חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

נזק לגב עקב הרמת פיילה כבדה הוכר כתאונת עבודה

מחבר: 27/12/2019 15:32

אחד מסוגי הנזקים האופייניים לעבודת כפיים הינו פגיעה עקב הרמת משא כבד ובפרט בעת פריצת דיסק בגב. פסק הדין שניתן בעניין ש.מ נ' היכל בנימין 1990 בע"מ עסק בתביעה בגין תאונת עבודה שהגישה ש.מ כנגד מעסיקתה עקב נזק גוף שנגרם לה כתוצאה מהרמת פיילה כבדה.

פרטי המקרה

התובעת, ילידת 1946, טבחית במקצועה עבדה אצל הנתבעת - חברה בע"מ בשליטת אחיה, המפעילה אולם שמחות בבית שאן. ביום 01.11.94 עסקה התובעת בחיתוך חצילים והשרייתם במים ומלח בתוך מתקן דמוי "אמבטיה".

בתום פעולה זו הרימה התובעת צד אחד של האמבטיה לצורך ניקוז המים, האמבטיה הכילה בשלב זה חצילים ומים במשקל משולב של כ 35 ק"ג. תוך ביצוע פעולה זו נתקפה התובעת בכאב עז בגבה אשר מנע ממנה להמשיך לעבוד.

לאחר התאונה הובלה לביתה לשם הוזמנה אחות קופת חולים, אשר נתנה לה זריקת וולטרן להפסקת הכאבים בגב התחתון שהחלו להקרין לרגל שמאל. כשמונה ימים לאחר התאונה חתם המעביד על אישור לקופת חולים בו תוארו פרטי האירוע, וביום 11.11.94 ניתנה לתובעת המלצה רפואית על עשרים ימי מנוחה.

עבודת התובעת במטבח הנתבעת היתה מלאכה קשה אשר כללה מאמץ גופני והרמת משאות. במהלך השנים סבלה התובעת מבעיות אורתופדיות ברגלה הימנית אשר הצריכו החלפה של מפרק הירך. בעיה זו היתה ידועה לנתבעת, שהמשיכה להעסיק את התובעת.

לטענת התובעת, כיום אינה מסוגלת לעבוד, היא מתניידת באמצעות קביים ונקבעה לה על ידי ביטוח לאומי נכות בשיעור של 20%.

חוות דעת המומחים הרפואיים וטענות הצדדים

ד"ר צינמן, מומחה רפואי מטעם התובעת נתן חוות דעת לפיה יש להוסיף 10% נכות בשל פגיעה נוירולוגית וסבר כי יש להוסיף 10% בגין התדרדרות מפרק ירך ימין. מומחה מטעם הנתבעת, ד"ר וולפין העריך את הנכות ב 28% אך טען כי 19% הם בגין נכות קודמת.

מומחה מטעם בית המשפט, ד"ר פישמן קבע נכות בגין הגבלה בגב המותני בשיעור 20%, בגין נזק עצבי ברגל שמאל 20%, סה"כ נכות תפקודית 36% אשר מחציתם קשורים למצב קודם לתאונה. עוד קבע פישמן כי מצב ירך ימין לא הוחמר.

הנתבעת טענה עוד כי לתובעת לא ארעה תאונת עבודה, עובדת מטבח אחרת אשר עבדה במטבח הנתבעת ציינה כי היא זוכרת את המקרה, מנהל האירועים באולם טען כי ראה רק שמפנים את התובעת וגם הטבח הראשי טען שראה אותה לאחר קרות האירוע.

לחץ כאן לקריאה בנושא: חישוב הפיצויים בגין נכות אורטופדית

פסיקת בית המשפט בעניין תאונת העבודה

בית המשפט קבע כי עדות התובעת מהימנה וכי העדויות הנוספות תומכות בגרסתה.

כן קבע בית המשפט, כי השיטה בה פעלה התובעת היתה השיטה המקובלת במקום העבודה וכי עקב היקפו הגדול של האירוע באותו היום לא היה ניתן לקבל עזרה מעובדים אחרים.

עוד פסק בית המשפט, כי מאחר והתאונה נגרמה עקב הרמת משקל יתר יכולה היתה המעבידה לצפות את הנזק כתוצאה מפעילות רשלנית שכזו במקום העבודה, במיוחד כאשר היה ידוע למעבידה על הבעיות הרפואיות של התובעת.

כן קבע בית המשפט, כי במקרה זה לא קיים אשם תורם של התובעת מאחר ואין להטיל על עובד אשם מוסרי בגין חריצות יתר.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

במידה ונפגעת עקב תאונת עבודה בשל הרמת משא כבד או פריצת דיסק יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

חשוב ביותר לשמור על התיעוד הרפואי אשר בידך כמו גם על שמות של עדים לתאונה - אלה ישמשו אותך בהמשך ההליך המשפטי.

לחץ כאן לקריאת מאמרים נוספים בתחום:

תאונת עבודה - נפילה מסולם

נזק גוף בשל תקלה במכונה

תאונת עבודה - אחריות קבלן מבצע

לחץ כאן לקבלת ייעוץ משפטי - תאונות עבודה

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פגיעה בגב בשל הרמת משא כבד הוכרה כתאונת עבודה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24