חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

רשלנות במתן ייעוץ גנטי או פענוח בדיקות גנטיות

אם נולד לך תינוק הסובל מבעיה גנטית שלא אובחנה על ידי הרופאים לפני או במהלך ההריון, יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה ומגיע לכם לקבל פיצויי עתק!

פניה מהירה לעורך דין >>
סולר קפלינסקי מומחים ברשלנות רפואית

רשלנות במתן ייעוץ גנטי

אם נולד לך תינוק הסובל מבעיה גנטית שלא אובחנה לפני או במהלך ההריון, יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה ומגיע לכם לקבל פיצויי עתק!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת נפילה - הסתננות למגרש כדורגל

מחבר: 27/12/2019 15:19

בעולם בו כרטיס למשחק כדורגל עולה בממוצע שמונים שקלים, וזאת עוד לפני הוצאות הנסיעה לאצטדיון והוצאות מקובלות על אוכל ושתייה, הופך הבילוי של צפייה במשחק כדורגל למותרות אשר אינן בהישג ידו של כל אחד. בעקבות זאת, התופעה של הסתננות אוהדים למגרשי כדורגל מבלי שיש בידיהם כרטיס כניסה היא תופעה שכיחה.

חשוב לזכור כי מעבר לעובדה כי מדובר במעשה לא חוקי הרי שהסתננות היא דבר מסוכן שיכולה להוביל לפציעות משום שהיא כוללת לעתים טיפוס על מקומות גבוהים וגדרות שאמורות היו למנוע מאותם מסתננים את הכניסה לאצטדיון.

נשאלת השאלה מה אחריות בעל האצטדיון במידה והמסתנן נפצע במהלך ניסיון ההסתננות? האם העובדה כי המסתנן נכנס למקום ללא שהיה בידו כרטיס כניסה פוטרת את בעל האצטדיון מאחריות? האם בניסיון ההסתננות לקח על עצמו המסתנן את הסיכון כי יפצע?

אחריות כלפי מסתנן למגרש כדורגל שנפגע ונחבל

שאלות אלו נדונו בתיק ע.א (י-ם) 3197/09 עירית ירושלים נ' אברהם נשיא. בהיותו בן 14 ניסה הנפגע להסתנן לאצטדיון טדי בירושלים דרך פתח שהיה בקיר המזרחי של האצטדיון. כאשר ניסה להיכנס דרך הפתח נפל לפיר עמוק, איבד את ההכרה ונפגע קשות.

חשוב להדגיש לגבי הפתח דרכו נכנס הנפגע כי הוא לא היה חסום כלל והיה גבוה רק מעט מהקרקע כאשר כל מי שרוצה יכול להיכנס דרכו בהרמת רגל בלבד. כיון שהפתח היה צר, היה על מי שביקש להסתנן בעדו להפנות את גופו הצידה.

הנפגע תבע את עירית ירושלים על הפגיעה וזכה בפיצויים בערכאה ראשונה בבית משפט השלום בסכום של כמיליון ש"ח. על כך הגישה העירייה ערעור.

העירייה המערערת נשענה בתביעתה על פקודת הנזיקין לפיה אין לבעל השטח אחריות בעקבות פציעתו של מסיג גבול במידה וזה נכנס שלא בתום ללב לשטח וכדי לבצע עבירה.

בית המשפט המחוזי לא קיבל את הערעור וקבע שהימצאות דרך כניסה נגישה כל כך לציבור הרחב הייתה צריכה לעורר ציפייה והבנה אצל העירייה כי דרך פתח זה יכנס קהל דרך ולכן היא נושאת באחריות כלפי מי שנפגע מכניסה דרך פתח זה.

כמו כן הוסיף בית המשפט והזכיר את ההלכה הנוהגת בפסיקה לפיה ההגנה הניתנת בפקודת הנזיקין מיועדת רק לבעלי שטח שמסיגי הגבול ביקשו לבצע בשטחם עבירה חמורה או להזיק להם.

בעניין זה דובר על משחק כדורגל אליו נקרא הציבור להגיע, וניסיון להיכנס אליו ללא דמי תשלום אינו עבירה חמורה שפקודת הנזיקין צריכה להגן מפניה. לעניין התנהגותו של הנפגע באירוע קבע בית המשפט כי אשמתו עולה בגדר 25% מהנזק שנגרם לו זאת כיון שהחשיכה והקושי במעבר דרך הפתח היו ידועים לנפגע.

עם זאת, כיון שהיה מדובר בפיר שהיה במקום התאונה במשך תקופה ארוכה יש להטיל את רוב האחריות על העירייה כיון שלא דאגה לסגור אותו בטרם עת. לאור זאת, השאיר בית המשפט את גובה הפיצוי המגיע לנפגע שנפסק בבית משפט השלום בגובה של מעל למיליון ש"ח.

במידה ונפגעת עקב התנהגות רשלנית של גורם כלשהו מומלץ לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף לצורך מיצוי זכויותיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

למידע נוסף ליחצו: עורך דין נזיקין

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונת נפילה - הסתננות למגרש כדורגל

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 ביולי 2021

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

רשלנות רפואית בניתוח מעי הגס

עוה"ד עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא למקרה רשלנות רפואית לאחר ניתוח מעי גס ומסבירים מדוע נטל ההוכחה עבר לנתבעי...

קרא עוד

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36