חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הניתוח וגרם לך לנזק פיזי ונפשי?

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות ברורות!

פניה מהירה לעורך דין >>
עורך דין עופר סולר מומחה רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

חובת מתן הסבר לפני ניתוח בקע מפשעתי

מחבר: 31/03/2024 13:18

בתביעות בעילה של רשלנות רפואית עולה לעיתים תכופות הטענה מצד המטופל התובע כי אין ולא הייתה לו שליטה או ידיעה כיצד נגרם לו הנזק בידי הגורם המטפל, הנתבע וכי הנזק נגרם על ידי רכוש שהיה בשליטת הנתבע (לצורך העניין גם מכשיר רפואי הינו רכוש) וכי סביר יותר שהנזק שנגרם למטופל התובע נגרם בשל התרשלות מצד הנתבע.

אשר על כן, טוען המטופל התובע כי בהתאם לסעיף 41 לפקודת הנזיקין יש להעביר את נטל ההוכחה שהייתה התרשלות בטיפול מכתפיו שלו אל הגורם המטפל הנתבע, שיוכיח כי הוא לא התרשל בטיפול.

כאשר התובע מצליח לשכנע את בית המשפט בטענתו זו, נטל ההוכחה שהיה על התובעים להוכיח כי הייתה רשלנות עובר לכתפי הנתבעים ועליהם להוכיח כי לא התרשלו בטיפול.

תביעת רשלנות רפואית בעקבות ניתוח לתיקון בקע באשך

נושא זה נדון בערעור בעניין קופת חולים כללית, ד"ר מרסלו פוסניק נ' מוטי סולן, אשר נידון בבית המשפט העליון. הערעור הוגש על ידי הנתבעים על פסק דינו של בית המשפט המחוזי. סולן הגיש תביעת נזיקין לבית המשפט המחוזי עקב נזק שנגרם לו כתוצאה מניתוח לתיקון בקע מפשעתי.

סולן נותח ביום 31.05.93 לתיקון בקע מפשעתי מצד שמאל, בבית החולים לניאדו על ידי ד"ר פוסניק והוא אושפז ליום אחד ושוחרר לביתו.

יום לאחר השחרור חש סולן ברע וחזר לחדר המיון שם התלונן על הרגשה כללית רעה ועל חום וכאב באזור בו בוצע הניתוח. בחדר המיון נתגלתה המטומה (חבלה) תת עורית בשק האשכים ובאזור בו בוצע החתך. הומלץ לו על מנוחה וטיפול אנטיביוטי.

בימים הבאים המשיך סולן לסבול מכאבים והאשך השמאלי תפח לקוטר של כ-8 ס"מ. כעבור מספר שבועות חומו ירד והכאבים פחתו, האשך הצטמק ונעשה קטן ונוקשה.

בבדיקה הורמונאלית שנערכה לסולן נמצא כי רמת הטסטוסטרון שלו נמוכה מאוד וכי הפוריות באשך השמאלי אבדה, כן נמצא כי עקב מחלת החזרת ממנה סבל נפגעה גם הפוריות באשכו הימני.

סולן הגיש תביעת נזיקין בעילה של רשלנות רפואית כנגד המנתח ונגד קופת החולים. בית המשפט המחוזי קבע כי התובע לא הצליח להוכיח רשלנות בביצוע הניתוח וכי לא היה ליקוי ברישומים.

עם זאת, קבע בית המשפט כי הסיכונים הכרוכים בניתוח לא הוסברו לסולן וכי החתימה שלו על טופס ההסכמה אינה הסכמה מדעת של ממש על אחת כמה וכמה מאחר ומדובר בניתוח אלקטיבי.

סולן טען כי לו היה יודע היה דוחה את הניתוח עד למיצוי האפשרות להבאת ילדים נוספים או לכל הפחות להבטיח שמירת זרע.

מאחר והוכחה תביעה זו לא בחן בית המשפט את האפשרות של תקיפה וקבע לסולן 37% של נכות אורולוגית ונפשית בגינם יקבל פיצויים כדלקמן:

מסכום זה הופחתו 28,000 ₪, מאחר ולפי טיב האחריות שקבע בית המשפט לא הוכח כי הייתה רשלנות ולבסוף עמד סכום הפיצויים על סך של 180,000 ₪.

עקב פסיקה זו הגישו הנתבעים ערעור, הן לגבי סכום הפיצויים והן לגבי קביעת האחריות בעילה של אי הסכמה מדעת. סולן הגיש גם הוא ערעור להעלאת סכום הפיצויים ולהכרה ברשלנות הנתבעים.

בית המשפט העליון קבע כי כן הייתה התרשלות בביצוע הניתוח וכי חל הכלל כי "הדבר מדבר בעד עצמו", מאחר והנסיבות המדויקות לא הובררו. הנזק נגרם כתוצאה מנכס שלנתבעים שליטה מלאה עליו והנזק נגרם כתוצאה מהניתוח ומתיישב יותר עם האפשרות כי הרופא לא נקט בזהירות סבירה.

כן קבע בית המשפט כי הרישום חסר ולקוני ואינו שולל רשלנות. בית המשפט ביטל את ההפחתה בסכום הפיצויים שקבע בית המשפט המחוזי והחזיר את הסכום ל208,000 ₪ בתוספת שכ"ט עורך דין והוצאות.

עורכי הדין שלנו דנים בסוגיות נפוצות

באתרנו תמצאו אלפי סקירות רפואיות ומשפטיות אשר נכתבו על ידי מומחים רפואיים ועורכי דין וזאת על סמך ניסיון פרקטי בטיפול וייצוג נפגעי רשלנות רפואית.
 
עורכי הדין במשרדנו צברו ניסיון רב לאורך השנים, טיפלנו ונתנו ייעוץ משפטי לאלפי אנשים שרצו לבדוק היתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. רוב האנשים שפונים למשרדנו מתעניינים לרוב בסוגיות מרכזיות, אשר רלוונטיות כמעט בכל תביעת רשלנות רפואית, כמובן בכל מקרה לגופו.
 
לפניכם תשובות מפורטות והסברים מאת עורך הדין עופר סולר, בנוגע לשאלות נפוצות בנושא רשלנות רפואית בזמן ניתוח בקע מפשעתי והזכויות המגיעות לכם בכל מקרה של חשש מפני התרשלות בניתוח זה או אחר.

עברתי ניתוח בקע מפשעתי לפני שנתיים וכעת עליי לעבור ניתוח חוזר כי שוב יש לי בקע, איך מבררים אם הניתוח הראשון בוצע באופן רשלני?

העובדה כי אתה נזקק לניתוח נוסף אין בה כדי ללמד בהכרח כי הניתוח הראשון שבוצע נעשה בצורה רשלנית, שכן בקע מפשעתי עלול לחזור גם לאחר תיקון כירורגי. 

כדי לבחון את המקרה באופן רציני יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מהניתוח ולאחריו ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה.

עברתי ניתוח כריתת בלוטת התריס ונגרמה לי פגיעה במיתרי הקול, לפני הניתוח חתמתי על טופס הסכמה לניתוח בו נרשם הסיכון הזה אבל אני לא זוכר שדיברו איתי עליו, האם יש עילה לתביעה?

בכל ניתוח יש סיכונים שעלולים להתממש, אפילו אם הניתוח בוצע באופן נכון וראוי. לפי חוק זכויות החולה על הרופא המנתח להסביר למטופל לפני הניתוח על הסיכונים הכרוכים בניתוח ולקבל את הסכמתו מדעת.

חתימה על טופס הסכמה לניתוח בו מפורטים הסיכונים של הניתוח יכולה להיות עדות לכך שניתנו הסברים, אולם אין די בחתימה על טופס ההסכמה. יש לבחון מתי בוצעה החתימה, מי החתים על הטופס ומה נרשם בתיקו של המטופל לגבי ההסברים שניתנו.

בניתוח כריתת בלוטת התריס אחד הסיכונים המוכרים הינו פגיעה במיתרי הקול ולכן סיכון זה מופיע בטופס ההסכמה לניתוח. 

כדי להעריך אם ניתן לבסס טענה של היעדר הסכמה מדעת במקרה שאתה מתאר, יהיה צורך לבחון את התיעוד הרפואי המלא, כולל טופס ההסכמה לניתוח. 

מומלץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

אבי עבר צנתור של עורקי הלב ובמהלכו ארע סיבוך של קרע (דיסקציה) של אחד מעורקי הלב שהחמיר את הבעיה של אי ספיקת לב, האם ניתן להגיש תביעה כנגד הרופא המצנתר בטענה של רשלנות רפואית? 

במהלך צנתור של כלי הדם הכלילים המזינים את שריר הלב מוחדרת צינורית דקה, לרוב דרך עורק המפשעה, אשר מגיעה לאזור כלי הדם הכלילים המספקים דם לשריר הלב. 

אחד הסיבוכים אשר עלולים להתרחש הינו דיסקציה dissection, קרע באחד העורקים בשל החדרה של הצנתר דרך דופן העורק כולה או קרע חלקי של דופן העורק. 

סיבוך זה עלול לקרות לעיתים בשל היעדר ניסיון של הרופא המצנתר או חוסר זהירות, אולם עלולות להיות גם סיבות אחרות לכך. 

במקרה של דיסקציה יאטרוגנית (דיסקציה בשל פעולה רפואית) של עורק בזמן צנתור, יש מקום לברר אם תקלה זו אירעה בשל התרשלות של המצנתר והאם הוסבר הסיכון הזה למטופל טרם הצנתור. 

מומלץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה על ידי איסוף מלוא התיעוד הרפואי ופניה לקרדיולוג מנוסה בתחום צנתורי הלב.  

עברתי ניתוח קטרקט בעין שמאל, חתמתי על טופס ההסכמה לניתוח שעה לפני הניתוח ואיני זוכר שדובר איתי על סיבוכים עקב הניתוח. אחרי הניתוח התברר שבזמן הניתוח אירע סיבוך של קרע בקרנית וכיום איני רואה בעין זו, האם ניתן לתבוע?

ניתוח קטרקט (הסרת ירוד) הינו ניתוח נפוץ מאוד, אשר מטרתו החלפת העדשה הטבעית של העין בה מתפתחת עכירות בעדשה מלאכותית שקופה. לניתוח אחוזי הצלחה גבוהים מאוד - סביב 95% ואחד הסיבוכים שעלולים לקרות בו הינו פגיעה וקרע ברשתית, סיבוך שעלול גם להביא בסופו של דבר לאובדן ראיה מוחלט בעין המנותחת.

לא כל סיבוך בניתוח קטרקט הינו בהכרח תוצאה של התרשלות בניתוח וכדי להעריך אם ניתן היה למנוע את הסיבוך בניתוח וכן האם ניתן הסבר מלא וראוי על אפשרות קרות הסיבוך טרם הניתוח, יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מלפני הניתוח, מהניתוח עצמו ולאחריו. 

יהיה גם צורך במקרה זה לבחון אם הסיבוך בניתוח אותר ואובחן במועד וטופל כנדרש. בחלק מהמקרים של סיבוכים בזמן ניתוח מתברר כי עצם קרות הסיבוך אינו בהכרח תוצאה של התרשלות, אולם הרופא המנתח לא אבחן את התרחשות הסיבוך במועד או לא טיפל בו כראוי.  

עברתי ניתוח לתיקון סטייה של מחיצת האף ונגרם לי לאחר הניתוח חור במחיצת האף אשר גורם לרעש בלתי נסבל בזמן הנשימה, קשיים בנשימה וזיהומים. סיבוך זה כלל לא הוזכר על ידי המנתח טרם הניתוח, כיצד אוכל להגיש תביעת רשלנות רפואית?

בניתוח לתיקון מחיצת האף עלולים להיווצר סיבוכים שונים ובין היתר יש סיכון לניקוב מחיצת האף, Perforated Nasal Septum. הסיבוך הזה עלול להתרחש בשל התרשלות בביצוע הניתוח, אולם לעיתים הוא עלול להופיע גם כאשר הניתוח נערך בצורה נכונה. 

בכל ניתוח לתיקון מחיצת האף על המנתח להסביר למנותח על הסיכונים הכרוכים בניתוח ובין היתר על האפשרות של ניקוב מחיצת האף ואף להחתים את המטופל על טופס הסכמה לניתוח, המונה את הסיכונים האפשריים. 

לפיכך, יהיה צורך לבחון את המקרה על בסיס התיעוד הרפואי המלא כדי להעריך אם יש סיכוי ממשי לתביעת רשלנות רפואית.

במידה ויש לכם חשד שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית מצד הצוות המטפל, אנו מזמינים אותך לפנות לקבל ייעוץ משפטי אישי מעורכי הדין במשרד עורכי דין סולר קפלינסקי.

יחד נאסוף את מלוא התיעוד הרפואי ונבחן האם אכן הייתה התרשלות. במידה וכן, נייצג אתכם במקצועיות וזאת לאורך כל הדרך ועד להשגת מלוא הפיצויים המגיעים לכם בגין הנזק שנגרם.

פנו עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי אישי!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (2)

5 stars - based on 2 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר רשלנות רפואית בניתוח בקע מפשעתי

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

03 ביולי 2024

בדיקת מי שפיר: כל הורה חי...

רופא הנשים המלווה את ההורים במהלך ההריון חייב להסביר, בכל הריון ללא יוצא מן הכלל, על החשיבות הרבה שבבדיקת מי שפיר על מנת שההורים ...

קרא עוד

03 ביולי 2024

הפסקת טיפול תרופתי בשל הי...

רשלנות רפואית בטיפול בפצועת פיגוע ותשלום פיצויי עתק, בשל הפסקת טיפול אנטיביוטי בהעדר רישום רפואי כנדרש לפי חוק.

קרא עוד

10 ביולי 2024

אבחון תסמונת די ג'ורג' בע...

תסמונת די ג'ורג' הנה תסמונת גנטית נדירה, לרוב נובעת ממטוציה חדשה, שניתן וחשוב לאבחן באמצעות בדיקות גנטיות כבר בתחילת ההריון! עורך...

קרא עוד

10 ביולי 2024

מוטציה דה נובו - מה משמעו...

מוטציות גנטיות דה נובו הנן תסמונות גנטיות שמתפתחות לראשונה בעובר, במהלך ההריון, ולכן ניתן לאבחן אותן רק במהלך ההריון ובאמצעות בדי...

קרא עוד

14 ביולי 2024

אבחון מוקדם של פגיעה במבנ...

פגיעה במבנה התקין של כרומוזום X עלולה להוביל להתפתחותן של תסמונות גנטיות משמעותיות, ולכן חשוב להסביר להורים עד כמה חשוב לערוך בדי...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24