חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

פעיה באגן
עייד
10/06/2022 20:11
אגן
אליסיה
16/05/2022 14:44
שלום, בתי בת ה10 נפלה בהפסקה בחוג גלגיליות {באולם ספורט כשיש נוכחות של 2 מדריכות} וכתוצאה מהנפילה נוצר שבר בהומרוס פרוקסימלי בכתף. האם י שמקום לתבוע את ביטוח המתנ"ס ?
אודה לתשובתך
א.א
24/11/2021 08:15
בת שנתיים בגן פרטי פתחה את הסנטר נדרשנו ללכת למיון..יש תפרים
הגננות לא יודעות והמצלמות לא עבדו אותן שעות..מה עושים?
יש דרך לתבוע??
מאיה
13/05/2012 18:34
שלום לכולם, לפני שבועיים הלכתי לרופא שיניים פרטי שהמליצה לי עליו חברה טובה, לביצוע 2 סתימות, בטיפול לא הרגשתי הרבה מלבד עקצוצים ודקירות קטנות שהרגישו לי די נורמאליות, אבל כשחזרתי הביתה ראיתי שכל הפה שלי פצוע ומדמם לעתים. האם יתכן שהרופא פצע אותי? אני ממש מתוסכלת ולא יכולה כמעט לאכול כי זה מאד שורף. האם יכולה לתבוע אותו על כך?
13/05/2012 18:47
שלום רב,

במרבית המקרים אין כדאיות כלכלית להגשת תביעת רשלנות רפואית אם לא נגרם נזק קבוע בשל טיפול רפואי שכן עלויות הגשת התביעה אשר כוללות בין היתר חוות דעת רפואיות גבוהות בעוד שהפיצוי במקרים בהם אין נזק קבוע לרוב אינו רב.
כדי לבחון אם יש מקום במקרה זה לתביעה יש צורך ביעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
קוסמת
22/10/2021 12:40

כדאי להתחמש בחוות דעת של רופא שיניים ולפנות לבית המשפט.
תחיה
31/05/2021 14:58
איפה אני יכולה להתלונן על רשלנות של רופא במרפאת מכבידנט?
עברתי לפני כמה שבועות טיפול שורש. אני סובלת מכמה מחלות כרוניות, הרופא שאל בכלליות אם אני סובלת מאיזשהם מחלות אך לא שאל בפירוט לגבי טיפול תרופתי. הדבר היחיד שהוא שאל זה אם יש עליי את המשאף של האסתמה. הוא עשה לי 2 זריקות הרדמה, לכאורה הרגשתי שהאיזור רדום אבל הטיפול כאב לי בטירוף!!!! ממש הרגיש כאילו אין לי הרדמה בכלל!!! הרופא ידע שכואב לי, אבל לא נראה לי שהוא באמת הבין את העוצמה.

אחריי הטיפול התקשרתי למרפאה וביקשתי להחליף רופא להמשך הטיפול, המזכירה אמרה לי שזה מאוד בעייתי להחליף רופא באמצע טיפול והיא גם לא ממליצה לי להחליף כי הוא אחד הרופאים המומחים במרפאה.
מבירור קצר הבנתי שלעיתים טיפול שורש כואב, זה תלוי בדרגת הזיהום, החלטתי להמשיך עם אותו רופא.
אתמול הגעתי לטיפול המשך, בסופו של דבר לא בוצע טיפול כי מצילום של השן הרופא אמר שצריך לחכות עוד קצת (משהו שקשור לתרופה שהוא הזריק).

שיתפתי אותו שהטיפול הקודם כאב לי בטירוף, הוא שאל אם אני סובלת מאיזשהם מחלות, עניתי לו בין השאר אפילפסיה, שאל מה אני לוקחת? עניתי קפרה ולמוטריגין..ואז הוא אמר זו בדיוק הסיבה, התרופות לאפילפסיה מתחרות עם חומר ההרדמה (לידוקאין) על הקישור לקולטן ולעיתים מנטרלות אותו.

זה נראה לי רשלנות רפואית גדולה שהוא לא בירר את הענין לפני הטיפול הראשון, מאמינה שאם היה מברר, היינו יכולים במידת הצורך להשתמש בחומר הרדמה אחר (אני לא יודעת בכלל אם זה אפשרי) או לא משנה העיקר שהיינו יודעים שיש אופציה שההרדמה לא תשפיע.

אגב זה מאוד מתחבר לי ונשמע לי הגיוני- בשנה האחרונה עברתי טיפול די כואב של הזרקות לכתף. בתחילת הטיפול הוזרק חומר הרדמה- לידוקאין שהיה אמור להקל והיה נראה שהוא בכלל לא משפיע.
08/08/2021 11:58
שלום רב,

אני מבין את תחושת התסכול שלך ונראה שאכן מן הראוי היה שהרופא יקבל ממך טרם הטיפול את מלוא המידע הרפואי מה שיכול היה לחסוך ממך כאב וסבל מיותרים. מבלי להקל ראש בסבלך איני סבור שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן בתביעות אלו בדרך כלל יש צורך להוכיח נזק קבוע.
ניתן לדעתי לשקול פניה בכתב להנהלת הקופה ובמידה ולא מתקבל מהם מענה ראוי ניתן גם לפנות בתלונה למשרד הבריאות.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
נופר
19/05/2021 10:19
שלום רב,
לפני כחודשיים בני נפל בגן הילדים (גן עירייה)במהלך הקייטנה, ואיבד שן תאומה (בעלת שורש אחד ו2 שיניים מחוברות).
התקשרו אלי כשהז קרה ואמרו לי שהוא "פתח את השפה" כדבריהם. שאלתי האם יש צורך לאסוף אמרו שיעדכנו איך הוא. פתיחת שפה היא דבר שולי יחסית עם ילדים...
כשבעלי אסף אותו הוא הבחין בשיניים החסרות.
לקחנו אותו לבדיקה והיה רושם שמלבד השיניים והחתך העמוק בשפה הכל תקין והיינו במעקב.
היום במעקב התגלתה חתיכה מהשן שתקועה לו בשפה הפנימית ולכן עדיין יש נפיחות.
הוא יצטרך לעבור ניתוח להוצאה כמו גם תיקון קוסמטי, והפגיעה בשיניים ככל הנראה תשפיע עליו בעתיד מבחינה אורתודנטית.
מה אנחנו יכולים לעשות ? מה בעצם הביטוח מכסה ולמי פונים בנידון?

ברשותי טופס דיווח אירוע לאחר התעקשויות רבות מהנהלת הקייטנה.
08/08/2021 11:54
שלום רב,

פוליסת ביטוח תלמידים (תאונות אישיות) מחריגה בדרך כלל את נושא השיניים אך כדאי לבדוק אותה באמצעות פניה לעירייה / רשות מקומית ובקשת העתק.
בנוסף אם התאונה אירעה בשל התרשלות של הגורם החינוכי ניתן לשקול תביעת נזיקין אולם אז צריך לצרף חוות דעת רפואית שעלותה אינה מבוטלת.

ממליץ לפנות בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
מעין
27/04/2021 13:51
לפני כמעט שנתיים עברתי ניתוח בירך להוצאת גוש שפיר וכואב, נאמר לי שתהיה לי צלקת אסטית כי הסברתי להם שחשוב לי, בעקבות כך קיבלתי צלקת גדולה כהה ומכוערת + גוש שומן שנהיה מהניתוח, כעבור חצי שנה לביקורת הרופא המנתח אמר שהכל בסדר. מיותר לציין שזה מאוד מפריע לי במיוחד עם בגדים צמודים שאז הבליטה ניראית לעין.
רציתי לדעת האם יש עילה לתביעה. תודה
08/08/2021 11:49
שלום רב,

אופן הצטלקות לאחר ניתוח תלוי במגוון גורמים, טכניקת הניתוח, אופן התפירה וכן נתונים של העור.
כדי להעריך אם הצלקת סבירה ומדוע נותר גוש לאחר הניתוח יהיה צורך לבחון את התיק המלא וכן להתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה הפלסטית. בשלב ראשון מומלץ לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להערכת המקרה.

בברכת בריאות,
עו"ד עופר סולר
אדל
01/04/2021 12:32
אשמח לעזרה!
לפני כשנה טופלתי במרפאת שיניים אורטודנטית של אחת הקופות הגדולות.
חזרתי בכל פעם לניסיונות טיפול רופא אורטודנט, עקב שבר בקיבוע שיניים קבוע.
כמה פעמים שחזרתי למרפאה והתלוננתי על כאב ובכל פעם הרופא החליף לי קיבוע בשיניים תוך שיוף החומר שמחזיק את הקיבוע והשיניים.
בקיבוע האחרון שהוחלף, הקיבוע לא היה מסוג חזק (בדיעבד שמעתי תוך כדי טיפול שהרופא שאל את העוזרת האם קיבוע מסוג x שהוא חזק יותר אזל... והיא אמרה שכן)
הקיבוע הזה גרם לכך שעם הזמן נוצר לי רווח גדול בשיניים התחתונות.
בכל טיפול הרופא היה מפעיל כוח פיזי ממש חזק
על 4 שיניים קידמיות, ללא הרדמה ודוחף אותם פנימה.
שבוע אחרי הטיפול הייתי עם כאבים איומים ולא יכולתי לפתוח את הפה מכאב.
ומרוב פחד להיזכר בכאב החזק, נשארתי כך ולא חזרתי אליו שוב.
בפועל היום, נעשה לי נזק בשיניים של רווח מאוד גדול ולא אסטתי וכאבים שהולכים וחוזרים.
בסוף לאחר שנה של טרטור הרופא אמר לי לשלם 6,000 שח לעשות יישור שיניים חדש על כל השיניים התחתונות.
אני מעוניינת לתבוע אותם למי צריך לפנות ומה אני צריכה לעשות כדי לפעול לכך?
08/08/2021 11:43
אדל שלום,

כדי להעריך את איכות הטיפול האורטודנטי שבוצע לך יהיה צורך לקבל את מלוא התיק הרפואי שלך בקופה כולל הצילומים וההדמיות. לאחר קבלת מלוא התיק יש לערוך ייעוץ עם רופא שינים אורטודנט שיעריך אם כשלון הטיפול נובע מהתרשלות בטיפול ומה היקף הנזק.
חשוב להבין שתביעת רשלנות רפואית חייבת להיות מלווה בחוות דעת מקצועית של רופא מתאים וחוות דעת כזו עלותה בדרך כלל מגיעה לאלפי שקלים.
בשלב ראשון אמליץ לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בנושא רשלנות רפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
נזק בלידה
מתן
18/06/2021 23:25
שלום לפני חודשים ילדתי ובמהלך הלידה נפגע לי עצב אשר גרם לי לאי יכולת להזיז את הרגל כנראה בגלל האפידורל, המצב קצת השתפר עם הרגל אבל עדיין יש לי קושי ללכת יותר מכמה דקות והנזק בעצב לא עבר , האם יש אחריות לבית חולים או שברגע שחתמתי על המסמך של האפידורל כל האחריות עלי?
08/08/2021 11:36
שלום רב,

כדי להעריך אם הנזק שנגרם בעת זריקת האפידורל הינו תוצאה של התרשלות של המרדים שביצע את זריקת האפידורל יהיה צורך בפרטים נוספים ולבחון את התיק הרפואי המלא.
הטופס עליו חותמים טרם ביצוע זריקת האפידורל אינו מטיל את האחריות על המטופלת אלא הינו טופס הסכמה לפעולה בו מפורטים בין היתר הסיכונים בפעולה.
אם למטופלת נגרם נזק בשל התרשלות של הרופא בזריקת האפידורל טופס זה לא יפטור את הרופא או בית החולים מאחריות.

את מוזמנת לפנות אלינו ליעוץ פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
ליאת
18/07/2021 15:04
בשנת 2016 עשיתי ניתוח לייזר בעיניים בחברה מאוד מוכרת ופופולרית
לפני קצת יותר מחצי שנה הרגשתי שהראייה שלי ממש מתדרדרת וכשהלכתי לרופא עיניים (בלי קשר למרפאה של הניתוח) הוא אמר לי שהוא קצת בשוק שעשו לי את הניתוח כי אני לא מתאימה לו- יש לי צילינדר ועין עצלה.

שילמתי למרפאה כדי לקבל את התיק הרפואי המלא שלי ועכשיו הוא נמצא אצלי.

הייתי שמחה אם יש לכם עורך דין שמומחה לעיניים כדי לקרוא את התיק שלי ולראות אם באמת הייתה רשלנות רפואית והאם עשיתי את הניתוח לחינם כשלא באמת הייתי אמורה.
תודה!
08/08/2021 11:30
שלום ליאת,

יש מגון מצבים רפואיים בהם לא מומלץ לבצע ניתוח לייזר בעיניים שכן הניתוח עלול להחמירם או לגרום לנזק. כדי להעריך אם ההחלטה במקרה שלך לבצע את הניתוח הייתה אכן רשלנית ומה היקף הנזק שנגרם יהיה צורך לבחון את התיק הרפואי ואת התיעוד העדכני שלך בסיוע מומחה רפואי בתחום העיניים.

את מוזמנת לפנות אלינו ליעוץ פרטני.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
רות
26/07/2021 10:03
שלום,
לפני כארבע שנים היה לי הרפס בפנים.
כשהלכתי לרופא הוא אבחן את זה כהרפס אבל נתן לי משחה נגד זיהומים. משחה שבדיעבד אני יודעת שלא מיועדת בשום מצב לטיפול בהרפס.
במשך יומיים השתמשתי במשחה הזו, אבל ההרפס התפשט והחמיר
עד שהלכתי לרופא (אחר) שהיה בשוק מהמשחה שנרשמה לי... ורשם משחה אחרת.
כתוצאה מהטיפול המאוחר נותרו לי צלקות קטנות בפנים.
האם יש עילה לתביעה של רשלנות רפואית על זה? האם כדאי?
מציינת שהרופא כבר עזב את המרפאה שלנו.
08/08/2021 11:26
שלום רב,

כדי להעריך אם המקרה אכן עולה כדי רשלנות רפואית יש צורך ביותר פרטים, לא כל אבחון שגוי הינו בהכרח רשלנות רפואית וכמובן יש לבחון גם את השאלה האם טיפול נכון במועד היה מונע לחלוטין את הנזק שנותר. יש גם לבחון אם מדובר בצלקות קבועות ולהמיתן לכל הפחות שנה מהופעתן לשם כך.

מציע לפנות בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית ליעוץ ראשוני ואז לשקול אם המקרה מתאים לתביעה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
יעל
08/08/2021 10:40
בוקר טוב
הילד שלנו בן 2.5 שנים עם המון בעיות התפתחות. הבנו כב רלבד שהמצב שלו מורכב ולפני כמה חודשים פנינו לייעוץ גנטי. עשו לו המון בדיקות. מצאו אצלו סימנים נירולוגיים שמסבירים את החולשה בצד שמאל של הגוף. עשו לו בדיקת צ'יפ גנטי ואבחנו עכשיו מחלה מאד נדירה שנקראת תסמונת קליפסטרה - לא שמענו על זה מעולם ואנחנו די בהלם. זה קשור לבעיה גנטית של כרומוזום 9 לפי התוצאות של הבדיקות. רציתי לדעת האם למרות שזאת מחלה מאד נדירה היו יכולים למצוא את הבעיה בהריון? רק אציין שעשיתי את כל הבדיקות בהריון שהרופא נשים של מאוחדת שלח אותי לעשות ולא היו שום בעיות בהריון. זה היה הריון ראשון שלי אם זה משנה. רציתי לשאול מה דעתכם על זה
08/08/2021 11:14
יעל שלום,

התסמונת של חסר גנטי בזרוע הארוכה של כרומוזום 9 המכונה תסמונת קליפסטרה אכן נדירה אולם ניתן לאתר אותה בבדיקת צ'יפ גנטי רגילה.
העובדה שניתן לאתר את התסמונת בבדיקת צ'יפ גנטי הופכת את נושא שכיחות התסמונת לשולי שכן אם היו מבצעים בהריון בדיקת צ'יפ גנטי על מי השפיר ניתן היה לגלות את התסמונת ללא כל קושי (בדיוק כפי שגילו אותה לאחר הלידה בבדיקה זו).

בניגוד לאמונה הרווחת בקרב הציבור בכל הריון בכל גיל חובה להסביר לכל אישה על האפשרות לבצע בדיקת מי שפיר הכוללת צ'יפ גנטי שכן המוטציות הגנטיות שניתן לאתר בבדיקה זו (כמו המוטציה שיש לבנכם) אינן תלויות בגיל האישה ההרה ויכולות להופיע גם ללא כל בעיות שנראות בסקירות או בבדיקות אחרות.

בדיקות הסקר הגנטיות המומלצות לכל אישה לפני או במהלך ההריון הראשון גם הן אינן יכולות לשלול מוטציה גנטית הנראית בבדיקת צ'יפ גנטי.

אם במהלך מעקב ההריון לא דנו איתך על האפשרות לבצע בדיקת מי שפיר וצ'יפ גנטי הרי שתהיה במקרה זה עילה לתביעה.
אנו מטפלים במספר רב של תביעות דומות כולל בתסמונות נדירות מאד שהתגלו בבדיקת צ'יפ גנטי כאשר חלק מהתביעות כבר הסתיימו בהסדרי פשרה לטובת המשפחות.

את מוזמנת ליצור עמי קשר טלפוני להסברים נוספים ומידע.

בברכת בריאות ובשורות טובות,
עורך דין עופר סולר
052-3596150
סתיו
04/03/2021 08:39
לפני כמעט שנה שיחקתי כדורגל במגרש כדורגל ציבורי בנהריה ובמהלך המשחק נפלתי והתנגשתי בגדר שהוצבה בסוף המגרש וכתוצאה מכך שברתי שלושה מסרקים בכף היד, עברתי ניתוח והייתי זקוק לשיקום של חצי שנה (השיקום הסתיים ועדיין יש לי בעיות קלות בתנועה של היד).
רציתי לדעת האם יש מקום לתביעה כי לדעתי הגדר שמקיפה את המגרש לא בנויה בצורה בטיחותית.
07/03/2021 18:48
שלום רב,

הפרום עוסק אמנם בתביעות רשלנות רפואית ולא בתביעות נזיקין אחרות אך אנסה לסייע בתשובה. כדי להעריך את סיכויי התביעה בגין מפגע בטיחות בגדר יהיה צורך לצלם את מקום התאונה וכן להתייעץ עם מומחה בטיחות שיתכן שיצטרך לסייר במקום.

מומלץ בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין ורצוי לעשות זאת בטרם יבוצעו שינויים במקום שיקשו על הוכחת עילה התביעה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
דגנית
03/03/2021 10:49
שלום רב, הילד שלי מטופל מגיל קטן בהתפתחות הילד . באבחונים לא צויין שיש לו אוטיזם ותמיד הרגשתי שיש . בשירות הפסיכולוגי קבעו מוגבלות שכלית דבר שלא קיים ! היום הוא בן 10 עבר אבחונים מטלטלים אחד דגל בשני שאין אוטיזם ! כולם אותו גוף "כללית" לאחרונה הגעתי למקום בו עושים אבחון בקפידה עם כמה אנשי מקצוע ומפגשים! והופה מסתבר שאני צדקתי פשוט לא התייחסו אליי ברצינות... השלכות : הוא לא קיבל בשנים האלה טיפולים להם הוא נזקק , זכויות מביטוח לאומי כי אהיה זכאית רק לשנה אחורה . ואני כול כך כועסת הילד במצב שהולך ומחמיר כי לא טיפלו בזמן! אני מאוד אשמח לתבוע על רשלנות רפואית אם יש עילה כזאת!!
07/03/2021 18:33
שלום,

התרשלות באבחון אוטיזם ואיחור באבחון יכולים להיות בסיס לעילת תביעה ברשלנות רפואית אך מדובר, חייבים להודות, בתביעות מורכבות למדי בחלק גדול מהמקרים.
אם יוכח כי לא ביצעו את המבדקים הנדרשים והתעלמו מסימנים המעידים על אוטיזם יתכן וניתן יהיה לבסס טענה מוצקה. כמובן שצריך להוכיח את הנזק שנגרם.
את מוזמנת ליצור עמנו קשר להסבר ויעוץ פרטי.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
חדי
11/02/2021 13:31
קרובה שלי מאושפזת במחלקה נירולוגית והרופאים אמרו שצריך להעביר אותה לשיקום באשפוז. המקום היחידי שיש בו מקום מרוחק מאוד ולא ידוע כמקום טוב. הרופאים איימו שאם לא נסכים להעביר אותה לבית החולים המרוחק, הם יחייבו אותנו על כל יום אישפוז. האם האיום שלהם בר מימוש?
23/02/2021 09:40
שלום רב,

השאלה אינה עוסקת בנושא רשלנות רפואית אולם במסגרת הרפואה הציבורית בחלק התחומים בהם יש היצע מצומצם של מסגרות כמו שיקום אכן לעיתים מטופלים מוצאים את עצמם עם אפשרות אחת בלבד. באשר לנושא של חיוב כספי בגין אשפוז - למיטב ידיעתי הסנקציה הזו נדירה למדי וקיצונית אולם כאמור אין זה תחום עיסוקי הרגיל.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר

שירה
08/02/2021 09:12
עברתי ניתוח להרמה והגדלת שדיים לפני כ 10 שנים
לאחר בדיקה אצל כירורג שד mri יש לי קרע בשתל + דליפה יש לי את תעודת האחריות על השתלים שזה לכל החיים האם יתכן שהרופא גובה ממני את המחיר על כל הניתוח כולל החדר ניתוח מלבד השתלים שזה באחריות על סך 2500 שח
האם זה הגיוני או שאני צריכה לשלם רק על חדר הניתוח? אודה לעזרתכם
11/02/2021 09:06
שלום רב,

כדי להשיב בצורה רצינית צריך לבחון את ניסוח האחריות על השתל, אני מניח כי יצרן השתלים יכול רק להבטיח את עלות השתל ואינו יכול לחייב את הרופא לשאת בעלות הניתוח ו/או עלות שכירת חדר הניתוח.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
בן
03/02/2021 11:01
היי, שאלה לי בנוגע לתביעה מול משרד הביטחון
יש לי פריצת דיסק שנבעה מהזנחה בצבא, התחלתי בתביעה וקיבלתי תשובה שלילית.
העורך דין שהיה לי המליץ להמשיך לערעור כי הוא יתקבל, באותה תקופה לא המשכתי כי לא היה לי את הכסף לערער ועכשיו אני רוצה להמשיך, אבל לא יודע אם יש לזה עתיד.
חשוב לציין שאחד הדברים שפגעו בתהליך הוא שבגיל 16 ביקרתי אצל אורתופד.
אשמח לעצתכם אם באמת יש בסיס לערעור ושווה לנסות להמשיך
תודה רבה!
07/02/2021 15:42
שלום רב,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ולא בתביעות אל מול משרד הביטחון ובכל מקרה לצערי על בסיס תיאור של המקרה ללא מסמכים אין כל דרך להעריך בציורה רצינית את העניין.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
חוות דעת
Yosef
24/01/2021 13:36
לכבוד כבוד העורך דין
אני שוקל להגיש תביעה לרשלנות רפואית ולהכין חוות דעת של רופא מארה"ב, האם לשם הגנה על חוות הדעת שלו בבית המשפט, הרופא יהייה חייב להגיע לישראל או שהוא יוכל לעשות זאת ב זום באם הוא יצטרך
תודה
יוסף
RE: חוות דעת
27/01/2021 12:37
שלום רב,

ניתן כיום לקיים חקירת עדים בהיוועדות מרחוק בכפוף לאישור בית המשפט אולם אין לדעת בוודאות אם אישור כזה יינתן שכן גם עמדת הצד השני לתביעה רלבנטית.
ככלל אם אין לך עורך דין שמייצג אותך בנושא התביעה כדאי להמתין עם פניה למומחים ולהקדים לכך התייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לבחון אם אכן זהו המומחה הרפואי המתאים לתביעה ועוד מספר נקודות חשובות.


בברכה ובהצלחה,
עורך דין עופר סולר
הדס
11/01/2021 11:14
הי
ב18/10/20 עברתי טיפול אסתטי בקופח , טיפול שאמור לפיהם להחזיק בין 3-6 חודשים .
חודש ושבוע לאחר הטיפול הייתי חולה עם חום, כשבוע לאחר מכן התקשרתי לקליניקה הסברתי להם שאני שבוע חולה עם חום ושהטיפול כבר לא אפקטיבי (ארחיב במידת הצורך). חזרו אליי לאחר מכן לקביעת תור ונקבע לי ב13/12 באותו יום הרגשתי לא טוב וחייגתי לקליניקה ונדחה לי התור בכמעט חודש כי הייתי גם בבידוד לאחר מכן .
היום הגעתי לקליניקה (חשוב לי לציין שאני מירושלים והקליניקה נמצאת ברמת אביב ככה שההגעה שלי לשם כרוכה ב3 אוטובוסים)
כשנכנסתי לרופא הוא ישר אמר לי שאי אפשר לעשות טיפול חוזר לאחר ככ הרבה זמן ושאפנה לאחראית , אחרי שהאחראית במקום בדקה מול ההנהלה הבכירה נאמר לה שאני לא יכולה לקבל את הטיפול לפי הנהלים שבכתב הסכמה.
הטיפול הזה עולה כ3000 שח והיה נראה לי לא הגיוני שלא לוקחים אחריות על טיפול בסכום כזה , בנוסף הם אלה שאמרו לי להגיע לטיפול החוזר ,ושזה בסדר לדחות את התור מבחינת זמנים כי זה רופא שעובד רק פעם בשבוע .
בכתב ההסכמה שחתמתי עליו אין אזכור לפרק זמן קצר מ3-6 חודשים אלא מוזכר מה קורה במידה והטיפול לא אפקטיבי בכלל .
ברור לי שאני צודקת במקרה הזה ,מה אפשר לעשות?
13/01/2021 19:26
שלום רב,

איני סבור שהמקרה משקף רשלנות רפואית אלא מחלוקת חוזית כספית שעניינה תשלום עבור טיפול רפואי, לצערי הפורום אינו עוסק בכך. מציע להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום זה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
סתיו
31/12/2020 18:22
היי אשמח להתייעץ.
עברתי ניתוח פלסטי בהרדמה מלאה היום. המרדימה הגיעה לחבר עירוי וכשניסתה לחבר שמה לב שאין ממש וריד באותה היד והיתה בספק האם העירוי הוכנס לוריד, היא התלבטה עם עצמה מס דקות, ראתה שבקושי יש זרימה של דם, אמרתי לה שזו יד שלעולם לא עושים לי בה בדיקות דם כי אין לי שם ורידים מספיק טובים ובכל זאת החליטה לעשות שטיפה בעירוי והלכה. בהליכה לחדר ניתוח התלוננתי על כאב לא סביר בעירוי, הרגשתי שמשהו לא תקין שם, האמר לי שהכל בסדר וזה כאב שכולם חווים מעירוי.
כאשר המרדימה שמה לי חומרי הרדמה לא נרדמתי, תוך שניות גופי התחיל לרעוד והיד הרגישה כאילו עומדת להתפוצץ מכל החומרים שהוכנסו לי והתלוננתי שאני לא מצליחה להרגיש את היד כאילו השתתקה. הרופאים לא הבינו מה קורה ומדוע אני לא נרדמת לאחר מתן כל חומרים הרדמה. המרדימה אמרה שהיא לא מבינה מה קורה ושהיא החדירה את כל החומרים. היה כמה דקות של בהלה מצד כולם וממש ניסיתי לקום בכוח משולחן הניתוחים. הכניסו לי עירוי חדש בכף היד, ומשם אני לא זוכרת דבר-נרדמתי בשניות. לאחר הניתוח אני לא יודעת אם המרדימה דיווחה מה שקרה כי האחיות לא שאלו על היד, רק כששאלתי את המנתח מה קרה שם הסביר שהעירוי לא היה במקום.
כעת אני מרגישה חולשה וכאב ביד, מה שסביר להניח אחרי כל ההתעסקות ביד אך אני חוששת שתהיה החמרה או פגיעה כלשהי בטווח ארוך כי הוזרקו המון חומרים למקום לא נכון. קראתי שקרו מקרים.
יש עילה לרשלנות רפואית?
סליחה על האורך ותודה מראש.
13/01/2021 19:20
שלום רב,

אני סבור כי ראשית כדאי יהיה להמתין ולראות אם יש חלילה נזק לטווח ארוך או שהאזור מחלים ולא נותר נזק.
אם לא יוותר נזק הרי שמבלי להקל ראש בעניין איני סבור שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן סביר להניח שהעלויות של ניהול תביעה כזו יעלו משמעותית על הפיצוי ככל שיפסק.
אם יתברר בהמשך שנגרם חלילה נזק קבוע ממליץ על יעוץ מסודר עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

13 בדצמבר 2021

אבחון וטיפול ראוי במחלת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מחלת האיסכמיה – אבחון טיפול ומקרי רשלנות רפואית

קרא עוד

20 בדצמבר 2021

אחריות בית החולים לכיסוי ...

האם בית החולים אחראי לנושא הביטוח של רופאיו מפני תביעות רשלנות רפואית?

קרא עוד

06 בינואר 2022

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

17 בינואר 2022

הריון לא רצוי לאחר ניתוח ...

פיצויים בגין רשלנות רפואית בניתוח קשירת חצוצרות למניעת הריון אשר הביאה ללידת תינוק בריא..

קרא עוד

18 בינואר 2022

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

14 בפברואר 2022

רשלנות בביצוע השראת לידה

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בהליך השראת לידה והדרך להתמודדות נכונה...

קרא עוד

15 בפברואר 2022

ספינה ביפידה ומקרי רשלנות...

רשלנות רפואית באבחון ספינה ביפידה Spina bifida - מקרים לדוגמא מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

20 בפברואר 2022

פגיעה באוטונומיה במהלך טי...

פגיעה באוטונומיה במהלך טיפול רפואי כעילה לתביעה משפטית - סקירה משפטית מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

22 בפברואר 2022

בדיקות ואבחון טיי זקס

עורך דין עופר סולר מסביר על אבחון מוקדם של טיי זקס באמצעות בדיקות גנטיות ומקרי רשלנות באבחון

קרא עוד

28 בפברואר 2022

אובדן סיכויי החלמה בשל אב...

בני משפחתה של מנוחה אשר חלתה בסרטן צוואר הרחם ונפטרה הגישו ערעור על פסיקת המחוזי, בטענה של אובדן סיכויי החלמה עקב גילוי מאוחר של ...

קרא עוד

16 במרץ 2022

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

28 במרץ 2022

בדיקות גנטיות שהרופא צריך...

הרופא שמלווה את ההריון שלך חייב להסביר על חשיבותן של הבדיקות הגנטיות שניתן לעשות בהריון, לכל אשה, בכל הריון וללא יוצא מן הכלל! אם...

קרא עוד

05 באפריל 2022

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

10 באפריל 2022

בדיקת צ'יפ גנטי CMA: הרופ...

בדיקת הצ'יפ הגנטי היא בדיקה חשובה מאד, בכל הריון ללא יוצא מן הכלל, וחובתו של רופא הנשים המלווה את ההריון להסביר על כך להורים בכל ...

קרא עוד

20 באפריל 2022

הרופא חייב להסביר על חשיב...

כל רופא נשים המלווה הורים בזמן מעקב ההריון חייב להסביר, תמיד, על חשיבותה הרבה של בדיקת מי השפיר בשל יכולותיה לאבחן מוטציות ופגמים...

קרא עוד

22 במאי 2022

הרופא חייב להסביר על בדיק...

חובתו של רופא הנשים להסביר להורים לעתיד על חשיבותה של בדיקת ה-NIPT בכל הריון ללא יוצא מן הכלל! המדובר בבדיקת דם של האם ההריונית, ...

קרא עוד

19 ביוני 2022

אבחון פגיעות גנטיות בעובר...

ניתן לאבחן פגיעה גנטית בעובר כבר בחודשי ההריון הראשונים באמצעות בדיקת צ'יפ גנטי של מי השפיר ובאמצעות בדיקות כמו NIPT ובדיקת אקסום...

קרא עוד

22 ביוני 2022

חשוב להכיר ולדעת: על בדיק...

רופא הנשים שמלווה את ההריון חייב להסביר להורים בכל מקרה על בדיקת האקסום, שהיא הבדיקה הרחבה והמדוייקת ביותר לצורך אבחון מוטציות גנ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36