חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות מעביד לספק סולם מתאים לעובד

מחבר: 10/12/2019 18:54

אחת החובות הבסיסיות המוטלות על מעביד הינה לספק לעובדיו את הכלים המתאימים והבטוחים ביותר לביצוע העבודה בצורה הבטוחה ביותר אשר תצמצם למינימום את הסכנה לקרות אירוע של תאונת עבודה.

במסגרת אחריות מעביד לנזקי עובד מוטלת על המעביד החובה להדריך את עובדיו בהדרכות בטיחות בעבודה.

פסק הדין מועלם יחיאל נ' בזק חברה לתקשורת בע"מ, גנט קסל ואח' אשר נידון בבית משפט השלום עסק בתביעה שהגיש מועלם כנגד מי שהעסיקה אותו וכנגד מי שאצלו ביצע את העבודה (בעלי הבית והמשכירים) בגין נזקי גוף שנגרמו לו בעקבות תאונת עבודה.

התובע נשלח ביום 08.03.92, ביחד עם עוזרו מר אסמעיל סלאמה, לבצע תיקון אצל מנוי של החברה בבית צפפא בירושלים. כחלק מהתיקון נדרש למתוח חוט טלפון מגג בית המנוי אל עמוד הטלפון הקרוב ולצורך ביצוע העבודה נדרש מועלם לעלות לגג הבניין.

מאחר והסולם שסופק על ידי בזק לא היה ארוך דיו בכדי להגיע לגג הבניין עלה מועלם לגג באמצעות סולם ברזל שהיה מותקן על הקיר החיצוני של הבניין ובכדי להגיע אליו נדרש לטפס על סולם נוסף.

מאחר והסולם של בזק היה גבוה מתחילת הסולם שעל קיר הבניין טיפס על סולם עץ שקיבל מהלקוח, השניים עלו לגג לצורך בדיקת השטח וירדו חזרה, תוך כדי שהם נושאים ציוד עבודה שכלל כבלים וכן כלי עבודה אותם החזיק מועלם ביד שמאל.

במהלך הטיפוס נשבר אחד השלבים והתובע נתלה עם ידו הימנית מתוך אינסטינקט ומייד חש "מתיחה בכל הגוף", כשלאחר מכן ירד מהסולם. בניגוד למה שטוען התובע טען איסמעיל כי הסולם נשבר כאשר ירדו יחד מהגג לאחר שסיימו לתקן את התקלה.

הנתבע מס' 4, מר אמנון ישראלי, אשר היה זה שהשכיר את הבית טען כי התובע ביקש ממנו את הסולם מאחר והעוזר השתמש בסולם השני וכי לא היה נוכח בעת התאונה.

לדברי הממונה על הבטיחות באזור ירושלים, מר רפי ארפי ברשות התובע ועוזרו היה הסולם הקצר ביותר שעומד לרשות החברה שעה שקיימים סולמות ארוכים יותר.

לדבריו, התובע אף אישר כי הוא מודע לנוהלי הבטיחות לפיהם אין להשתמש בסולמות שאינם של בזק לביצוע עבודה, אך זוהי התחייבות פורמאלית וכי פעמים רבות עובדים מאלתרים ובכל מקרה הנוהל אינו ברור דיו באשר לסולמות של לקוחות ונוגע יותר לתחליפים כגון שולחנות וכיסאות.

מי שהיה ממונה על התובע, מר דני מור שהעיד מטעם ההגנה אישר כי לא היו סולמות קצרים יותר וכי במקרים כאלה בדרך כלל פועלים בדרך שאינה בטוחה כדי להגיע לגבהים נמוכים יותר (גובה תחילת סולם הברזל).

לפי פסיקת בית המשפט, כחלק מיחסי עובד מעביד מוטלת על המעביד חובה לדאוג לבטיחות העובד, כאשר חובה זו כוללת צוות מיומן, חומרים וכלי עבודה ראויים וכן שיטות עבודה מתאימות, הדרכה ופיקוח יעילים.

במקרה זה קבע בית המשפט כי האלתור לא היה כרוך בסיכון רב ובלתי סביר, המעביד צריך לצפות כי הטכנאי יאלתר כדי להשלים את המשימה וכי בזק היתה יכולה לצפות את התנהגות התובע, לוודא מראש את הגובה בו צריכה להתבצע העבודה ולצייד את התובע בציוד הולם.

לקריאה נוספת לחץ - תאונת עבודה עורך דין

עם זאת, קבע בית המשפט כי התובע טכנאי מנוסה וחל עליו אשם תורם לקרות תאונת העבודה בשיעור 25%.

קרא עוד על אשם תורם של עובד בעת תאונת נפילה מהגג

בית המשפט קבע את התיק לדיון נוסף באשר לנזקים שנגרמו ולשיעור הפיצויים.

כמו כן קבע בית המשפט כי יש לדחות את התביעה כנגד שאר הנתבעים פרט לבזק וכי התובע יישא בהוצאות המשפט, בסך 10,000 ₪.


במידה ונפגעת עקב תאונת עבודה יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין המתמחה בתחום, לצורך התייעצות באשר לאפשרויות העומדות בפניך.

חשוב מאוד לשמור כל מסמך הנוגע לתאונה לרבות מסמכים עליהם חתמת מול המעביד ומול גורמים רפואיים ואחרים.

לחץ לקריאת מאמר בנושא תאונת עבודה - נפילת מסגר מסולם

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי בנושא תאונות עבודה

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפילה במשרד - האם הוכרה כתאונת עבודה? - האם נפילה במשרד הוכרה כתאונת עבודה? לחצו לקריאת הכרעת בית המשפט, האחריות שהוטלה על המעביד והאם נקבע אשם תורם לעובד, במאמר המלא...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24