חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

רשלנות במתן ייעוץ גנטי או פענוח בדיקות גנטיות

אם נולד לך תינוק הסובל מבעיה גנטית שלא אובחנה על ידי הרופאים לפני או במהלך ההריון, יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה ומגיע לכם לקבל פיצויי עתק!

פניה מהירה לעורך דין >>
עורך דין עופר סולר מומחה רשלנות רפואית

רשלנות במתן ייעוץ גנטי

אם נולד לך תינוק הסובל מבעיה גנטית שלא אובחנה לפני או במהלך ההריון, יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה ומגיע לכם לקבל פיצויי עתק!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת נפילה - הסתננות למגרש כדורגל

מחבר: 27/12/2019 15:19

בעולם בו כרטיס למשחק כדורגל עולה בממוצע שמונים שקלים, וזאת עוד לפני הוצאות הנסיעה לאצטדיון והוצאות מקובלות על אוכל ושתייה, הופך הבילוי של צפייה במשחק כדורגל למותרות אשר אינן בהישג ידו של כל אחד. בעקבות זאת, התופעה של הסתננות אוהדים למגרשי כדורגל מבלי שיש בידיהם כרטיס כניסה היא תופעה שכיחה.

חשוב לזכור כי מעבר לעובדה כי מדובר במעשה לא חוקי הרי שהסתננות היא דבר מסוכן שיכולה להוביל לפציעות משום שהיא כוללת לעתים טיפוס על מקומות גבוהים וגדרות שאמורות היו למנוע מאותם מסתננים את הכניסה לאצטדיון.

נשאלת השאלה מה אחריות בעל האצטדיון במידה והמסתנן נפצע במהלך ניסיון ההסתננות? האם העובדה כי המסתנן נכנס למקום ללא שהיה בידו כרטיס כניסה פוטרת את בעל האצטדיון מאחריות? האם בניסיון ההסתננות לקח על עצמו המסתנן את הסיכון כי יפצע?

אחריות כלפי מסתנן למגרש כדורגל שנפגע ונחבל

שאלות אלו נדונו בתיק ע.א (י-ם) 3197/09 עירית ירושלים נ' אברהם נשיא. בהיותו בן 14 ניסה הנפגע להסתנן לאצטדיון טדי בירושלים דרך פתח שהיה בקיר המזרחי של האצטדיון. כאשר ניסה להיכנס דרך הפתח נפל לפיר עמוק, איבד את ההכרה ונפגע קשות.

חשוב להדגיש לגבי הפתח דרכו נכנס הנפגע כי הוא לא היה חסום כלל והיה גבוה רק מעט מהקרקע כאשר כל מי שרוצה יכול להיכנס דרכו בהרמת רגל בלבד. כיון שהפתח היה צר, היה על מי שביקש להסתנן בעדו להפנות את גופו הצידה.

הנפגע תבע את עירית ירושלים על הפגיעה וזכה בפיצויים בערכאה ראשונה בבית משפט השלום בסכום של כמיליון ש"ח. על כך הגישה העירייה ערעור.

העירייה המערערת נשענה בתביעתה על פקודת הנזיקין לפיה אין לבעל השטח אחריות בעקבות פציעתו של מסיג גבול במידה וזה נכנס שלא בתום ללב לשטח וכדי לבצע עבירה.

בית המשפט המחוזי לא קיבל את הערעור וקבע שהימצאות דרך כניסה נגישה כל כך לציבור הרחב הייתה צריכה לעורר ציפייה והבנה אצל העירייה כי דרך פתח זה יכנס קהל דרך ולכן היא נושאת באחריות כלפי מי שנפגע מכניסה דרך פתח זה.

כמו כן הוסיף בית המשפט והזכיר את ההלכה הנוהגת בפסיקה לפיה ההגנה הניתנת בפקודת הנזיקין מיועדת רק לבעלי שטח שמסיגי הגבול ביקשו לבצע בשטחם עבירה חמורה או להזיק להם.

בעניין זה דובר על משחק כדורגל אליו נקרא הציבור להגיע, וניסיון להיכנס אליו ללא דמי תשלום אינו עבירה חמורה שפקודת הנזיקין צריכה להגן מפניה. לעניין התנהגותו של הנפגע באירוע קבע בית המשפט כי אשמתו עולה בגדר 25% מהנזק שנגרם לו זאת כיון שהחשיכה והקושי במעבר דרך הפתח היו ידועים לנפגע.

עם זאת, כיון שהיה מדובר בפיר שהיה במקום התאונה במשך תקופה ארוכה יש להטיל את רוב האחריות על העירייה כיון שלא דאגה לסגור אותו בטרם עת. לאור זאת, השאיר בית המשפט את גובה הפיצוי המגיע לנפגע שנפסק בבית משפט השלום בגובה של מעל למיליון ש"ח.

במידה ונפגעת עקב התנהגות רשלנית של גורם כלשהו מומלץ לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף לצורך מיצוי זכויותיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

למידע נוסף ליחצו: עורך דין נזיקין

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונת נפילה - הסתננות למגרש כדורגל

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24