חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

קארין
26/10/2020 12:03
שמי קארין. כתבתי כאן בעבר על המקרה שקרה לי בשנת 2016 בעת שירות מילואים בו נעקצתי ע"י זבוב החול במצח ובגב יד שמאל. בעקבות כך נותרה צלקת במצח. שנים של טיפולים במשחות זריקות המון תופעות לוואי ומצבים לא נעימים כלל נותרה צלקת קלה שלא תיעלם יותר.
בהתחלה הגשתי תביעה למשרד הבטחון בעקבות חייל נוסף שנפגע בעבר ופוצה כספית והמליץ לי גם כן. ניגשתי לועדה רפואית ללא כל ייצוג (מחוסר ידע) ובה קיבלתי 5% נכות.
לאחר התייעצות עמכם פניתי לעו"ד אשר טיפלה במקרה שלי וניגשה איתי פעם נוספת לוועדה רפואית בה לא רק שלא קיבלו את ערעורה אלא גם שלחו מכתב שרוצים להוריד לי את ה5% ל1%.
אינני יודעת כל כך לאן להתקדם מכאן וחייבת לציין שאני מאוד מאוכזבת. אותו בחור שכן פוצה כספית כמעט ולא רואים את הצלקת שלו שהעא ברגל ואילו אני נשארת עם צלקת במצח כמו אות קין לכל החיים. מיותר לציין כמה זה פגע בי בביטחון העצמי וכמה נזק זה גרם לי ליום יום.

אם יש לכם עורך דין מנוסה שיוכל להמליץ לי מה לעשות כרגע אני מאוד אשמח מכיוון שידיי כבולות. תודה מראש
26/10/2020 13:36
שלום רב,

משרדנו אינו עוסק בתביעות אל מול משרד הביטחון כך שלא אוכל לייעץ לך לצערי כיצד לנהוג.
את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ואוכל להמליץ לך על עורכי דין שעוסקים בתחום בתקווה שיוכלו לסייע לך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
y7
18/10/2020 18:49
שלום
האם יש עילה לתביעה
כאשר באולם אירועים וברחבת ריקודים יש דק מעץ וכתוצאה מריקודים וקפיצות ברחבה יש פציעה ונכות רפואית?
26/10/2020 13:24
שלום רב,

כדי לקבל פיצוי על תאונת נפילה יש להוכיח התרשלות מצד בעלי האולם או כל גורם אחר רלבנטי, אין די בכך שהנפילה אירעה בשטח האולם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
טל
18/10/2020 08:44
שלום רב אני שואל בשביל חבר. הוא עבר תאונת דרכים לפני מעט פחות משנה, הוא נפגע בצוואר בגב וצלעות (ללא שברים בעיקר מכות וכאבים עד היום בעיקר בצוואר, נפתחו כריות אוויר, והרכב הלך טוטלוס והוא פונה באמבולנס למיון) הוא עשה פיזיותרפיה כ-20 טיפולים והמשיך לטפל בכאבים ע"י רפואה משלימה באופן פרטי. לאחרונה הוא הבין שהוא יכול לתבוע את הביטוח על הפגיעה הרפואית והכאבים שבעקבות התאונה. הוא רוצה לברר האם יש פרק זמן מסוים שבוא הוא יכול לתבוע את הביטוח על הנזק הרפואי? או שאין הגבלה בזמן כי כבר עברה אוטוטו שנה מאז. ועוד שאלה האם אפשר להוסיף לתביעה גם את עלות הטיפולים של הרפואה משלימה? ושאלה אחרונה האם יש משמעות בתביעה הרפואית מי אשם בתאונה?

תודה מראש מעריכים מאוד את הזמן שלכם.
18/10/2020 17:56
שלום רב,

אפשר להגיש את התביעה בגין הנזק הרפואי בעקבות התאונה עד 7 שנים מיום התאונה.
התביעה הינה כנגד ביטוח החובה של הרכב בו נסע, אין חשיבות למי אשם בתאונה.
הוצאות רפואיות שאינן כלולות בסל הבריאות אינן ברות פיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

ממליץ לפנות לעורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל לסייע בפניה וייצוג אל מול חברת הביטוח.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
יפה
07/09/2020 08:25
שלום לכולם , אבי לא חש בטוב והפנו אותנו לאישפוז יום , משם הפנו אותנו למיון בשביל לקבל מנת דם/ברזל . הגענו למיון ובמיון הוחלט שאבא שלי בסדר והוא משוחרר , אציין ששבוע לפני אבא שלי פונה באמבולנס בשל אותה סיבה אבל שיחררו אותו אחרי יומיים ללא קבלת טיפול , אבא שלי שיחייה עד 120 כ-20 בן 80+ חש באותו יום סחרחורת רצינית עד כמעט עילפון , במיון ביקשתי מהרופא עוד חוות דעת כי תשובתו לא מספקת אותי , והרופא התחיל להתעצבן ומרח אותי שם . והודיע לי שלא הראה עוד רופא כי הוא יגיד לי את אותו התשובה , אמרתי לו אני בסה״כ רוצה שתגידו לי ממה נובע הסחרחורת שלו כי הוא אנמי יש מצב שחסר ברזל ודם . אך הוא טען שהכל בסדר . אמרתי לו שאין בעיה שאני יקח את אבי לבית אך הוא יצטרך לחתום לי על מסמך שעם קורא לו משו בדרך כמו עילפון וכאלה , שזה על אחריותו . ובאותו הרגע הרופא אמר לי במילים האלה : אני לא אחראי על עצמי את רוצה שאני יהיה אחראי עליו ..?! באותו שניה הפכתי שם את הקבלה ואז הביאו לי את המנהלת והיא אכן לקחה ממדדים והחליטה שאבא שלי כן אמור לקבל ברזל . השאלה שלי עם אני יכולה לעשות משו בנידון , לא בשביל כסף אלא לחנך את הבן תישפוחת הזה שניקרא רופא מומחה לרפואה דחופה !
10/09/2020 19:35
שלום,

אני סבור שהדרך העומדת בפניך הינה תלונה למשרד הבריאות. מאחר ולא נגרם נזק בשל ערנותך והתעקשותך המבורכת נראה שלא יהיה מקום לתביעת רשלנות רפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
יהודה
31/08/2020 14:26
שלום לכם

יש לי שאלה בנושא רשלנות רפואית.

לפני שבועים וחצי עשיתי תאונה תוך דהירה על הסוסה שלי והחלקתי על הכביש שבכניסה לעיר פתח תקווה.

כתוצאה מהתאונה הסוסה ריסקה לי את הרגל, אנשים שהיו בסביבה הזמינו אמבולנס שלקח אותי למיון .

במיון בבלינסון נתנו לי יחס נורא ואני לא מפונק באמת פרה מקבלת יחס יותר טוב.

טיפול מאוד מינימלי ומזלזל שבסופו הוחלט שאין לי כלום ואני יכול להשתחרר הביתה תוך שאני בהשפעה של חומרים נגד כאב מאוד חזקים שלא נתנו לי יכולת לדבר על זה שלא ניקו את הפצעים ולא חבשו את הרגל פשוט זרקו טופס שחרור. בסיכום של הטופס שחרור כתוב ללא חשש לשברים רמת כאב נמוכה *והמליצו לחזור לתנועה* וכו.

לאחר יומים חזרתי למיון הפעם בבית חולים השרון בתקווה לקבל יחס של בן אדם כשהרגל מנופחת הרבה יותר וסובל מכאבים שלא מאחל לאף אחד.

סיפרתי במיון בבית חולים השרון את הסיפור והרופאים התחילו סדרת בדיקות
ברנטגן לא ראו את השברים לדבריהם אך בבדיקות הסיטי ראו בבירור הוכחות לשלושה שברים בכף הרגל קרסול ואצבעות מרוסקות ובצקת והסננה תת עורית... ואשפזו אותי ל4 ימים במחלקה

חודש וחצי גבס בתור התחלה.
השאלות שלי:

א. האם יש גוף כל שהוא שצריך לקחת אחריות ולפצות ?

ב. האם אני צריך לשלם על האמבולנס מכיוון שהרופאים לא אשפזו באותו רגע רק לאחר שהייתי בבית אושפזתי בשרון, הם מבקשים תשלום לאחר הרשלנות שלהם?!

ג. אשמח לעזרה של עורך דין מטעמכם
01/09/2020 16:32
שלום,

כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית ולקבל פיצוי יש להוכיח התרשלות בטיפול אשר גרמה לנזק. במקרה שאתה מתאר בהחלט יתכן שהיהת התרשלות בטיפול במחלקת המיון בבית החולים בילינסון בשל טיפול לא ראוי והחמצת האבחנה הנכונה של שברים ברגל. יחד עם זאת איני בטוח שניתן יהיה להוכיח שהעיכוב באבחנה ובטיפול גרמו לנזק של ממש מאחר ומדובר ביומיים בלבד. איני מקל ראש בסבל שעברת ביומיים אלו אולם הפיצוי בגין נזק וסבל מוגבלים בזמן מתונים ביותר. יש לקחת בחשבון שכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש צורך בחוות דעת רפואית אשר עלותה אינה מבוטלת.
באשר לחשבון האמבולנס ניתן לפנות בכתב ולפרט את השתלשלות העניינים רצוי בסיוע עורך דין על מנת שלא תצטרך לשאת בעלויות הפינוי. ממליץ בכל מקרה למען הזהירות לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
הודיה
26/08/2020 18:37
אני עברתי ניתוח להסרת עודפי עור בבטן אחרי ירידה של 65 קילו, זה היה ניתוח רפואי מטעם קופת חולים שהתבצע בהרמוניה שערי צדק.

הבטן עקומה הצלקת לא הסטטית וגורמת לבטן להראות חצי נפוחה.
כרגע אחרי שלושה חודשים אמרו לי להתקשר להזמין תור לתיקון ולבדיקת הרופא המנתח. התקשרתי הבוקר 24/8 ואמרו לי שהמנתחת שניצלה אותי טסה לחול ותחזור בעוד שנה!!
אז היא אומרת לי תזמיני תור לרופא אחר במחלקה, וכי למה הוא מכיר אותי?!? את הצלקת הוא מכיר! לא אותי! ואת כל הסבל שעברתי עד שהגעתי למקום הזה!! כמו כל ביקרות שהלכתי אחרי הניתוח רק הסתכל על הצלקת ואמר "אוקי הכל בסדר"
לאאאא שום דבר לא בסדר!! לא ירדתי 60 קילו כדי שבסוף תיהיה לי בטן עקומה!! אני בנאדם עם נכות נפשית ורפואית וזה מאוד מכביד עלי את המצב. לא אוהבת את הגוף שלי ולא אוהבת להסתכל במראה וכמובן לא הרגיש חופשיה עם עצמי.
30/08/2020 14:13
שלום,

צר לי שאת לא שבעת רצון מהתוצאה של הניתוח.

את מוזמנת ליצור עמנו קשר לצורך יעוץ והסברים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
רותי
24/08/2020 10:31
במדרכה ציבורית, ביציאה ממוסד לימודי, נפער בור שגרם לנפילה, פציעות וחבלות שיישארו אחריהן צלקות לצמיתות. העירייה טוענת שאינה אחראית ומפנה את הנפגע לחברת בנייה שבונה במקום.
האם העירייה צודקת? מדובר בשטח ציבורי, בסמוך למוסד לימודים עירוני (גן עירייה).
במידה וחלה אחריות על העיריה, האם היא נובעת מתוקף חוקי העזר העירוניים או שיש חוק לנושא מפגעים בשטח ציבורי?
מודה מראש
30/08/2020 14:12
שלום רב,

ראשית אין מניעה מלתבוע גם את העיריה וגם את חברת הבניה ששיפצה במקום. אחריות העיריה נובעת מפקודת הנזיקין וממגוון דינים ובין היתר תקדימים משפטים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אוריה
16/08/2020 16:54
האם בתביעות נזקי גוף מול הביטוח, ללא ייצוג. כאשר הביטוח מציע סכום לפשרה, נמוך מאוד, אך אינני מעוניינת לעבור את כל הפרוצדורה של בי"מ וכו.
איך זה פועל, האם אני יכולה גם להציע סכום לפשרה ללא בי"מ או האם ברגע שאמרתי שאינני מקבלת בדיוק את הסכום שהציעו זה מיד עובר לתהליך ארוך ומייגע?
30/08/2020 14:11
שלום רב,

אפשר בהחלט לנסות לנהל משא ומתן ולהציע הצעה נגדית. אם חברת הביטוח תסבור שהסכום שאת מבקשת מהווה קנית סיכון ראויה מבחינתה יתכן וניתן יהיה לקבל שיפור בהצעה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
ציפי
10/08/2020 09:41
שלום רב,

לפני כשלוש שנים נפגעתי (כרוכבת אופניים) מרכב שיצא מחניה. איבדתי את ההכרה, ופונתי באמבולנס(רגיל) למיון, ושוחררתי לאחר כמה שעות- ללא אשפוז. היום, לאחר כשלוש שנים, קיבלתי לראשונה הודעה ממד"א על חוב בעקבות הפינוי באמבולנס. קופת החולים כמובן לא משלמת- היות ולא היה אשפוז. הבנתי כי חברת הביטוח של הרכב הפוגע- צריכה לשלם על הפינוי.

כמו כן,
כמה דברים שהייתי רוצה לשאול:

- האם זה נכון לכל המקרים? או שישנם מקרים בהם חברת הביטוח תתנער מהתשלום?

- האם זהו הליך פשוט וקצר, או שיש צורך לשכור עורך דין לשם כך?

- האם מומלץ לשלם את החוב בעצמי(שהחוב לא יצבור ריביות), ואז להגיש תביעה כוללת(שמן הסתם, תארך יותר זמן): על תשלום הפינוי באמבולנס, ועל התאונה בכלל. או לבצע את זה בשתי תביעות נפרדות- על הפינוי באמבולנס רשאית, ולאחר מכן תביעה נוספת על התאונה?

- כמו כן, האם במקרה של אובדן הכרה, והזמנת אמבולנס ע"י עובר אורח- האחריות של קופת החולים על תשלום הפינוי שונה, או זהה?
10/08/2020 12:19
שלום רב,

ראשית אם נפגעת בתאונת דרכים מגיע לך פיצוי מחברת הביטוח של הרכב הפוגע וחברת הביטוח גם אמורה לשאת בעלויות האמבולנס. אני ממליץ לך לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום תביעות נזיקין בגין תאונות דרכים עם התיעוד הרפואי ואישור משטרה על התאונה.
עורך הדין יפנה לחברת הביטוח בדרישה לשלם את חשבון הפינוי באמבולנס וכן יפנה במכתב לקבלת פיצוי בגין נזקייך בתאונה. את זכאית לפיצוי גם אם לא נותר נזק קבוע בעקבות התאונה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אלכס
10/08/2020 09:28
בוקר טוב עורך דין סולר

המליצו להתייעץ איתך ויש לי מקרה כזה:

אני חייל בשירות חובה. בתאריך 9 ליולי נפלתי בבית והרגל התנפחה לי ישר , תור רבע שעה הגעתי לביקורופא. שם עשו לי צילום אמרו לי שזה לא משהו חריג ושמו לי תחבושת על הרגל ונתנו לי 4 ימי גימלים בבית.
בזמן שהייתי בבית הרגל שלי התנפחה לי יותר והתחילה לכאוב לי כאבי תופת שלא יכלתי להרדם בלילה מרב כאבים. חזרתי לביקורופא והסברתי להם שהרגל שלי כואבת מאוד ואני רוצה שישימו לי אולי גבס או משהו. ומביקורופא באשקלון שלחו אותי לאשדוד לעשות עוד פעם רנטגן כי באותו יום הרנטגן לא עבד באשקלון. אני מגיע לביקורופא באשדוד ושם אומרים לי שאין לי טעם לעשות עוד צילום כי כבר עשו לי לפני כמה ימים ושום דבר לא השתנה, ולא יכולים לשים לי גבס ברגל כי לטענתם "זה מקום שאפשר רק לשים תחבושת" . ואין לי מה ללכת למיון כי יגידו לי את אותו הדבר שם, ואני לא אקבל עוד גימלים על הדבר הזה והתייחסו אלי כאלו אני סתם בא בשביל גימלים. ובלי הפנייה שלהם המיון יעלה לי מהכסף שלי ואין לנו בבית כרגע מצב כלכלי שמאפשר זאת , לכן לא התווכחתי וקיבלתי את מה שהם אמרו לי.. אבל ביום שישי (שבוע אחרי שנפלתי) הרגל שלי רק המשיכה לכאוב יותר וזה לא מפסיק לכן החלטתי שלמרות שהמיון יקר עדיף לשלם בכסף ולא בבריאות אז החלטתי ללכת על דעת עצמי למיון.
*****שכחתי לציין שכשחזרתי לביקורופא באשקלון , הרופא בלי לבדוק לי את הרגל הוא רשם לי שיש לי משהו בקרסול בכלל ושאני יכול לדרוך על הרגל נתן לי 2גימילים, ואחרי שיצאתי מביקורופא קראתי מה שהוא רשם חזרתי לביקורופא רופא ואז שלחו אותי לעשות צילום באשדוד. הם ראו את השבר ברגל באותו יום שנפלתי וכשאני חוזר לשם הם רושמים לי בעיה בקרסול בכלל ****
כשהגעתי לאורתופד במיון , הוא היה מופתע ששמו לי תחבושת במקום גבס
(הרגל שלי היית נפוחה וסגולה ) ישר שלח אותי לצילום ששם רואים בבירור שתי שברים בעצמות שליד הזרת ברגל. והוא אמר לי שמה שביקורופא עשו זה רשלנות רפואית כי כל כך הרבה זמן (8 ימים) עם שבר ברגל ללא גבס שמובילות לתזוזה לא נכונה של העצמות שיכולות לגדול בצורה לא נכונה ויכולה להשאר כך לכל החיים.
במיון שמו לי ישר גבס על הרגל ונתנו לי מעל לחודש בבית. עם משכבי כאבים וזריקות .
השאלה העיקרית שלי האם ניתן להגיש תביעה נגד ביקורופא על רשלנות רפואית ? ( יש לי את כל המסמכים שמתעדים את הסיפור ותמונות של הרגל נפוחה ללא גבס )
תודה רבה מראש על העזרה .
10/08/2020 12:15
שלום רב,

מאחר ואתה חייל בשירות סדיר והטיפול האורטופדי ניתן לך במסגרת צבאית לכאורה (ביקורופא הינם חלק ממערכת הרפואה האמבולטורית של צה"ל) הרי שאם ייגרם נזק בשל התרשלות בטיפול התביעה שניתן יהיה להגיש הינה כנגד קצין התגמולים (משרד הביטחון) בגין פגיעה בשירות ולא תביעה בטענה של רשלנות רפואית.
מציע כי תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין אשר עוסק בתביעות כנגד משרד הביטחון.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר

ינון
02/08/2020 13:46
היי מה נשמע?
יש לי היסטוריית פציעה בצבא והייתי רוצה לדעת האם יש הילה לתביעה משפטית,
כי זה די עוצר לי עכשיו את החיים, אני השתחררתי באפריל האחרון ואני צריך לצאת לניתוח חוזר כי כרגע אני מוגבל בכל פעילות פיזית עם היד.

הנה הסיפור בקצרה:
לפני הגיוס פרקתי את הכתף מס פעמים. הצהרתי על כאבים בטירונות, עשו לי בדיקות וראו שיש לי קרע בגיד בכתף(לברום) ושאם אני רוצה שזה יסתדר אני צריך לעבור ניתוח.
הרופא הציג בפני שלניתוח יש 80% הצלחה, ו20% שלא יצליח.
סיימתי את השיקום מהניתוח הראשון, ויצאתי עם הצבא ליום ספורט ששם פרקתי שוב פעם את הכתף- משמע נפלתי ב20% של חוסר ההצלחה.
מאז פרקתי את הכתף פעם נוספת במכון כושר והפסקתי לעשות כל פעילות פיזית שהיא שקשורה לכתף.
התייעצתי עם רופא לאחר הפריקה האחרונה, ואמר לי שאם אני רוצה שהפריקות יפסקו אני יכול לצאת לניתוח אחר, שלו יש 95% הצלחה.

הייתי רוצה לדעת האם יש הילה משפטית לתביעה בנושא כזה? מה הכדאיות ואת מי בכלל צריך לתבוע?

כאמור, זה די מונע ממני להמשיך את החיים שלי כמו שצריך ויכול לגזול ממני זמן של עבודה ולימודים.
02/08/2020 18:43
שלום,

איני סבור על בסיס התיאור שנתת שאני רואה במקרה זה עילה לתביעה כלשהי, העובדה שהניתוח נכשל הינה כאמור אפשרות סבירה שאינה מלמדת בהכרח על התרשלות. כדי לתת עם זאת תשובה רצינית יש צורך ביעוץ מסודר ועיון בתיעוד.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
עדי
14/07/2020 16:57
היי, שאלה לגבי רשלנות רפואית,
האם הגיוני ששבוע לפני המשפט הרופא המטפל שקיבל כסף על בדיקות ועל עדות במשפט, פתאום יבקש סכום של 15,000 שקלים?
האם זה מחיר סביר?
מדובר על משפט נגד בית חולים.

תודה
20/07/2020 16:35
שלום רב,

לצערי אין לי דרך להעריך את העניין ללא פרטים נוספים, לרוב מסכמים עם המומחה הרפואי שעורך חוות דעת (אני מניח שזו הכוונה בשאלה) על התשלום עבור עדותו כאשר ידוע כי התיק נקבע לשמיעת ראיות (הוכחות).

בברכה,
עורך דין עופר סולר
ביטוח בקייטנה
04/07/2020 12:55
שלום,
בגיל 15 התנדבתי כמדריכה בקייטנה לכיתות ב-ד מטעם העירייה. במסגרת הקייטנה השתתפנו ביום כיף מימדיון בתל אביב- במהלך היום השגחתי על הילדים בבריכה וברגע מסוים ראיתי שיש ילד שעומד לפול בתוך הבריכה ולכן רצתי אליו כדי לעזור ואז נפלתי. כתוצאה מכך קבלתי מכה חזקה בראש ונפגעתי מתחת לגבה שלי והועברתי באמבולנס לביה"ח.
אציין שאני היום בת 22 ועדיין יש לי סימן בולט ונראה לעיין מתחת לגבה למרות שבביה"ח הבטיחו לי שבגיל 18 היא לא תהיה עוד והיא מפריעה לי מאוד.
כפי שבדקתי יש מסגרת התביעה האפשרית היא מכוח ביטוח תאונות אישיות לתלמידים בבית הספר אולם ההתיישנות הינה ל 3 שנים מגיך 18 (כלומר בגיל 21), האם זה אומר שהתביעה שלי התיישנה? והאם יש לי עילת תביעה מכוח ביטוח אחר (ביטוח המימדיון/ העירייה/ ביטוח לאומי) שלא התיישן ואוכל לתבוע בו? או לכל הפחות ביטוח שיכסה לי ניתוח אסתטי לתיקון הסימן?

תודה רבה
07/07/2020 12:34
שלום רב,

התביעה מכח פוליסת ביטוח תלמידים אכן מתיישנת בחלוף 3 שנים מגיל 18 קרי עד 21 ולאחר מכן אי אפשר לתבוע בגינה.

בנוגע לעילת תביעה נזיקית כנגד המימדיון או הקייטנה או משרד החינוך יש להוכיח התרשלות של אחד מגורמים אלו כדי לקבל פיצוי, אין די בהוכחת הפגיעה עצמה. מומלץ לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין בפגישה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אבי
01/07/2020 17:58
שלום

אשתי בסוף שבוע 40 בהריון תקין, החלה לדמם בבית באופן מסיבי , הזמנו את מד"א שנערכו לקבלת לידה, לאחר חצי שעה ללא התקדמות בלידה וללא תנועות הבינו שצריך לפנות לבית חולים שם נקבע מותו של העובר. האם אפשר לתבוע אותם על איחור בהבחנה ובתגובה והעדר ציוד כמוניטור עוברי?
02/07/2020 17:43
שלום רב,

כדי להעריך אם שיקול הדעת הרפואי של צוות מד"א במקרה זה היה סביר, האם הייתה התרשלות בטיפול והאם יש קשר בין מות הילוד לטיפול שניתן יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ממד"א ומבית החולים ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום המיילדות והגניקולוגיה.
אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת יעוץ פרטני והסברים כיצד מומלץ לבחון את המקרה באופן יסודי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
עידן
27/05/2020 14:50
שלום,
רציתי להתייעץ לגבי האפשרות לתבוע בעקבות נזק בלתי הפיך לגוף או האם חלה התיישנות על המקרה.
לפני כ12 שנים (כאשר הייתי נער בן 16), במהלך הפסקת שתיה באימון כדורסל באולם ספורט, החלקתי בלובי האולם. הריצפה הייתה רטובה וחלקה (עשויה שיש) בעקבות שטיפה שבוצעה שם באותו הרגע.
ברגע הנפילה שברתי את הריצפה עם הסנטר ואיבדתי את הכרתי למספר דקות. התעוררתי כאשר מאמן הכדורסל הוציא לי את הלשון החוצה מחשש לחנק ושלולית דם סביבי. נסעתי למיון וביצעו לי 6 תפרים בסנטר. יומיים לאחר המקרה, באמצע הלילה, התעוררתי בפתאומיות בעקבות סחרחורות והקאות שמעולם לא היו לי. נסעתי למיון ושם אושפזתי ל3 ימים ( לאחר השחרור הייתי מרותק למיטה במשך חודשיים). התגלה כי בעקבות עוצמת החבלה, קיבלתי 'ורטיגו'. הורטיגו הוגדר כורטיגו כרוני ומאז מלווה אותי (ואף בצבא הורד לי פרופיל רפואי). היום, מידי 3-4 חודשים אני חוטף התקף שבגללו אני מרותק למיטה ליומיים-שלושה עד שהוא מתמתן. גם במהלך השגרה מופיעות סחרחורת חוזרות ונשנות שמשפיעות על תפקודי. בזמנו לא תבענו בגלל שהורי שהעדיפו לא להתעסק ולהכנס לסוגיה משפטית. האם משך הזמן שעבר מאז הפגיעה מונע ממני לתבוע היום? אם לא, מה האפשרויות שיש באמצעותי כדי לתבוע?
תודה מראש על המענה!
27/05/2020 17:34
שלום רב,

ההתיישנות על תביעה נזיקית דוגמת המקרה שתיארת הינה 7 שנים מקרות המקרה וככל שמדובר בקטין הרי שמניין השבע שנים מתחיל מיום הגיעו לגיל 18 קרי התביעה מתיישנת בעת הגיע הנפגע לגיל 25. אם חלפו 12 שנה מהמקרה אני חושש שעילת התביעה ככל הנראה התיישנה אולם כמובן שיש לבדוק את מלוא הפרטים בייעוץ מסודר עם עורך דין.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
ערן
27/05/2020 14:27
חייל בשירות סדיר שנפצע/חלה/נחשף לחומר מסוכן במהלך הצבא וכעבור X שנים חלה במחלה כלשהי - האם לאחר שחרורו, חוק הבריאות הממלכתי מחייב את קופות החולים לטפל בבעיה הרפואית?

כלומר קופות החולים חייבות לטפל בכל מקרה רפואי גם אם נגרם במהלך / עקב שירות חובה (סדיר) בצה"ל?

אני שואל כי במהלך השירות הצבאי החייל לא מבוטח בקופת חולים (אם אני מבין נכון) אז תוהה.

תודה
27/05/2020 17:30
שלום רב,

איני עוסק בתחום הספציפי של זכויות ביטוחיות לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי אולם למיטב ידיעתי קופת החולים מחויבת לטפל במבוטח שלה גם אם פגיעתו אירעה טרם התחלת הביטוח אצלה ואף אם הפגיעה אירעה בשירות בטחון.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
יאיר
10/05/2020 14:39
אמא שלי נפגעה בתאונת עבודה כתוצאה מנפילה וסובלת מכאבים בגב ובברכיים. בבדיקת מאר נמצא כי יש לה קרע בין שתי חוליות בגב.

היא שהתה בבית במשך שלושה חודשים ולאחר מכן הופנתה לרופא תעסוקתי שקבע כי עליה להוריד 20 אחוז ממשרתה.

יש לה ביטוח פרטי והיא קיבלה פיצוי עבור דמי השהייה בבית.

שאלה: האם יש עילה לתביעה נוספת עבור עבודה חלקית כתוצאה מהפגיעה ולפיצויים נוספים?
12/05/2020 18:21
שלום רב,

ככל שמדובר בתאונת עבודה הנפגעת יכולה כמובן לפנות לביטוח הלאומי ולקבל דמי פגיעה עבור התקופה בה לא עבדה בהתאם לתעודות מחלה וככל שנותרה נכות קבועה שתוכר על ידי הביטוח הלאומי ניתן לקבל תשלום מביטוח לאומי גם בגין כך.
אם התאונה אירעה בשל רשלנות של המעסיק או גורם אחר ניתן לשקול תביעת נזיקין כנגד המעסיק או הגורם הרשלן.

מומלץ בכל מקרה להתייעץ באופן מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
שרית
10/05/2020 11:12
הסתבר לי שאחותי שהיא בעלת בעיות גנטיות, לא הזכירה את קיומי כשהלכה לייעוץ במכון הגנטי - האם מדובר בעבירה פלילית? האם קיימת חובת דיווח למכון הגנטי, על כל בני המשפחה מדרגה ראשונה? ההאם זו עילה לתביעה בבית משפט? בנוסף, בעימות בווטצאפ עם גיסי, בעניין הזה, הוא שאל אם הייתי מפילה, במידה והייתי יודעת מה הם הסתירו ממני. יש לי ילדה קטנה עם בעיות דומות לאלו של אחותי (הלכה למכון הגנטי כשהייתי בהיריון).
12/05/2020 18:15
שלום רב,

מדובר בעניין מורכב למדי, איני בטוח כי מדובר בהתנהלות פלילית אולם יש צורך ביותר פרטים ברורים על המקרה. בכל מקרה בייעוץ גנטי הרופאים או היועצים הגנטיים לא יוצרים קשר ישירות עם בני משפחה של המטופל שעובר את הייעוץ אלא מעדכנים את המטופל במקרים המתאימים כי רצוי שיעדכן את קרובי המשפחה הרלבנטים בממצאי הייעוץ.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
טימור
05/05/2020 15:31
שלום רב.
לפני שנתיים הייתי חלק מתאונת שרשרת, נכנסתי ברכב שהיה מלפניי ונכנס בי מישהו מאחורה.
כאשר נכנסתי ברכב לא קרה יותר מדי אבל הרכב שנכנס בי מאחורה כנראה היה על קצת יותר מהירות והוא ממש העיף אותי על הרכב מקדימה וכתוצאה מכך היו לי כאבים חזקים בכתף וביד.
עשו לי צילום במיון לא ראו כלום ושיחררו אותי.
מאז אין יום שאני לא חווה כאב, לא מצליחה להירדם בלילות הפסקתי לעבוד בתחום המלצרות כי הגב שלי לא עומד בעומס הזה מאז התאונה..
הלכתי לטיפולי פיזיותרפיה הרבה פעמים, לטיפולי רפואה סינית בתשלום מלא מכיסי הפרטי העיקר כשי להרגיש טוב ובכל התהליך הזה לא הבינו בכלל מה יש לי.
לפני שנה מישהו נכנס בי אחרי פנייה בכיכר וזה גרם לי לצליפת שוט חזקה ומאז הכאבים רק מתגברים והאיכות חיים שלי נפגעה אני לא מתפקדת באותה צורה.
מישהו יכול להגיד לי האם יש לי עילה לתביעה על אחת מהתאונות או על שתיהן?
ובמידה וכן, מה עליי לעשות? המערכת הרפואית מאוד אטומה ואיטית בנושא גב ובן אדם יכול למות עד שייתנו לו אישור לMRI ולבדיקות שבאמת יכולות לגלות מה יש לך.
האם שווה לי ללכת לעשות את הבדיקות האלה? מה צריך עבור תביעה כזאת?
אני לא רוצה לבזבז את הזמן וחלילה תוך כדי לגרום לעצמי יותר נזק עם טיפולים שייתנו לי שלא בהכרח יועילו אלא יזיקו.
תודה לעונים!
12/05/2020 18:11
שלום רב,

שתי התאונות הינן תאונות דרכים כהגדרתן בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ואת זכאית לפיצויים בגין נזק הגוף שנגרם לך בכל אחת מהן מחברת הביטוח אשר מבטחת את רכבך בביטוח חובה. אני סבור כי נכון תעשי אם תפני אל עורך דין בעל נסיון בתחום הנזיקין שיוכל לסייע לך בייצוג אל מול חברת הביטוח לקבלת פיצוי.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
אלה
23/03/2020 14:58
עברתי ניתוח למתיחת בטן בציבורי.
הניתוח נעשה בצורה לא אסתטית - נוצרו לי צדדים שאינם סימטרים.

חברתי עברה באותו בית החולים מתיחה היקפית ולה עשו צלקות נוראיות! (אצל אותו רופא)
כמובן שהתחמקו מאחריות. אין לנו למי לפנות.

לפני הניתוח - הובטח לנו שייצא "מושלם".
שלא נדאג, שזה השם שלו! אפילו שזה נעשה בציבורי.

מיותר לציין שגם אם יוצע לנו תיקון בציבורי - אנחנו מפחדות לחזור אליו.
לאחר הביקורת לא חזרנו שנית. (הוא טען שיצא נהדר, גם שלא ממש נשאר לה טבור..)

אני כל כך רוצה לבצע תיקון בפרטי.
אך חושבות קודם לתבוע אותו..
אשמח להמלצות, מה ניתן לעשות?
האם לתבוע יחד?/בנפרד?
אפשר לתבוע על צלקת? על גומות שאינן סימטריות?
כדאי בכלל לגשת לתביעה?
בבקשה תרחיבו בנושא
30/03/2020 12:58
שלום רב,

איני סבור שיש סיבה להגיש תביעות מאוחדות שכן מדובר בשני טיפולים נפרדים.
כדי להעריך אם יש מקום לתביעה, מה סיכוייה וכו' יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי מהרופא המנתח ולקבל הערכה ממומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית שיבחן את התיעוד וכן יבדוק אתכן ויעריך באופן אובייקטיבי האם התוצאה סבירה והאם להערכתו התגלתה התרשלות בניתוחים.
אמליץ כי בשלב ראשון תפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות ברפואית לקבלת סיוע בקבלת מלוא התיעוד והפניה למומחה המתאים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

07 בספטמבר 2020

רשלנות באבחון גורמי סיכון...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת שהובילה לפרע כתפיים. הכנסו לקרוא בהרחבה על מי מוטלת האחריות ב...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

רשלנות רפואית של אורטופד

תיאור פרטי המקרה והסבר על תביעת רשלנות רפואית שהוגשה בטענה לבחירת טיפול שמרני תחת טיפול ניתוחי אורטופדי...

קרא עוד

13 בספטמבר 2020

נפגעת בזמן ניתוח גב ונגרם...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח גב - עברת ניתוח גב ונגרם לך נזק?

קרא עוד

14 באוקטובר 2020

רשלנות באבחון וניתוח גידו...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו הסבר אודות תביעה שהוגשה בגין רשלנות באבחון גידול עצב השמע ובביצוע הניתוח להסרת הגידול...

קרא עוד

14 באוקטובר 2020

רשלנות במתן תרופה שהמטופל...

מוות בעקבות מתן תרופה שהמטופל רגיש אליה ובחינת השאלה האמנם מדובר ברשלנות רפואית - סקירה משפטית מקצועית של עו"ד עופר סלר.

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

רשלנות בחדר מיון באבחון דלקת בשריר הלב ופענוח בדיקת א.ק.ג הובילו לשחרור המנוח מאשפוז ופטירתו בבית...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה בעצב המנדיבולרי עקב...

סקירת פסק דין העוסק בפגיעה בעצב דנטלי עקב טיפול שיניים רשלני, פסיקת הערכאה המשפטית והפיצויים שנקבעו...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

מקרים של רשלנות רפואית בט...

מקרים של רשלנות רפואית בטיפול שיניים - מה עושים? סקירה מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

עברת השתלת שיניים ונגרמו ...

רשלנות רפואית בהשתלת שיניים - דוגמאות ומקרים לדוגמא מאת עורך דין עופר סולר...

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

קיבלת טיפול שורש רשלני ונ...

עו"ד עופר סולר מסביר: רשלנות רפואית בביצוע טיפול שורש - אימתי?

קרא עוד

21 באוקטובר 2020

פגיעה ביד התינוק עקב הערכ...

רשלנות רפואית בהערכת משקל העובר לפני הלידה גרמה לנכות בידו של התינוק - שיתוק על שם ארב. לפניכם פרשנות של פסק דין העוסק בנושא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

למה הרופאים לא מסבירים תמ...

משרד הבריאות ממליץ לעשות מי שפיר רק מעל גיל 35 או בהריון בסיכון, למרות שהבדיקה קריטית וחשובה בכל הריון לכל אשה! הכירו את הסיבות ל...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

האם רשלנות רופא משפחה גרמ...

האם רשלנות רופא משפחה הובילה לאיחור באבחון גידול במוח? היכנסו לקריאת המאמר המלא והכרעת בית המשפט, באתר משרד עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני הוביל ל...

איחור באבחון דימום עקב מפרצת מוחית - האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית?

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

רשלנות רפואית באבחון מפרצ...

במהלך ארבעה ביקורים בקופת החולים לא אובחנה אצל התובעת מפרצת מוחית, שהתגלתה רק מאוחר בבית חולים והותירה אותה נכה באופן מלא.

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

טיפול רפואי רשלני בלידה -...

רשלנות רפואית בלידה - שיתוק על שם ארב אשר נגרם עקב פגיעה בעצב הכתף הלידה...

קרא עוד

26 באוקטובר 2020

תביעה בגין לידת תינוק עם ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36