חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

א.א
24/11/2021 08:15
בת שנתיים בגן פרטי פתחה את הסנטר נדרשנו ללכת למיון..יש תפרים
הגננות לא יודעות והמצלמות לא עבדו אותן שעות..מה עושים?
יש דרך לתבוע??
מאיה
13/05/2012 18:34
שלום לכולם, לפני שבועיים הלכתי לרופא שיניים פרטי שהמליצה לי עליו חברה טובה, לביצוע 2 סתימות, בטיפול לא הרגשתי הרבה מלבד עקצוצים ודקירות קטנות שהרגישו לי די נורמאליות, אבל כשחזרתי הביתה ראיתי שכל הפה שלי פצוע ומדמם לעתים. האם יתכן שהרופא פצע אותי? אני ממש מתוסכלת ולא יכולה כמעט לאכול כי זה מאד שורף. האם יכולה לתבוע אותו על כך?
13/05/2012 18:47
שלום רב,

במרבית המקרים אין כדאיות כלכלית להגשת תביעת רשלנות רפואית אם לא נגרם נזק קבוע בשל טיפול רפואי שכן עלויות הגשת התביעה אשר כוללות בין היתר חוות דעת רפואיות גבוהות בעוד שהפיצוי במקרים בהם אין נזק קבוע לרוב אינו רב.
כדי לבחון אם יש מקום במקרה זה לתביעה יש צורך ביעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
קוסמת
22/10/2021 12:40

כדאי להתחמש בחוות דעת של רופא שיניים ולפנות לבית המשפט.
תחיה
31/05/2021 14:58
איפה אני יכולה להתלונן על רשלנות של רופא במרפאת מכבידנט?
עברתי לפני כמה שבועות טיפול שורש. אני סובלת מכמה מחלות כרוניות, הרופא שאל בכלליות אם אני סובלת מאיזשהם מחלות אך לא שאל בפירוט לגבי טיפול תרופתי. הדבר היחיד שהוא שאל זה אם יש עליי את המשאף של האסתמה. הוא עשה לי 2 זריקות הרדמה, לכאורה הרגשתי שהאיזור רדום אבל הטיפול כאב לי בטירוף!!!! ממש הרגיש כאילו אין לי הרדמה בכלל!!! הרופא ידע שכואב לי, אבל לא נראה לי שהוא באמת הבין את העוצמה.

אחריי הטיפול התקשרתי למרפאה וביקשתי להחליף רופא להמשך הטיפול, המזכירה אמרה לי שזה מאוד בעייתי להחליף רופא באמצע טיפול והיא גם לא ממליצה לי להחליף כי הוא אחד הרופאים המומחים במרפאה.
מבירור קצר הבנתי שלעיתים טיפול שורש כואב, זה תלוי בדרגת הזיהום, החלטתי להמשיך עם אותו רופא.
אתמול הגעתי לטיפול המשך, בסופו של דבר לא בוצע טיפול כי מצילום של השן הרופא אמר שצריך לחכות עוד קצת (משהו שקשור לתרופה שהוא הזריק).

שיתפתי אותו שהטיפול הקודם כאב לי בטירוף, הוא שאל אם אני סובלת מאיזשהם מחלות, עניתי לו בין השאר אפילפסיה, שאל מה אני לוקחת? עניתי קפרה ולמוטריגין..ואז הוא אמר זו בדיוק הסיבה, התרופות לאפילפסיה מתחרות עם חומר ההרדמה (לידוקאין) על הקישור לקולטן ולעיתים מנטרלות אותו.

זה נראה לי רשלנות רפואית גדולה שהוא לא בירר את הענין לפני הטיפול הראשון, מאמינה שאם היה מברר, היינו יכולים במידת הצורך להשתמש בחומר הרדמה אחר (אני לא יודעת בכלל אם זה אפשרי) או לא משנה העיקר שהיינו יודעים שיש אופציה שההרדמה לא תשפיע.

אגב זה מאוד מתחבר לי ונשמע לי הגיוני- בשנה האחרונה עברתי טיפול די כואב של הזרקות לכתף. בתחילת הטיפול הוזרק חומר הרדמה- לידוקאין שהיה אמור להקל והיה נראה שהוא בכלל לא משפיע.
08/08/2021 11:58
שלום רב,

אני מבין את תחושת התסכול שלך ונראה שאכן מן הראוי היה שהרופא יקבל ממך טרם הטיפול את מלוא המידע הרפואי מה שיכול היה לחסוך ממך כאב וסבל מיותרים. מבלי להקל ראש בסבלך איני סבור שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן בתביעות אלו בדרך כלל יש צורך להוכיח נזק קבוע.
ניתן לדעתי לשקול פניה בכתב להנהלת הקופה ובמידה ולא מתקבל מהם מענה ראוי ניתן גם לפנות בתלונה למשרד הבריאות.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
נופר
19/05/2021 10:19
שלום רב,
לפני כחודשיים בני נפל בגן הילדים (גן עירייה)במהלך הקייטנה, ואיבד שן תאומה (בעלת שורש אחד ו2 שיניים מחוברות).
התקשרו אלי כשהז קרה ואמרו לי שהוא "פתח את השפה" כדבריהם. שאלתי האם יש צורך לאסוף אמרו שיעדכנו איך הוא. פתיחת שפה היא דבר שולי יחסית עם ילדים...
כשבעלי אסף אותו הוא הבחין בשיניים החסרות.
לקחנו אותו לבדיקה והיה רושם שמלבד השיניים והחתך העמוק בשפה הכל תקין והיינו במעקב.
היום במעקב התגלתה חתיכה מהשן שתקועה לו בשפה הפנימית ולכן עדיין יש נפיחות.
הוא יצטרך לעבור ניתוח להוצאה כמו גם תיקון קוסמטי, והפגיעה בשיניים ככל הנראה תשפיע עליו בעתיד מבחינה אורתודנטית.
מה אנחנו יכולים לעשות ? מה בעצם הביטוח מכסה ולמי פונים בנידון?

ברשותי טופס דיווח אירוע לאחר התעקשויות רבות מהנהלת הקייטנה.
08/08/2021 11:54
שלום רב,

פוליסת ביטוח תלמידים (תאונות אישיות) מחריגה בדרך כלל את נושא השיניים אך כדאי לבדוק אותה באמצעות פניה לעירייה / רשות מקומית ובקשת העתק.
בנוסף אם התאונה אירעה בשל התרשלות של הגורם החינוכי ניתן לשקול תביעת נזיקין אולם אז צריך לצרף חוות דעת רפואית שעלותה אינה מבוטלת.

ממליץ לפנות בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
מעין
27/04/2021 13:51
לפני כמעט שנתיים עברתי ניתוח בירך להוצאת גוש שפיר וכואב, נאמר לי שתהיה לי צלקת אסטית כי הסברתי להם שחשוב לי, בעקבות כך קיבלתי צלקת גדולה כהה ומכוערת + גוש שומן שנהיה מהניתוח, כעבור חצי שנה לביקורת הרופא המנתח אמר שהכל בסדר. מיותר לציין שזה מאוד מפריע לי במיוחד עם בגדים צמודים שאז הבליטה ניראית לעין.
רציתי לדעת האם יש עילה לתביעה. תודה
08/08/2021 11:49
שלום רב,

אופן הצטלקות לאחר ניתוח תלוי במגוון גורמים, טכניקת הניתוח, אופן התפירה וכן נתונים של העור.
כדי להעריך אם הצלקת סבירה ומדוע נותר גוש לאחר הניתוח יהיה צורך לבחון את התיק המלא וכן להתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה הפלסטית. בשלב ראשון מומלץ לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכת בריאות,
עו"ד עופר סולר
אדל
01/04/2021 12:32
אשמח לעזרה!
לפני כשנה טופלתי במרפאת שיניים אורטודנטית של אחת הקופות הגדולות.
חזרתי בכל פעם לניסיונות טיפול רופא אורטודנט, עקב שבר בקיבוע שיניים קבוע.
כמה פעמים שחזרתי למרפאה והתלוננתי על כאב ובכל פעם הרופא החליף לי קיבוע בשיניים תוך שיוף החומר שמחזיק את הקיבוע והשיניים.
בקיבוע האחרון שהוחלף, הקיבוע לא היה מסוג חזק (בדיעבד שמעתי תוך כדי טיפול שהרופא שאל את העוזרת האם קיבוע מסוג x שהוא חזק יותר אזל... והיא אמרה שכן)
הקיבוע הזה גרם לכך שעם הזמן נוצר לי רווח גדול בשיניים התחתונות.
בכל טיפול הרופא היה מפעיל כוח פיזי ממש חזק
על 4 שיניים קידמיות, ללא הרדמה ודוחף אותם פנימה.
שבוע אחרי הטיפול הייתי עם כאבים איומים ולא יכולתי לפתוח את הפה מכאב.
ומרוב פחד להיזכר בכאב החזק, נשארתי כך ולא חזרתי אליו שוב.
בפועל היום, נעשה לי נזק בשיניים של רווח מאוד גדול ולא אסטתי וכאבים שהולכים וחוזרים.
בסוף לאחר שנה של טרטור הרופא אמר לי לשלם 6,000 שח לעשות יישור שיניים חדש על כל השיניים התחתונות.
אני מעוניינת לתבוע אותם למי צריך לפנות ומה אני צריכה לעשות כדי לפעול לכך?
08/08/2021 11:43
אדל שלום,

כדי להעריך את איכות הטיפול האורטודנטי שבוצע לך יהיה צורך לקבל את מלוא התיק הרפואי שלך בקופה כולל הצילומים וההדמיות. לאחר קבלת מלוא התיק יש לערוך ייעוץ עם רופא שינים אורטודנט שיעריך אם כשלון הטיפול נובע מהתרשלות בטיפול ומה היקף הנזק.
חשוב להבין שתביעת רשלנות רפואית חייבת להיות מלווה בחוות דעת מקצועית של רופא מתאים וחוות דעת כזו עלותה בדרך כלל מגיעה לאלפי שקלים.
בשלב ראשון אמליץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בנושא רשלנות רפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
נזק בלידה
מתן
18/06/2021 23:25
שלום לפני חודשים ילדתי ובמהלך הלידה נפגע לי עצב אשר גרם לי לאי יכולת להזיז את הרגל כנראה בגלל האפידורל, המצב קצת השתפר עם הרגל אבל עדיין יש לי קושי ללכת יותר מכמה דקות והנזק בעצב לא עבר , האם יש אחריות לבית חולים או שברגע שחתמתי על המסמך של האפידורל כל האחריות עלי?
08/08/2021 11:36
שלום רב,

כדי להעריך אם הנזק שנגרם בעת זריקת האפידורל הינו תוצאה של התרשלות של המרדים שביצע את זריקת האפידורל יהיה צורך בפרטים נוספים ולבחון את התיק הרפואי המלא.
הטופס עליו חותמים טרם ביצוע זריקת האפידורל אינו מטיל את האחריות על המטופלת אלא הינו טופס הסכמה לפעולה בו מפורטים בין היתר הסיכונים בפעולה.
אם למטופלת נגרם נזק בשל התרשלות של הרופא בזריקת האפידורל טופס זה לא יפטור את הרופא או בית החולים מאחריות.

את מוזמנת לפנות אלינו ליעוץ פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
ליאת
18/07/2021 15:04
בשנת 2016 עשיתי ניתוח לייזר בעיניים בחברה מאוד מוכרת ופופולרית
לפני קצת יותר מחצי שנה הרגשתי שהראייה שלי ממש מתדרדרת וכשהלכתי לרופא עיניים (בלי קשר למרפאה של הניתוח) הוא אמר לי שהוא קצת בשוק שעשו לי את הניתוח כי אני לא מתאימה לו- יש לי צילינדר ועין עצלה.

שילמתי למרפאה כדי לקבל את התיק הרפואי המלא שלי ועכשיו הוא נמצא אצלי.

הייתי שמחה אם יש לכם עורך דין שמומחה לעיניים כדי לקרוא את התיק שלי ולראות אם באמת הייתה רשלנות רפואית והאם עשיתי את הניתוח לחינם כשלא באמת הייתי אמורה.
תודה!
08/08/2021 11:30
שלום ליאת,

יש מגון מצבים רפואיים בהם לא מומלץ לבצע ניתוח לייזר בעיניים שכן הניתוח עלול להחמירם או לגרום לנזק. כדי להעריך אם ההחלטה במקרה שלך לבצע את הניתוח הייתה אכן רשלנית ומה היקף הנזק שנגרם יהיה צורך לבחון את התיק הרפואי ואת התיעוד העדכני שלך בסיוע מומחה רפואי בתחום העיניים.

את מוזמנת לפנות אלינו ליעוץ פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
רות
26/07/2021 10:03
שלום,
לפני כארבע שנים היה לי הרפס בפנים.
כשהלכתי לרופא הוא אבחן את זה כהרפס אבל נתן לי משחה נגד זיהומים. משחה שבדיעבד אני יודעת שלא מיועדת בשום מצב לטיפול בהרפס.
במשך יומיים השתמשתי במשחה הזו, אבל ההרפס התפשט והחמיר
עד שהלכתי לרופא (אחר) שהיה בשוק מהמשחה שנרשמה לי... ורשם משחה אחרת.
כתוצאה מהטיפול המאוחר נותרו לי צלקות קטנות בפנים.
האם יש עילה לתביעה של רשלנות רפואית על זה? האם כדאי?
מציינת שהרופא כבר עזב את המרפאה שלנו.
08/08/2021 11:26
שלום רב,

כדי להעריך אם המקרה אכן עולה כדי רשלנות רפואית יש צורך ביותר פרטים, לא כל אבחון שגוי הינו בהכרח רשלנות רפואית וכמובן יש לבחון גם את השאלה האם טיפול נכון במועד היה מונע לחלוטין את הנזק שנותר. יש גם לבחון אם מדובר בצלקות קבועות ולהמיתן לכל הפחות שנה מהופעתן לשם כך.

מציע לפנות בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית ליעוץ ראשוני ואז לשקול אם המקרה מתאים לתביעה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
יעל
08/08/2021 10:40
בוקר טוב
הילד שלנו בן 2.5 שנים עם המון בעיות התפתחות. הבנו כב רלבד שהמצב שלו מורכב ולפני כמה חודשים פנינו לייעוץ גנטי. עשו לו המון בדיקות. מצאו אצלו סימנים נירולוגיים שמסבירים את החולשה בצד שמאל של הגוף. עשו לו בדיקת צ'יפ גנטי ואבחנו עכשיו מחלה מאד נדירה שנקראת תסמונת קליפסטרה - לא שמענו על זה מעולם ואנחנו די בהלם. זה קשור לבעיה גנטית של כרומוזום 9 לפי התוצאות של הבדיקות. רציתי לדעת האם למרות שזאת מחלה מאד נדירה היו יכולים למצוא את הבעיה בהריון? רק אציין שעשיתי את כל הבדיקות בהריון שהרופא נשים של מאוחדת שלח אותי לעשות ולא היו שום בעיות בהריון. זה היה הריון ראשון שלי אם זה משנה. רציתי לשאול מה דעתכם על זה
08/08/2021 11:14
יעל שלום,

התסמונת של חסר גנטי בזרוע הארוכה של כרומוזום 9 המכונה תסמונת קליפסטרה אכן נדירה אולם ניתן לאתר אותה בבדיקת צ'יפ גנטי רגילה.
העובדה שניתן לאתר את התסמונת בבדיקת צ'יפ גנטי הופכת את נושא שכיחות התסמונת לשולי שכן אם היו מבצעים בהריון בדיקת צ'יפ גנטי על מי השפיר ניתן היה לגלות את התסמונת ללא כל קושי (בדיוק כפי שגילו אותה לאחר הלידה בבדיקה זו).

בניגוד לאמונה הרווחת בקרב הציבור בכל הריון בכל גיל חובה להסביר לכל אישה על האפשרות לבצע בדיקת מי שפיר הכוללת צ'יפ גנטי שכן המוטציות הגנטיות שניתן לאתר בבדיקה זו (כמו המוטציה שיש לבנכם) אינן תלויות בגיל האישה ההרה ויכולות להופיע גם ללא כל בעיות שנראות בסקירות או בבדיקות אחרות.

בדיקות הסקר הגנטיות המומלצות לכל אישה לפני או במהלך ההריון הראשון גם הן אינן יכולות לשלול מוטציה גנטית הנראית בבדיקת צ'יפ גנטי.

אם במהלך מעקב ההריון לא דנו איתך על האפשרות לבצע בדיקת מי שפיר וצ'יפ גנטי הרי שתהיה במקרה זה עילה לתביעה.
אנו מטפלים במספר רב של תביעות דומות כולל בתסמונות נדירות מאד שהתגלו בבדיקת צ'יפ גנטי כאשר חלק מהתביעות כבר הסתיימו בהסדרי פשרה לטובת המשפחות.

את מוזמנת ליצור עמי קשר טלפוני להסברים נוספים ומידע.

בברכת בריאות ובשורות טובות,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
סתיו
04/03/2021 08:39
לפני כמעט שנה שיחקתי כדורגל במגרש כדורגל ציבורי בנהריה ובמהלך המשחק נפלתי והתנגשתי בגדר שהוצבה בסוף המגרש וכתוצאה מכך שברתי שלושה מסרקים בכף היד, עברתי ניתוח והייתי זקוק לשיקום של חצי שנה (השיקום הסתיים ועדיין יש לי בעיות קלות בתנועה של היד).
רציתי לדעת האם יש מקום לתביעה כי לדעתי הגדר שמקיפה את המגרש לא בנויה בצורה בטיחותית.
07/03/2021 18:48
שלום רב,

הפרום עוסק אמנם בתביעות רשלנות רפואית ולא בתביעות נזיקין אחרות אך אנסה לסייע בתשובה. כדי להעריך את סיכויי התביעה בגין מפגע בטיחות בגדר יהיה צורך לצלם את מקום התאונה וכן להתייעץ עם מומחה בטיחות שיתכן שיצטרך לסייר במקום.

מומלץ בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין ורצוי לעשות זאת בטרם יבוצעו שינויים במקום שיקשו על הוכחת עילה התביעה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
דגנית
03/03/2021 10:49
שלום רב, הילד שלי מטופל מגיל קטן בהתפתחות הילד . באבחונים לא צויין שיש לו אוטיזם ותמיד הרגשתי שיש . בשירות הפסיכולוגי קבעו מוגבלות שכלית דבר שלא קיים ! היום הוא בן 10 עבר אבחונים מטלטלים אחד דגל בשני שאין אוטיזם ! כולם אותו גוף "כללית" לאחרונה הגעתי למקום בו עושים אבחון בקפידה עם כמה אנשי מקצוע ומפגשים! והופה מסתבר שאני צדקתי פשוט לא התייחסו אליי ברצינות... השלכות : הוא לא קיבל בשנים האלה טיפולים להם הוא נזקק , זכויות מביטוח לאומי כי אהיה זכאית רק לשנה אחורה . ואני כול כך כועסת הילד במצב שהולך ומחמיר כי לא טיפלו בזמן! אני מאוד אשמח לתבוע על רשלנות רפואית אם יש עילה כזאת!!
07/03/2021 18:33
שלום,

התרשלות באבחון אוטיזם ואיחור באבחון יכולים להיות בסיס לעילת תביעה ברשלנות רפואית אך מדובר, חייבים להודות, בתביעות מורכבות למדי בחלק גדול מהמקרים.
אם יוכח כי לא ביצעו את המבדקים הנדרשים והתעלמו מסימנים המעידים על אוטיזם יתכן וניתן יהיה לבסס טענה מוצקה. כמובן שצריך להוכיח את הנזק שנגרם.
את מוזמנת ליצור עמנו קשר להסבר ויעוץ פרטי.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
חדי
11/02/2021 13:31
קרובה שלי מאושפזת במחלקה נירולוגית והרופאים אמרו שצריך להעביר אותה לשיקום באשפוז. המקום היחידי שיש בו מקום מרוחק מאוד ולא ידוע כמקום טוב. הרופאים איימו שאם לא נסכים להעביר אותה לבית החולים המרוחק, הם יחייבו אותנו על כל יום אישפוז. האם האיום שלהם בר מימוש?
23/02/2021 09:40
שלום רב,

השאלה אינה עוסקת בנושא רשלנות רפואית אולם במסגרת הרפואה הציבורית בחלק התחומים בהם יש היצע מצומצם של מסגרות כמו שיקום אכן לעיתים מטופלים מוצאים את עצמם עם אפשרות אחת בלבד. באשר לנושא של חיוב כספי בגין אשפוז - למיטב ידיעתי הסנקציה הזו נדירה למדי וקיצונית אולם כאמור אין זה תחום עיסוקי הרגיל.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר

שירה
08/02/2021 09:12
עברתי ניתוח להרמה והגדלת שדיים לפני כ 10 שנים
לאחר בדיקה אצל כירורג שד mri יש לי קרע בשתל + דליפה יש לי את תעודת האחריות על השתלים שזה לכל החיים האם יתכן שהרופא גובה ממני את המחיר על כל הניתוח כולל החדר ניתוח מלבד השתלים שזה באחריות על סך 2500 שח
האם זה הגיוני או שאני צריכה לשלם רק על חדר הניתוח? אודה לעזרתכם
11/02/2021 09:06
שלום רב,

כדי להשיב בצורה רצינית צריך לבחון את ניסוח האחריות על השתל, אני מניח כי יצרן השתלים יכול רק להבטיח את עלות השתל ואינו יכול לחייב את הרופא לשאת בעלות הניתוח ו/או עלות שכירת חדר הניתוח.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
בן
03/02/2021 11:01
היי, שאלה לי בנוגע לתביעה מול משרד הביטחון
יש לי פריצת דיסק שנבעה מהזנחה בצבא, התחלתי בתביעה וקיבלתי תשובה שלילית.
העורך דין שהיה לי המליץ להמשיך לערעור כי הוא יתקבל, באותה תקופה לא המשכתי כי לא היה לי את הכסף לערער ועכשיו אני רוצה להמשיך, אבל לא יודע אם יש לזה עתיד.
חשוב לציין שאחד הדברים שפגעו בתהליך הוא שבגיל 16 ביקרתי אצל אורתופד.
אשמח לעצתכם אם באמת יש בסיס לערעור ושווה לנסות להמשיך
תודה רבה!
07/02/2021 15:42
שלום רב,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ולא בתביעות אל מול משרד הביטחון ובכל מקרה לצערי על בסיס תיאור של המקרה ללא מסמכים אין כל דרך להעריך בציורה רצינית את העניין.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
חוות דעת
Yosef
24/01/2021 13:36
לכבוד כבוד העורך דין
אני שוקל להגיש תביעה לרשלנות רפואית ולהכין חוות דעת של רופא מארה"ב, האם לשם הגנה על חוות הדעת שלו בבית המשפט, הרופא יהייה חייב להגיע לישראל או שהוא יוכל לעשות זאת ב זום באם הוא יצטרך
תודה
יוסף
RE: חוות דעת
27/01/2021 12:37
שלום רב,

ניתן כיום לקיים חקירת עדים בהיוועדות מרחוק בכפוף לאישור בית המשפט אולם אין לדעת בוודאות אם אישור כזה יינתן שכן גם עמדת הצד השני לתביעה רלבנטית.
ככלל אם אין לך עורך דין שמייצג אותך בנושא התביעה כדאי להמתין עם פניה למומחים ולהקדים לכך התייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לבחון אם אכן זהו המומחה הרפואי המתאים לתביעה ועוד מספר נקודות חשובות.


בברכה ובהצלחה,
עורך דין עופר סולר
הדס
11/01/2021 11:14
הי
ב18/10/20 עברתי טיפול אסתטי בקופח , טיפול שאמור לפיהם להחזיק בין 3-6 חודשים .
חודש ושבוע לאחר הטיפול הייתי חולה עם חום, כשבוע לאחר מכן התקשרתי לקליניקה הסברתי להם שאני שבוע חולה עם חום ושהטיפול כבר לא אפקטיבי (ארחיב במידת הצורך). חזרו אליי לאחר מכן לקביעת תור ונקבע לי ב13/12 באותו יום הרגשתי לא טוב וחייגתי לקליניקה ונדחה לי התור בכמעט חודש כי הייתי גם בבידוד לאחר מכן .
היום הגעתי לקליניקה (חשוב לי לציין שאני מירושלים והקליניקה נמצאת ברמת אביב ככה שההגעה שלי לשם כרוכה ב3 אוטובוסים)
כשנכנסתי לרופא הוא ישר אמר לי שאי אפשר לעשות טיפול חוזר לאחר ככ הרבה זמן ושאפנה לאחראית , אחרי שהאחראית במקום בדקה מול ההנהלה הבכירה נאמר לה שאני לא יכולה לקבל את הטיפול לפי הנהלים שבכתב הסכמה.
הטיפול הזה עולה כ3000 שח והיה נראה לי לא הגיוני שלא לוקחים אחריות על טיפול בסכום כזה , בנוסף הם אלה שאמרו לי להגיע לטיפול החוזר ,ושזה בסדר לדחות את התור מבחינת זמנים כי זה רופא שעובד רק פעם בשבוע .
בכתב ההסכמה שחתמתי עליו אין אזכור לפרק זמן קצר מ3-6 חודשים אלא מוזכר מה קורה במידה והטיפול לא אפקטיבי בכלל .
ברור לי שאני צודקת במקרה הזה ,מה אפשר לעשות?
13/01/2021 19:26
שלום רב,

איני סבור שהמקרה משקף רשלנות רפואית אלא מחלוקת חוזית כספית שעניינה תשלום עבור טיפול רפואי, לצערי הפורום אינו עוסק בכך. מציע להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום זה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
סתיו
31/12/2020 18:22
היי אשמח להתייעץ.
עברתי ניתוח פלסטי בהרדמה מלאה היום. המרדימה הגיעה לחבר עירוי וכשניסתה לחבר שמה לב שאין ממש וריד באותה היד והיתה בספק האם העירוי הוכנס לוריד, היא התלבטה עם עצמה מס דקות, ראתה שבקושי יש זרימה של דם, אמרתי לה שזו יד שלעולם לא עושים לי בה בדיקות דם כי אין לי שם ורידים מספיק טובים ובכל זאת החליטה לעשות שטיפה בעירוי והלכה. בהליכה לחדר ניתוח התלוננתי על כאב לא סביר בעירוי, הרגשתי שמשהו לא תקין שם, האמר לי שהכל בסדר וזה כאב שכולם חווים מעירוי.
כאשר המרדימה שמה לי חומרי הרדמה לא נרדמתי, תוך שניות גופי התחיל לרעוד והיד הרגישה כאילו עומדת להתפוצץ מכל החומרים שהוכנסו לי והתלוננתי שאני לא מצליחה להרגיש את היד כאילו השתתקה. הרופאים לא הבינו מה קורה ומדוע אני לא נרדמת לאחר מתן כל חומרים הרדמה. המרדימה אמרה שהיא לא מבינה מה קורה ושהיא החדירה את כל החומרים. היה כמה דקות של בהלה מצד כולם וממש ניסיתי לקום בכוח משולחן הניתוחים. הכניסו לי עירוי חדש בכף היד, ומשם אני לא זוכרת דבר-נרדמתי בשניות. לאחר הניתוח אני לא יודעת אם המרדימה דיווחה מה שקרה כי האחיות לא שאלו על היד, רק כששאלתי את המנתח מה קרה שם הסביר שהעירוי לא היה במקום.
כעת אני מרגישה חולשה וכאב ביד, מה שסביר להניח אחרי כל ההתעסקות ביד אך אני חוששת שתהיה החמרה או פגיעה כלשהי בטווח ארוך כי הוזרקו המון חומרים למקום לא נכון. קראתי שקרו מקרים.
יש עילה לרשלנות רפואית?
סליחה על האורך ותודה מראש.
13/01/2021 19:20
שלום רב,

אני סבור כי ראשית כדאי יהיה להמתין ולראות אם יש חלילה נזק לטווח ארוך או שהאזור מחלים ולא נותר נזק.
אם לא יוותר נזק הרי שמבלי להקל ראש בעניין איני סבור שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן סביר להניח שהעלויות של ניהול תביעה כזו יעלו משמעותית על הפיצוי ככל שיפסק.
אם יתברר בהמשך שנגרם חלילה נזק קבוע ממליץ על יעוץ מסודר עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
אבנר
27/12/2020 07:37
שאלה בנוגע לפציעות צבאיות, נקעתי את הרגל במהלך השירות הצבאי ובזמנו אמרו שזה רק נקע והכול תקין, בשנתים האחרונות התחלתי להרגיש כאבים באותו איזור אחרי סריקת ct מתברר שזה לא היה רק נקע וכתוצאה משבר ישנן חתיכות עצם במפרק הקרסול שככל שהזמן עובר מזיקות יותר למפרק ואני מעוניין בניתוח פרטי בשביל להוציא אותן. כמו כן עברו מהשחרור שלי כ10 שנים האם אני עדין יכול לתבוע את הצבא כדי שישלם על הניתוח שאני צריך לעבור? מה לגבי פיצוי על הנזק שנגרם לי? ע״פ הרופא שבדק אותי נגרם נזק משמעותי לסחוס באיזור בגלל אותן חתיכות עצם.
חשוב לציין שלא ידעתי על הנזק כי לא היו תסמינים של הבעיה עד לאחרונה.
13/01/2021 19:15
שלום,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ולא בתביעות כנגד משרד הביטחון, ממליץ על התייעצות עם עורך דין בעל ניסיון בתביעות מול משרד הביטחון - קצין התגמולים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
זהבה
17/12/2020 12:13
לפני יותר מחצי שנה אבא שלי עשה ניתוח באצבע 3 ביד שמאל בגלל קוץ שחדר לאצבע.
מאז האצבע קשה כמו אבן וגם שתי האצבעות האחרות.

פנינו אין ספור פעמים לרופאה שלו והיינו פעמיים במיון בגלל זה, לאחר הניתוח.

האיבחון הוא בצקת וטיפול שהוא מקבל הוא פיזיותרפיה שלא עוזרת.

אני מתה מפחד שהאבחנה שגויה, שזה זיהום ושזה יתפשט וחס וחלילה קטיעה או שזה יהיה מצב בלתי הפיך.

כרגע הוא לא מסוגל אפילו להחזיק כדור או מזלג. היד חסרת תועלת. הוא אפילו לא יכול לחזור לעבודה.

יותר משאנחנו רוצים לתבוע אנחנו פשוט רוצים שהוא יחזור להיות בריא ועצמאי ושמח.
מה אפשר לעשות?
21/12/2020 19:15
שלום רב,

הפורום אינו מיועד ליעוץ רפואי לצערי.

מציע לפנות לקבלת חוות דעת שניה על ידי כירורג כף יד מיומן ומנוסה.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36