חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים קטלנית - טענת התאבדות

מחבר: 10/12/2019 18:42

מטרתו של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינה להסדיר את הפיצויים המגיעים לאדם שנפגע בתאונת דרכים  ו/או לעזבונו של אדם שנהרג עקב תאונת דרכים.

לפי החוק כאשר התאונה נגרמה במתכוון אין זכאות לפיצויים, לדוגמא אדם אשר נפגע או נהרג במהלך ניסיון התאבדות כאשר הרכב משמש רק ככלי לביצוע מעשה זה לא קמה לו או לעזבונו זכות לפיצויים.

תאונת דרכים - התאבדות

במקרה שנידון בערעור רוזניצקי ואח' נ' סובחייה ואח' נבחנה שאלה זו. ביום 15.11.03 הודיע פאוזי האני לאמו כי הוא בלע רעל (עובדה זו לא הוכחה) והיא נסעה עימו במונית לבית החולים בנהריה.

באמצע הדרך עצרה המונית כדי להוריד נוסע אחר, פאוזי ירד מהרכב, חצה את הכביש והחל לחזור לכיוון עכו. הוא ניסה לחצות את הכביש וכמעט ונפגע על ידי נהג רכב פרטי לאחר מכן התפרץ לכביש, נפגע על ידי משאית ונהרג.

בית משפט השלום קבע כי המנוח אמנם ניסה להתאבד אך מאחר והוא חולה נפש אין לו כושר שיפוט עזבונו זכאי לפיצויים בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. על כך ערערו הנהג הפוגע וחברת הביטוח איילון אשר ביטחה את השימוש ברכב שפגע במנוח והרגו.

חברת הביטוח טענה כי המנוח ניסה להתאבד ולכן אין הוא זכאי לפיצויים מאחר והאירוע אינו תאונת דרכים. בית המשפט המחוזי קבע שישנה זכות לפיצויים אך מנימוקים אחרים מנימוקי פסק דינו של בית משפט השלום.

הטענה לנסיון התאבדות מחייבת לבחון מספר גורמים ולתת להם פירוש מצר. נדרשת מודעות לטיב המעשה, לקיום הנסיבות, ולאפשרות התרחשות התוצאה וכן נדרשת כוונה של ממש - רצון שהתוצאה תתרחש.

לאחר שהוכחה כוונה יש לבדוק האם המנוח לקה במחלת נפש ואז לבחון את יכולת קבלת ההחלטות והאם היא נשללה עקב מחלת הנפש.

לקריאה נוספת בענין תאונות דרכים לחץ - תאונה לקראת כניסה לרכב

אמנם במקרה הזה התאונה הייתה בלתי נמענת ולא היה דבר שיכל נהג המשאית לעשות כדי למנוע את התאונה אך אין זה אומר שהמנוח רצה להתאבד יכול להיות שהוא נהג ברשלנות או פזיזות ש"קפץ" לכביש, הכוונה היא אפשרות אחת אך לאו דווקא זו המתקבלת ביותר על הדעת.

המערערים הביאו עדות מפי נהג הרכב הפרטי שכמעט ופגע במנוח קודם לתאונה, העד טען כי הספיק לסטות ומנע את הפגיעה וכי המנוח עשה סימן "כאילו הוא מתנצל".

בית המשפט קבע שהתנהגות זו דווקא מחלישה את טענת ההתאבדות מאחר והוא לא "רץ עד הסוף" ומאחר והתנצל.

העדות מפי הנהג הפוגע לא קיבלה משקל רב מאחר והיו סתירות בין הגרסאות השונות שמסר הנהג במשטרה ובבית המשפט, וכן מאחר ועדות של נהג פוגע היא תמיד "בעייתית" עקב מעורבותו באירוע.

גם בוחן התנועה קבע כי התאונה הייתה בלתי נמנעת אך ממצאיו מראים כי לפי מיקומו של המנוח לפני ואחרי התאונה האפשרות כי הוא רצה לחצות את הכביש ונהג בפזיזות סבירה יותר מאשר האפשרות שניסה להתאבד.

למרות שבית המשפט קבע כי מדובר בתאונת דרכים ולא בניסיון התאבדות הוא התייחס לשאלת מחלת הנפש של המנוח.

תאונת דרכים - נהג ללא רשיון נהיגה

בית המשפט המחוזי קבע בעניין זה שלא הוכח כי המנוח סבל ממחלת נפש, אמנם הוא סבל ממצוקה ואושפז מרצון בבית חולים פסיכיאטרי אך גם שם לא אובחנה מחלת נפש ולכן לא הייתה מחלה שיכולה לשלול מהמנוח כושר שיפוט.

בית המשפט דחה את הערעור של חברת הביטוח וחייב את המערערים בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד.

במידה ונפגעת בתאונת דרכים יש לפנות בדחיפות אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

לקריאה נוספת ליחצו על הקישורים הבאים:

למידע נוסף וסיוע ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
משמעותה המשפטית של תאונת דרכים קטלנית - על משמעותה המשפטית של תאונת דרכים קטלנית...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים לנפגעי תאונות דרכים במקרה של מעשה אובדני

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24