חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

הדס
11/01/2021 11:14
הי
ב18/10/20 עברתי טיפול אסתטי בקופח , טיפול שאמור לפיהם להחזיק בין 3-6 חודשים .
חודש ושבוע לאחר הטיפול הייתי חולה עם חום, כשבוע לאחר מכן התקשרתי לקליניקה הסברתי להם שאני שבוע חולה עם חום ושהטיפול כבר לא אפקטיבי (ארחיב במידת הצורך). חזרו אליי לאחר מכן לקביעת תור ונקבע לי ב13/12 באותו יום הרגשתי לא טוב וחייגתי לקליניקה ונדחה לי התור בכמעט חודש כי הייתי גם בבידוד לאחר מכן .
היום הגעתי לקליניקה (חשוב לי לציין שאני מירושלים והקליניקה נמצאת ברמת אביב ככה שההגעה שלי לשם כרוכה ב3 אוטובוסים)
כשנכנסתי לרופא הוא ישר אמר לי שאי אפשר לעשות טיפול חוזר לאחר ככ הרבה זמן ושאפנה לאחראית , אחרי שהאחראית במקום בדקה מול ההנהלה הבכירה נאמר לה שאני לא יכולה לקבל את הטיפול לפי הנהלים שבכתב הסכמה.
הטיפול הזה עולה כ3000 שח והיה נראה לי לא הגיוני שלא לוקחים אחריות על טיפול בסכום כזה , בנוסף הם אלה שאמרו לי להגיע לטיפול החוזר ,ושזה בסדר לדחות את התור מבחינת זמנים כי זה רופא שעובד רק פעם בשבוע .
בכתב ההסכמה שחתמתי עליו אין אזכור לפרק זמן קצר מ3-6 חודשים אלא מוזכר מה קורה במידה והטיפול לא אפקטיבי בכלל .
ברור לי שאני צודקת במקרה הזה ,מה אפשר לעשות?
13/01/2021 19:26
שלום רב,

איני סבור שהמקרה משקף רשלנות רפואית אלא מחלוקת חוזית כספית שעניינה תשלום עבור טיפול רפואי, לצערי הפורום אינו עוסק בכך. מציע להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום זה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
סתיו
31/12/2020 18:22
היי אשמח להתייעץ.
עברתי ניתוח פלסטי בהרדמה מלאה היום. המרדימה הגיעה לחבר עירוי וכשניסתה לחבר שמה לב שאין ממש וריד באותה היד והיתה בספק האם העירוי הוכנס לוריד, היא התלבטה עם עצמה מס דקות, ראתה שבקושי יש זרימה של דם, אמרתי לה שזו יד שלעולם לא עושים לי בה בדיקות דם כי אין לי שם ורידים מספיק טובים ובכל זאת החליטה לעשות שטיפה בעירוי והלכה. בהליכה לחדר ניתוח התלוננתי על כאב לא סביר בעירוי, הרגשתי שמשהו לא תקין שם, האמר לי שהכל בסדר וזה כאב שכולם חווים מעירוי.
כאשר המרדימה שמה לי חומרי הרדמה לא נרדמתי, תוך שניות גופי התחיל לרעוד והיד הרגישה כאילו עומדת להתפוצץ מכל החומרים שהוכנסו לי והתלוננתי שאני לא מצליחה להרגיש את היד כאילו השתתקה. הרופאים לא הבינו מה קורה ומדוע אני לא נרדמת לאחר מתן כל חומרים הרדמה. המרדימה אמרה שהיא לא מבינה מה קורה ושהיא החדירה את כל החומרים. היה כמה דקות של בהלה מצד כולם וממש ניסיתי לקום בכוח משולחן הניתוחים. הכניסו לי עירוי חדש בכף היד, ומשם אני לא זוכרת דבר-נרדמתי בשניות. לאחר הניתוח אני לא יודעת אם המרדימה דיווחה מה שקרה כי האחיות לא שאלו על היד, רק כששאלתי את המנתח מה קרה שם הסביר שהעירוי לא היה במקום.
כעת אני מרגישה חולשה וכאב ביד, מה שסביר להניח אחרי כל ההתעסקות ביד אך אני חוששת שתהיה החמרה או פגיעה כלשהי בטווח ארוך כי הוזרקו המון חומרים למקום לא נכון. קראתי שקרו מקרים.
יש עילה לרשלנות רפואית?
סליחה על האורך ותודה מראש.
13/01/2021 19:20
שלום רב,

אני סבור כי ראשית כדאי יהיה להמתין ולראות אם יש חלילה נזק לטווח ארוך או שהאזור מחלים ולא נותר נזק.
אם לא יוותר נזק הרי שמבלי להקל ראש בעניין איני סבור שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית שכן סביר להניח שהעלויות של ניהול תביעה כזו יעלו משמעותית על הפיצוי ככל שיפסק.
אם יתברר בהמשך שנגרם חלילה נזק קבוע ממליץ על יעוץ מסודר עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
אבנר
27/12/2020 07:37
שאלה בנוגע לפציעות צבאיות, נקעתי את הרגל במהלך השירות הצבאי ובזמנו אמרו שזה רק נקע והכול תקין, בשנתים האחרונות התחלתי להרגיש כאבים באותו איזור אחרי סריקת ct מתברר שזה לא היה רק נקע וכתוצאה משבר ישנן חתיכות עצם במפרק הקרסול שככל שהזמן עובר מזיקות יותר למפרק ואני מעוניין בניתוח פרטי בשביל להוציא אותן. כמו כן עברו מהשחרור שלי כ10 שנים האם אני עדין יכול לתבוע את הצבא כדי שישלם על הניתוח שאני צריך לעבור? מה לגבי פיצוי על הנזק שנגרם לי? ע״פ הרופא שבדק אותי נגרם נזק משמעותי לסחוס באיזור בגלל אותן חתיכות עצם.
חשוב לציין שלא ידעתי על הנזק כי לא היו תסמינים של הבעיה עד לאחרונה.
13/01/2021 19:15
שלום,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית ולא בתביעות כנגד משרד הביטחון, ממליץ על התייעצות עם עורך דין בעל ניסיון בתביעות מול משרד הביטחון - קצין התגמולים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
זהבה
17/12/2020 12:13
לפני יותר מחצי שנה אבא שלי עשה ניתוח באצבע 3 ביד שמאל בגלל קוץ שחדר לאצבע.
מאז האצבע קשה כמו אבן וגם שתי האצבעות האחרות.

פנינו אין ספור פעמים לרופאה שלו והיינו פעמיים במיון בגלל זה, לאחר הניתוח.

האיבחון הוא בצקת וטיפול שהוא מקבל הוא פיזיותרפיה שלא עוזרת.

אני מתה מפחד שהאבחנה שגויה, שזה זיהום ושזה יתפשט וחס וחלילה קטיעה או שזה יהיה מצב בלתי הפיך.

כרגע הוא לא מסוגל אפילו להחזיק כדור או מזלג. היד חסרת תועלת. הוא אפילו לא יכול לחזור לעבודה.

יותר משאנחנו רוצים לתבוע אנחנו פשוט רוצים שהוא יחזור להיות בריא ועצמאי ושמח.
מה אפשר לעשות?
21/12/2020 19:15
שלום רב,

הפורום אינו מיועד ליעוץ רפואי לצערי.

מציע לפנות לקבלת חוות דעת שניה על ידי כירורג כף יד מיומן ומנוסה.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
שלמה
16/12/2020 17:05
לאשתי יש סרטן שד מפושט בכבד ובעצמות. נשלחה פעמיים לביצוע ביופסיית מחט בכבד תחת CT בסורוקה, כולל אשפוז של יום והרדמה מקומית, בשביל לדעת מה הם מאפייני הגידול. אך בשני הפעמים הביופסיה יצאה לא אבחנתית, הרדיולוג דקר את הכבד במקום את הגידול. ברצוני לשאול האם יש כאן מקום לתביעת רשלנות?
21/12/2020 19:09
שלום רב,

איני סבור שהמקרה יתאים לתביעת רשלנות רפואית, אני משוכנע כי לאשתך נגרם סבל לא מבוטל ואיני מקל בכך ראש אולם סיבוכים כאלו עלולים להתרחש ומשלא נגרם נזק קבוע (אם הבנתי נכון מהפניה) יש סיכוי ממשי שהעלויות של תביעת רשלנות כזו תעלינה על הפיצוי הצפוי ככל שתוכח התרשלות.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
ל.ב
14/12/2020 15:11
שלום, כאנמית אני מבצעת כשנתיים במרפאה שלי עירויים של ברזל דרך הוריד .
ביום חמישי האחרון כשניגשתי למרפאה לעשות את העירוי האחות ניסתה להכניס לי את העירוי ביד שמאל התפתלתי מכאבים ולא הפסקתי לבכות עד שהיא הורידה את העירוי וניסתה להעביר אותו ליד ימין .
כאשר העביר אותו ליד ימין שגם שם התקשתה למצוא וריד,החלו לי כאבים עזים ושוב בכי מרורים למשך חצי שעה שבהם היא ביקשה ממני להחזיק את הלוק של המחט חזק בשביל שהעירוי יזרום .
לאחר חצי שעה של כאבים ובכי היא החליטה להוריד לי את העירוי לגמרי מבלי שסיימתי אותו.
כשהגעתי לבית התחיל לעלות לי החום (משהו שלא קורה בדרך כלל לאחר עירוי ) ושתי הידיים סבלו מכאבי תופת וחוסר אפשרות להזיז אותן.
יד שמאל נרגעה קצת אך נשאר סימן משהו שנורמטיבי ואילו יד ימין לא הפסיקה להתנפח לי מלמעלה עד לאצבעות .
התקשרתי לרופא משפחה והרופא אמר לי שכנראה היא הכניסה את העירוי לא לוריד וכל החומר של העירוי נדבק לי לרקמת העור ויכול להיות ויתפתח לי זיהום, הוא נתן לי דרכים של טיפול בבית שחשוב לציין ולא עבדו וכתוצאה מכך עד היום (עברו יומיים) אני סובלת מנפיחות קשה ביד וכאבים שמונעים ממני לעשות פעולות בסיסיות .
השאלה היא כזאת, האם קיימת פה איזשהי רשלנות רפואית? כי גם כשהתקשרתי למרפאה לא נתנו לי לדבר עם האחות וגם כשבכיתי במרפאה שכואב לי האחות בחרה להגיד לי למה אני בוכה שהם לא עושים לי כלום לא בסדר.
אשמח לתשובות וסליחה על האורך,
תודה רבה.
21/12/2020 19:05
שלום רב,

סטייה של עירוי והזרקת חומר מחוץ לווריד הינו סיבוך מוכר שעלול להתרחש בפרט כאשר מחדיר העירוי אינו מיומן. מבלי חלילה להקל ראש בסבל שאת עוברת ועברת יהיה צורך להמתין להחלמה ואז לבחון אם חלילה נותר נזק קבוע.
במקרים של נזק חולף גם אם הסבל שנגרם אינו מבוטל לרוב אין הגיון כלכלי בתביעת רשלנות רפואית שעלותה יכולה להיות גבוהה מהפיצוי הצפוי.

מציע לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתביעות רשלנות רפואית לאחר שמצבך ישתפר.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
יקיר
18/11/2020 12:20
היה לי תור טלפוני לרופאה שחיכיתי לו יותר מחודש, במהלך השיחה התרגזתי על הרופאה בגלל משהו ואמרתי לה שהשיחה איתה מלחיצה איתי, היא אמרה "אני חושבת שעדיף שנדבר כשתהיה רגוע" וניתקה את השיחה (ובכך ביטלה את התור). האם הדבר חוקי? האם רופא יכול לבטל תור באמצע מסיבה כזאת (אציין שלא איימתי פיסית ולא קיללתי)?
22/11/2020 11:58
שלום רב,

ראשית מדובר בתחום אשר אינו במובהק בתחום הרשלנות הרפואית אלא יותר בנושא של יחס ראוי של רופא למטופל. אני מניח כי הרופאה תטען שפירשה אחרת את הדברים שנאמרו בשיחה ככל שיערך בירור. הדרך לטפל בעניין זה אינה משפטית אלא לכל היותר תלונה לגורמים המנהלים את הקופה ו/או למשרד הבריאות אם תקבל מענה ראוי מהקופה.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
אנסטסיה
10/11/2020 09:14
התייעצות בנושא תביעה רפואית למשרד הביטחון
אז ככה, אני משוחררת כבר שנה וקצת הייתי תצפיתנית בעזה ובצבא אובחנה לי פיברומיאלגיה.
כמו כן, ככל השירות המשיך, התגברו לי כאבי גב איומים בגב התחתון. אחרי השחרור זה המשיך אז עשיתי סיטי לגב והתבררו בקעי ובלטי דיסק לאורך רוב הגב.
חודשיים לפני השחרור עשיתי גם סי טי גב והממצאים מראים גב בריא לחלוטין.
מאז שהשתחררתי כל הסביבה שלי משכנעת אותי שכדאי להגיש תביעה למשרד הבטחון על שני הדברים, אך מקריאה באנטנרט הבנתי שזה שני מקרים כמעט אבודים מראש כי מאוד קשה להוכיח את הקשר בין השירות לבעיות הללו.
מה דעתכם בתור עורכי דין?
האם להגיש תביעה? אם כן, להגיש אותה לבד או בליווי עו"ד?
בנוסף, אשמח למצוא עו"ד אמין וטוב שמתעסק בתביעות מול משרד הביטחון ובדגש על נושא הפיברומיאלגיה.
17/11/2020 12:31
שלום רב,

איננו עוסקים בתביעות אל מול משרד הביטחון אלא רק בתביעות רשלנות רפואית. אני ממליץ בחום לבצע את התביעה כשאת מיוצגת באמצעות עורך דין מנוסה בתחום זה.
את מוזמנת לפנות אלינו טלפונית ונוכל להמליץ לך על עורכי דין העוסקים בתחום זה.

בריאות שלמה,
עורך דין עופר סולר
קארין
26/10/2020 12:03
שמי קארין. כתבתי כאן בעבר על המקרה שקרה לי בשנת 2016 בעת שירות מילואים בו נעקצתי ע"י זבוב החול במצח ובגב יד שמאל. בעקבות כך נותרה צלקת במצח. שנים של טיפולים במשחות זריקות המון תופעות לוואי ומצבים לא נעימים כלל נותרה צלקת קלה שלא תיעלם יותר.
בהתחלה הגשתי תביעה למשרד הבטחון בעקבות חייל נוסף שנפגע בעבר ופוצה כספית והמליץ לי גם כן. ניגשתי לועדה רפואית ללא כל ייצוג (מחוסר ידע) ובה קיבלתי 5% נכות.
לאחר התייעצות עמכם פניתי לעו"ד אשר טיפלה במקרה שלי וניגשה איתי פעם נוספת לוועדה רפואית בה לא רק שלא קיבלו את ערעורה אלא גם שלחו מכתב שרוצים להוריד לי את ה5% ל1%.
אינני יודעת כל כך לאן להתקדם מכאן וחייבת לציין שאני מאוד מאוכזבת. אותו בחור שכן פוצה כספית כמעט ולא רואים את הצלקת שלו שהעא ברגל ואילו אני נשארת עם צלקת במצח כמו אות קין לכל החיים. מיותר לציין כמה זה פגע בי בביטחון העצמי וכמה נזק זה גרם לי ליום יום.

אם יש לכם עורך דין מנוסה שיוכל להמליץ לי מה לעשות כרגע אני מאוד אשמח מכיוון שידיי כבולות. תודה מראש
26/10/2020 13:36
שלום רב,

משרדנו אינו עוסק בתביעות אל מול משרד הביטחון כך שלא אוכל לייעץ לך לצערי כיצד לנהוג.
את מוזמנת ליצור עמנו קשר טלפוני ואוכל להמליץ לך על עורכי דין שעוסקים בתחום בתקווה שיוכלו לסייע לך.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
y7
18/10/2020 18:49
שלום
האם יש עילה לתביעה
כאשר באולם אירועים וברחבת ריקודים יש דק מעץ וכתוצאה מריקודים וקפיצות ברחבה יש פציעה ונכות רפואית?
26/10/2020 13:24
שלום רב,

כדי לקבל פיצוי על תאונת נפילה יש להוכיח התרשלות מצד בעלי האולם או כל גורם אחר רלבנטי, אין די בכך שהנפילה אירעה בשטח האולם.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
טל
18/10/2020 08:44
שלום רב אני שואל בשביל חבר. הוא עבר תאונת דרכים לפני מעט פחות משנה, הוא נפגע בצוואר בגב וצלעות (ללא שברים בעיקר מכות וכאבים עד היום בעיקר בצוואר, נפתחו כריות אוויר, והרכב הלך טוטלוס והוא פונה באמבולנס למיון) הוא עשה פיזיותרפיה כ-20 טיפולים והמשיך לטפל בכאבים ע"י רפואה משלימה באופן פרטי. לאחרונה הוא הבין שהוא יכול לתבוע את הביטוח על הפגיעה הרפואית והכאבים שבעקבות התאונה. הוא רוצה לברר האם יש פרק זמן מסוים שבוא הוא יכול לתבוע את הביטוח על הנזק הרפואי? או שאין הגבלה בזמן כי כבר עברה אוטוטו שנה מאז. ועוד שאלה האם אפשר להוסיף לתביעה גם את עלות הטיפולים של הרפואה משלימה? ושאלה אחרונה האם יש משמעות בתביעה הרפואית מי אשם בתאונה?

תודה מראש מעריכים מאוד את הזמן שלכם.
18/10/2020 17:56
שלום רב,

אפשר להגיש את התביעה בגין הנזק הרפואי בעקבות התאונה עד 7 שנים מיום התאונה.
התביעה הינה כנגד ביטוח החובה של הרכב בו נסע, אין חשיבות למי אשם בתאונה.
הוצאות רפואיות שאינן כלולות בסל הבריאות אינן ברות פיצוי לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

ממליץ לפנות לעורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל לסייע בפניה וייצוג אל מול חברת הביטוח.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
יפה
07/09/2020 08:25
שלום לכולם , אבי לא חש בטוב והפנו אותנו לאישפוז יום , משם הפנו אותנו למיון בשביל לקבל מנת דם/ברזל . הגענו למיון ובמיון הוחלט שאבא שלי בסדר והוא משוחרר , אציין ששבוע לפני אבא שלי פונה באמבולנס בשל אותה סיבה אבל שיחררו אותו אחרי יומיים ללא קבלת טיפול , אבא שלי שיחייה עד 120 כ-20 בן 80+ חש באותו יום סחרחורת רצינית עד כמעט עילפון , במיון ביקשתי מהרופא עוד חוות דעת כי תשובתו לא מספקת אותי , והרופא התחיל להתעצבן ומרח אותי שם . והודיע לי שלא הראה עוד רופא כי הוא יגיד לי את אותו התשובה , אמרתי לו אני בסה״כ רוצה שתגידו לי ממה נובע הסחרחורת שלו כי הוא אנמי יש מצב שחסר ברזל ודם . אך הוא טען שהכל בסדר . אמרתי לו שאין בעיה שאני יקח את אבי לבית אך הוא יצטרך לחתום לי על מסמך שעם קורא לו משו בדרך כמו עילפון וכאלה , שזה על אחריותו . ובאותו הרגע הרופא אמר לי במילים האלה : אני לא אחראי על עצמי את רוצה שאני יהיה אחראי עליו ..?! באותו שניה הפכתי שם את הקבלה ואז הביאו לי את המנהלת והיא אכן לקחה ממדדים והחליטה שאבא שלי כן אמור לקבל ברזל . השאלה שלי עם אני יכולה לעשות משו בנידון , לא בשביל כסף אלא לחנך את הבן תישפוחת הזה שניקרא רופא מומחה לרפואה דחופה !
10/09/2020 19:35
שלום,

אני סבור שהדרך העומדת בפניך הינה תלונה למשרד הבריאות. מאחר ולא נגרם נזק בשל ערנותך והתעקשותך המבורכת נראה שלא יהיה מקום לתביעת רשלנות רפואית.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
יהודה
31/08/2020 14:26
שלום לכם

יש לי שאלה בנושא רשלנות רפואית.

לפני שבועים וחצי עשיתי תאונה תוך דהירה על הסוסה שלי והחלקתי על הכביש שבכניסה לעיר פתח תקווה.

כתוצאה מהתאונה הסוסה ריסקה לי את הרגל, אנשים שהיו בסביבה הזמינו אמבולנס שלקח אותי למיון .

במיון בבלינסון נתנו לי יחס נורא ואני לא מפונק באמת פרה מקבלת יחס יותר טוב.

טיפול מאוד מינימלי ומזלזל שבסופו הוחלט שאין לי כלום ואני יכול להשתחרר הביתה תוך שאני בהשפעה של חומרים נגד כאב מאוד חזקים שלא נתנו לי יכולת לדבר על זה שלא ניקו את הפצעים ולא חבשו את הרגל פשוט זרקו טופס שחרור. בסיכום של הטופס שחרור כתוב ללא חשש לשברים רמת כאב נמוכה *והמליצו לחזור לתנועה* וכו.

לאחר יומים חזרתי למיון הפעם בבית חולים השרון בתקווה לקבל יחס של בן אדם כשהרגל מנופחת הרבה יותר וסובל מכאבים שלא מאחל לאף אחד.

סיפרתי במיון בבית חולים השרון את הסיפור והרופאים התחילו סדרת בדיקות
ברנטגן לא ראו את השברים לדבריהם אך בבדיקות הסיטי ראו בבירור הוכחות לשלושה שברים בכף הרגל קרסול ואצבעות מרוסקות ובצקת והסננה תת עורית... ואשפזו אותי ל4 ימים במחלקה

חודש וחצי גבס בתור התחלה.
השאלות שלי:

א. האם יש גוף כל שהוא שצריך לקחת אחריות ולפצות ?

ב. האם אני צריך לשלם על האמבולנס מכיוון שהרופאים לא אשפזו באותו רגע רק לאחר שהייתי בבית אושפזתי בשרון, הם מבקשים תשלום לאחר הרשלנות שלהם?!

ג. אשמח לעזרה של עורך דין מטעמכם
01/09/2020 16:32
שלום,

כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית ולקבל פיצוי יש להוכיח התרשלות בטיפול אשר גרמה לנזק. במקרה שאתה מתאר בהחלט יתכן שהיהת התרשלות בטיפול במחלקת המיון בבית החולים בילינסון בשל טיפול לא ראוי והחמצת האבחנה הנכונה של שברים ברגל. יחד עם זאת איני בטוח שניתן יהיה להוכיח שהעיכוב באבחנה ובטיפול גרמו לנזק של ממש מאחר ומדובר ביומיים בלבד. איני מקל ראש בסבל שעברת ביומיים אלו אולם הפיצוי בגין נזק וסבל מוגבלים בזמן מתונים ביותר. יש לקחת בחשבון שכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש צורך בחוות דעת רפואית אשר עלותה אינה מבוטלת.
באשר לחשבון האמבולנס ניתן לפנות בכתב ולפרט את השתלשלות העניינים רצוי בסיוע עורך דין על מנת שלא תצטרך לשאת בעלויות הפינוי. ממליץ בכל מקרה למען הזהירות לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
הודיה
26/08/2020 18:37
אני עברתי ניתוח להסרת עודפי עור בבטן אחרי ירידה של 65 קילו, זה היה ניתוח רפואי מטעם קופת חולים שהתבצע בהרמוניה שערי צדק.

הבטן עקומה הצלקת לא הסטטית וגורמת לבטן להראות חצי נפוחה.
כרגע אחרי שלושה חודשים אמרו לי להתקשר להזמין תור לתיקון ולבדיקת הרופא המנתח. התקשרתי הבוקר 24/8 ואמרו לי שהמנתחת שניצלה אותי טסה לחול ותחזור בעוד שנה!!
אז היא אומרת לי תזמיני תור לרופא אחר במחלקה, וכי למה הוא מכיר אותי?!? את הצלקת הוא מכיר! לא אותי! ואת כל הסבל שעברתי עד שהגעתי למקום הזה!! כמו כל ביקרות שהלכתי אחרי הניתוח רק הסתכל על הצלקת ואמר "אוקי הכל בסדר"
לאאאא שום דבר לא בסדר!! לא ירדתי 60 קילו כדי שבסוף תיהיה לי בטן עקומה!! אני בנאדם עם נכות נפשית ורפואית וזה מאוד מכביד עלי את המצב. לא אוהבת את הגוף שלי ולא אוהבת להסתכל במראה וכמובן לא הרגיש חופשיה עם עצמי.
30/08/2020 14:13
שלום,

צר לי שאת לא שבעת רצון מהתוצאה של הניתוח.

את מוזמנת ליצור עמנו קשר לצורך יעוץ והסברים.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
רותי
24/08/2020 10:31
במדרכה ציבורית, ביציאה ממוסד לימודי, נפער בור שגרם לנפילה, פציעות וחבלות שיישארו אחריהן צלקות לצמיתות. העירייה טוענת שאינה אחראית ומפנה את הנפגע לחברת בנייה שבונה במקום.
האם העירייה צודקת? מדובר בשטח ציבורי, בסמוך למוסד לימודים עירוני (גן עירייה).
במידה וחלה אחריות על העיריה, האם היא נובעת מתוקף חוקי העזר העירוניים או שיש חוק לנושא מפגעים בשטח ציבורי?
מודה מראש
30/08/2020 14:12
שלום רב,

ראשית אין מניעה מלתבוע גם את העיריה וגם את חברת הבניה ששיפצה במקום. אחריות העיריה נובעת מפקודת הנזיקין וממגוון דינים ובין היתר תקדימים משפטים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אוריה
16/08/2020 16:54
האם בתביעות נזקי גוף מול הביטוח, ללא ייצוג. כאשר הביטוח מציע סכום לפשרה, נמוך מאוד, אך אינני מעוניינת לעבור את כל הפרוצדורה של בי"מ וכו.
איך זה פועל, האם אני יכולה גם להציע סכום לפשרה ללא בי"מ או האם ברגע שאמרתי שאינני מקבלת בדיוק את הסכום שהציעו זה מיד עובר לתהליך ארוך ומייגע?
30/08/2020 14:11
שלום רב,

אפשר בהחלט לנסות לנהל משא ומתן ולהציע הצעה נגדית. אם חברת הביטוח תסבור שהסכום שאת מבקשת מהווה קנית סיכון ראויה מבחינתה יתכן וניתן יהיה לקבל שיפור בהצעה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
ציפי
10/08/2020 09:41
שלום רב,

לפני כשלוש שנים נפגעתי (כרוכבת אופניים) מרכב שיצא מחניה. איבדתי את ההכרה, ופונתי באמבולנס(רגיל) למיון, ושוחררתי לאחר כמה שעות- ללא אשפוז. היום, לאחר כשלוש שנים, קיבלתי לראשונה הודעה ממד"א על חוב בעקבות הפינוי באמבולנס. קופת החולים כמובן לא משלמת- היות ולא היה אשפוז. הבנתי כי חברת הביטוח של הרכב הפוגע- צריכה לשלם על הפינוי.

כמו כן,
כמה דברים שהייתי רוצה לשאול:

- האם זה נכון לכל המקרים? או שישנם מקרים בהם חברת הביטוח תתנער מהתשלום?

- האם זהו הליך פשוט וקצר, או שיש צורך לשכור עורך דין לשם כך?

- האם מומלץ לשלם את החוב בעצמי(שהחוב לא יצבור ריביות), ואז להגיש תביעה כוללת(שמן הסתם, תארך יותר זמן): על תשלום הפינוי באמבולנס, ועל התאונה בכלל. או לבצע את זה בשתי תביעות נפרדות- על הפינוי באמבולנס רשאית, ולאחר מכן תביעה נוספת על התאונה?

- כמו כן, האם במקרה של אובדן הכרה, והזמנת אמבולנס ע"י עובר אורח- האחריות של קופת החולים על תשלום הפינוי שונה, או זהה?
10/08/2020 12:19
שלום רב,

ראשית אם נפגעת בתאונת דרכים מגיע לך פיצוי מחברת הביטוח של הרכב הפוגע וחברת הביטוח גם אמורה לשאת בעלויות האמבולנס. אני ממליץ לך לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום תביעות נזיקין בגין תאונות דרכים עם התיעוד הרפואי ואישור משטרה על התאונה.
עורך הדין יפנה לחברת הביטוח בדרישה לשלם את חשבון הפינוי באמבולנס וכן יפנה במכתב לקבלת פיצוי בגין נזקייך בתאונה. את זכאית לפיצוי גם אם לא נותר נזק קבוע בעקבות התאונה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אלכס
10/08/2020 09:28
בוקר טוב עורך דין סולר

המליצו להתייעץ איתך ויש לי מקרה כזה:

אני חייל בשירות חובה. בתאריך 9 ליולי נפלתי בבית והרגל התנפחה לי ישר , תור רבע שעה הגעתי לביקורופא. שם עשו לי צילום אמרו לי שזה לא משהו חריג ושמו לי תחבושת על הרגל ונתנו לי 4 ימי גימלים בבית.
בזמן שהייתי בבית הרגל שלי התנפחה לי יותר והתחילה לכאוב לי כאבי תופת שלא יכלתי להרדם בלילה מרב כאבים. חזרתי לביקורופא והסברתי להם שהרגל שלי כואבת מאוד ואני רוצה שישימו לי אולי גבס או משהו. ומביקורופא באשקלון שלחו אותי לאשדוד לעשות עוד פעם רנטגן כי באותו יום הרנטגן לא עבד באשקלון. אני מגיע לביקורופא באשדוד ושם אומרים לי שאין לי טעם לעשות עוד צילום כי כבר עשו לי לפני כמה ימים ושום דבר לא השתנה, ולא יכולים לשים לי גבס ברגל כי לטענתם "זה מקום שאפשר רק לשים תחבושת" . ואין לי מה ללכת למיון כי יגידו לי את אותו הדבר שם, ואני לא אקבל עוד גימלים על הדבר הזה והתייחסו אלי כאלו אני סתם בא בשביל גימלים. ובלי הפנייה שלהם המיון יעלה לי מהכסף שלי ואין לנו בבית כרגע מצב כלכלי שמאפשר זאת , לכן לא התווכחתי וקיבלתי את מה שהם אמרו לי.. אבל ביום שישי (שבוע אחרי שנפלתי) הרגל שלי רק המשיכה לכאוב יותר וזה לא מפסיק לכן החלטתי שלמרות שהמיון יקר עדיף לשלם בכסף ולא בבריאות אז החלטתי ללכת על דעת עצמי למיון.
*****שכחתי לציין שכשחזרתי לביקורופא באשקלון , הרופא בלי לבדוק לי את הרגל הוא רשם לי שיש לי משהו בקרסול בכלל ושאני יכול לדרוך על הרגל נתן לי 2גימילים, ואחרי שיצאתי מביקורופא קראתי מה שהוא רשם חזרתי לביקורופא רופא ואז שלחו אותי לעשות צילום באשדוד. הם ראו את השבר ברגל באותו יום שנפלתי וכשאני חוזר לשם הם רושמים לי בעיה בקרסול בכלל ****
כשהגעתי לאורתופד במיון , הוא היה מופתע ששמו לי תחבושת במקום גבס
(הרגל שלי היית נפוחה וסגולה ) ישר שלח אותי לצילום ששם רואים בבירור שתי שברים בעצמות שליד הזרת ברגל. והוא אמר לי שמה שביקורופא עשו זה רשלנות רפואית כי כל כך הרבה זמן (8 ימים) עם שבר ברגל ללא גבס שמובילות לתזוזה לא נכונה של העצמות שיכולות לגדול בצורה לא נכונה ויכולה להשאר כך לכל החיים.
במיון שמו לי ישר גבס על הרגל ונתנו לי מעל לחודש בבית. עם משכבי כאבים וזריקות .
השאלה העיקרית שלי האם ניתן להגיש תביעה נגד ביקורופא על רשלנות רפואית ? ( יש לי את כל המסמכים שמתעדים את הסיפור ותמונות של הרגל נפוחה ללא גבס )
תודה רבה מראש על העזרה .
10/08/2020 12:15
שלום רב,

מאחר ואתה חייל בשירות סדיר והטיפול האורטופדי ניתן לך במסגרת צבאית לכאורה (ביקורופא הינם חלק ממערכת הרפואה האמבולטורית של צה"ל) הרי שאם ייגרם נזק בשל התרשלות בטיפול התביעה שניתן יהיה להגיש הינה כנגד קצין התגמולים (משרד הביטחון) בגין פגיעה בשירות ולא תביעה בטענה של רשלנות רפואית.
מציע כי תערוך יעוץ מסודר עם עורך דין אשר עוסק בתביעות כנגד משרד הביטחון.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר

ינון
02/08/2020 13:46
היי מה נשמע?
יש לי היסטוריית פציעה בצבא והייתי רוצה לדעת האם יש הילה לתביעה משפטית,
כי זה די עוצר לי עכשיו את החיים, אני השתחררתי באפריל האחרון ואני צריך לצאת לניתוח חוזר כי כרגע אני מוגבל בכל פעילות פיזית עם היד.

הנה הסיפור בקצרה:
לפני הגיוס פרקתי את הכתף מס פעמים. הצהרתי על כאבים בטירונות, עשו לי בדיקות וראו שיש לי קרע בגיד בכתף(לברום) ושאם אני רוצה שזה יסתדר אני צריך לעבור ניתוח.
הרופא הציג בפני שלניתוח יש 80% הצלחה, ו20% שלא יצליח.
סיימתי את השיקום מהניתוח הראשון, ויצאתי עם הצבא ליום ספורט ששם פרקתי שוב פעם את הכתף- משמע נפלתי ב20% של חוסר ההצלחה.
מאז פרקתי את הכתף פעם נוספת במכון כושר והפסקתי לעשות כל פעילות פיזית שהיא שקשורה לכתף.
התייעצתי עם רופא לאחר הפריקה האחרונה, ואמר לי שאם אני רוצה שהפריקות יפסקו אני יכול לצאת לניתוח אחר, שלו יש 95% הצלחה.

הייתי רוצה לדעת האם יש הילה משפטית לתביעה בנושא כזה? מה הכדאיות ואת מי בכלל צריך לתבוע?

כאמור, זה די מונע ממני להמשיך את החיים שלי כמו שצריך ויכול לגזול ממני זמן של עבודה ולימודים.
02/08/2020 18:43
שלום,

איני סבור על בסיס התיאור שנתת שאני רואה במקרה זה עילה לתביעה כלשהי, העובדה שהניתוח נכשל הינה כאמור אפשרות סבירה שאינה מלמדת בהכרח על התרשלות. כדי לתת עם זאת תשובה רצינית יש צורך ביעוץ מסודר ועיון בתיעוד.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
עדי
14/07/2020 16:57
היי, שאלה לגבי רשלנות רפואית,
האם הגיוני ששבוע לפני המשפט הרופא המטפל שקיבל כסף על בדיקות ועל עדות במשפט, פתאום יבקש סכום של 15,000 שקלים?
האם זה מחיר סביר?
מדובר על משפט נגד בית חולים.

תודה
20/07/2020 16:35
שלום רב,

לצערי אין לי דרך להעריך את העניין ללא פרטים נוספים, לרוב מסכמים עם המומחה הרפואי שעורך חוות דעת (אני מניח שזו הכוונה בשאלה) על התשלום עבור עדותו כאשר ידוע כי התיק נקבע לשמיעת ראיות (הוכחות).

בברכה,
עורך דין עופר סולר


 1   2    3    4    5    >>  

:עבור אל עמוד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

האם אי מתן הסבר רפואי גרם...

תקציר פסק דין הסוקר תביעת הורים להולדה בעוולה של תינוק לא בריא עקב אי מתן הסבר רפואי מלא והפרת דרישת הסכמה מדעת לטיפול...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

אי מתן מידע מספק ולידת תי...

פסק דין הבוחן האם רשלנות רפואית באי מסירת מידע מספק להורים הובילה ללידת תינוק הסובל מחוסר באצבעות כף יד שמאל...

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

התמוטטות ומוות של מטופל ע...

פסק דין העוסק בקשר הסיבתי שנמצא בין ליקויים בתיעוד הרפואי של צוות בית החולים לבין התמוטטות מטופל ומותו עקב כך בחלוף שלושה חודשים.

קרא עוד

06 בינואר 2021

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

טיפים שימושיים של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי לגבי רשלנות בניתוחים פלסטיים - ממה להימנע וכיצד לפעול לאחר ניתוח רפואי רשלני.

קרא עוד

14 בינואר 2021

לדעת יותר על ניתוח אלקטיב...

לדעת יותר על ניתוח אלקטיבי ומקרי רשלנות רפואית בניתוחים אלקטיביים – ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות מתי...

מתיחת הפנים שעברת גרמה לך לנזק? עו"ד עופר סולר מסביר על הזכויות שלך לאחר ניתוח שנכשל

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות נית...

עברת ניתוח שאיבת שומן ונגרמו לך נזקים? יש לך זכויות וכדאי להכיר אותן!

קרא עוד

14 בינואר 2021

עברת ניתוח פלסטי להצמדת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים או otoplasty....

קרא עוד

14 בינואר 2021

תביעת רשלנות רפואית בגין ...

רשלנות בביצוע ברית מילה גרמה נזקי גוף לתינוק - היכנסו לקריאה אודות היקף חובת הזהירות שחב מוהל כלפי נמהלים, ועל פסיקת הפיצויים במק...

קרא עוד

14 בינואר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוחי הרמ...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה Breast Lift...

קרא עוד

14 בינואר 2021

ניתוחי השתלת שיער ומקרי ר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית במהלך או לאחר ניתוח השתלת שיער...

קרא עוד

18 בינואר 2021

עורכי הדין שלנו עונים לשא...

שאלות בנושא רשלנות רפואית ותשובותיהם המקצועיות והמפורטות של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, מומחים לענייני רשלנות רפואית.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36