חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

אלה
23/03/2020 14:58
עברתי ניתוח למתיחת בטן בציבורי.
הניתוח נעשה בצורה לא אסתטית - נוצרו לי צדדים שאינם סימטרים.

חברתי עברה באותו בית החולים מתיחה היקפית ולה עשו צלקות נוראיות! (אצל אותו רופא)
כמובן שהתחמקו מאחריות. אין לנו למי לפנות.

לפני הניתוח - הובטח לנו שייצא "מושלם".
שלא נדאג, שזה השם שלו! אפילו שזה נעשה בציבורי.

מיותר לציין שגם אם יוצע לנו תיקון בציבורי - אנחנו מפחדות לחזור אליו.
לאחר הביקורת לא חזרנו שנית. (הוא טען שיצא נהדר, גם שלא ממש נשאר לה טבור..)

אני כל כך רוצה לבצע תיקון בפרטי.
אך חושבות קודם לתבוע אותו..
אשמח להמלצות, מה ניתן לעשות?
האם לתבוע יחד?/בנפרד?
אפשר לתבוע על צלקת? על גומות שאינן סימטריות?
כדאי בכלל לגשת לתביעה?
בבקשה תרחיבו בנושא
דפנה
17/03/2020 12:17
שלום. שאלה משפטית - האם יש טעם לתבוע? האם יש עילה?

המקרה: הבת שלי (בת 2) פתחה את הראש בג'ימבורי מאולתר בקניון שהצמידו ליד חלונות. בעת ששחקה נפלה אחורה היישר אל השפיץ של החלון.

כמובן שהיינו במוקד, קיבלה טיפול, יש צלקת, נגזר שיער, ואחרי תקופה (מעל חצי שנה) שזה קרה יש רגרסיה בהרטבה בלילה, נזק פסיכולוגי בטוח יש-הילדה חוששת יותר, ייתכן ונזק פיזי שלא ניתן לדעת כעת.

לאחר המקרה סיפרתי לקניון מה קרה והם שינו את כל אזור הג'ימבורי ואף ריפדו את כלל אזור החלונות.

האם יש טעם לתבוע? האם תביעה קטנה מספיקה? מה העילה של הנזיקין? מה אני צריכה להכין לטובת תביעה כזו?
17/03/2020 16:07
שלום רב,

כדי להעריך אם יש כדאיות כלכלית לתביעה והערכת סיכוייה הייתי ממליץ לבצע הערכה של הנזק בעזרת מומחים רפואיים - פסיכולוג / פסיכיאטר ופלסטיקאי. האם צילמת את מקום התאונה טרם התיקון? לתמונות אלו חשיבות רבה.

בברכה,
עו"ד עופר סולר
קרן
08/03/2020 14:48
אחרה"צ טובים,

מקווה שאולי לכם יהיה פתרון עבורי, שכן לא מצאתי תשובה והמליצו לי להתייעץ עם עורך דין רפואי...

אז ככה,
פניתי להתייעצות אצל רופא מומחה באופן פרטי, חלק מהתייעצות הייתה הוצאת מכתב חוות דעת מאותו המומחה - לשימוש מול קופת החולים שלי.

עברו כבר חודשיים מאז הביקור, אינספור תזכורות והצקות, אך לא קיבלתי את חוות הדעת, תמיד בטענה שיש מקרים דחופים והוא לא מצליח להתפנות ולכתוב.

מה ניתן לעשות?
08/03/2020 15:36
שלום,

מציע להעביר פניה בכתב ולא בע"פ (בררי את המייל או הפקס). כדאי לנסות לנסח בשפה ברורה שלא קיבלת את התמורה עבור התשלום וכו'.

בהצלחה,
עורך דין עופר סולר
אימא
04/03/2020 20:13
לפני כחצי שנה ילדתי תינוק בלידה מוקדמת מאד (שבוע 23+4), לצערי העובר, שנולד חי!! שרד כמעט 24 שעות ונפטר..

אחרי שהתאוששתי מהכאב הרגשי רציתי לשאול האם ניתן לתבוע את רופא הנשים שלי ואת קופ"ח היות והסתובבתי שבועיים עם כאבים חזקים שהתבררו כצירים, דימום וירידת מים?
כמובן שניגשתי להיבדק כל כמה ימים במרפאה ובמוקד ולא היתה התייחסות רצינית למצבי.. והגעתי לבית חולים במצב לידה..

(זה היה היריון תקין לחלוטין, בבית יש לי ב"ה 2 בנים שנולדו בלידות רגילות).. בדיקות שנערכו לאחר הלידה הראו שלא היתה אצלי/העובר בעיה כלשהי

אודה לחוות דעתכם
05/03/2020 13:03
שלום רב,

על פניו נראה כי המקרה בהחלט מצדיק בירור רציני ומסודר.

כדי להעריך אם ניתן יהיה לבסס תביעה במקרה זה בשל אי זיהוי של התחלת תהליך לידה ואי מתן טיפול אשר גרמו ללידה המוקדמת ולמוות של התינוק יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום המיילדות והגינקולוגיה.

משרדנו טיפל ומטפל כיום בתביעות רשלנות רפואית במקרים של לידות מוקדמות אשר לא זוהו במועד ו/או לא טופלו כראוי. את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לקבלת הסבר ויעוץ ללא תשלום וללא התחייבות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
03-3812222
052-3596150
אלינה
04/03/2020 08:40
היי,
סבתא שלי שברה את הירך, עברה ניתוח, לאחר מכן במקום להעביר אותה לשיקום(כאשר לפני זה היא יכלה ללכת).
הביאו לנו מכתב שחרור ואמרו שאנו חייבים לעוף מהבית חולים אחרת יגבו על כל יום 1800 שח.
אמרנו כי אין לה לאן ללכת, כי היא כרגע נחשבת סיעודית ואין לה עזרה, התעלמו לחלוטין וקיבלנו יחס מתחת לכל ביקורת.
האם החולה לא מחויב לעבור לשיקום?
והאם זו לא עילה לתביעה?

אשמח לעזרה של עורך דין מומחה מטעמכם,
תודה
05/03/2020 12:55
שלום רב,

כדי להעריך אם ההחלטה לשחרר את המטופלת ללא הפניה לאשפוז שיקומי הינה רשלנית יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום האורתופדיה והשיקום.
אין לי לצערי דרך להעריך על בסיס הפניה בלבד אם יש עילה לתביעה.
רצוי לפנות תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת התיעוד ובהתייעצות עם מומחה רפואי מתאים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
יוליה
01/03/2020 10:19
בוקר טוב לעורכי הדין

עשיתי כתר אצל רופא פרטי לפני כשנתיים, לאחר כשנה נהייתה לי דלקת באותה שן ורופא השיניים נתן לי הצעת מחיר לטיפול כ7000 שח ונתן אנטיביוטיקה.

הדלקת עברה וכעת, כשנה נוספת לאחר מכן שוב חזרה הדלקת באותה השן ורפא שיניים של קופת חולים לאומית אמר שיש סדק בשן התחתונה ויש לעקור אותה בדחיפות - אכן ביצעתח עקירה כירורגית דחופה בבית החולים רמב"ם בחיפה.
השאלה אם יש פה רשלנות רפואית של הרופא הפרטי שביצע את הכתר בהתחלה? האם יש אפשרות להעביר מקרה כזה לטיפול משפטי של עורך דין? האם יש לכם משרד בחיפה?
01/03/2020 14:24
שלום רב,

כדי להעריך אם הסדק בשן מקורו בהתרשלות בטיפול השיניים יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי כולל צילומי רנטגן ולהתייעץ עם רופא שינים להערכה. אני ממליץ לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית. יש לנו סניף בחיפה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
רמה
23/02/2020 18:09
מאובחנת בחולת קרוהן, אני בתת משקל ויש לי דימומים , עשיתי CT למעי והוא גרם לבטן שלי לשרוף וגם לכאבים חזקים ודימום בשתן והבדיקה לא יצאה טובה אז מבקשים ממני לעשות שוב , האם אפשר לבקש לעשות MRI במקום סיטי בטן ?
האם במקרה כזה אפשר להתעקש לעשות MRI כי הבנתי שמרופא הפרטי שלי שהתוצאות של הMRI יותר מדוייקות ואין קרינה , השאלה, מתי מפנים לבדיקת MRI.?
23/02/2020 18:47
שלום רב,

בדיקת MRI היא בדיקה מתקדמת יותר מבדיקת CT אך במקרים מסויימים בדיקת ה - CT היא המתאימה ובדיקת MRI אינה יכולה להחליפה. אין לצערי דרך לדעת אם הבדיקה שאת זקוקה לה יכול להתבצע גם באמצעות MRI. אם הבדיקה אכן יכולה להתבצע גם באמצעות MRI תצטרכי לקבל המלצה מרופא מומחה מתאים כי אין אפשרות לבצע לך CT בשל תופעות הלוואי של הבדיקה וכי הוא ממליץ על בדיקת MRI במקום.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
רינתיה
23/02/2020 09:34
נפגעתי בגלל רשלנות רפואית מטיפול הסרת שיער של מטפלת שהסתירה ממני מידע מקצועי שיכל למנוע נזק. מלבד הטיפול המזיק, עלויות טיפול ריפוי במכון אחר היו גבוהות, והתהליך היה כרוך בכאבי תופת מפרכים מספר פעמים בשבוע (על מנת להחזיר לאחור את הנזק).

כאשר פרסמתי בעמוד של העסק הרשלני ביקורת על השירות, עם כל הפרטים המדויקים מבלי לנפח או להתרגש. בעלת העסק איימה בתביעה על לשון הרע, והמציאה שהגעתי אליה כבר עם נזק ממקום אחר (שקר שקשה להוכיח).

1. מה הסיכויים שלי לתבוע אותה בעצמי על פיצויים ולצאת מזה בשלום, עם החזר כספי על כל ההוצאות ופיצוי הולם?

2. האם האיום שלה ריקני או שמבחינה משפטית יש לה בכלל אפשרות להוכיח משהו נגדי?
תודה!

(העניין היה לפני כחודש, נתתי לעצמי זמן קצת לחשוב בשיקול דעת)
23/02/2020 10:45
שלום רב,

באשר לשאלה בנושא לשון הרע - משרדנו אינו עוסק בתביעות לשון הרע כך שאיני יכול לייעץ לך בעניין זה ובכל מקרה כדי להעריך את העניין יש צורך לבחון את הפרסום עצמו ולקבל עוד פרטים.

אני חושש כי ייצוג שלך את עצמך בנושא הנזק הוא בעייתי והסיכוי כי תצליחי לקבל פיצוי בדרך זו אינו גבוה. כדי להוכיח את אחריות המזיקה במקרה זה וכן את היקף הנזק יש צורך בחוות דעת רפואית ואין די בתמונות ובמסמכים. אני ממליץ כי תתחילי בפגישת יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לייעץ לך אם המקרה מתאים לתביעה או אולי למכתב דרישה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
ג'ני ב.
20/02/2020 09:40
בת 22, בריאה בדכ, לא נוטלת גלולות.
התחילה לפני מספר חודשים טיפול פנים פשוט, אצל קוסמטיקאית (שעד היום לא ברורה ההכשרה שלה) במקביל נקנתה משחה מהסופר פארם (שהיום מתברר שהכילה סטראוידים) וזה בהמלצת אותה קוסמטיקאית כדי לצור מראה פנים חלק.
תוך זמן קצר לאחר הטיפול כל הפנים התמלאו פצעים מוגלתיים קשים מאוד.
הבחורה פנתה לקוסמטיקאית נוספת שרק החמירה את המצב, מילאה אותה במיליון תכשירים יקרים, מסכה וקרם ופילינג ומה לא..רק העמיסה והעמיסה וכמובן תוך כדי נכנסה איתה להתהליך "החלמה" של הפנים
אך זההרק עשה נזק חמור יותר והפצעים החלו להתשפט על הצוואר ומטה (ממש כאילו היא מדביקה את עצמה)
בהמשך פנתה אותה בחורה לקוסמטיקאית נוספת (שלישית במספר) ואותה בחורה התחילה איתה שוב פעם תהליך, מכרה לה מספר תכשירים לשימוש ביתי והציעה לה מספר טיפולים ושינוי דרסטי!! של תזונה ללא קמח לבן ללא מוצרי חלב..אך המצב רק מחמיר ואותה קוסמטיקאית כרגע אומרת לה שאין מה לעשות וכנראה זו דלקת בתוך הגוף שתוקפת את הגוף!

מתייעצת פה מה לעשות כי אמרו שאתם מומחים למקרי רשלנות רפואית ואני לא מבינה בזה כלום. בחורה צעירה שעד לפני חצי שנה היו לה פנים חלקות! שכנראה בגלל שימוש מסיבי ולא נכון בתכשירים מסויימים וטיפולים לא סטרילים ונכונים הפנים שלה נראות מוגלתיות וממש מאין סימני כוויה על העור.
20/02/2020 12:12
שלום רב,

הפורום אינו מיועד ליעוץ רפואי אולם נראה לי כי הדבר הנכון לעשות הוא לפנות ליעוץ וטיפול אצל רופא עור מנוסה. לאחר הערכה רפואית מסודר וטיפול ניתן יהיה להבין אם מדובר בנזק חולף או קבוע ומה מקור הבעיה ולשקול אם המקרה מתאים לתביעת רשלנות רפואית.

בברכה בריאות,
עורך דין עופר סולר
מיכל
18/02/2020 11:10
המדובר על הטיפול הרפואי בסרטן של אימי - סרטן שד גרורתי -

בקצרה, האונקולוגית היתה בחופש ולא הסכימה אפילו טלפונית לדבר עם אמא שלי ולא להפנות אותה לרופא/ה אחר/ת (ומדובר בבית החולים רמב"ם שהוא בית חולים גדול ומנוסה בטיפול בסרטן השד עם כמות מכובדת של אונקולוגים), למרות שהאבחנה של התפרצות הסרטן וגרורות בהמון מקומות היתה ידועה וברורה (בעקבות הבדיקה), ופרוטוקול הטיפול הוא קבוע וידוע וברור (כך האונקולוגית ושאר הרופאים שאימי התייעצה איתם אמרו).

3 שבועות אימי חיכתה לפגוש את האונקולוגית לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה שאישרו את קיום הגרורות.

בפגישה האונקולוגית התעקשה שצריך להתחיל מיידית בטיפול כימותרפי, לפני ביצוע ביופסיה, כי בכל מקרה פרוטוקול הטיפול דורש כימותרפיה והביופסיה נעשית רק לצורך בירור טיפול ההמשך לאחר הכימותרפיה.

דברים שהיו לא בסדר עד כה:
אם התוצאות היו ידועות והפרוטוקול הטיפולי הוא אחד ואין דרך אחרת, למה צריך לחכות 3 שבועות לפגישה עם האונקולוגית שאמרה דברים שהיא יכלה לומר גם טלפונית? ואם היה אפשר לחכות 3 שבועות, למה להתחיל מיד בטיפול לפני ביופסיה?

עד כל פנים,
אמא שלי התחילה בטיפול כימותרפי משולב ואגרסיבי (בגלל הכמות הגדולה של הגרורות), ועברה 2 טיפולים לפני שהגיעו תוצאות הביופסיה. מיותר לציין ששני הטיפולים האלה די מוטטו אותה...

הגיעו תוצאות הביופסיה לפני שבוע, והן הראו שהגידול שלה מתאים לטיפול בתרופה ביולוגית שמתאימה הרבה יותר מהכימו', ולכן מחליפים לה את התרופה הכימותרפית החזקה יותר בתרופה הביולוגית.

ראוי לציין שהגידול שהיה לה בעבר (לפני ההתפרצות הגרורתית) לא התאים לתרופה הביולוגית הנ"ל, ושאצל כ- 15% מהמטופלות, לדברי הרופאים ברמב"ם, מתרחש שינוי כזה ברצפטורים של הגידול. כלומר - לא כזה נדיר (אם כי גם לא נפוץ) שגידול שבעבר לא התאים לטיפול הביולוגי, עובר מוטציה ומוציא גרורות שכן מתאימות.

לסיכום,
אמא שלי עברה 2 טיפולים סיוטיים לשווא. היא אמנם תמשיך עם התרופה הכימותרפית החלשה יותר, אבל זה כל כך לא מה שהיה אמור להיות. ומן הסתם תופעות הלוואי שהיא חוותה עד כה חמורות בהרבה ממה שמצפה לה בהמשך, וזה היה לחינם.

הרופאה שלה, שאני מאוד מאוד מאוד לא ממליצה עליה, היא ד"ר פסשק ברמב"ם. רשלנות רפואית מדרגה ראשונה.

אשמח לשמוע חוות דעת על הנושא מאחד מעורכי הדין שלכם.
19/02/2020 16:31
שלום רב,

ראשית איחולי החלמה ובריאות. אני מבין את המקרה ומניח כי אכן שני הטיפולים היו מיותרים, כמובן שיהיה צורך לבחון את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה אונקולוג כדי לבסס זאת. כדי להעריך אם המקרה מתאים לתביעה מבחינת היקף הנזק ומידת אחריות הרופאים יהיה צורך גם בבדיקה יסודית של המקרה על כל פרטיו. חשוב להבין כי תביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות ניכרות ובפרט חוות הדעת הרפואיות ויש לבחון אם הפיצוי הצפוי יצדיק כלכלית תביעה. מציע כי תערכו יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
קרן
16/02/2020 18:32
שלום לעורכי הדין סולר קפלינסקי

לפני כמה שבועות פניתי לרופאת משפחה בקופת חולים בגלל פריחה לא ברורה שהופיעה על על ירך ימין.

הרופאה בקופת חולים הסתכלה ואמרה שאת מחלה בשם לבידו רטיקולריס וכתבה לי את השם באנגלית: livedo reticularis
הבנתי מהרופאה וממידע שקיבלתי מקריאה מעמקיה שזאת מחלה מאד לא סימפטית שאי אפשר לרפא ויש לה השפעות קשות על הגוף...

נכנסתי לדיכאון. הלכתי לפסיכיאטר במצב לא טוב (חברות אמרו שאני חייבת?) וקיבלתי כדורים נוגיד דיכאון במינון גבוהה מאד.

אותו פסיכיאטר המליץ לי ללכת למומחה לרפואת עור ולא להסתפק במה שקבעה רופאת המשפחה בקופת חולים וכך עשיתי. קבעתי תור לרופא מומחה לרפואת עור, פרטי, במימון מלא שלי כי דרך קופת חולים זה המתנה של חודשים... היום הייתי אצל המומחה שאמר שזה ממש לא לבידו רטיקולריס וזאת פריחה בגלל אלרגיה.

אני מרגישה מפורקת. במצב של התמוטטות עצבים. למרות שהרופא המומחה עודד אותי, אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי ורק חושבת איך אני תובעת את הרופאה בקופת חולים, שהרסה לי את החיים. האם זה מקרה שאתם יכולים לתבוע על רשלנות רפואית בשבילי?
17/02/2020 15:50
קרן שלום,

אבחנות רפואיות שגויות ורשלניות של מחלות קשות אשר גרמו לנזק נפשי למטופל היו נושא לתביעות רשלנות רפואית בעבר.
כדי להעריך אם אכן יש מקום לתביעה במקרה שלך יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה לרפואת עור כדי להעריך אם האבחנה הייתה רק מוטעית או גם בלתי סבירה. מעבר לכך יהיה צורך בייעוץ עם רופא פסיכיאטר להערכת הקף הנזק הנפשי.
את מוזמנת ליצור עמנו קשר לייעוץ פרטני והסבר.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
עדיה
16/02/2020 11:34
בוקר טוב

מבקשת להתייעץ אתכם לגבי מקרה משנה שעברה.

ב-6.9 עפתי מקורקינט ברחוב רש״י בתל אביב. התמגנתי בשישה מגנים (ברכיים, מרפקים ושורש כף היד) וקסדה זוהרת - אבל זה לא עזר. נחבטתי באופן שטחי באמה השמאלית סובבתי את רגל ימין וקרעתי לכל הפחות רצועה אחת בברך. זה כאב מאד.

פוניתי למיון בבית החולים איכילוב שם נמדד לי חום פעם אחת - היה סביר - והועברתי לייעוץ של מתמחה באורטופדיה. הוא הנחה אותי לדרוך על הרגל אף שהבהרתי שאין ביכולתי כי ניסיתי כבר ברש״י וזה כאב 10 מ-10. אמר ״אין לך כלום״, דרכתי, זזה לי העצם והתרסקתי שם על הרצפה, עם הפנים.

בשעות שלי במיון התחלתי להעלות חום.

כשעדכנתי את המתמחה הוא אמר בשלישית: ״אין לך כלום, קחי משכך כאבים״. סמוך ל-01:00 בלילה שוחררתי מבלי שנמדד לי חום או נדגם דם. כשהגעתי הביתה מרחק כמה דקות נסיעה מוייצמן היה לי 39.5 חום. לקחתי אקמול. בדיעבד הוא שלח אותי אל מותי כי את הרקמות שלי כבר זלל חיידק טורף. נקרוטייזינג פסיטיז אם אני לא טועה בשם...

במשך שבוע התדרדרתי והוספתי להאמין שזה חום שיחלוף. ככה אמרו במיון והאמנתי. כבר ביום הראשון התנפחה לי בלוטה באמה וזה כאב באופן קיצוני. לקחתי משככי כאבים. החום עלה וירד. שעות הייתי בסדר ובאחרות קדחתי.

בדיוק שבוע אחרי ההורים שלי חטפו אותי בהסכמה ומסרו אותי לידיים הנאמנות של מנהל מחלקת נשים במרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם גם נולדתי. פרטים - כבר בדגימת הדם הראשונה נמצא סי אר פי 354 ו23,000 תאי דם לבנים. זה רק עלה. נותחתי וגרעו לי בערך שליש מהיד שכבר הפכה לנמקית.

נאבקתי על חיי שלושה ימים ועל הגוף עוד עשרה באורטופדית א׳ המעולה ושוחררתי. מאז, ברך ימין שלי בבעיה, יש לי צלקת מפוארת באמה השמאלית והחיידקים הטובים דפקו נפקדות. לאחרונה סיימתי טיפולי חבישה ואני מתחילה רפידות סיליקון.
16/02/2020 11:46
שלום עדיה,

המקרה לדעתי מצריך ומצדיק בירור מסודר האם הטיפול שקיבלת במחלקת המיון של בית החולים איכילוב היה ראוי ונכון. לרוב בפרק זמן כה ארוך של בירור נלקחים מדדים גם טרם השחרור ויתכן כי במקרה זה המדדים היו מראים כי את מתחילה לפתח סיבוך של זיהום.
תעלה כמובן השאלה האם אבחון מוקדם יותר היה מונע את כל או חלק מהנזק. כדי לבחון את המקרה באופן מסודר יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הזיהומים. אמליץ כי תפני תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת התיעוד ובהפניה למומחה הרפואי המתאים.


בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
אורטל
11/02/2020 19:41
שאלה

ילד שנפצע בתוך מתחם הלונה פארק לא מאחד המתקנים (ע"י סכין שהבאנו לחיתוך פירות). הוא נזקק לתפרים ופונה ע"י אמבולנס (למרות שהיה ניתן לפנות אותו עצמאית.)

האם יש עילה לדרוש מהלונה פארק לשאת בתשלום למד"א? לאור זה שביקשנו לפנות אותו עצמאית והם אמרו שכדאי באמבולנס ושזה על חשבונם לצערי האיש שהיה אחראי על העניין מטעמם פוטר ולכן אין לנו הוכחות כתובות לעניין.

הלונה פארק מתנער מכך ואומר שבגלל שהפציעה נגרמה באשמתינו אנחנו צריכים לשאת בתשלום
12/02/2020 16:29
שלום רב,

אינני מכיר סיבה חוקית מדוע הלונה פארק אמור לשאת בעלות פינוי משטחו כאשר התאונה נגרמה לא באחריותו.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אדווה
11/02/2020 09:58
לפני בערך חמישה חודשים עברתי עקירה כירורגית (שן כלואה בלסת התחתונה) ומה שנאמר לי זה שבגלל שהשן קרובה לעצב, העקירה היא רגישה וכך גם ההרדמה ויש סיכוי שההרדמה תיקח שבוע שבועיים, חודשיים/ארבעה חודשים ובמקרים קיצוניים חצי שנה.

מה שלא נאמר לי בשום שלב זה שיש סיכוי שחלק מהשפה התחתונה שלי (וחלק מהסנטר) יהיה מורדם (נמלול שלפעמים מציק בטירוף ולפעמים פחות אבל לחלוטין לו לא במצב הנורמטיבי) לצמיתות.

פשוט נשארתי נכה בגלל טיפול שיניים! מטורף.

מה אפשר לעשות? יש מה לעשות? יש כאן רשלנות רפואית ויש סיכוי לקבל פיצויים אם תובעים? האם אתם מטפלים במקרים כאלה ויש לכם ניסיון בתביעות דומות? מבקשת כל עזרה... אני ממש בטירוף מהמצב הזה.
11/02/2020 10:48
אדווה שלום,

טיפלנו בעבר ואנו מטפלים גם כיום בתביעות רשלנות רפואית אשר עוסקות בנזק עצבי עקב טיפול שינים ובין היתר עקירה כירורגית. כדי להעריך אם אכן הייתה התרשלות במקרה שלך יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי כולל צילומי רנטגן ו - CT ככל שבוצע ולערוך יעוץ עם מומחה רפואי בתחום כירורגיית פה ולסת.

את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני לקבלת הסבר ויעוץ.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
052-3596150.
רותי
10/02/2020 14:17
עברתי ניתוח לייזר של קמדילמות ברדמה מלא באיכילוב ומסבר שהייתה רשלנות רפואית בזה שלא רשמו לי אנטיביוטיקה.

הייתי במיון נשים בקפלן מלפני שבוע ורשמו לי מחשה ואנטיביוטיקה הבעיה הייתה והיא עדיין שכל אזור הצריבה במוגלה ושורף לתת שתן ויש דימום מאזור הצריבה הייתי היום שוב במיון נשים בבלינסון ושם אמרו לי שזה זיהום ולהמשיך עם אנטיביוטיקה.

שאלה שלי כזאת, מה עושים עם עדיין יש דימום ומצב אותו דבר? אפשר לתבוע על הרשלנות הזאת? אני מרגישה מאד לא טוב
11/02/2020 10:39
שלום רב,

לרוב מקובל לשקול תביעת רשלנות רפואית לאחר תום הטיפול, סיום כל תופעות הלוואי החריפות והגעה למצב יציב בו ברור מה הנזק הקבוע שנגרם בשל ההתרשלות בטיפול.
אם הבנתי נכון את התיאור שלך כרגע את עדיין במהלך ההחלמה מהטיפול ומהזיהום שנגרם לך ואני סבור כי זהו שלב מעט מוקדם מדי לשקול תביעה. לאחר שישתפר מצבך ניתן יהיה לשקול אם המקרה מתאים לתביעת רשלנות רפואית.
אני ממליץ בשלב ראשון לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לך בקבלת מלוא התיעוד הרפואי ובהפניה למומחה הרפואי המתאים להערכת המקרה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
אורון
10/02/2020 07:45
בוקר טוב לעורכי הדין. אמא שלי מטופלת בבית חולים באזור הצפון בגלל מחלת הסרטן מזה מספר שנים.
לפני כחוד שוחצי החליפו את התרופה שהיא מקבלת בגלל סיבות תקציביות. התרופה החלופית הובילה להחמרה במצב של אמא ויש לה המון תופעות לוואי.
אחרי שהתלוננו ועשינו הרבה רעש בבית החולים הרופאים "גילו" שיש תרופה תחליפית נוספת, שיותר דומה לתרופה המקורית בהרכב שלה ושוב החליפו את התרופה
ממה שהבנו בבדיקות האחרונות הסרטן התפשט והתקדם ואין נסיגה, כמו שהיתה בתקופה של השימוש בתרופה המקורית, שבה הפסיקו את השימוש!

רצינו לבדוק אתכם מה האחריות של בית החולים במקרה כזה והאם זה יכול להוות עילה לתביעה על רשלנות רפואית, כמובן שהכל בהינתן שהמצב של אמא ממשיך להדרדר.
10/02/2020 10:56
שלום רב,

כדי להעריך אם הטיפול התרופתי במחלת הסרטן של אמך הוא סביר או רשלני והאם התקדמות המחלה נובעת מהתרשלות בטיפול האונקולוגי צריך יהיה לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מבית החולים ולערוך יעוץ עם מומחה רפואי בתחום האונקולוגיה. אני סבור כי הצעד הראשון שמומלץ לכם לבצע הינו פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת התיעוד המלא ובהפניה לאונקולוג המתאים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
מג'די
06/02/2020 09:37
היי
ב 19 לחודש הייתי בתל אביב ,הרגשתי כאבים חזקים מאוד ברגל..הלכתי לבית חולים מסויים שם..שאלו אותי אם נפלתי או קיבלתי מכה .עניתי להם שלא . הכאב קרה באופן פתאומי..כף הרגל שלי היה ממש מנופח כמו כדורגל...עשיתי צילום רגיל לא הופיע כלום..האורטופד אמר שזה לא בעיה אורטפדית..בסוף הגעתי לרופא כירוגי(אחרי 3 שעות של כאב בלתי נסבל)..אמר לי יכול להיות שיש לך דלקת בגלל מזג האוויר הקר...אמרתי לא אני מרגיש שהכאב ממש עמוק זה לא קשור לעצמות ולא קשור לשום דבר שאתם בודקים..אני מבקש לעשות אולטרסאונד..כמובן שלא הסכים ואמר שכאב כזה צריך מנוחה וילך לבד..נתן לי כדורים נגד כאבים ושוחררתי...

אחרי 5 ימים של אותם כאבים חזקים. פניתי לבית חולים אחר ועל המקום ידעו שיש לי התקף ברגל (פקקת ורידים עמוקים - DVT)
והמצב הזה מסוכן ואם לא מטפלים באופן מיידי יש סיכוי שזה יגיע לראות ויהרוג אותך.

השאילה היא האם יש פה רשלנות רפואית מצד הבית חולים הראשון? במיוחד שהם עשו לי בדיקות שאני לא חושב שצריך לעשות אותם.

תודה מראש
06/02/2020 11:59
שלום רב,

פקקת ורידים עמוקה DVT אכן עלולה לגרום נזקים משמעותים ככל שהיא לא מטופלת במועד. אין לצערי דרך על בסיס התיאור שלך להעריך אם החמצת האבחנה הזו בבדיקה בבית החולים הראשון הינה בשל התרשלות - לצורך כך יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.
מעבר לכך אם למרבה המזל לא נגרם נזק קבוע חרף ההתרשלות יש לשקול האם המקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן פיצוי ניתן בגין התרשלות שגרמה לנזק ולא בשל ההתרשלות עצמה.

אמליץ על התייעצות מסודרת בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אלינה
06/02/2020 09:34
בוקר טוב עורך דין נכבד,

בתאריך 17.1 הגעתי לבית חולים עם חשד לירידת מים, שלחו אותי הבית בידיעה שלא ירדו לי המים, יום שבת חזרתי בבוקר ונכנסתי לחדר לידה לעובר היה דופק מהיר לאחר בדיקה מחודשת הסתבר שאכן היתה ירידת מים ממושכת , בגלל זה קיבלתי ישירות אנטיביוטיקה והילדה נכנסה ישירות לפגייה וקיבלה גם אנטיביוטיקה בגלל חשד לזיהום עקב ירידת מים ממושכת. זה בקצרה בעם קיימת כאן עילה לתביעה על רשלנות רפואית לפי הניסיון שלכם? בתודה.
06/02/2020 11:55
שלום רב,

ראשית יש טעם בהגשת תביעת רשלנות רפואית אם בשל התרשלות נגרם נזק ממשי ולרוב הכוונה לנזק קבוע. יצירת סיכון שלא התממש או נזק חולף לרוב אינן מצדיקים כלכלית תביעת רשלנות רפואית אשר כרוכה בעלויות משמעותיות ובפרט עלויות חוות דעת רפואיות.

לעיתים כאשר מדובר בתינוקות רכים אין אפשרות לדעת בשלב ראשוני אם חלילה נגרם נזק ולכן אני ממליץ לערוך יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
טל
05/02/2020 10:25
רציתי לשאול האם התופעה הזאת נשמעת לכם תקינה ומקובלת והאם כך נהוג בכל בית חולים.

אני מדברת על חוויית הלידה והטרום לידה. הגעתי ללדת באחד מבתי החולים הטובים בארץ הייתי מרוצה בעיקר מהרופאים ועוד. אבל מדוע בכל פעולה חייב שיהיו סטאז'רים?!
בדיקת פתיחה-סטאז'ר
זירוז-מיילדת,מתמחה וסטאז'ר
חדר טרום לידה-סטאז'ר
אפידורל - מיילדת מרדים ו 2 סטאז'רים לסיעוד הם לא הולכים להיות מרדימים אפילו... ( ואני לא יכולה אפילו לומר להם לצאת כי אסור לזוז) וזאת לאחר שביקשתי לא להיכנס לחדר!

לידה פעילה - 7-8 סטאז'רים כמה שהצלחתי לספור ...אולי היו הרבה יותר ( ועוד לידה מכשירנית וטראומטית)

תפרים-כמובן סטאז'ר

והאם דלת חדר הלידה תמיד פתוח לכל העוברים ושבים?!

יש לציין שהשתתפתי בביה'ח זה בקורס הכנה ללידה שם כמובן הציגו בפני תמונה בה אני יכולה לבקש שלא יכנס אף סטאז'ר ובחדר מלבד המלווה שלי יש מיילדת או רופא כמובן ולא מליון איש.

ידוע לי שאיני חייבת להסכים לזה אך בכל זאת חלקם עשו לי 'פרצוף' וחזרו לחדר הלידה שוב ושוב למרות שביקשתי לצאת מהחדר ושאין לי צורך בהם. בעודי כאובה מהצירים לאחר לילה שלם של סבל מצירים חזקים ודאגה לשלום העובר שהיה במצוקה.

אפשר לקחת עורך דין ולתבוע את בית החולים במקרה כזה? מרגיש לי שזה לא בסדר ואני בטוחה שאם היה קורה אסון בגלל כל הסטאז'רים חס וחלילה כולם היו מתנערים מאחריות. מה אתם מציעים לעשות?
05/02/2020 13:12
שלום רב,

אני בהחלט יכול להבין את חוסר הנוחות שחשת מהחשיפה שלך במהלך הלידה לסטאג'רים רבים. איני בטוח עם זאת כי נושא זה יתאים לתביעה כנגד בית החולים. ראשית איני מקל ראש בתחושות שלך בעניין זה אולם כדי לקבל פיצוי ממשי יש להוכיח נזק מוחשי ונראה לי כי במקרה זה ספק אם הפיצוי יהיה משמעותי.
מעבר לכך כפי שציינת יש לך את הזכות תמיד לבקש מהסטאג'רים לצאת ולא להיות נוכחים בטיפול, גם אם הם מביעים אי שביעות רצון מכך או עושים 'פרצופים' או אפילו חוזרים בהמשך שוב ואת נדרשת לבקש מהם שוב לצאת.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
ריאן
04/02/2020 14:44
בהיהס של בני בוצעו חיסונים נגד שפעת.
אני לא הסכמתי שיחוסן, ואף רשמתי מכתב שאומר שאני מסרבת לחיסון. עפ הנל, הילד חוסן.
אף אחד מביהס /משרג הבריאות/מרפאה לא פנה אליי מאז כדי להתנצל אפילו.
הקשר היחיד היה מול המחנכת שלא הייתה באותו יום ומבירור שעשתה נאצר לה שהאחות המחסנת" לא שמה לב" .
מוסיפה כי כשהאחות ביקשה לחסן אותו- הילד אמר לה במפורש שאמא לא אישרה, והיא אמרה לו שכן. (האם זו לא נורה אדומה לבדוק את העניין פעם נוספת?)
אני מעוניינת לפעול משפטית נגדם.
אשמח לדעת בכלל האם יש לי מה לעשון בנידון.
04/02/2020 17:05
שלום רב,

מתן טיפול רפואי ובכלל זה חיסון לקטין ללא הסכמת ההורים בוודאי אינו תקין ומהווה הפרה של סטנדרט רפואי.

עם זאת איני בטוח שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן אם אני מבין נכון מהפניה לא נגרם נזק בפועל אשר ניתן להוכחה. אפשר ככל הנראה יהיה לקבל פיצוי בגין מה מה שנקרא 'פגיעה באוטונומיה' בגין ביצוע החיסון אולם למיטב הערכתי לפי הפרטים החלקיים שמסרת לא יהיה מדובר בסכום משמעותי.

מציע בכל מקרה לערוך התייעצות מסודרת עם עורך דין בפגישת יעוץ בה ימסרו מלוא הפרטים ותקבלו יעוץ מלא.

בברכה,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

25 בפברואר 2020

תסמונת איקס שביר - fragil...

רשלנות רפואית במעקב הריון - חובת הרופא המטפל ליידע אישה הרה בדבר בדיקות...

קרא עוד

25 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח אורט...

עוה"ד סולר וקפלינסקי מביאים לפנינו דוגמא לפסק דין שעוסק ברשלנות רפואית בקבלת הסכמה מדעת לביצוע ניתוח אורטופדי אצל ילד...

קרא עוד

25 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בניתוח השתל...

עו"ד סולר וקפלינסקי מסבירים על רשלנות רפואית בניתוח השתלת קרנית ומהי חובת מתן הסבר לפני הניתוח המוטלת על מנתח בתחום העיניים.

קרא עוד

26 בפברואר 2020

בדיקות גנטיות לאבחון מומי...

בדיקות גנטיות לאבחון מומים לפני ההריון - עו"ד עופר סולר על חשיבותן הרבה של הבדיקות למניעת לידה של תינוק הסובל מבעיה גנטית תו...

קרא עוד

26 בפברואר 2020

רשלנות רפואית בביצוע בדיק...

אי ביצוע בדיקות סקר גנטיות או טעות בפיענוח הבדיקות עלול להוביל להולדת ילד בעל פגיעות קשות ביותר...

קרא עוד

28 בפברואר 2020

רשלנות רפואית במתן ייעוץ ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית, משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בשל כשלים והתרשלות בהפנייה לייעוץ גנטי ופענ...

קרא עוד

04 במרץ 2020

רשלנות רפואית באי מתן הסב...

רשלנות רפואית בהריון מרובה עוברים והפרת חובת ההסבר המוטלת על הרופא באשר לאפשרות של הפחתת עוברים...

קרא עוד

04 במרץ 2020

חובת הגילוי של רופא מטפל ...

חובת הגילוי של רופא מטפל ומשמעותה מבחינת המטופל בכל הנוגע לקבלת הסכמתו לטיפול רפואי...

קרא עוד

04 במרץ 2020

רשלנות רפואית בהפסקת הריון

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מביאים לפנינו מקרה של תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בביצוע גרידה שבעקבותיה נולד ילד בריא...

קרא עוד

04 במרץ 2020

רשלנות רפואית באבחון שבץ ...

עורך דין עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית באבחון שבץ מוחי CVA - אימתי?

קרא עוד

08 במרץ 2020

רשלנות רפואית לאחר ניתוח מוח

פסק דין בנושא רשלנות רפואית בתום ניתוח נוירוכירורגי וגרימת נזק נוירולוגי לאחר דלקת קרום המוח...

קרא עוד

08 במרץ 2020

חובת ההסבר בעניין בדיקת א...

פיצויים בגין רשלנות רפואית בשל לידת תינוקת עם חסר של אצבעות כף יד בעקבות אי מתן הסבר על האפשרות לבצע בדיקת אולטרסאונד פרטית...

קרא עוד

08 במרץ 2020

טיפול רפואי רשלני בנגע סר...

משרד עורכי דין סולר קפלינסקי מביאים לפניכם סקירה משפטית רחבה אודות רשלנות רפואית של רופא עור במעקב אחר נגע מלנומה...

קרא עוד

08 במרץ 2020

רשלנות רפואית באבחון סרטן...

רשלנות רפואית באבחון סרטן - התמודדות וסויע משפטי לנפגעים ולבני המשפחה...

קרא עוד

08 במרץ 2020

רשלנות נוירוכירורגיה ופגי...

דוגמא למקרה של רשלנות רפואית בזיהוי דמם מוחי לאחר טיפול נוירוכירורגי ופגיעה בסיכויי ההחלמה של המטופל...

קרא עוד

08 במרץ 2020

סרטן צוואר הרחם - אובדן ס...

בני משפחתה של מנוחה אשר חלתה בסרטן צוואר הרחם ונפטרה הגישו ערעור על פסיקת המחוזי, בטענה של אובדן סיכויי החלמה עקב גילוי מאוחר של ...

קרא עוד

25 במרץ 2020

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

26 במרץ 2020

לידת מלקחיים forceps birth

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36