פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • תביעה מחברת סלולר 10/12/2018 23:31
  ערב טוב,
  היה על השם שלי 4 מנויים בחברת סלולר ושלושה מכשירים התשלומים היו יורדים מהכרטיס אשראי של אמא שלי אמא שלי התקשרה לחברת סלולר כעבור חודש ובחילה תשלום. את יתבעו אותי שאני בעלת במנוי או את אמא שלי זאת שהייתה משלמת ואישרה את התשלום?
  תודה מראש
 • פגיעה במכון כושר 06/12/2018 00:44
  קרתה תאונה שבה נפלתי (סוג של)בתוך מכון כושר עקב כשל טכני, שתוצאתה מכה יבשה בעקב אחת הרגליים, ומוגבלות זמנית בהליכה. היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע. (מכת ראש, שברים).

  לבקשתי, הבעלים של המקום שלח צילומי מצלמות אבטחה המתעדים את האירוע, ומוכן לפצות (ממש לא מובן מאליו). יש כמובן תיעוד של מסמכים רפואיים (בדיקת אורטופד, ימי מחלה...) האם מעבר לפיצוי על שעות עבודה שאבדו (וביטוח לאומי לא משלים) אפשר לתבוע "עוגמת נפש", ואיך מעריכים זאת? האם יש צורך בעו"ד כל זמן שיש שיתוף פעולה של הבעלים של המקום? האם במקרה של אי הסכמה מומלץ לגשת לתביעות קטנות?
 • תביעה נגד השופרסל 02/12/2018 10:28
  בוקר טוב לעורכי הדין

  תודה על האפשרות להתייעץ אתכם בפורום. - אני נפגעתי בגלל נפילה בשופרסל ורוצה לדעת מה הזכויות שלי ואיך לפעול על מנת לקבל פיצויים.

  המקרה הוא כזה: החלקתי על רצפה רטובה בשופרסל ובמקום לא הוצב כל שלט אזהרה לכך שהרצפה רטובה ממים ושמן (נשפך שם בקבוק שמן וכנראה לא ניגבו היטב את הרצפה).

  מאז נמצאת בכאבים ובטיפולים.

  האם יש עילה בידי לקבל מהם פיצויים על רשלנות, התנערות מאחריות, אובדן ימי עבודה / מחלה וטיפולים?
 • RE: תביעה נגד השופרסל 05/12/2018 13:24
  שלום רב,

  על פניו מהתיאור שנתת נראה כי יתכן ויש עילה לתביעת רשלנות כנגד שופרסל ואולי גם כנגד חברת הניקיון המועסקת במקום ככל שיש כזו.
  כדאי ורצוי לשמור שמות של עדים לתאונה ככל שיש כאלו. אמליץ לפנות אל עורך דין אשר עוסק בתחום נזקי הגוף בפגישה מסודרת בה ניתן יהיה להעריך את סיכויי התביעה והיקפה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • אהם מדובר ברשלנות של הבית חולים? 02/12/2018 14:45
  שלום רב,

  סבתא של אשתי נפלה במדרגות ופונתה לבית חולים שוחררה לאחר מספר שעות ללא אבחון פרט למכות יבשות ( נעשה CT ראש + צוואר וצילום רנטגן חזה) ומרשם למשכחי כאבים. לאחר שהיא המשיכה להתלונן על כאבים פיננו אותה לאחר יום וחצי למיון בבית חולים אחר שם אבחנו 4 צלעות שבורות עצם השכם מרוסקת ועוד 2 חוליותמקרה רשלנות רפואית של הבית חולים הראשון ? האם ניתן לתבוע בנושא ? איך מקבלים פיצויי במקרה כזה?
 • RE: אהם מדובר ברשלנות של הבית חולים? 05/12/2018 13:19
  שלום רב,

  מאחר ועבר פרק זמן קצר מרגע האבחון המוטעה ועד לאבחנה הנכונה של שברים משמעותים קשה לי להניח כי נגרם נזק ממשי בשל האיחור באבחון למעט סבל חולף.
  אם אכן לא נגרם נזק ספק אם תהיה כדאיות כלכלית להגשת תביעת רשלנות רפואית על ההתרשלות באבחון שען הפיצוי במקרים אלו לא ניתן על עצם ההתרשלות אלא על הנזק שנגרם בשל אותה התרשלות.

  עדיין מאחר ומסרת פרטים מעטים אמליץ לבדוק את העניין בצורה רצינית ויסודית אל מול עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית כדי להעריך האם נגרם נזק כלשהו בשל העיכוב באבחנה ובטיפול בשברים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ילד שהלך בתאונת דרכים 29/11/2018 16:31
  שלום רב עורך דין סולר

  הגעתי אליך בהמלצה של חברה בפייסבוק.

  יש לי חברה שאיבדה את בנה בן ה-34 לפני כשנתיים בתאונת דרכים.

  נהג משאית ערבי פגע בו כשרכב על אופניו בשוליים של הכביש . איזו עורך דין שהיתה ידידה שלו הבטיחה לאימו שתטפל לה בתיק תביעה אלא שכבר שנתיים וכלום לא קורה . לא משפט - לא פיצויים - הנהג בטוח המשיך בחייו הרגילים כי לא עשו לו כלום וישנה הרגשה כואבת ומעיקה של "והעולם כמנהגו נוהג" .

  היא לא יודעת מתי יהיה משפט , היא מקווה שהעו"ד ידידה יודעת מה היא עושה ( לשאלתי היא אמרה שהיא לא מתמחת בתחום הזה) , מה קורה עם הנהג ובכלל מתי ואם יזוזו העניינים. אשמח לטיפים , ידע בתחום הספציפי , מה ואיך ניתן להזיז דברים ואפילו המלצה על עו"ד טוב ומנוסה בתחום ורק כדי לתת מעט מעט מזור לבור שנפער במשפחה הזו .

  תודה רבה על העזרה שלך מראש.

  סוף שבוע טוב ובשורות טובות - אמן.
 • RE: ילד שהלך בתאונת דרכים 05/12/2018 13:12
  שלום רב,

  ראשית אני משתתף בצערה של חברתך על האסון שפקד אותה.

  יש להבחין בין שני תחומים משפטיים הקשורים לתאונה הקשה. הראשון הינו העניין הפלילי - הגשת כתב אישום כנגד הנהג הפוגע, הרשעתו והענשתו. עניין זה הפלילי נתון בידי רשויות המדינה - המשטרה והפרקליטות. עורך דין מטעם המשפחה יכול לעמוד בקשר עם רשויות אלו כדי לודא שאכן התיק הפלילי לא נסגר, החקירה מתקדמת ואכן מוגש כתב אישום.

  עניין נפרד ואחר הוא נושא הפיצויים בשל המוות הטראגי של הבן בתאונה. עניין זה לא קשור לנושא הפלילי ולא תלוי בו, אם התאונה הינה תאונת דרכים יורשיו של הבן המנוח זכאים לפיצוי לפי חוק גם אם בסוף יתברר כי הנהג לא אשם בתאונה במישור הפלילי.
  בעניין של הפיצויים מי שזכאי יהיה לתבוע הינם יורשיו של המנוח ואם הבן היה נשוי ו/או בעל ילדים הרי שהם אלו שיהיו התובעים בתביעת הפיצויים לפי דין.
  ככל שהבן המנוח לא היה נשוי ואין ילדים אכן ההורים הם היורשים לפי החוק והם אלו שיכולים לתבוע פיצויים מחברת הביטוח אשר מבטחת את המשאית בביטוח חובה.
  כדי לקבל פיצויים יש להגיש כתב תביעה כנגד ביטוח החובה של המשאית כאמור וכנגד הנהג הפוגע.

  ככל שחברתך תבקש להתייעץ עימי בעניין הנדון היא מוזמנת ליצור עמי קשר.

  מאחל לכם שלא תדעו עוד צער ובשורות טובות אמן.

  עורך דין עופר סולר
 • תאונה קשה באמבולנס 27/11/2018 15:16
  שלום , אימי 74 ניצולת שואה ונכה על כסא גלגלים אנחנו מסתייעים באמבולנס של אחת מעמותת שנותן שירות בחינם לצורך בדיקות/ הסעה לביח.. אימי היתה באמבולנס והנהג עצר בפתאומיות (לדבריו קשר אותה) ואימי החליקה מהכסא כרגע בביח גבס בשני הרגליים וכנראה מיועדת לניתוח דימום...יש לאימי עובדת זרה והחוק אומר שאם העובדת בביח שבועים ביטוח לאומי לא משלם עבור שכר עובדת.. לשאלתי וסליחה על ההקדמה הארוכה. מה דינה של החברה שעוזרת לנו בהסעה של אימי לביח והאם אני יכולה לפנות אליהם בבקשת לעזרה כלשהי ... גם אם עושים זאת בהתנדבות ומודה להם על כך..תודה
 • RE: תאונה קשה באמבולנס 05/12/2018 12:46
  שלום רב,

  התאונה המתוארת בפניתך הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין לפי הגדרת החוק ולכן אתם זכאים לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באמבולנס בביטוח חובה.

  תצטרכו לקבל מהחברה שבבעלותה האמבולנס את מספר הרישוי של הרכב ופרטי הנהג ולגשת למשטרת התנועה עם התיעוד הרפואי ולדווח על תאונת דרכים. מציע להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום זה של תאונות דרכים.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם קופת חולים מאוחדת 26/11/2018 17:52
  שלום האם יש לי מה לעשות עם זה נגד מאוחדת? בתאריך 13 בנובמבר יום שבת התקשרתי למוקד מאוחדת בטענה שבהת שלי בת שנתיים וארבעה חודשים לא מרגישה טוב ועל כן יש לתת לי טופס 17 כדי שאוכל להגיע למיון (אין בנתניה מרם ילדים מלבד לניאדו). בשיחה עם הנציגה נמסר לי כי מכניסת שבת ועד צאתה אין תשלום ולכן אין שום צורך בטופס 17, שאלתי מספר פעמים אם היא בטוחה הנל טענה שכן. להפתעתי הרבה, קיבלתי בקשה לתשלום מלניאדו על סך 79 ש"ח.

  בחקירה מעמיקה יותר הובן כי הגעתי ללניאדו כעשר דקות לאחר צאת השבת ולכן הגיע התשלום - חשוב לציין כי למרות שהשבת יצאה בלניאדו עדיין ממשיכים לשמור על השבת כעשרים דקות חצי שעה מצאתה ולכן לא ידעתי ששבת יצאה אחרת הייתי מתקשרת למוקד בשנית כדי לבקש שוב טופס 17.

  באותה עת נאסר עליי לשוחח בטלפון ברחבי בית החולים, הרחוב היה סגור איך הגיוני שאם לניאדו עדיין על תקן שבת אני חוייבתי? אין פה שום הגיון בריא.

  ביקשתי ממאוחדת כבר מעל שבועיים שיעבירו אליי את השיחה עם אותה נציגה כדי לפנות לגורמים הרלוונטים:אני רוצה את ההקלטה כדי לתבוע את מאוחדת על מידע שגוי וכוזב - בהתחלה נמסר לי כי האחראי במוקד אמור להעביר אליי את השיחה לפני מעל עשרה ימים, לאחר מכן נמסר כי מנהל יחזור אליי עם ההקלטה גם זה לא נעשה והיום נמסר כי עליי לפנות לפנס ות הציבור.

  הם מחוייבים לתת לי את השיחה האמורה אך מתחמקים אשמח לעזרה אין פה מדובר בסכום לתשלום אלא על המהות שמנסים לגבות כסף בכל דרך אפשרית. אם בלניאדו עדיין עובדים על תקן שבת, וזו שלוחה ישירה של מאוחדת (כך נמסר לי) איך הגיוני שחוייבתי?
 • RE: בעיה עם קופת חולים מאוחדת 05/12/2018 12:43
  שלום רב,

  אני חושש שהפורום אינו עוסק בתחום זה אלא בענייני רשלנות רפואית ונזיקין. קשה לי להעריך אם העובדה שבלנידאו עדיין שמרו שבת בעת כניסתכם למיון תסייע במקרה זה אך את השיחה להבנתי תוכלי לקבל ותוכלי להבהיר לקופה כי בדעתך לפנות לערכאות ככל שהשיחה לא תועבר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד עיריית חולון 04/12/2018 21:12
  היי, יש לי שאלה כי לא בטוחה שיכולה לתבוע את העייריה... לפני שבועים וחצי הבת שלי שברה את רגלה בנדנדה בפארק בחולון מנדנדה נמוכה בזמן שאחותה הקטנה הייתה על רגליה.. התנדנדו לא חזק ושני ההורים היו נוכחים .. אך לרוע המזל רגלה נתקעה בין האדמה לנדנדה כתוצאה שברה שוק והגבס הינו גבס ארוך למשך חודש וחצי במקרה הטוב. כמובן שחייבת סיוע בכל פעולה ומתניידת בעזרת כיסא גלגלים. הילדה בת 5 היא לא מצליחה ללכת בעזרת קביים משמע שאני מרימה אותה בכל רגע נתון גם אם זה להתפנות.. מה שמונע ממני לצאת לעבודה.
  צריכה חוות דעת מעו"ד בנושא ניזקי גוף, האם כדאי לתבוע עיריית חולון והבנתי שיש ביטוח 24/7 שגם ניתן לתבוע.. כיצד עושים זאת? תודה מראש לכולם
 • RE: תביעה נגד עיריית חולון 05/12/2018 12:38
  שלום רב,

  כדי להעריך אם יש עילה לתביעה כנגד העיריה יהיה צורך בתמונות של מקום התאונה ותיאור מפורט של התאונה. כדי לגבש תביעה כנגד העיריה יש להוכיח כי העירייה התרשלה ובשל רשלנותה נגרמה / התאפשרה התאונה. מהתיאור שנתת לצערי אין לי דרך להעריך זאת בצורה רצינית.

  לילדים בגיל 5 יש ביטוח שנקרא ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) במסגרת הרשות המקומית שאכן חל 24 שעות ביממה ובמסגרתו אין צורך להוכיח התרשלות אלא רק תאונה ונזק.
  הביטוח מעניק פיצוי על תעודות חלה מעל ל - 21 יום רצוף בעקבות תאונה וכן על נכות קבועה אם נגרמת חלילה בעקבות תאונה. אין פיצוי בפוליסת ביטוח זה על הפסד שכר של ההורים.
  מציע כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להערכת אפשרות התביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה צריך לעשות בשביל פיצויים? 26/11/2018 09:54
  בוקר טוב עורך דין סולר הנכבד,

  אתמול אימי ואחותי נסעו באוטובוס, הנהג רב עם מישהו בכביש ודפק ברקס כל כך חזק שאמא שלי עפה על הרצפה לאורך כל האוטובוס ואחותי ההריונית נפלה בחוזקה על הכיסא ממול ( הן בדיוק עלו לאוטובוס והתכוונו להתיישב).

  מיד הלכו לרופא שהפנה את אימי למוקד ואחותי הופנתה למיון ונשארה לילה להשגחה. שתיהן סובלות ממכות יבשות וטראומה קשה.

  האם יש עילה לתביעה? האם אני צריכה לעדכן את חברת האוטובוסים על המקרה? מה צריך לעשות על מנת לקבל פיצויים על המקרה?
 • RE: מה צריך לעשות בשביל פיצויים? 26/11/2018 16:53
  שלום רב,

  מדובר בתאונת דרכים ככהגדרתה בחוק ולכן הגורם שאור לפצות את אימך ואחותך הוא חברת הביטוח המבטחת את השימוש באוטובוס בביטוח חובה.

  יש לברר את מספר הרישוי של האוטובוס ופרטי הנהג ולפנות למשטרת התנועה עם פרטים אלו ועם התיעוד הרפואי ולדווח על תאונת דרכים ולקבל אישור משטרה.
  בהצשך יהיה צורך לנהל מו"מ עם חברת הביטוח כאמור רצוי באמצעות עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תפרים בראש ללא הרדמה מקומית לילד בן 3 22/11/2018 20:34
  בני בן 3 נפל לפני כמה חודשים ונפתח לו הראש כאשר הגענו למיון הדביקו לו את המקום בצורה לא טובה ולאחר חודש הוא נפל שוב והפצע נפתח יותר ושוב הגענו למיון ,
  הרופא שקיבל אותנו החליט לעשות לילד תפרים במצח ללא הרדמה מקומית בגלל שמדובר בכמה תפרים בודדים ובטענה שהזריקה להרדמה מקומית אף כואבת יותר . וככה הוא ביקש מעוד רוםא להיכנס לחדר עטף אותו בשמיכה כדי שידיו לא יזוזו הרופא שהיה נוכח החזיק לו תראש והרופא ביקש מבעלי להחזיק אותו חזק בגוף וממני ביקש לכסות את העיניים .
  כמובן שאני הייתי קצת בשוק אבל ביקשתי מהרופא לעשות כל מה שאפשר שלא יהיה כואב .
  הילד במשך ה5 דקות האלה צרח "אמא הוא חותך לי את הראש עם צרחות ובכי ותוך כדי שמחזיקים אותו חזק .
  אני כמובן עם דמעות וקושי לראות את הדבר הזה חיבקתי אותו ולא הצלחתי חסגור לו את העיניים .
  לאחר שהלכתי לרופא המשפחה הוא אמר לי שבבית החולים יש משחה של אלחוש שמשתמשים בא לילדים .
  באותו רגע הבנתי שנעשה לנו פה עוול לי לבעלי ולידי .שכמובן פחד נורא מרופאים אנחנו שוקלים לתבוע את בית החולים ורוצים לדעת עם יש פה באמת רשלנות .
  תודה מראש
 • RE: תפרים בראש ללא הרדמה מקומית לילד בן 3 26/11/2018 16:44
  שלום רב,

  על פניו נראה כי ההתנהלות הזו אינה תקינה ואינה רואיה אולם כמובן שכדי להעריך זאת בצורה רצינית צריך יהיה לקבל את התיק הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי.

  באשר לתביעת רשלנות רפואית הרי שיש לשקול אם היקך הנזק יצדיק כלכלית תביעת רשלנות רפואית שכן כדי להגיש תביעה כזו יש צורך בחוות דעת רפואיות טשא עלותן גבוהה למדי.
  אם אין נזק קבוע יתכן שאפשר יהיה לשקול מכתב דרישת פיצויים מעורך דין.

  אני ממליץ בכל מקרה לערוך פגישת יעות עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית טרם כל פעולה או פניה לבית החולים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • צריכה תשובה מעורך דין 20/11/2018 13:23
  הבת שלי סוף שנה שעברה נפלה בגן בזמן הצהרון ושברה את 2 השיניים הקדמיות.
  המובילה של הגן הייתה חייבת להזמין אמבולנס והאמבולנס היה חייב לפנות לבית חולים קפלן בגלל המכה החזקה (למרות שאני כבר הגעתי לגן).
  הנהג של האמבולנס אמר לי שהוא לא מוציא לי טופס התחייבות כי זה חלק מההסדר של הביטוח של משרד החינוך. בדיעבר אחרי שבועיים קיבלתי חיוב הבייתה.
  חצי ממנו קופת החולים שילמה והחצי השני מצפים ממני שאני אשלם.
  הגשתי תביעה לתשלום האמבולנס והמיון לביטוח של הצהרון והם הסירו אחריות.
  זה קרה בגן של העירייה במסגרת הצהרון ואני יודעת שיש ביטוח שמכסה את הכל, אני כבר משתגעת ולא יודעת למי לפנות...
  יש לציין שמבחינת הטיפול של השיניים הכל בסדר כי היא מבוטחת עכשיו עליהם עד גיל 18 ובמעקב של רופאה דרך הביטוח שבר שן של משרד החינוך.
  לבינתיים הקופת חולים שילמה חצי על האמבולנס וגם את המיון סידרו.
  מה אני עושה עם התשלום שנשאר לאמבולנס? למי לפנות? איך אפשר לקבל פיצויי על פגיעה שכזאת?

  אודה לתשובה של עורך דין מטעמכם.
 • RE: צריכה תשובה מעורך דין 20/11/2018 18:11
  שלום,

  אין לי דרך לצערי לתת יעוץ פרטני בעניין זה בלי להכיר את פרטי במקרה כולם ולבחון את המסמכים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה ההבדל בין התביעות 18/11/2018 17:11
  ערב טוב לעורכי הדין

  יש לי שאלה שלא מצאתי לה תשובה באתר ואני מקווה שתוכלו לעזור ולהסביר. העניין הוא לגבי ילד ששבר את היד בבית הספר ועבר ניתוח בעקבות השבר(כתוצאה מבעיטת כדור לכיוון הילד)....מה על האם לעשות? לתבוע דרך הביטוח של בית הספר או פרטי? ומה ההבדל?

  תודה על העזרה!
 • RE: מה ההבדל בין התביעות 20/11/2018 18:09
  שלום רב,

  במקרה של תאונה אשר גרמה לנזק במסגרת בית הספר יש עקרונית שני מסלולי תביעה אשר ניתן להגיש את שניהם במקביל.
  הראשון (בקצרה) ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) מעניק פיצוי בגין תאונה שגרמה לנזק אך הפיצוי הממשי בו הוא בגין נכות קבועה שנגרמה חלילה בעקבות התאונה. יש פיצוי גם על תעודת מחלה מעל 21 יום. לקבלת פיצוי במסלול זה אין צורך להוכיח רשלנות מצד בית הספר.
  אם התאונה אירעה בשל רשלנות צות בית הספר ניתן להגיש תביעה נזיקית - גם במסלול זה יש לשקול את היקף הנזק והאם מתאים לתביעה.
  ממליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.
  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה באוטובוס של דן 14/11/2018 10:06
  שלום, אשמח לעזרה

  סבא שלי נפל באוטובוס של חברת דן, הנהג החל לסוע לפני שהוא. הספיק לשלם או בכלל לשבת. הוא פתח את ראשו ואת השפה והתפנה למיון.

  רציתי לדעת אם יש כאן עילה לתביעה ואם צריך יצוג של עורך דין או שזו תביעה שאני יכול להתמודד איתה לבד? אולי בכלל איו צורך בתביעה ורק מכתב מעורך דין יעזור? איזה פיצוי נהוג לשלם על תאונת דרכים כזאת (אם הבנתי נכון שזאת תאונת דרכים)?

  תודה מראש
 • RE: פגיעה באוטובוס של דן 15/11/2018 10:48
  שלום רב,

  זו אכן תאונת דרכים לפי הגדרתה בחוק. אני מקווה שיש בידיכם פרטים של האוטובוס - מספר רישוי וכן פרטי הנהג. ראשית יהיה צורך לפנות למשטרת התנועה ולדווח על התאונה כתאונת דרכים עם נפגע ולקבל אישור משטרה.
  קשה לי להעריך את היקף הפיצומ על בסיס נתונים כה חלקיים אך בהנחה שמדובר בפנסיונר ואין פגיעות לטווח ארוך מדובר בכמה אלפי ש"ח בודדים.
  לדעתי כדאי לדעתי להיעזר בעורך דין שיפנה במכתב אל חברת הביטוח המבטחת בביטוח חובה את האוטובוס.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • הגבלת שכר טרחת עורך דין 15/11/2018 10:19
  שלום אשמח לעזרה.

  אבא שלי מיוצג כבר 9 שנים ע"י עורך דין בתביעה לנפגעי הגזזת. השבוע הוא קיבל את הפיצויים מביטוח לאומי והוא זכאי גם לקצבה חודשית.

  העוד שלו מבקש כעת את שכר הטרחה שמגיע לו .

  ורציתי לדעת אם יש הגבלה מסויימת על שכר הטרחה מכיוון שהעוד דורש 23% מהסכום שאבא שלי קיבל ועוד 23% מהקצבה החודשית כפול 60 חודשים.

  השאלה שלי אם זה תקין או שיש הגבלה על השכ"ט?
  תודה
 • RE: הגבלת שכר טרחת עורך דין 15/11/2018 10:43
  שלום רב,

  איני עוסק בתחום זה של יצוג נפגעי גזזת. למיטב ידיעתי שכר טרחת עורך הדין בנושא זה הוא בהתאם לערכאה בה התנהל התיק - ייצוג רק בועדה או ייצוג בבית הדין.

  בברכה,
  עו"ד עופר סולר
 • תאונת עם אופניים חשמליות 14/11/2018 10:00
  שלום לכולם .
  אשמח לעזרה !

  ביתי בת ה15 וחצי עברה תאונת דרכים עם אופניים חשמליות כש חצתה מעבר חציה רכב בעוצמה נכנס בה וגרר אותה .

  בערב של תאונה הגיעו שוטרים והופנתה באמבולנס לבית חולים . הייתה בבדיקות ושוחררה הביתה למחרת .

  ברוך השם יצאנו בנס. אומנם היו פצעים פתוחים ,שריטות,ומכות יבשות וכחולות כמעט בכל הגוף אבל לא יותר מזה .

  היום אחרי שהשתקמנו רוצה לתבוע את נהג הרכב אך איני יודעת מאיפו להתחיל.

  איך מקבלים פיצויים על מקרה של תאונת אופניים חשמליות? אם מי תובעים ואיך ההליך מתבצע?
  תודה רבה מראש
 • RE: תאונת עם אופניים חשמליות 15/11/2018 10:39
  שלום,

  העניין של תאונות דרכים עם אופניים חשמליות מורכב למדי מבחינה משפטית משום שיש פסיקה סותרת האם מדובר ברכב המחייב ביטוח חובה.
  אני ממליץ בשלב ראשון ולפני כל פעולה אחרת לגשת להתייעצות בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיטפל בתיק.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • יש מה לעשות לדעתכם? 08/11/2018 14:45
  שלום לעורכי הדין

  אני רוצה לשאול את דעתכם האם יש על מה לתבוע במקרה מסויים.

  אשתי אובחנה עם בעיה בלסת וקיבלה הפניה ממכבי ללכת אליהם לקבל סד לילה מותאים לבעיה שלה. (כמו גשר לשיניים)
  היא הלכה לשם בהמלצתם והוכן לה סד בהתאמה. (7 שעות כולל כל הנסיעות במיוחד ) ועלות של 700 ש"ח
  כשהסד היה מוכן התבקשה לאסוף אותו ולהגיע לרופא לוודא שהוא תקין.((4 שעות)
  כאשר הגיעה לרופא הוסבר לה שבכלל עשו טעות ועשו לה את הדבר הלא נכון.
  כך חזרה אליהם ושוב באה לעשות מחדש (עוד כ6 שעות )
  היום היא לקחה את הסד החדש והלכה לרופא לבדוק, ועדיין לא עשו את הדבר הנכון. (עוד 5 שעות)

  כל העניין הזה גרם לה לעוגמת נפש רבה ולבזבוז זמן שלא יאמן. והסיפור עוד לא נגמר. האם יש מה לעשות? אפשר לקחת עורך דין ולתבוע פיצויים במקרה הזה?

  תודה מראש.
 • RE: יש מה לעשות לדעתכם? 13/11/2018 17:45
  שלום רב,

  איני מקל ראש בעוגמת הנפש שנגרמה ובזמן שבוזבז לריק אך אומר בזהירות כי יתכן שהעניין יתאים יותר למכתב דרישה לפיצוי ולא לתביעה בשל העבודה כי אין נזק קבוע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם אין פה רשלנות? 08/11/2018 14:20
  יש לי חברה נכת צהל פוסטראומטית מפיגוע בית ליד לפני 23 שנה.
  לפני כ3 שנים יצאה משלחת "צהל שלום" (בית הלוחם) עם נכי צהל לארהב, התארחו אצל אמריקאים אדיבים, יצאו לסנאט, סיורים והסברות במקומות שונים.
  אחד מהסיורים היה לפנטגון שם התברר למשלחת כי מתקיים תרגיל. כשהתחיל התרגיל א לקח לה הרבה זמן לאבד הכרה כתסמין של פוסטראומה ופינו אותה ועוד נכי צהל לבית חולים ( עוד נכה נוספת הורידו לטיפול בביח במרתפי הפנטגון). לטענתה, בביח לא ידעו איך לטפל בנפגעי פוסטראומה והיה נכה אחר שהיה צריך לתת הסבר לצוות הרפואי.
  * הנחה שלי שהיה תיאום בין הפנטגון למשרד הביטחון, אך לא טענו לעדכן את המשלחת .
  האם יש כאן רשלנות?
  תודה מראש
 • RE: האם אין פה רשלנות? 11/11/2018 14:27
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב שכדי להעריך אם אכן התרחשה בו התרשלות, מה היקף הנזק ומה הקשר בינו לבין ההתרשלות ככל שהיתה יש צורך ביותר פרטים.

  מציע לערוך פגישת יעות מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה מפתח ביוב 06/11/2018 10:02
  אני גרה שאחד הישובים של מטה בינימין
  נפלתי לפני כמה שבועות לתוך אחד מהביובים של המועצה נפלתי עם רגל אחת והייתי במעקב אצל אחיות ורופא ועם משחה אנטיביוטית ורגל למעלה 3 ימים.

  מיותר לציין שזה היה כאבי תופת ...

  כרגע אני עם צלקת ...

  לפי בירורים שלי גיליתי שהפתח של הביוב שהיה חצי פתוח דווח כמה חודשים לפני כן ע"י אחת הגננות שהגן נמצא מול הביוב ולא נעשה כלום...

  לאחר שנפלתי מיד התקשרתי לאנשי אחזקה והם באו אחרי כמה דקות.

  רציתי העם יש עילה לתביעה? ואיך עושים את זה?

  הבנתי שאני צריכה עורך דין נזיקין אך אין לי בכלל כסף לשלם לעורך דין מראש.

  תודה מראש...
 • RE: פגיעה מפתח ביוב 06/11/2018 15:03
  שלום רב,

  אני סבור כי כדאי יהיה להמתין עם הגשת תביעה כך שיחלפו לכל הפחות 6 חודשים מהתאונה כדי להעריך אם נותר נזק קבוע (צלקת) ומה היקף הנזק. אם אל נותר נזק קבוע ניתן יהיה להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות.

  ככל שיוותר נזק קבוע יהיה כדאי לשקול תביעה בבית משפט שלום בסיןע עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם חברת ביטוח הפניקס 04/11/2018 10:52
  בוקר טוב עורך דין סולר,

  שאלה בענייני חברות ביטוח, אחרי שהבנתי כי אתה מומחה להתנהלות חברות הביטוח...

  חברת הביטוח שלי "הפניקס חברה לביטוח" לביטוח שיניים עשתה טעות ובמקום לשלם לי את ההחזר על הטיפול, שילמה למישהו אחר. החברה טוענת שאני צריך בעצמי להוציא את הכסף ממנו (כיוון שזה קרוב משפחה) אע"פ שטופס התביעה מולא כראוי. ורק אם זה היה אדם זר הם היו נותנים לי טופס לבנק ע"מ שבעצמי אבקש מהבנק להוציא התשלום מאותו אדם זר שקיבל בטעות ולהעביר אלי. האם זה חוקי? האם באמת עלי להתמודד עם הטעות של חברת הביטוח? האם אני יכול לתבוע אותם ולכפות עליהם לשלם לי את המגיע לי
  ולהתמודד בעצמם עם מי ששילמו לו בטעות?
  תודה מראש לעונים.
 • RE: בעיה עם חברת ביטוח הפניקס 04/11/2018 11:19
  שלום רב,

  המדובר בנושאי ביטוח אשר בו הפורום אינו עוסק.
  מציע כי תעזרי בעורך דין אשר תחום עיסוקו דיני ביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • שבר באצבע במסעדה 31/10/2018 08:26
  שלום עורך דין נכבד, לפני מספר ימים אישתי שברה את הבוהן שלה ברגל שמאל בזמן שהיתה במסעדה. היא היתה בדרכה לשטוף ידיים וליד הכיור היתה מדרגה קטנה שלא ניתן היה לראות אותה והאצבע שלה פגעה בה ונשברה . כיצד ניתן לתבוע את המסעדה ולקבל פיצויים על הפגיעה שלה? צילמתי במכשיר טלפון את המדרגה יום אחרי הפציעה שלה.
 • RE: שבר באצבע במסעדה 04/11/2018 11:18
  שלום רב,

  ככל שלא מדובר בנזק קבוע ניתן לשקול תביעה בבית משפט לתביעות קטנות או לחלופין פניה במכתב בבאמצעות עורך דין למסעדה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • תביעה מחברת סלולר 10/12/2018 23:31
  ערב טוב,
  היה על השם שלי 4 מנויים בחברת סלולר ושלושה מכשירים התשלומים היו יורדים מהכרטיס אשראי של אמא שלי אמא שלי התקשרה לחברת סלולר כעבור חודש ובחילה תשלום. את יתבעו אותי שאני בעלת במנוי או את אמא שלי זאת שהייתה משלמת ואישרה את התשלום?
  תודה מראש
 • פגיעה במכון כושר 06/12/2018 00:44
  קרתה תאונה שבה נפלתי (סוג של)בתוך מכון כושר עקב כשל טכני, שתוצאתה מכה יבשה בעקב אחת הרגליים, ומוגבלות זמנית בהליכה. היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע. (מכת ראש, שברים).

  לבקשתי, הבעלים של המקום שלח צילומי מצלמות אבטחה המתעדים את האירוע, ומוכן לפצות (ממש לא מובן מאליו). יש כמובן תיעוד של מסמכים רפואיים (בדיקת אורטופד, ימי מחלה...) האם מעבר לפיצוי על שעות עבודה שאבדו (וביטוח לאומי לא משלים) אפשר לתבוע "עוגמת נפש", ואיך מעריכים זאת? האם יש צורך בעו"ד כל זמן שיש שיתוף פעולה של הבעלים של המקום? האם במקרה של אי הסכמה מומלץ לגשת לתביעות קטנות?
 • תביעה נגד השופרסל 02/12/2018 10:28
  בוקר טוב לעורכי הדין

  תודה על האפשרות להתייעץ אתכם בפורום. - אני נפגעתי בגלל נפילה בשופרסל ורוצה לדעת מה הזכויות שלי ואיך לפעול על מנת לקבל פיצויים.

  המקרה הוא כזה: החלקתי על רצפה רטובה בשופרסל ובמקום לא הוצב כל שלט אזהרה לכך שהרצפה רטובה ממים ושמן (נשפך שם בקבוק שמן וכנראה לא ניגבו היטב את הרצפה).

  מאז נמצאת בכאבים ובטיפולים.

  האם יש עילה בידי לקבל מהם פיצויים על רשלנות, התנערות מאחריות, אובדן ימי עבודה / מחלה וטיפולים?
 • RE: תביעה נגד השופרסל 05/12/2018 13:24
  שלום רב,

  על פניו מהתיאור שנתת נראה כי יתכן ויש עילה לתביעת רשלנות כנגד שופרסל ואולי גם כנגד חברת הניקיון המועסקת במקום ככל שיש כזו.
  כדאי ורצוי לשמור שמות של עדים לתאונה ככל שיש כאלו. אמליץ לפנות אל עורך דין אשר עוסק בתחום נזקי הגוף בפגישה מסודרת בה ניתן יהיה להעריך את סיכויי התביעה והיקפה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • אהם מדובר ברשלנות של הבית חולים? 02/12/2018 14:45
  שלום רב,

  סבתא של אשתי נפלה במדרגות ופונתה לבית חולים שוחררה לאחר מספר שעות ללא אבחון פרט למכות יבשות ( נעשה CT ראש + צוואר וצילום רנטגן חזה) ומרשם למשכחי כאבים. לאחר שהיא המשיכה להתלונן על כאבים פיננו אותה לאחר יום וחצי למיון בבית חולים אחר שם אבחנו 4 צלעות שבורות עצם השכם מרוסקת ועוד 2 חוליותמקרה רשלנות רפואית של הבית חולים הראשון ? האם ניתן לתבוע בנושא ? איך מקבלים פיצויי במקרה כזה?
 • RE: אהם מדובר ברשלנות של הבית חולים? 05/12/2018 13:19
  שלום רב,

  מאחר ועבר פרק זמן קצר מרגע האבחון המוטעה ועד לאבחנה הנכונה של שברים משמעותים קשה לי להניח כי נגרם נזק ממשי בשל האיחור באבחון למעט סבל חולף.
  אם אכן לא נגרם נזק ספק אם תהיה כדאיות כלכלית להגשת תביעת רשלנות רפואית על ההתרשלות באבחון שען הפיצוי במקרים אלו לא ניתן על עצם ההתרשלות אלא על הנזק שנגרם בשל אותה התרשלות.

  עדיין מאחר ומסרת פרטים מעטים אמליץ לבדוק את העניין בצורה רצינית ויסודית אל מול עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית כדי להעריך האם נגרם נזק כלשהו בשל העיכוב באבחנה ובטיפול בשברים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ילד שהלך בתאונת דרכים 29/11/2018 16:31
  שלום רב עורך דין סולר

  הגעתי אליך בהמלצה של חברה בפייסבוק.

  יש לי חברה שאיבדה את בנה בן ה-34 לפני כשנתיים בתאונת דרכים.

  נהג משאית ערבי פגע בו כשרכב על אופניו בשוליים של הכביש . איזו עורך דין שהיתה ידידה שלו הבטיחה לאימו שתטפל לה בתיק תביעה אלא שכבר שנתיים וכלום לא קורה . לא משפט - לא פיצויים - הנהג בטוח המשיך בחייו הרגילים כי לא עשו לו כלום וישנה הרגשה כואבת ומעיקה של "והעולם כמנהגו נוהג" .

  היא לא יודעת מתי יהיה משפט , היא מקווה שהעו"ד ידידה יודעת מה היא עושה ( לשאלתי היא אמרה שהיא לא מתמחת בתחום הזה) , מה קורה עם הנהג ובכלל מתי ואם יזוזו העניינים. אשמח לטיפים , ידע בתחום הספציפי , מה ואיך ניתן להזיז דברים ואפילו המלצה על עו"ד טוב ומנוסה בתחום ורק כדי לתת מעט מעט מזור לבור שנפער במשפחה הזו .

  תודה רבה על העזרה שלך מראש.

  סוף שבוע טוב ובשורות טובות - אמן.
 • RE: ילד שהלך בתאונת דרכים 05/12/2018 13:12
  שלום רב,

  ראשית אני משתתף בצערה של חברתך על האסון שפקד אותה.

  יש להבחין בין שני תחומים משפטיים הקשורים לתאונה הקשה. הראשון הינו העניין הפלילי - הגשת כתב אישום כנגד הנהג הפוגע, הרשעתו והענשתו. עניין זה הפלילי נתון בידי רשויות המדינה - המשטרה והפרקליטות. עורך דין מטעם המשפחה יכול לעמוד בקשר עם רשויות אלו כדי לודא שאכן התיק הפלילי לא נסגר, החקירה מתקדמת ואכן מוגש כתב אישום.

  עניין נפרד ואחר הוא נושא הפיצויים בשל המוות הטראגי של הבן בתאונה. עניין זה לא קשור לנושא הפלילי ולא תלוי בו, אם התאונה הינה תאונת דרכים יורשיו של הבן המנוח זכאים לפיצוי לפי חוק גם אם בסוף יתברר כי הנהג לא אשם בתאונה במישור הפלילי.
  בעניין של הפיצויים מי שזכאי יהיה לתבוע הינם יורשיו של המנוח ואם הבן היה נשוי ו/או בעל ילדים הרי שהם אלו שיהיו התובעים בתביעת הפיצויים לפי דין.
  ככל שהבן המנוח לא היה נשוי ואין ילדים אכן ההורים הם היורשים לפי החוק והם אלו שיכולים לתבוע פיצויים מחברת הביטוח אשר מבטחת את המשאית בביטוח חובה.
  כדי לקבל פיצויים יש להגיש כתב תביעה כנגד ביטוח החובה של המשאית כאמור וכנגד הנהג הפוגע.

  ככל שחברתך תבקש להתייעץ עימי בעניין הנדון היא מוזמנת ליצור עמי קשר.

  מאחל לכם שלא תדעו עוד צער ובשורות טובות אמן.

  עורך דין עופר סולר
 • תאונה קשה באמבולנס 27/11/2018 15:16
  שלום , אימי 74 ניצולת שואה ונכה על כסא גלגלים אנחנו מסתייעים באמבולנס של אחת מעמותת שנותן שירות בחינם לצורך בדיקות/ הסעה לביח.. אימי היתה באמבולנס והנהג עצר בפתאומיות (לדבריו קשר אותה) ואימי החליקה מהכסא כרגע בביח גבס בשני הרגליים וכנראה מיועדת לניתוח דימום...יש לאימי עובדת זרה והחוק אומר שאם העובדת בביח שבועים ביטוח לאומי לא משלם עבור שכר עובדת.. לשאלתי וסליחה על ההקדמה הארוכה. מה דינה של החברה שעוזרת לנו בהסעה של אימי לביח והאם אני יכולה לפנות אליהם בבקשת לעזרה כלשהי ... גם אם עושים זאת בהתנדבות ומודה להם על כך..תודה
 • RE: תאונה קשה באמבולנס 05/12/2018 12:46
  שלום רב,

  התאונה המתוארת בפניתך הינה תאונת דרכים לכל דבר ועניין לפי הגדרת החוק ולכן אתם זכאים לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באמבולנס בביטוח חובה.

  תצטרכו לקבל מהחברה שבבעלותה האמבולנס את מספר הרישוי של הרכב ופרטי הנהג ולגשת למשטרת התנועה עם התיעוד הרפואי ולדווח על תאונת דרכים. מציע להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום זה של תאונות דרכים.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם קופת חולים מאוחדת 26/11/2018 17:52
  שלום האם יש לי מה לעשות עם זה נגד מאוחדת? בתאריך 13 בנובמבר יום שבת התקשרתי למוקד מאוחדת בטענה שבהת שלי בת שנתיים וארבעה חודשים לא מרגישה טוב ועל כן יש לתת לי טופס 17 כדי שאוכל להגיע למיון (אין בנתניה מרם ילדים מלבד לניאדו). בשיחה עם הנציגה נמסר לי כי מכניסת שבת ועד צאתה אין תשלום ולכן אין שום צורך בטופס 17, שאלתי מספר פעמים אם היא בטוחה הנל טענה שכן. להפתעתי הרבה, קיבלתי בקשה לתשלום מלניאדו על סך 79 ש"ח.

  בחקירה מעמיקה יותר הובן כי הגעתי ללניאדו כעשר דקות לאחר צאת השבת ולכן הגיע התשלום - חשוב לציין כי למרות שהשבת יצאה בלניאדו עדיין ממשיכים לשמור על השבת כעשרים דקות חצי שעה מצאתה ולכן לא ידעתי ששבת יצאה אחרת הייתי מתקשרת למוקד בשנית כדי לבקש שוב טופס 17.

  באותה עת נאסר עליי לשוחח בטלפון ברחבי בית החולים, הרחוב היה סגור איך הגיוני שאם לניאדו עדיין על תקן שבת אני חוייבתי? אין פה שום הגיון בריא.

  ביקשתי ממאוחדת כבר מעל שבועיים שיעבירו אליי את השיחה עם אותה נציגה כדי לפנות לגורמים הרלוונטים:אני רוצה את ההקלטה כדי לתבוע את מאוחדת על מידע שגוי וכוזב - בהתחלה נמסר לי כי האחראי במוקד אמור להעביר אליי את השיחה לפני מעל עשרה ימים, לאחר מכן נמסר כי מנהל יחזור אליי עם ההקלטה גם זה לא נעשה והיום נמסר כי עליי לפנות לפנס ות הציבור.

  הם מחוייבים לתת לי את השיחה האמורה אך מתחמקים אשמח לעזרה אין פה מדובר בסכום לתשלום אלא על המהות שמנסים לגבות כסף בכל דרך אפשרית. אם בלניאדו עדיין עובדים על תקן שבת, וזו שלוחה ישירה של מאוחדת (כך נמסר לי) איך הגיוני שחוייבתי?
 • RE: בעיה עם קופת חולים מאוחדת 05/12/2018 12:43
  שלום רב,

  אני חושש שהפורום אינו עוסק בתחום זה אלא בענייני רשלנות רפואית ונזיקין. קשה לי להעריך אם העובדה שבלנידאו עדיין שמרו שבת בעת כניסתכם למיון תסייע במקרה זה אך את השיחה להבנתי תוכלי לקבל ותוכלי להבהיר לקופה כי בדעתך לפנות לערכאות ככל שהשיחה לא תועבר.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעה נגד עיריית חולון 04/12/2018 21:12
  היי, יש לי שאלה כי לא בטוחה שיכולה לתבוע את העייריה... לפני שבועים וחצי הבת שלי שברה את רגלה בנדנדה בפארק בחולון מנדנדה נמוכה בזמן שאחותה הקטנה הייתה על רגליה.. התנדנדו לא חזק ושני ההורים היו נוכחים .. אך לרוע המזל רגלה נתקעה בין האדמה לנדנדה כתוצאה שברה שוק והגבס הינו גבס ארוך למשך חודש וחצי במקרה הטוב. כמובן שחייבת סיוע בכל פעולה ומתניידת בעזרת כיסא גלגלים. הילדה בת 5 היא לא מצליחה ללכת בעזרת קביים משמע שאני מרימה אותה בכל רגע נתון גם אם זה להתפנות.. מה שמונע ממני לצאת לעבודה.
  צריכה חוות דעת מעו"ד בנושא ניזקי גוף, האם כדאי לתבוע עיריית חולון והבנתי שיש ביטוח 24/7 שגם ניתן לתבוע.. כיצד עושים זאת? תודה מראש לכולם
 • RE: תביעה נגד עיריית חולון 05/12/2018 12:38
  שלום רב,

  כדי להעריך אם יש עילה לתביעה כנגד העיריה יהיה צורך בתמונות של מקום התאונה ותיאור מפורט של התאונה. כדי לגבש תביעה כנגד העיריה יש להוכיח כי העירייה התרשלה ובשל רשלנותה נגרמה / התאפשרה התאונה. מהתיאור שנתת לצערי אין לי דרך להעריך זאת בצורה רצינית.

  לילדים בגיל 5 יש ביטוח שנקרא ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) במסגרת הרשות המקומית שאכן חל 24 שעות ביממה ובמסגרתו אין צורך להוכיח התרשלות אלא רק תאונה ונזק.
  הביטוח מעניק פיצוי על תעודות חלה מעל ל - 21 יום רצוף בעקבות תאונה וכן על נכות קבועה אם נגרמת חלילה בעקבות תאונה. אין פיצוי בפוליסת ביטוח זה על הפסד שכר של ההורים.
  מציע כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להערכת אפשרות התביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה צריך לעשות בשביל פיצויים? 26/11/2018 09:54
  בוקר טוב עורך דין סולר הנכבד,

  אתמול אימי ואחותי נסעו באוטובוס, הנהג רב עם מישהו בכביש ודפק ברקס כל כך חזק שאמא שלי עפה על הרצפה לאורך כל האוטובוס ואחותי ההריונית נפלה בחוזקה על הכיסא ממול ( הן בדיוק עלו לאוטובוס והתכוונו להתיישב).

  מיד הלכו לרופא שהפנה את אימי למוקד ואחותי הופנתה למיון ונשארה לילה להשגחה. שתיהן סובלות ממכות יבשות וטראומה קשה.

  האם יש עילה לתביעה? האם אני צריכה לעדכן את חברת האוטובוסים על המקרה? מה צריך לעשות על מנת לקבל פיצויים על המקרה?
 • RE: מה צריך לעשות בשביל פיצויים? 26/11/2018 16:53
  שלום רב,

  מדובר בתאונת דרכים ככהגדרתה בחוק ולכן הגורם שאור לפצות את אימך ואחותך הוא חברת הביטוח המבטחת את השימוש באוטובוס בביטוח חובה.

  יש לברר את מספר הרישוי של האוטובוס ופרטי הנהג ולפנות למשטרת התנועה עם פרטים אלו ועם התיעוד הרפואי ולדווח על תאונת דרכים ולקבל אישור משטרה.
  בהצשך יהיה צורך לנהל מו"מ עם חברת הביטוח כאמור רצוי באמצעות עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תפרים בראש ללא הרדמה מקומית לילד בן 3 22/11/2018 20:34
  בני בן 3 נפל לפני כמה חודשים ונפתח לו הראש כאשר הגענו למיון הדביקו לו את המקום בצורה לא טובה ולאחר חודש הוא נפל שוב והפצע נפתח יותר ושוב הגענו למיון ,
  הרופא שקיבל אותנו החליט לעשות לילד תפרים במצח ללא הרדמה מקומית בגלל שמדובר בכמה תפרים בודדים ובטענה שהזריקה להרדמה מקומית אף כואבת יותר . וככה הוא ביקש מעוד רוםא להיכנס לחדר עטף אותו בשמיכה כדי שידיו לא יזוזו הרופא שהיה נוכח החזיק לו תראש והרופא ביקש מבעלי להחזיק אותו חזק בגוף וממני ביקש לכסות את העיניים .
  כמובן שאני הייתי קצת בשוק אבל ביקשתי מהרופא לעשות כל מה שאפשר שלא יהיה כואב .
  הילד במשך ה5 דקות האלה צרח "אמא הוא חותך לי את הראש עם צרחות ובכי ותוך כדי שמחזיקים אותו חזק .
  אני כמובן עם דמעות וקושי לראות את הדבר הזה חיבקתי אותו ולא הצלחתי חסגור לו את העיניים .
  לאחר שהלכתי לרופא המשפחה הוא אמר לי שבבית החולים יש משחה של אלחוש שמשתמשים בא לילדים .
  באותו רגע הבנתי שנעשה לנו פה עוול לי לבעלי ולידי .שכמובן פחד נורא מרופאים אנחנו שוקלים לתבוע את בית החולים ורוצים לדעת עם יש פה באמת רשלנות .
  תודה מראש
 • RE: תפרים בראש ללא הרדמה מקומית לילד בן 3 26/11/2018 16:44
  שלום רב,

  על פניו נראה כי ההתנהלות הזו אינה תקינה ואינה רואיה אולם כמובן שכדי להעריך זאת בצורה רצינית צריך יהיה לקבל את התיק הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי.

  באשר לתביעת רשלנות רפואית הרי שיש לשקול אם היקך הנזק יצדיק כלכלית תביעת רשלנות רפואית שכן כדי להגיש תביעה כזו יש צורך בחוות דעת רפואיות טשא עלותן גבוהה למדי.
  אם אין נזק קבוע יתכן שאפשר יהיה לשקול מכתב דרישת פיצויים מעורך דין.

  אני ממליץ בכל מקרה לערוך פגישת יעות עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית טרם כל פעולה או פניה לבית החולים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • צריכה תשובה מעורך דין 20/11/2018 13:23
  הבת שלי סוף שנה שעברה נפלה בגן בזמן הצהרון ושברה את 2 השיניים הקדמיות.
  המובילה של הגן הייתה חייבת להזמין אמבולנס והאמבולנס היה חייב לפנות לבית חולים קפלן בגלל המכה החזקה (למרות שאני כבר הגעתי לגן).
  הנהג של האמבולנס אמר לי שהוא לא מוציא לי טופס התחייבות כי זה חלק מההסדר של הביטוח של משרד החינוך. בדיעבר אחרי שבועיים קיבלתי חיוב הבייתה.
  חצי ממנו קופת החולים שילמה והחצי השני מצפים ממני שאני אשלם.
  הגשתי תביעה לתשלום האמבולנס והמיון לביטוח של הצהרון והם הסירו אחריות.
  זה קרה בגן של העירייה במסגרת הצהרון ואני יודעת שיש ביטוח שמכסה את הכל, אני כבר משתגעת ולא יודעת למי לפנות...
  יש לציין שמבחינת הטיפול של השיניים הכל בסדר כי היא מבוטחת עכשיו עליהם עד גיל 18 ובמעקב של רופאה דרך הביטוח שבר שן של משרד החינוך.
  לבינתיים הקופת חולים שילמה חצי על האמבולנס וגם את המיון סידרו.
  מה אני עושה עם התשלום שנשאר לאמבולנס? למי לפנות? איך אפשר לקבל פיצויי על פגיעה שכזאת?

  אודה לתשובה של עורך דין מטעמכם.
 • RE: צריכה תשובה מעורך דין 20/11/2018 18:11
  שלום,

  אין לי דרך לצערי לתת יעוץ פרטני בעניין זה בלי להכיר את פרטי במקרה כולם ולבחון את המסמכים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה ההבדל בין התביעות 18/11/2018 17:11
  ערב טוב לעורכי הדין

  יש לי שאלה שלא מצאתי לה תשובה באתר ואני מקווה שתוכלו לעזור ולהסביר. העניין הוא לגבי ילד ששבר את היד בבית הספר ועבר ניתוח בעקבות השבר(כתוצאה מבעיטת כדור לכיוון הילד)....מה על האם לעשות? לתבוע דרך הביטוח של בית הספר או פרטי? ומה ההבדל?

  תודה על העזרה!
 • RE: מה ההבדל בין התביעות 20/11/2018 18:09
  שלום רב,

  במקרה של תאונה אשר גרמה לנזק במסגרת בית הספר יש עקרונית שני מסלולי תביעה אשר ניתן להגיש את שניהם במקביל.
  הראשון (בקצרה) ביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) מעניק פיצוי בגין תאונה שגרמה לנזק אך הפיצוי הממשי בו הוא בגין נכות קבועה שנגרמה חלילה בעקבות התאונה. יש פיצוי גם על תעודת מחלה מעל 21 יום. לקבלת פיצוי במסלול זה אין צורך להוכיח רשלנות מצד בית הספר.
  אם התאונה אירעה בשל רשלנות צות בית הספר ניתן להגיש תביעה נזיקית - גם במסלול זה יש לשקול את היקף הנזק והאם מתאים לתביעה.
  ממליץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.
  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה באוטובוס של דן 14/11/2018 10:06
  שלום, אשמח לעזרה

  סבא שלי נפל באוטובוס של חברת דן, הנהג החל לסוע לפני שהוא. הספיק לשלם או בכלל לשבת. הוא פתח את ראשו ואת השפה והתפנה למיון.

  רציתי לדעת אם יש כאן עילה לתביעה ואם צריך יצוג של עורך דין או שזו תביעה שאני יכול להתמודד איתה לבד? אולי בכלל איו צורך בתביעה ורק מכתב מעורך דין יעזור? איזה פיצוי נהוג לשלם על תאונת דרכים כזאת (אם הבנתי נכון שזאת תאונת דרכים)?

  תודה מראש
 • RE: פגיעה באוטובוס של דן 15/11/2018 10:48
  שלום רב,

  זו אכן תאונת דרכים לפי הגדרתה בחוק. אני מקווה שיש בידיכם פרטים של האוטובוס - מספר רישוי וכן פרטי הנהג. ראשית יהיה צורך לפנות למשטרת התנועה ולדווח על התאונה כתאונת דרכים עם נפגע ולקבל אישור משטרה.
  קשה לי להעריך את היקף הפיצומ על בסיס נתונים כה חלקיים אך בהנחה שמדובר בפנסיונר ואין פגיעות לטווח ארוך מדובר בכמה אלפי ש"ח בודדים.
  לדעתי כדאי לדעתי להיעזר בעורך דין שיפנה במכתב אל חברת הביטוח המבטחת בביטוח חובה את האוטובוס.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • הגבלת שכר טרחת עורך דין 15/11/2018 10:19
  שלום אשמח לעזרה.

  אבא שלי מיוצג כבר 9 שנים ע"י עורך דין בתביעה לנפגעי הגזזת. השבוע הוא קיבל את הפיצויים מביטוח לאומי והוא זכאי גם לקצבה חודשית.

  העוד שלו מבקש כעת את שכר הטרחה שמגיע לו .

  ורציתי לדעת אם יש הגבלה מסויימת על שכר הטרחה מכיוון שהעוד דורש 23% מהסכום שאבא שלי קיבל ועוד 23% מהקצבה החודשית כפול 60 חודשים.

  השאלה שלי אם זה תקין או שיש הגבלה על השכ"ט?
  תודה
 • RE: הגבלת שכר טרחת עורך דין 15/11/2018 10:43
  שלום רב,

  איני עוסק בתחום זה של יצוג נפגעי גזזת. למיטב ידיעתי שכר טרחת עורך הדין בנושא זה הוא בהתאם לערכאה בה התנהל התיק - ייצוג רק בועדה או ייצוג בבית הדין.

  בברכה,
  עו"ד עופר סולר
 • תאונת עם אופניים חשמליות 14/11/2018 10:00
  שלום לכולם .
  אשמח לעזרה !

  ביתי בת ה15 וחצי עברה תאונת דרכים עם אופניים חשמליות כש חצתה מעבר חציה רכב בעוצמה נכנס בה וגרר אותה .

  בערב של תאונה הגיעו שוטרים והופנתה באמבולנס לבית חולים . הייתה בבדיקות ושוחררה הביתה למחרת .

  ברוך השם יצאנו בנס. אומנם היו פצעים פתוחים ,שריטות,ומכות יבשות וכחולות כמעט בכל הגוף אבל לא יותר מזה .

  היום אחרי שהשתקמנו רוצה לתבוע את נהג הרכב אך איני יודעת מאיפו להתחיל.

  איך מקבלים פיצויים על מקרה של תאונת אופניים חשמליות? אם מי תובעים ואיך ההליך מתבצע?
  תודה רבה מראש
 • RE: תאונת עם אופניים חשמליות 15/11/2018 10:39
  שלום,

  העניין של תאונות דרכים עם אופניים חשמליות מורכב למדי מבחינה משפטית משום שיש פסיקה סותרת האם מדובר ברכב המחייב ביטוח חובה.
  אני ממליץ בשלב ראשון ולפני כל פעולה אחרת לגשת להתייעצות בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיטפל בתיק.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • יש מה לעשות לדעתכם? 08/11/2018 14:45
  שלום לעורכי הדין

  אני רוצה לשאול את דעתכם האם יש על מה לתבוע במקרה מסויים.

  אשתי אובחנה עם בעיה בלסת וקיבלה הפניה ממכבי ללכת אליהם לקבל סד לילה מותאים לבעיה שלה. (כמו גשר לשיניים)
  היא הלכה לשם בהמלצתם והוכן לה סד בהתאמה. (7 שעות כולל כל הנסיעות במיוחד ) ועלות של 700 ש"ח
  כשהסד היה מוכן התבקשה לאסוף אותו ולהגיע לרופא לוודא שהוא תקין.((4 שעות)
  כאשר הגיעה לרופא הוסבר לה שבכלל עשו טעות ועשו לה את הדבר הלא נכון.
  כך חזרה אליהם ושוב באה לעשות מחדש (עוד כ6 שעות )
  היום היא לקחה את הסד החדש והלכה לרופא לבדוק, ועדיין לא עשו את הדבר הנכון. (עוד 5 שעות)

  כל העניין הזה גרם לה לעוגמת נפש רבה ולבזבוז זמן שלא יאמן. והסיפור עוד לא נגמר. האם יש מה לעשות? אפשר לקחת עורך דין ולתבוע פיצויים במקרה הזה?

  תודה מראש.
 • RE: יש מה לעשות לדעתכם? 13/11/2018 17:45
  שלום רב,

  איני מקל ראש בעוגמת הנפש שנגרמה ובזמן שבוזבז לריק אך אומר בזהירות כי יתכן שהעניין יתאים יותר למכתב דרישה לפיצוי ולא לתביעה בשל העבודה כי אין נזק קבוע.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם אין פה רשלנות? 08/11/2018 14:20
  יש לי חברה נכת צהל פוסטראומטית מפיגוע בית ליד לפני 23 שנה.
  לפני כ3 שנים יצאה משלחת "צהל שלום" (בית הלוחם) עם נכי צהל לארהב, התארחו אצל אמריקאים אדיבים, יצאו לסנאט, סיורים והסברות במקומות שונים.
  אחד מהסיורים היה לפנטגון שם התברר למשלחת כי מתקיים תרגיל. כשהתחיל התרגיל א לקח לה הרבה זמן לאבד הכרה כתסמין של פוסטראומה ופינו אותה ועוד נכי צהל לבית חולים ( עוד נכה נוספת הורידו לטיפול בביח במרתפי הפנטגון). לטענתה, בביח לא ידעו איך לטפל בנפגעי פוסטראומה והיה נכה אחר שהיה צריך לתת הסבר לצוות הרפואי.
  * הנחה שלי שהיה תיאום בין הפנטגון למשרד הביטחון, אך לא טענו לעדכן את המשלחת .
  האם יש כאן רשלנות?
  תודה מראש
 • RE: האם אין פה רשלנות? 11/11/2018 14:27
  שלום רב,

  מדובר במקרה מורכב שכדי להעריך אם אכן התרחשה בו התרשלות, מה היקף הנזק ומה הקשר בינו לבין ההתרשלות ככל שהיתה יש צורך ביותר פרטים.

  מציע לערוך פגישת יעות מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה מפתח ביוב 06/11/2018 10:02
  אני גרה שאחד הישובים של מטה בינימין
  נפלתי לפני כמה שבועות לתוך אחד מהביובים של המועצה נפלתי עם רגל אחת והייתי במעקב אצל אחיות ורופא ועם משחה אנטיביוטית ורגל למעלה 3 ימים.

  מיותר לציין שזה היה כאבי תופת ...

  כרגע אני עם צלקת ...

  לפי בירורים שלי גיליתי שהפתח של הביוב שהיה חצי פתוח דווח כמה חודשים לפני כן ע"י אחת הגננות שהגן נמצא מול הביוב ולא נעשה כלום...

  לאחר שנפלתי מיד התקשרתי לאנשי אחזקה והם באו אחרי כמה דקות.

  רציתי העם יש עילה לתביעה? ואיך עושים את זה?

  הבנתי שאני צריכה עורך דין נזיקין אך אין לי בכלל כסף לשלם לעורך דין מראש.

  תודה מראש...
 • RE: פגיעה מפתח ביוב 06/11/2018 15:03
  שלום רב,

  אני סבור כי כדאי יהיה להמתין עם הגשת תביעה כך שיחלפו לכל הפחות 6 חודשים מהתאונה כדי להעריך אם נותר נזק קבוע (צלקת) ומה היקף הנזק. אם אל נותר נזק קבוע ניתן יהיה להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות.

  ככל שיוותר נזק קבוע יהיה כדאי לשקול תביעה בבית משפט שלום בסיןע עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם חברת ביטוח הפניקס 04/11/2018 10:52
  בוקר טוב עורך דין סולר,

  שאלה בענייני חברות ביטוח, אחרי שהבנתי כי אתה מומחה להתנהלות חברות הביטוח...

  חברת הביטוח שלי "הפניקס חברה לביטוח" לביטוח שיניים עשתה טעות ובמקום לשלם לי את ההחזר על הטיפול, שילמה למישהו אחר. החברה טוענת שאני צריך בעצמי להוציא את הכסף ממנו (כיוון שזה קרוב משפחה) אע"פ שטופס התביעה מולא כראוי. ורק אם זה היה אדם זר הם היו נותנים לי טופס לבנק ע"מ שבעצמי אבקש מהבנק להוציא התשלום מאותו אדם זר שקיבל בטעות ולהעביר אלי. האם זה חוקי? האם באמת עלי להתמודד עם הטעות של חברת הביטוח? האם אני יכול לתבוע אותם ולכפות עליהם לשלם לי את המגיע לי
  ולהתמודד בעצמם עם מי ששילמו לו בטעות?
  תודה מראש לעונים.
 • RE: בעיה עם חברת ביטוח הפניקס 04/11/2018 11:19
  שלום רב,

  המדובר בנושאי ביטוח אשר בו הפורום אינו עוסק.
  מציע כי תעזרי בעורך דין אשר תחום עיסוקו דיני ביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • שבר באצבע במסעדה 31/10/2018 08:26
  שלום עורך דין נכבד, לפני מספר ימים אישתי שברה את הבוהן שלה ברגל שמאל בזמן שהיתה במסעדה. היא היתה בדרכה לשטוף ידיים וליד הכיור היתה מדרגה קטנה שלא ניתן היה לראות אותה והאצבע שלה פגעה בה ונשברה . כיצד ניתן לתבוע את המסעדה ולקבל פיצויים על הפגיעה שלה? צילמתי במכשיר טלפון את המדרגה יום אחרי הפציעה שלה.
 • RE: שבר באצבע במסעדה 04/11/2018 11:18
  שלום רב,

  ככל שלא מדובר בנזק קבוע ניתן לשקול תביעה בבית משפט לתביעות קטנות או לחלופין פניה במכתב בבאמצעות עורך דין למסעדה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 1 [STOP] => 5 [PAGE] => 1 [NBPAGES] => 156 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  כניסה לפורום מרכז עזריאלי 3 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
  עדכונים באתר:

       האם מינון יתר של תרופה גרם לחירשות אצל יילוד?     פתח בשילייה בשל דלקת מי שפיר - נזק לעובר     גילית בגופך גוף זר שהושאר לאחר ניתוח שעברת?     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     לידת מלקחיים forceps birth     פיצויי של מיליונים על רשלנות בניתוח פריצת דיס     הסכמה מדעת במקרה של ניתוח קטרקט     הליכי גישור בתביעות רשלנות רפואית     גם ניתוח פשוט יכול להסתבך! רשלנות רפואית בנית     בדיקת היסטרוסקופיה ומקרי רשלנות רפואית     פגיעה מוחית בילדה עקב לחץ דם גבוה     אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון     מתי חלה התיישנות בתביעות רשלנות רפואית?     מוות של ילדה בעקבות רשלנות באבחון דלקת קרום ה     האם רשלנות רפואית הובילה להתנקבות תוספתן?     תביעה מחברת סלולר     פגיעה במכון כושר     תביעה נגד עיריית חולון     אהם מדובר ברשלנות של הבית חולים?     תביעה נגד השופרסל     ילד שהלך בתאונת דרכים     תאונה קשה באמבולנס     בעיה עם קופת חולים מאוחדת     מה צריך לעשות בשביל פיצויים?     תפרים בראש ללא הרדמה מקומית לילד בן 3