חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הניתוח וגרם לך לנזק פיזי ונפשי?

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות ברורות!

פניה מהירה לעורך דין >>
סולר קפלינסקי מומחים ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חובת מתן הסבר לפני ניתוח בקע מפשעתי

מחבר: 03/06/2020 20:00

בתביעות בעילה של רשלנות רפואית עולה לעיתים תכופות הטענה מצד המטופל התובע כי אין ולא הייתה לו שליטה או ידיעה כיצד נגרם לו הנזק בידי הגורם המטפל, הנתבע וכי הנזק נגרם על ידי רכוש שהיה בשליטת הנתבע (לצורך העניין גם מכשיר רפואי הינו רכוש) וכי סביר יותר שהנזק שנגרם למטופל התובע נגרם בשל התרשלות מצד הנתבע.

אשר על כן, טוען המטופל התובע כי בהתאם לסעיף 41 לפקודת הנזיקין יש להעביר את נטל ההוכחה שהייתה התרשלות בטיפול מכתפיו שלו אל הגורם המטפל הנתבע, שיוכיח כי הוא לא התרשל בטיפול.

כאשר התובע מצליח לשכנע את בית המשפט בטענתו זו, נטל ההוכחה שהיה על התובעים להוכיח כי הייתה רשלנות עובר לכתפי הנתבעים ועליהם להוכיח כי לא התרשלו בטיפול.

תביעת רשלנות רפואית בעקבות ניתוח לתיקון בקע באשך

נושא זה נדון בערעור בעניין קופת חולים כללית, ד"ר מרסלו פוסניק נ' מוטי סולן, אשר נידון בבית המשפט העליון. הערעור הוגש על ידי הנתבעים על פסק דינו של בית המשפט המחוזי. סולן הגיש תביעת נזיקין לבית המשפט המחוזי עקב נזק שנגרם לו כתוצאה מניתוח לתיקון בקע מפשעתי.

סולן נותח ביום 31.05.93 לתיקון בקע מפשעתי מצד שמאל, בבית החולים לניאדו על ידי ד"ר פוסניק והוא אושפז ליום אחד ושוחרר לביתו.

יום לאחר השחרור חש סולן ברע וחזר לחדר המיון שם התלונן על הרגשה כללית רעה ועל חום וכאב באזור בו בוצע הניתוח. בחדר המיון נתגלתה המטומה (חבלה) תת עורית בשק האשכים ובאזור בו בוצע החתך. הומלץ לו על מנוחה וטיפול אנטיביוטי.

בימים הבאים המשיך סולן לסבול מכאבים והאשך השמאלי תפח לקוטר של כ-8 ס"מ. כעבור מספר שבועות חומו ירד והכאבים פחתו, האשך הצטמק ונעשה קטן ונוקשה.

בבדיקה הורמונאלית שנערכה לסולן נמצא כי רמת הטסטוסטרון שלו נמוכה מאוד וכי הפוריות באשך השמאלי אבדה, כן נמצא כי עקב מחלת החזרת ממנה סבל נפגעה גם הפוריות באשכו הימני.

סולן הגיש תביעת נזיקין בעילה של רשלנות רפואית כנגד המנתח ונגד קופת החולים. בית המשפט המחוזי קבע כי התובע לא הצליח להוכיח רשלנות בביצוע הניתוח וכי לא היה ליקוי ברישומים.

עם זאת, קבע בית המשפט כי הסיכונים הכרוכים בניתוח לא הוסברו לסולן וכי החתימה שלו על טופס ההסכמה אינה הסכמה מדעת של ממש על אחת כמה וכמה מאחר ומדובר בניתוח אלקטיבי.

סולן טען כי לו היה יודע היה דוחה את הניתוח עד למיצוי האפשרות להבאת ילדים נוספים או לכל הפחות להבטיח שמירת זרע.

מאחר והוכחה תביעה זו לא בחן בית המשפט את האפשרות של תקיפה וקבע לסולן 37% של נכות אורולוגית ונפשית בגינם יקבל פיצויים כדלקמן:

מסכום זה הופחתו 28,000 ₪, מאחר ולפי טיב האחריות שקבע בית המשפט לא הוכח כי הייתה רשלנות ולבסוף עמד סכום הפיצויים על סך של 180,000 ₪.

עקב פסיקה זו הגישו הנתבעים ערעור, הן לגבי סכום הפיצויים והן לגבי קביעת האחריות בעילה של אי הסכמה מדעת. סולן הגיש גם הוא ערעור להעלאת סכום הפיצויים ולהכרה ברשלנות הנתבעים.

בית המשפט העליון קבע כי כן הייתה התרשלות בביצוע הניתוח וכי חל הכלל כי "הדבר מדבר בעד עצמו", מאחר והנסיבות המדויקות לא הובררו. הנזק נגרם כתוצאה מנכס שלנתבעים שליטה מלאה עליו והנזק נגרם כתוצאה מהניתוח ומתיישב יותר עם האפשרות כי הרופא לא נקט בזהירות סבירה.

כן קבע בית המשפט כי הרישום חסר ולקוני ואינו שולל רשלנות. בית המשפט ביטל את ההפחתה בסכום הפיצויים שקבע בית המשפט המחוזי והחזיר את הסכום ל208,000 ₪ בתוספת שכ"ט עורך דין והוצאות.

עורכי הדין שלנו דנים בסוגיות נפוצות

באתרנו תמצאו אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות אשר נכתבו על ידי מומחים רפואיים ועורכי דין וזאת על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.
 
עורכי הדין במשרדנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. רוב האנשים שפונים למשרדנו מתעניינים לרוב בסוגיות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל תביעת רשלנות רפואית, כמובן בכל מקרה לגופו.
 
לפניכם תשובות מפורטות והסברים מאת עורכי הדין ארבל קפלינסקי ועופר סולר, בנוגע לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית בזמן ניתוח בקע מפשעתי והזכויות המגיעות לכם בכל מקרה של חשש מפני התרשלות בניתוח זה או אחר.

עברתי ניתוח בקע מפשעתי לפני שנתיים וכעת עליי לעבור ניתוח חוזר כי שוב יש לי בקע, איך מבררים אם הניתוח הראשון בוצע באופן רשלני?

העובדה כי אתה נזקק לניתוח נוסף אין בה כדי ללמד בהכרח כי הניתוח הראשון שבוצע נעשה בצורה רשלנית, שכן בקע מפשעתי עלול לחזור גם לאחר תיקון כירורגי. 

כדי לבחון את המקרה באופן רציני יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מהניתוח ולאחריו ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה.

עברתי ניתוח כריתת בלוטת התריס ונגרמה לי פגיעה במיתרי הקול, לפני הניתוח חתמתי על טופס הסכמה לניתוח בו נרשם הסיכון הזה אבל אני לא זוכר שדיברו איתי עליו, האם יש עילה לתביעה?

בכל ניתוח יש סיכונים שעלולים להתממש, אפילו אם הניתוח בוצע באופן נכון וראוי. לפי חוק זכויות החולה על הרופא המנתח להסביר למטופל לפני הניתוח על הסיכונים הכרוכים בניתוח ולקבל את הסכמתו מדעת.

חתימה על טופס הסכמה לניתוח בו מפורטים הסיכונים של הניתוח יכולה להיות עדות לכך שניתנו הסברים, אולם אין די בחתימה על טופס ההסכמה. יש לבחון מתי בוצעה החתימה, מי החתים על הטופס ומה נרשם בתיקו של המטופל לגבי ההסברים שניתנו.

בניתוח כריתת בלוטת התריס אחד הסיכונים המוכרים הינו פגיעה במיתרי הקול ולכן סיכון זה מופיע בטופס ההסכמה לניתוח. 

כדי להעריך אם ניתן לבסס טענה של היעדר הסכמה מדעת במקרה שאתה מתאר, יהיה צורך לבחון את התיעוד הרפואי המלא, כולל טופס ההסכמה לניתוח. 

מומלץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

אבי עבר צנתור של עורקי הלב ובמהלכו ארע סיבוך של קרע (דיסקציה) של אחד מעורקי הלב שהחמיר את הבעיה של אי ספיקת לב, האם ניתן להגיש תביעה כנגד הרופא המצנתר בטענה של רשלנות רפואית? 

במהלך צנתור של כלי הדם הכלילים המזינים את שריר הלב מוחדרת צינורית דקה, לרוב דרך עורק המפשעה, אשר מגיעה לאזור כלי הדם הכלילים המספקים דם לשריר הלב. 

אחד הסיבוכים אשר עלולים להתרחש הינו דיסקציה dissection, קרע באחד העורקים בשל החדרה של הצנתר דרך דופן העורק כולה או קרע חלקי של דופן העורק. 

סיבוך זה עלול לקרות לעיתים בשל היעדר ניסיון של הרופא המצנתר או חוסר זהירות, אולם עלולות להיות גם סיבות אחרות לכך. 

במקרה של דיסקציה יאטרוגנית (דיסקציה בשל פעולה רפואית) של עורק בזמן צנתור, יש מקום לברר אם תקלה זו אירעה בשל התרשלות של המצנתר והאם הוסבר הסיכון הזה למטופל טרם הצנתור. 

מומלץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה על ידי איסוף מלוא התיעוד הרפואי ופניה לקרדיולוג מנוסה בתחום צנתורי הלב.  

עברתי ניתוח קטרקט בעין שמאל, חתמתי על טופס ההסכמה לניתוח שעה לפני הניתוח ואיני זוכר שדובר איתי על סיבוכים עקב הניתוח. אחרי הניתוח התברר שבזמן הניתוח אירע סיבוך של קרע בקרנית וכיום איני רואה בעין זו, האם ניתן לתבוע?

ניתוח קטרקט (הסרת ירוד) הינו ניתוח נפוץ מאוד, אשר מטרתו החלפת העדשה הטבעית של העין בה מתפתחת עכירות בעדשה מלאכותית שקופה. לניתוח אחוזי הצלחה גבוהים מאוד - סביב 95% ואחד הסיבוכים שעלולים לקרות בו הינו פגיעה וקרע ברשתית, סיבוך שעלול גם להביא בסופו של דבר לאובדן ראיה מוחלט בעין המנותחת.

לא כל סיבוך בניתוח קטרקט הינו בהכרח תוצאה של התרשלות בניתוח וכדי להעריך אם ניתן היה למנוע את הסיבוך בניתוח וכן האם ניתן הסבר מלא וראוי על אפשרות קרות הסיבוך טרם הניתוח, יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מלפני הניתוח, מהניתוח עצמו ולאחריו. 

יהיה גם צורך במקרה זה לבחון אם הסיבוך בניתוח אותר ואובחן במועד וטופל כנדרש. בחלק מהמקרים של סיבוכים בזמן ניתוח מתברר כי עצם קרות הסיבוך אינו בהכרח תוצאה של התרשלות, אולם הרופא המנתח לא אבחן את התרחשות הסיבוך במועד או לא טיפל בו כראוי.  

עברתי ניתוח לתיקון סטייה של מחיצת האף ונגרם לי לאחר הניתוח חור במחיצת האף אשר גורם לרעש בלתי נסבל בזמן הנשימה, קשיים בנשימה וזיהומים. סיבוך זה כלל לא הוזכר על ידי המנתח טרם הניתוח, כיצד אוכל להגיש תביעת רשלנות רפואית?

בניתוח לתיקון מחיצת האף עלולים להיווצר סיבוכים שונים ובין היתר יש סיכון לניקוב מחיצת האף, Perforated Nasal Septum. הסיבוך הזה עלול להתרחש בשל התרשלות בביצוע הניתוח, אולם לעיתים הוא עלול להופיע גם כאשר הניתוח נערך בצורה נכונה. 

בכל ניתוח לתיקון מחיצת האף על המנתח להסביר למנותח על הסיכונים הכרוכים בניתוח ובין היתר על האפשרות של ניקוב מחיצת האף ואף להחתים את המטופל על טופס הסכמה לניתוח, המונה את הסיכונים האפשריים. 

לפיכך, יהיה צורך לבחון את המקרה על בסיס התיעוד הרפואי המלא כדי להעריך אם יש סיכוי ממשי לתביעת רשלנות רפואית.

במידה ויש לכם חשד שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית מצד הצוות המטפל, אנו מזמינים אותך לפנות לקבל ייעוץ משפטי אישי מעורכי הדין במשרד עורכי דין סולר קפלינסקי.

יחד נאסוף את מלוא התיעוד הרפואי ונבחן האם אכן הייתה התרשלות. במידה וכן, נייצג אתכם במקצועיות וזאת לאורך כל הדרך ועד להשגת מלוא הפיצויים המגיעים לכם בגין הנזק שנגרם.

פנו עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי אישי!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (2)

5 stars - based on 2 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

02 בספטמבר 2020

רשלנות במניעת זיהום לאחר ...

תיאור עובדות מקרה של רשלנות בביצוע גרידה וגרימת זיהום אשר הצריך כריתת רחם ואיברים פנימיים, כולל הסברים מה ניתן לעשות במצב כזה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גידול סרטני...

תיאור מקרה של תביעה בעילת רשלנות רפואית אשר גרמה למות המנוח כתוצאה מאבחנה מאוחרת של גידול סרטני ממאיר.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית בקביעת מיקו...

עורך דין עופר סולר מסביר האם הטעות בקביעת המקום לניתוח המוח מהווה רשלנות רפואית וכן מה שיעור הפיצוי בגין הפגיעה באוטונומיה.

קרא עוד

02 בספטמבר 2020

אי אבחון חוסר אצבעות בסקי...

סקירה משפטית מקיפה אודות השאלה האם אי גילוי חוסר באצבעות בביצוע סקירת מערכות אצל העובר הינו בגדר רשלנות רפואית.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

האם תשניק בלידה עקב רשלנו...

בחינת מקרה רשלנות בלידה והשאלה האם התגלתה רשלנות בחילוץ עובר מהרחם והאם הסיבה לפיגור השכלי שנגרם לתינוק הינה תשניק בלידה.

קרא עוד

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

14 באוקטובר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

14 באוקטובר 2020

רשלנות במתן תרופה שהמטופל...

מוות בעקבות מתן תרופה שהמטופל רגיש אליה ובחינת השאלה האמנם מדובר ברשלנות רפואית - סקירה משפטית מקצועית של עו"ד עופר סלר.

קרא עוד

15 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה בעצב המנדיבולרי עקב...

סקירת פסק דין העוסק בפגיעה בעצב דנטלי עקב טיפול שיניים רשלני, פסיקת הערכאה המשפטית והפיצויים שנקבעו...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

מקרים של רשלנות רפואית בט...

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול שיניים - מה עושים? סקירה מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36