל פרישה.

עוד קבע בית המשפט, כי על התובע אכן מוטלת חובה להקטין את הנזק וכי הוא מסוגל להשתכר לדוגמא, כפי שהעיד התובע בעצמו, בנהיגה ברכב היסעים. לאור כך קבע בית המשפט את שיעור הנכות התפקודית של התובע ב 75%.

את הפסדי ההשתכרות לעבר של התובע אמד בית המשפט בסך של 841,991 ש"ח, בהתאם לשכר אותו השתכר קודם לתאונה - 6,371 ש"ח כפול 112 חודשים שעברו מיום התאונה עד ליום מתן פסק הדין.

את הפסדי ההשתכרות לעתיד קבע בית המשפט בסך 2,374,377 ש"ח, לפי שכר ממוצע של 9,100 ש"ח (75% ממנו) מאחר ולתובע נכונו שנים רבות של עבודה עד גיל פרישה (67) וצפוי ששכרו היה עולה במקום העבודה הנוכחי או בעבודה אחרת כנהג.

עבור הפסד פנסיה וזכויות סוציאליות קבע בית המשפט סכום של 100,00 ש"ח כסכום גלובלי.
התובע ביקש פיצוי בגין דיור אך לא הוכיח טענה זו והיא נדחתה על ידי בית המשפט.

בגין עזרת צד ג' לה נזקק התובע קבע בית המשפט סכום של 3,420 ש"ח לחודש, אשר הסתכם בסך של 533,383 ש"ח לעבר ו 1,469,762 ש"ח לעתיד.

בגין ניידות פסק בית המשפט סכום גלובלי של 75,000 ש"ח.

בגין הוצאות רפואית נפסק סכום גלובלי של 100,000 ש"ח.

התובע ביקש פיצוי בעבור שירותי מין מאחר ולאור גירושיו ופגיעתו הוא סובל מקושי לקיים יחסים עם בנות המין השני, אך בית המשפט קבע כי פסיקת פיצויים בגין ראש נזק זה אינה מוכרת ונוגדת את תקנת הציבור.

גם תביעותיו של גד בגין קשיים בקבלת משכנתא והלוואות שנטל נדחו על ידי בית המשפט.

בגין כאב וסבל פסק בית המשפט פיצוי בסכום 215,589 ש"ח.

סך כל הפיצוי שנפסק, בניכוי תגמולים שנתקבלו מהמוסד לביטוח לאומי בסך 3,430,918 ש"ח ותשלומים תכופים שכבר נתקבלו בסך 335,244 ש"ח, עמד על 568,567 ש"ח בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

במידה ונפגעת עקב תאונת דרכים מומלץ לפנות אל עורך דין תאונות דרכים מנוסה ומיומן, לקבלת סיוע משפטי.

חשוב מאוד לערוך מעקב מסודר אחר כל המסמכים הנוגעים לאופן התרחשות התאונה ולטיפול הרפואי אשר ניתן בעקבותיה.

עורך הדין יוכל לסייע לך באיסוף ותיעוד החומר ובפניה למומחה רפואי מתאים, אשר יעריך את שיעור הנזק שנגרם לך.


  לקבלת סיוע והכוונה לחץ - ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים בגין תאונת דרכים עקב קריסת משאית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24