חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הלידה וגרם לך ולעובר לנזק חמור?

משרד סולר קפלינסקי מתמחה בייצוג תובעים במקרים של רשלנות רפואית במהלך הלידה. אם נגרם לך או לעובר נזק בשל התנהלות הצוות הרפואי, מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

רשלנות רפואית בזמן הלידה

משרד סולר קפלינסקי מתמחה בייצוג תובעים בשל רשלנות רפואית בלידה. אם נגרם לך או לעובר נזק בשל התנהלות הצוות הרפואי, מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

פתח בשילייה בשל דלקת מי שפיר ונזק לעובר

מחבר: 17/07/2020 15:37

תביעות בתחום של רשלנות רפואית בלידה מערבות מטבע הדברים סיפורים אנושיים קשים ובמרבית המקרים מדובר בנזק בקנה מידה רב לאם או לתינוק.

פסק הדין שניתן בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים בעניין רן כהן (קטין), אלי כהן ואסתר כהן נ' עיריית תל אביב-יפו ומדינת ישראל, עסק בערעור שהגישו רן והוריו על פסיקה של בית המשפט המחוזי באותו עניין, כאשר התביעה המקורית נגעה למקרה של רשלנות רפואית מצד הנתבעים שגרמה לפגיעה מוחית אצל התובע.

אסתר כהן בהיותה בשבוע ה-34 להריון הגיעה לבית היולדות הקריה בתל אביב, כשהיא סובלת מדימום ושליית פתח מרכזית. שיליית פתח הוא מצב בו השלייה ממוקמת בפתח הרחם ומכסה אותו לחלוטין. מצב זה עלול לגרום לדימומים ולהיפרדות שלייה ודורש ניתוח קיסרי, שיכול שיהיה דחוף או מתוכנן, תלוי בנסיבות.

בבית היולדות קיבלה כהן עירוי דם והוחזקה במצב של שמירת הריון, מלווה בטיפול תרופתי שמטרתו להפסיק את התכווצויות הרחם ולהגביר את בשלות הריאות של העובר. בבדיקה ראשונית שבוצעה באם ובעובר נראה כי הכל תקין, אולם לאחר מכן אירע דימום חזק.

כשלושה ימים לאחר מכן נמצא כי חלה ירידה בהמוגלובין של המערערת, ירידה בערכי האסטריול בשתן המערערת, חום חד פעמי שעלה וירד (זיז חום) וכן הפרשה מוגלתית בעלת ריח רע מהנרתיק. בעובר נתגלה דופק מהיר שהביא לביצוע ניתוח קיסרי דחוף.

לאחר הניתוח הקיסרי נתברר כי כהן סבלה מדלקת במי השפיר בהיותה באשפוז וכי מאחר ולא בוצעו לה הבדיקות המתאימות, נפגע רן מהיעדר חמצן ונגרם לו נזק מוחי ופיגור שכלי. פגיעה זו הייתה נמנעת לו היה מבוצע הניתוח במועד מוקדם יותר.

בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה וקבע תשלום חד פעמי בעבור הנזקים המיוחדים והנזק הלא ממוני וכן בגין הפסד כושר השתכרות וקבע עוד כי פיצוי בעבור ההוצאות הצפויות בעתיד ינתן בדרך של תשלומים עיתיים פעם בחצי שנה, הצמודים למדד.

כמו כן, נקבע כי פעם בשנתיים יוכלו התובעים לגשת לבית משפט בבקשה לשינוי הסכומים ובמידה ויעבור רן לשהות במוסד, יהיה ניתן לפנות לבית המשפט במיידי.

שני הצדדים ערערו, התובעים המקוריים טענו כי הסכומים שנפסקו נמוכים מידי ואילו הנתבעות המקוריות טענו נגד שיעור הפיצויים וקביעת האחריות.

בית המשפט העליון קבע כי התסמינים שהציגה המערערת דרשו בירור ואי ביצוע בדיקות מהווה רשלנות רפואית מצד הצוות ולכן החליט שלא להתערב בקביעת בית המשפט המחוזי לגבי רשלנות המשיבות.

כמו כן, דחה בית המשפט טענה של המשיבות כי מאחר והפיגור התגלה רק לאחר כארבעה חודשים אין להן אחריות. שכן, אפגר גבוה לאחר הלידה לא שולל פגם מוחי וגילוי לאחר ארבע חודשים הוא סביר.

עוד חזר בית המשפט על הקביעה באשר לנכותו של המערער, שהיא צמיתה ובשיעור 100% וכי הוא סובל בנוסף מנזק אורתופדי ולא יוכל גם בעתיד להיות עצמאי ולעבוד לפרנסתו.

באשר לקביעה של בית המשפט המחוזי כי עדיף לתובע להימצא בבית אביו המטפל בו במסירות גם אם העלות גבוהה יותר, קיבל בית המשפט העליון גם קביעה זו.

בית המשפט העליון דחה את כל טענות המשיבות, אך קיבל את טענות המערער והוריו והוסיף סכום של 150,000 ₪ על 5 שנות הטיפול מגיל 5 של המערער עד הגיעו לגיל 10.

עורכי הדין שלנו עונים על שאלות נפוצות

באתרנו תוכלו למצוא אלפי סקירות משפטיות ורפואיות שנכתבו על ידי מומחים רפואיים ועורכי דין מנוסים בתחום הרשלנות הרפואית. אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לעדכן את התוכן באתר בקביעות וזאת בהתאם להוראות החוק ופסיקות חדשות. 

אנשים אשר פונים למשרדנו מתעניינים לרוב בסוגיות מרכזיות שחוזרות על עצמן ובדיוק לשם כך הקמנו את פלטפורמת השו"ת שלנו, שמאפשרת לכל אדם לקבל תשובות מקיפות ומקצועיות בכל מקרה של חשד להתרשלות בזמן הלידה.

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי צברו ניסיון רב בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית ואנו נשמח לעמוד לצידכם, לבדוק את פרטי המקרה שלכם ולהגיש תביעת רשלנות רפואית בכל מקום שיימצא שסיכויי התביעה טובים ואכן יש טעם לפתוח בהליך משפטי מול הגורמים האחראיים לנזק.

בהריון הראשון שלי ביצעו גרידה כי היה מום בעובר במקום לתת לי כדור להפלה, בהריון השני הייתה לי שליית פתח וניתחו אותי בקיסרי. האם יש קשר בין הגרידה לשליית פתח? האם אפשר להגיש תביעה במקרה כזה?

אחד מגורמי הסיכון להיווצרות שליית פתח הינו גרידה בהריון קודם. יחד עם זאת, זהו אינו גורם הסיכון היחיד ויש גם נשים רבות המאובחנות עם שליית פתח ללא כל גורמי סיכון. 

במקרה שאת מתארת גם אם יתברר כי צריך היה לסיים את ההיריון הראשון באמצעות תרופה ולא בעזרת גרידה, ספק רב אם ניתן יהיה לבסס קשר חזק דיו בין הגרידה להתפתחות שליית הפתח בהריון הבא. 

במהלך ההיריון אובחנה אצלי שליית פתח, כשהגעתי ללידה ניסו לבצע לידה רגילה ורק כאשר התפתחה מצוקה עוברית עשו ניתוח קיסרי דחוף והתינוק נולד במצב קשה וסובל מפרכוסים, האם יש סיכוי לתביעת רשלנות רפואית?

שליית פתח הינה מונח הכולל בתוכו מספר מצבים, כאשר הסיווג כולל חמש דרגות חומרה. מהמצב הפשוט ביותר בו השיליה ממוקמת בחלק התחתון של הרחם – low ועד למצב המורכב ביותר בו השיליה ממוקמת על צוואר הרחם וחוסמת אותו לחלוטין - complete. ההחלטה באשר לאופן ביצוע הלידה במקרים של שליית פתח תלויה בחומרת המצב וסיווגו. 

כדי להעריך אם הבחירה בניסיון ללידה רגילה במקרה שלך במקום ביצוע ניתוח קיסרי הינה רשלנות רפואית והאם בשל רשלנות זו נגרם חוסר החמצן של העובר במהלך הלידה (תשניק), אשר יתכן וגרם לנזק מוחי המתבטא בפרכוסים (HIE), יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ממעקב ההיריון ומהלידה.

כמו כן, מומלץ מאוד להתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הגניקולוגיה והמיילדות ובכל אופן בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

במהלך ההיריון שלי התגלתה שליית פתח, עברתי ניתוח קיסרי מתוכנן ולאחריו התחילו דימומים קשים מאוד עד שבסוף כרתו לי את הרחם. יש לי רק שני ילדים וכעת אני צריכה פונדקאות אם ארצה עוד ילדים (!) איך מבררים אם הייתה רשלנות רפואית בלידה?

שליית פתח הינה אחד מגורמי הסיכון להתפתחות מצב של דמם בלתי נשלט לאחר הלידה - Postpartum Hemorrhage. משום כך הצוות הרפואי במקרים של שליית פתח חייב להיות ערני במיוחד להתפתחות סיבוך זה ולאתרו במועד. 

הטיפול בדמם לאחר הלידה כולל מתן נוזלים דרך עירוי, הזמנת מנות דם, מתן תרופות לכיווץ הרחם וככל שטיפולים אלו לא מסייעים יש עוד מגוון כלים העומדים לרשות הרופאים בניסיון לעצור את הדימום מהרחם. 

ביניהם - הכנסת קטטר עם בלון לתוך הרחם ובמקרים קיצוניים קשירת עורקי הרחם ואף כריתת רחם אם שום דרך אחרת לא מסייעת לפתור את הדימום. 

כדי לבחון במקרה שלך אם הייתה התרשלות בטיפול הרפואי לאחר הלידה אשר הביאה  לכריתת הרחם, יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מלפני הלידה, ממהלכה ולאחריה. יש לבחון אם הדימום מהרחם אותר במועד, האם בוצעו בדיקות אבחנתיות במועד דוגמת אולטרסאונד, האם מוצו כל הטיפולים האפשריים להשתלטות על הדימום מהרחם לפני שהרופאים בחרו בפתרון של כריתת הרחם ועוד. 

מומלץ לפנות בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית, שיוכל לסייע לכם בקבלת התיקים הרפואיים ובהפניה למומחה הרפואי המתאים ביותר

במידה ונפגעת עקב רשלנות רפואית יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית לצורך התייעצות באשר לאפשרויות העומדות בפניך. חשוב להימנע מכל פניה עצמאית אל הגורמים המטפלים בדרישה לפיצוי או בתלונה לפני קבלת יעוץ משפטי, שכן, התנהלות שכזו עלולה לפגוע בסיכויי הצלחת התביעה.

משרדנו טיפל ומטפל לאורך השנים במאות תביעות שהוגשו בעילת רשלנות רפואית ואנו עומדים בקשר קבוע עם מיטב המומחים הרפואיים בארץ ובעולם, בכל תחומי הרפואה.

אנו מציעים גם לך לפנות ללא כל התחייבות ולקבל ייעוץ משפטי אישי, באשר לאפשרות להגיש תביעת פיצויים כנגד הרופאים והמוסדות הרפואיים שאחראיים לנזקים שנגרמו.

אם לך או למי ממבני המשפחה נגרם נזק בגלל דלקת מי שפיר, כדאי להקדים ולהתייעץ עם עורך דין מנוסה בתחום.

פנה/י עכשיו לשיחה עם עורך דין מומחה!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (1)

5 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי רשלנות בלידה פתח בשילייה

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

28 בנובמבר 2021

2 חוות דעת של 2 מומחים יד...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - 2 חוות דעת של 2 מומחים ידועים - כיצד הכריע בית המשפט בתביעת הרשלנות הרפואית?

קרא עוד

08 בדצמבר 2021

רשלנות רפואית בביצוע בדיק...

אי ביצוע בדיקות סקר גנטיות או טעות בפיענוח הבדיקות עלול להוביל להולדת ילד בעל פגיעות קשות ביותר...

קרא עוד

13 בדצמבר 2021

אבחון וטיפול ראוי במחלת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מחלת האיסכמיה – אבחון טיפול ומקרי רשלנות רפואית

קרא עוד

20 בדצמבר 2021

אחריות בית החולים לכיסוי ...

האם בית החולים אחראי לנושא הביטוח של רופאיו מפני תביעות רשלנות רפואית?

קרא עוד

06 בינואר 2022

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

17 בינואר 2022

הריון לא רצוי לאחר ניתוח ...

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח קשירת חצוצרות למניעת הריון אשר הביאה ללידת תינוק בריא..

קרא עוד

18 בינואר 2022

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36