חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

מוות ברכב עקב היתקלות בקיר מוסך - הוכר כתאונה?

מחבר: 12/12/2019 18:44

לצורך קבלת פיצוי במקרה של נזקי גוף עקב תאונת דרכים יש צורך לשכנע את בית המשפט כי הנזק שנגרם מקורו בתאונה. בנסיבות אלה יש להוכיח, כי הרכב לא היווה רק זירה להתרחשות פגיעה אשר היתה עשויה להתרחש בכל מקום אחר וארעה במקרה ברכב בזמן נסיעה.

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בעניין ל.ו נ' דולב חברה לביטוח בע"מ ואבנר אגודה לביטוח נפגעי רכב בע"מ עסק בתביעה שהגישו אשתו וילדיו של המנוח מ.ו ז"ל אשר נהרג בתאונת דרכים, כנגד מי שביטחו את הרכב בו נהג בביטוח חובה.

לחצו כאן לקריאה בנושא: פיצויים למשפחת הרוג בתאונת דרכים קטלנית

הרקע העובדתי

התובע המנוח, יליד 1925 נמצא ביום 13.02.96 כשהוא חסר הכרה במושב הנהג במכוניתו לאחר שהמכונית פגעה קלות בקיר של מוסך.

בדרך לבית החולים נפטר ויטנר כשהוא מותיר אחריו אישה וילדים. המנוח נבדק לאחר המוות על ידי פתולוג שלא ערך נתיחה לאחר המוות ולא יכול היה לקבוע את סיבת המוות מאחר ולא אותרו כל מאפיינים חיצוניים.

בית המשפט נדרש לשאלה האם המנוח מת כתוצאה מתאונת דרכים כפי שהיא מוגדרת בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. בכדי להכריע בסוגיה זו יש לקבוע האם קיים קשר סיבתי, עובדתי ומשפטי בין המוות לבין הנסיעה במכונית, קרי האם המוות נגרם כתוצאה מהתאונה.

מסקנות המומחה הרפואי מטעם בית המשפט

בית המשפט מינה את ד"ר מוריס רוגב, מומחה בתחום הפתולוגי, כדי לחוות דעתו לגבי סיבת הפטירה והקשר בינה לבין שימוש ברכב

המומחה סבר כי המנוח נפטר עקב צליפת שוט - whiplash שגרמה נזק לעורקים הצווארים ולחוט השדרה.

עם זאת, לעניין תיעוד רפואי העיד ד"ר רוגב כי רשומות רפואיות עליהן נסמך לוקות בחסר, כאשר בעיקר חסר מידע באשר לנזקים פנימיים שהיו יכולים להיגרם כתוצאה מהתאונה או לגבי מצב חולני שהיה עשוי לגרום למותו של המנוח ללא קשר לתאונה.

אמנם, לפי התיק הרפואי התובע המנוח סבל מתופעות דוגמת סכרת, יתר לחץ דם, עודף משקל, עודף כולסטרול ושומנים בדם, אך ד"ר רוגב קבע כי במקרה זה לא  ניתן אף  לשער כי חוליים אלה הינם בבחינת גורמים שהיו יכולים להביא למוות פתאומי.

לפיכך, הגיע ד"ר רוגב למסקנה כי המוות נגרם מצליפת שוט עקב תאונת דרכים וכי זו הסיבה הסבירה ביותר למוות, תוך שהוא מציין כי אין המדובר בקביעה עובדתית אלא תוצאה של מאזן הסתברויות.

הכרעת הערכאה המשפטית

בית המשפט לא קיבל קביעה זו של המומחה הרפואי מטעמו.

ככלל, בית המשפט מסתמך על חוות דעת מומחה רפואי מטעמו כאשר לצורך קביעה מסוימת דרושה מומחיות מיוחדת אותה אין לשופט ומצויה בידי מומחה.

מלאכת הסקת מסקנות מעובדות הינה מומחיות של בית המשפט ואין להאציל אותה לאחר ובנוסף, זוהי זכותם של הצדדים כי בית המשפט יחליט בעניינם.

בית המשפט קבע, כי במקרה זה המומחה הסיק מסקנות שאינן מתחייבות מהעובדות, קרי באותה מידה יכול היה להסיק מסקנה שונה וכן התעלם מעובדות ומנסיבות שמחייבות להגיע למסקנה אשר שוללת את התוצאה אליה הגיע.

בקביעתו לעניין צליפת השוט, פגיעה זו נגרמת כתוצאה מבלימה או האטה פתאומית בתנועת רכב כאשר הנהג חגור.

במקרה זה סימני הפגיעה על המכונית הם קלים ביותר ולא נראה כי המגע של הרכב עם הקיר גרם לחבטה חזקה מספיק כדי שתתרחש פגיעה שכזו והתביעה לא הביאה כל ראיה לבלימה או עצירה פתאומית.

אמנם, מוות טבעי במהלך נהיגה הינו נדיר יחסית למוות לא טבעי במהלך נהיגה, אך במקרה זה המנוח היה אדם מבוגר שסבל ממחלות מוחיות וקרדיאליות - וסקולריות ואשר הפסיק את הטיפול הרפואי שקיבל על דעת עצמו.

אשר על כן קבע בית המשפט, כי מותו של המנוח לא נגרם בשל תאונת דרכים ודחה את התביעה כנגד הנתבעות.

בכל פגיעה עקב תאונת דרכים יש לפנות בשלב מוקדם ככל הניתן אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לצורך קבלת ייעוץ והכוונה.

נפגעת עקב תאונת דרכים? לחץ לקבלת ייעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תלמידה נפטרה ממכת חום - עקב רשלנות נהג אוטובוס - האם אירוע מותה הטראגי של תלמידה אשר הושארה באוטובוס ההסעות הוכר כתאונת דרכים? - לחצו לקריאת תקציר פסק הדין ונימוקי בית המשפט...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר תביעה להכרה במוות ברכב כתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24