חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

נפגעת בגלל רשלנות רפואית? מגיע לך לקבל תשובות!

בכל שנה מוגשות בישראל כ-2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, חשוב לבדוק את המקרה לעומק, בשיתוף מומחה רפואי, בדרך לפיצויי הולם!

פניה מהירה לעורך דין >>

נפגעת בגלל רשלנות רפואית?

בכל שנה מוגשות בישראל מעל 2400 תביעות רשלנות רפואית. אם גם לך נגרמו נזקים בטיפול רפואי, זה הזמן לבדוק את המקרה לעומק בדרך לתביעת פיצויים!

פניה מהירה לעורך דין >>

עו''ד עופר סולר עונה לשאלות גולשים בנושא רשלנות רפואית

מחבר: 12/12/2019 18:55

לאורך השנים משרדנו מטפל במאות ואלפי פניות של אזרחים ואזרחיות שנפגעו במהלך טיפול רפואי, מסיבה כזאת או אחרת. לחלקם אף נגרמו נזקים משמעותיים, ובחלק מהמקרים היתה עילה להגשת תביעה משפטית לפיצויים כנגד הגורם המטפל. בעמוד זה תמצאו אוסף של שאלות נפוצות, שעולה בפורמט כזה או אחר בשיחות עם נפגעים.

עורך הדין עופר סולר משיב לשאלות ומסביר על דרכי ההתמודדות הנכונות במקרה של פגיעה אפשרית לאחר טיפול רפואי.

אני חושב שנפגעתי בזמן טיפול רפואי - איך אפשר לקבל העתק של התיק הרפואי שלי?

בהתאם לחוק זכויות החולה לכל אדם זכות לקבל העתק של התיק הרפואי שלו. יש לפנות אל הגוף האחראי על שמירת המידע והרשומות במוסד הרפואי בו נמצאת הרשומה הרפואית. הוצאת המידע כרוכה בתשלום.

הניתוח הפלסטי שעברתי לא הצליח - אני רוצה לתבוע את המנתח. מה עושים עכשיו?

יש לפנות תחילה לעורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית לייעוץ ראשוני על מנת לבחון את האירועים. בהמשך במידה ויוחלט אכן להגיש תביעה, יש לצרף חוות דעת רפואית של מומחה בתחום הרלוונטי, במקרה זה בתחום הפלסטי, על מנת להוכיח את התביעה כנדרש בבית המשפט. חשוב להבהיר כי המבחן אם יש מקום לתביעת רשלנות רפואית אינו מבחן התוצאה  בלבד אלא הערכה מקצועית של מומחה רפואי בתחום האם הניתוח בוצע בסטנדרט ראוי.

איך אפשר להעריך כמה פיצויים ניתן לקבל בתביעה בעילת רשלנות רפואית נגד קופת חולים?

קשה להעריך במדויק את סכום הפיצוי שניתן לקבל בתביעת רשלנות רפואית שכן כל מקרה לגופו והפיצוי משתנה כמובן בהתאם לחומרת הנזק, גיל הנפגע, שכרו לפני המקרה ועוד. עם זאת, לאחר איסוף החומר הרפואי בתיק והערכות מומחים רפואיים ניתן להעריך באופן גס את סכומי הפיצוי.

אני בן 23. בגיל 13 עברתי ניתוח שנכשל וגרם לי לנכות קבועה. האם אני יכול לתבוע גם כיום?

אכן כן. קטין מתחת לגיל 18 יכול להגיש תביעתו על מקרה שאירע לו בזמן שהיה קטין עד 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18 כלומר עד גיל 25. יש לציין כי הכנת תביעת רשלנות רפואית דורשת לרוב זמן רב יחסית ולכן מומלץ שלא להמתין עד לרגע האחרון ולפנות לעורך דין מנוסה בתחום לכל הפחות שנה טרם התיישנות התביעה.

הייתי אצל רופא אורטופד בגלל כאבי גב קשים. הוא בדק אותי ולא אבחן כלום. רק נתן לי תרופות. אחרי 3 חודשים הייתי אצל אורטופד פרטי, שבדק אותי ומצא שיש לי פריצת דיסק. אני יכול לתבוע את הרופא הראשון?

כדי לתבוע את הרופא האורטופד אשר בדק אותך ראשון יש להוכיח כי הוא התרשל וכי בשל התרשלותו לא אובחנה פריצת הדיסק בעת בדיקתו. כדי לבחון את המקרה יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום האורטופדיה. יש גם לשקול אם אירע נזק קבוע של ממש בשל האיחור באבחון אשר מצדיק כלכלית את העלויות הלא מבוטלות של תביעת רשלנות רפואית.

כמה זמן לוקח מיום הגשת התביעה ועד שמקבלים פיצויים?

אין זמן קבוע למשך הזמן בו התביעה מתנהלת. תביעה יכולה להתנהל גם מספר שנים עד לסיומה וקביעת פיצויים. משך הזמן משתנה בהתאם למורכבות התביעה, האם היא מסתיימת בפשרה או בפסק דין ועוד.

מה הסיבה שתביעות רשלנות רפואית בארצות הברית מגיעות לסכומים של מאות מיליוני דולרים ובישראל הרבה פחות?

הסיבה לכך היא שבארה"ב עומדת בפני בית המשפט האפשרות לפסוק פיצויים עונשיים. בישראל טרם נפסקו פיצויים עונשיים בתביעות רשלנות רפואית שכן בית המשפט קבע שפיצויים כאלה נקבעים אך ורק במקרים נדירים בהם הפעולה או המחדל נעשו על ידי המזיק בזדון או בכוונה תחילה וטרם הוכח מקרה כזה. כמו כן, בארה"ב הטיפוליים הרפואיים כמו גם הטיפול הסיעודי יקרים בהרבה מהטיפולים הניתנים בישראל ועל כן גם גובה הפיצוי בגינם גבוה יותר.

טיפל בי רופא במסגרת קופת חולים, והוא ניתח אותי בבית חולים. עכשיו כשאני שוקלת לתבוע, את מי אני תובעת בדיוק?

ניתן לתבוע בתביעה אחת מספר גורמים. לכן במקרה כזה ניתן לתבוע גם את קופת החולים, גם את בית החולים וגם את הרופא המטפל. בחלק מן המקרים כאשר הרופא המטפל העניק טיפול במסגרת קופת חולים וגם בית החולים שייך לאותה קופת חולים אפשר לתבוע רק את קופת החולים אשר אחראית למעשי הרופא ולטיפול בבית החולים שבבעלותה.

לפי מה בית המשפט קובע את גובה הפיצויים שישולמו לנפגע רשלנות רפואית?

בית המשפט פוסק פיצויים בתביעות רשלנות רפואית בהתאם להיקף הנזק שנגרם בשל ההתרשלות בטיפול הרפואי. לשיעור הנכות שנגרמה בשל הטיפול יש משמעות רבה כמו גם למשמעותה התפקודית. גם לגיל התובע, ההפסדים שנגרמו לו ושיגרמו לו בעתיד יש משקל רב. גם לפסיקות של בתי המשפט בעבר בגין מקרים דומים או נזקים דומים יש השפעה על גובה הסכומים של הפיצוי.

הייתי אצל עורך דין שמתעסק בנזיקין. הוא יצג חבר שלי בתביעת פיצויים אחרי פגיעה בעבודה. זה אומר שכדאי לפנות אליו לתביעת רשלנות רפואית?

לא בהכרח. עורך דין שעוסק בתביעות של תאונות עבודה לא בהכרח עוסק גם בתביעות רשלנות רפואית. תביעות רשלנות רפואית הינן ענף ייחודי ונפרד בתביעות הנזיקין אשר מצריכות ניסיון וידע בתחום. כדאי לפנות לעורך דין שעוסק באופן קבוע בעיקר בתביעות רשלנות רפואית.

עברתי ניתוח עיניים ואמרו לי שבשביל להתחיל תביעה על הנזקים שנגרמו, אני חייבת להביא חוות דעת של מומחה רפואי בתחום. איך מוצאים מומחה לצורך כתיבת חוות דעת?

כדאי ועדיף לפנות תחילה לייעוץ ראשוני אצל עורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. עורך הדין עובד לרוב עם מומחים רפואיים מתחומים שונים והוא יכול להפנות למומחה הרפואי המתאים ביותר. חוות דעת רפואיות אינן זולות וחבל לשלם עבור חוות דעת רפואית אשר בסופו של דבר תתברר ככזו שאינה יכולה לסייע בביסוס התביעה.

שלחתי מכתב לבית חולים עם כל הטענות שלי אחרי ניתוח שעברתי ולא הצליח. בית החולים לא ענה לי. מה אני עושה עכשיו?

ככלל לא מומלץ לפנות עצמאית ללא ליווי משפטי לבית חולים או כל גורם רפואי אחר שמעוניינים להגיש כנגדו בהמשך תביעה, שכן הכותב התמים יכול לציין במכתב עובדות לא מדויקות או לטעון טענות אשר יזיקו לתביעתו בהמשך. אם כבר נשלח מכתב כזה, כדאי לפנות לקבלת ייעוץ אצל עורך דין ולבדוק האם כדאי להעביר מכתב נוסף, הפעם בניסוח עורך דין או להגיש תביעת רשלנות רפואית.

אני בן 21 והשתחררתי לא מזמן מהצבא. בזמן הלידה היתה בעיה ויש לי נזק אורטופדי ונכות קבועה לכל החיים. ההורים שלי לא עשו כלום. אני יכול לתבוע גם היום?

אכן כן. ניתן להגיש תביעה זו עד גיל 25. כדאי לפנות לייעוץ אצל עורך דין העוסק בתחום בהקדם שכן הכנת תביעת רשלנות כזו יכולה לקחת זמן לא קצר.

המרפאת שיניים הפרטית שטיפלה בי נסגרה בגלל קשיים. אמרו לי שבשביל להגיש תביעה על הנזקים שהם עשו לי בטיפול חייבים את התיק הרפואי. אני לא יודע איך להשיג את התיק הרפואי שלי ואל מי לפנות. מה עושים?

כדאי לפנות תחילה לייעוץ אצל עורך דין שיעזור להוציא את מלוא התיעוד הרפואי הרלוונטי מהמוסדות המבוקשים, בפרט מהמרפאה שנסגרה. במידת הצורך ניתן להגיש תביעה כנגד הרופא אשר ביצע את טיפול השיניים. במקרים המתאימים ניתן גם לפנות לבית המשפט לבקש צו המחייב את המרפאה למסור את התיק הרפואי.

בית המשפט דוחף לפשרה בתביעה שלי. השופט אומר שפשרה טובה לכולם. עורך הדין שלי אומר שזאת החלטה שלי. רציתי להבין את המשמעות של הסכמה או אי הסכמה לפשרה בתביעת רשלנות רפואית.

בחלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית עולה בשלב כלשהו של ניהול התיק הצעת פשרה לסיום התיק. חלק מהצעות הפשרה ניתנות על ידי בית המשפט וחלקן ניתנות בעקבות מו"מ בין הצדדים.

סיום התיק בפשרה מאפשר לתובע לקבל פיצוי מבלי להסתכן בדחיית תביעתו (אי קבלת התביעה) אם נשמעים עדים בתיק וניתן פסק דין. בנוסף פשרה לרוב מהירה יותר מקבלת פסק דין. מצד שני כמובן שפשרה מגלמת קניית סיכון של שני הצדדים ולכן היא כרוכה לרוב כרוכה בוויתור מסוים  של התובע על האפשרות התיאורטית לקבל סכומי פיצוי גבוהים יותר בפסק דין.

חשוב לדעת כי פיצוי לתובע בפשרה מונע ממנו לתבוע בעתיד בגין אותו עניין.

בית המשפט רשאי לנסות ולהסביר לצדדים את הצדדים הראויים בסיום התיק בפשרה אולם אכן בסופו של דבר ההחלטה היא של התובע.

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי שאלות ותשובות רשלנות רפואית

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

22 ביוני 2020

כריתת אשך בשל איחור באבחו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו פסק דין בנושא איחור באבחון אשך טמיר אצל תינוק לאחר הלידה, אשר הוביל לכריתת האשך...

קרא עוד

22 ביוני 2020

איחור באבחון דלקת באפנדציט

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירה של פסק דין העוסק באיחור באבחון דלקת בתוספתן ומסביר האם מדובר במקרה הזה ברשלנות רפואית...

קרא עוד

22 ביוני 2020

רשלנות רפואית בניתוח כיס מרה

טענה בדבר רשלנות רפואית בעת ניתוח לכריתת כיס מרה - עורך דין עופר סולר סוקר פסק דין חשוב בנושא...

קרא עוד

29 ביוני 2020

עברת ניתוח קטרקט ונגרמו ל...

עו"ד עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית לאחר ניתוח קטרקט. כנסו לאתר למידע נוסף...

קרא עוד

29 ביוני 2020

רשלנות בטיפול להוצאת שברי...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא למקרה של רשלנות רפואית בטיפול להוצאת שברי זכוכית והותרת שברים בפצע ומסביר מה ניתן לעשות...

קרא עוד

29 ביוני 2020

גילית בגופך גוף זר שהושאר...

עו"ד עופר סולר מסביר: האם חפץ זר שנשאר בגוף המנותח לאחר ניתוח זה רשלנות רפואית?

קרא עוד

07 ביולי 2020

מקרי רשלנות בביצוע בדיקת ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בביצוע בדיקת מי שפיר ותוצאותיה האפשריות...

קרא עוד

17 ביולי 2020

פתח בשילייה בשל דלקת מי ש...

איחור באבחון מצוקה עוברית אפשרית בשל דלקת מי שפיר במצב של שיליית פתח, הוביל לנזק מוחי שנגרם לעובר בזמן הניתוח הקיסרי...

קרא עוד

17 ביולי 2020

מוות של ילדה בשל רשלנות ב...

רשלנות רפואית בבדיקת ילדה במוקד ביקורופא הובילה להחמצת אבחנה של דלקת קרום המוח ומוות של הילדה עקב כך...

קרא עוד

18 ביולי 2020

רשלנות רפואית בניתוח עיניים

רשלנות רפואית בניתוח עיניים גרמה נזק לראיה בשל טעות של רופא העיניים המנתח וחוסר זהירות בניתוח, לפניכם פרטי המקרה...

קרא עוד

18 ביולי 2020

רשלנות רופא משפחה באבחון ...

רשלנות רפואית של רופא משפחה ואיחור באבחון מחלת אנדוקרדיטיס, אשר הביאה לנזק מוחי חמור...

קרא עוד

18 ביולי 2020

איחור באבחון מחלת אנדוקרד...

איחור באבחון מחלת אנדוקרדיטיס אשר גרם לנזק - עורך דין עופר סולר מסביר על המחלה והמשמעות שבאיחור באבחון.

קרא עוד

18 ביולי 2020

על נזקים שנגרמו בגלל הרדמ...

נגרמו לך נזקים בגלל הרדמה? עו"ד עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית של רופא מרדים...

קרא עוד

18 ביולי 2020

נפגעת בגלל רשלנות רפואית ...

קיראו בנושא תביעה נגד קצין התגמולים בשל רשלנות רפואית במהלך שירות צבאי...

קרא עוד

18 ביולי 2020

אלח דם או Sepsis - בחינה ...

אלח דם או Sepsis - בחינה רפואית משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 ביולי 2020

רשלנות במרשם סטרואידים לח...

מקרה של רשלנות רפואית במעקב אחר מטופלת המקבלת סטרואידים, אשר פיתחה בשל כך אוסטאופורוזיס...

קרא עוד

27 ביולי 2020

אישום פלילי כנגד רופא מתחזה

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפניכם דוגמא למקרה רשלנות שבו הוגש כתב אישום פלילי חמור נגד הומאופת שהתחזה לרופא.

קרא עוד

27 ביולי 2020

רשלנות רפואית של מרדים בה...

רשלנות רפואית במעקב אחר ילדה לאחר ביצוע ניתוח ובעקבות כך נזק מוחי חמור...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36