חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

האם בעל בית שירה ופצע פורץ לביתו יחוב בנזיקין?

מחבר: 27/12/2019 14:49

היתקלות בפורץ בתוך הבית הינה אירוע בלתי נעים בלשון המעטה, המלווה בפחד וחשש. באירועים כאלה נפגעת תחושת הביטחון של בעל הבית במעונו הפרטי ונוצר מצב של קושי להחליט האם לתפוס מחסה מפני הסכנה הכרוכה בעימות עם פורץ, שיתכן ויש ברשותו נשק, לבין הרצון להגן על ביתנו ורכושנו.

בתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט אירועים בהם בעלי בתים ירו בפורצים בטענה, כי עשו זאת כיוון שחשו סכנה לחייהם ומפני שרצו להגן על רכושם. המקרה המפורסם ביותר הינו כמובן האירוע בו ירה החוואי שי דרומי למוות בפורץ שחדר לשטח ביתו.

בבית המשפט לא הואשם דרומי ברצח ובכנסת אף החלו מהלכים לתיקון בחוק העונשין הישראלי שיתיר ירי על פורצים במקרים מסוימים, תיקון שזכה בעקבות הפרשה לכינוי "חוק דרומי".

עליה בשיעור הפריצות לצד אוזלת ידה של המשטרה במניעתן הובילו להקמת ארגון המכונה "השומר החדש", בו אזרחים מן השורה מתפקדים כשומרים ומסיירים בין חוות ושטחים חקלאיים בצפון הארץ במטרה להרתיע ולמנוע פורצים לגנוב רכוש. ארגון זה שואף לחקות את ארגון "השומר" ההיסטורי אשר פעל באופן דומה בימי העליה השנייה.

פסיקה בנושא

הסוגיה האמורה נדונה במסגרת הליך ע"א 11172/05 זיו אלון נ' מדינת ישראל.

במקרה זה ירה בעל הבית ברגלו של המערער וגרם לו נזק גוף בדמות נכות צמיתה בשיעור של 64%.

הירי התרחש לאחר שבעל הבית, חייל בשירות קבע בצה"ל, ירה מנשקו הצבאי במערער בשעה שזה הסתובב באופן חשוד בחצר ביתו וניסה כנראה לפרוץ אליו. חשוב להדגיש, כי בעל הבית התקשר למשטרה פעמיים אך זו לא הגיעה למקום בזמן.

לאחר שירה בעל הבית באוויר והזהיר את הפורץ שלא ינסה לברוח, ניסה הפורץ לתקוף אותו ובתגובה ירה בעל הבית ברגלו ובכתפו של הפורץ המערער. על רקע זה הגיש המערער תביעת נזיקין אזרחית נגד בעל הבית היורה.

לחץ כאן לקריאה בנושאים:

חישוב הפיצויים בגין נכות אורטופדית

חמישה אחוזי נכות בגין פגיעה בגב בתאונת דרכים

הכרעת בית המשפט

בדיון הראשון בתיק קבע בית המשפט המחוזי, כי בעל הבית לא חב באחריות כלפי הנפגע וזאת משלושה טעמים: הגנה עצמית, הסתכנות מרצון והטענה כי לא ראוי לפצות אדם עקב נזק שנגרם לו בשעה שביצע עבירה.

בעקבות זאת הגיש הנפגע ערעור לבית המשפט העליון וטען, כי כל קביעותיו של בית המשפט המחוזי שגויות.

בית המשפט העליון דן בכל סוגיה בנפרד ובסופו של דבר קבע, כי רק טענת ההגנה העצמית חלה בעניין זה.

בפסיקתו ציין בית המשפט, כי ההגדרה המשפטית של הגנה העצמית חלה גם כלפי רכוש וכן, כי במקרים בהם אדם מותקף בשטחו שלו ניתן לספק לו את עילת ההגנה העצמית אף בנסיבות בהן נראה היה לו מבחינה סובייקטיבית וסבירה כי הוא מצוי בסכנת חיים, זאת בהתאם למגמה הרווחת כיום בישראל.

שתי הטענות האחרות נדחו על ידי בית המשפט: 

הטענה לפיה אין לקבל פיצוי עקב נזק שנגרם בעת ביצוע עבירה נדחתה, בנימוק שקבלתה תתיר את דמו של כל פורץ ותגרום ליד להיות קלה יותר על ההדק, וכי רק במקרים בהם העבירה היא חמורה מאוד תינתן הגנה הזו.

את טענת ההסתכנות מרצון דחה בית המשפט בנימוק, לפיו המערער לא היה מודע לכך שפעולתו תביא לכך שייפצע עקב ירי וכי דבר זה אינו מצוי בגדר מכלול הסיכונים אותם היה עליו לשקול בעת שביצע את העבירה.

במידה ונפגעת מאירוע שגרם לך נזקי גוף, מומלץ לפנות עוד היום אל עורך דין מנוסה בתחום, לצורך קבלת ליווי ומענה משפטי.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: ייעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף האם בעל בית שירה ופצע פורץ לביתו יחוב בנזיקין?

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24