פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • תביעה על הפגיעה בג'ימבורי 22/07/2018 10:32
  בוקר טוב עורך דין נכבד,

  הנסיך שלי, בן 4.5 נפל היום בגימבורי.
  חתך של כ3 ס"מ שב"ה הסתיים בהדבקה.

  האם ניתן לתבוע את הביטוח של הגימבורי?
  הילד נמצא בגן עירייה והבנתי שיש ביטוח תאונות אישיות של הגן שתקף גם בחופש, האם זה נכון?

  אם כן, את מי עדיף לתבוע? איך מנתנהל הליך תביעת פיצויים כזה וכמה פיצויים מקבלים פחות או יותר? האם העורך דין לוקח כסף על הגשת התביעה או רק לפי אחוזים מהפיצויים?

  תודה רבה מראש על תשובתך.
 • RE: תביעה על הפגיעה בגימבורי 22/07/2018 17:44
  שלום רב,

  את הביטוח של הג'ימבורי ניתן לתבוע רק אם ניתן להוכיח שהנזק נגרם בשל התתרשלות של הג'ימבורי.

  אכן יש ביטוח תאונות אישיות שחל מחוץ לגן אך הוא מעניק פיצוי במקרה של נזק קבוע שנגרם עקב תאונה מה שסביר שלא ייגרם כאן.
  מציע כי בכל מקרה תערכו ייעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי הגוף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש לי אפשרות לתבוע? 18/07/2018 13:33
  היי, אשמח אם תוכלו לייעץ לי בדבר אפשרות תביעה נזיקית.

  בשנת 2007, במהלך שיעור ספורט נגרם לי שבר באצבע ביד הדומיננטית (דבר שמאוד הקשה עליי), בזמן משחק כדור (לעניות דעתי המורה התרשלה משום שלא הייתה נוכחת ואף כאשר התלוננתי על הכאבים הורתה לי להמשיך ולהשתתף בשיעור). לדעתי יש עד היום נזק קוסמטי... בגלל שההורים שלי היו עולים חדשים ולא ידעו כי עומדת להם הזכות לתבוע על הנזק שנגרם לי בשמי, אני מעוניינת לעשות זאת כעת. למיטב הבנתי מירוץ ההתיישנות מתחיל מגיל 18, היום אני בת 23. את מי באפשרותי לתבוע? תודה רבה
 • RE: יש לי אפשרות לתבוע? 22/07/2018 17:41
  שלום רב,

  עקרונית ההתיישנות לא חלפה בנוגע לתביעת נזיקין כנגד משרד החינוך ו/או הרשות המקומית יש לבחון מי הפעיל את בית הספר. תביעת תאונות אישיות נגד חברת הביטוח אשר ביטחה את תלמידי בית הספר התיינשה כבר שכן היא מתיישנת בתוך 3 שנים מרגע הגיע התלמיד לגיל 18.

  אני מניח שבחלוף השנים יהיה קשה לשחזר את הפרטים העובדתיים של המקרה ומציע כי תערכי יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי הגוף לבחינת סיכויי וכדאיות תביעה כזו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יעוץ של עורך דין לגבי פיצויים 18/07/2018 09:55
  הנני חייל משוחרר (ארבעה חודשים) שירתתי כלוחם בגדסר גבעתי שלוש שנים, במהלך השירות הייתה לי פציעה בזמן חופשה בבית שבר בכף היד (עצם הסירה) הייתי כחודשיים בהחלמה בבית ושבמשך כל הזמן בבית קיבלתי שיחות והודעות מהמפקדים ומהחברים לצוות שמפקד הפלוגה מאיים שאם לא אחזור בקרוב הוא יוריד אותי מלוחמה, כשהרופא יחידה החליט שאני יכול לחזור לפעילות ביחידה חזרתי.
  בהמשך השירות תמיד היה לי כאב בכף היד אך הרופא טען שצריך רק פיזוטרפיה.
  כרגע באזרחות השבר חזר לי ממעידה קטנה על היד, הרופאים באזרחות טוענים שהשבר הזה הינו שבר ישן ולא חדש. (השבר הראשון קרה לפני שנה וחצי)
  מה שמסתבר שהשבר שהיה בצבא לא החלים והחזירו אותי לפעילות.

  האם יש מה להתאמץ עם עורך דין כדי לקבל פיצויים?
 • RE: יעוץ של עורך דין לגבי פיצויים 18/07/2018 12:54
  שלום,

  כדאי שתתיעץ עם עורך דין מנוסה בתחום תביעות משרד הביטחון - קצין התגמולים. משדרדנו אינו עוסק בתחום זה אשר הינו ענף יחודי בדיני הנזיקין.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות אישיות 16/07/2018 21:25
  הבת שלי בת ה-7, נפלה בטרמפולינה אצל חברה, ועברה בשבוע שעבר ניתוח לשחזור הרצועה הצולבת
  היא תישאר מגובסת בערך כחודשיים ולאחר מכן תצטרך טיפולי פזיוטרפיה.
  פניתי לבי"ס והם מסרו לי למלא טופס תביעה תאונות אישיות.
  האם מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום לפני מילוי הטופס?
 • RE: ביטוח תאונות אישיות 17/07/2018 12:41
  שלום רב,

  ביטוח תאונות אישיות המוכר גם כביטוח תלמידים חל אכן גם מחוץ לשעות הפעילות בבית ספר אולם מעניק פיצוי במקרים בהם נגרמת פגיעה קבועה העולה כדי נכות וכן כאשר יש תעודות מחלה על למעלה מ- 21 יום רצוף בגין התאונה. אני סבור כי כדאי לכל הפחות לערוך יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום טרם מילוי הטופס.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • צריכה ייעוץ מעורך דין נזיקין 16/07/2018 08:41
  לפני עשור מישהו שבר לי יד (היה לי גבס, לא פניתי למשטרה), ולפני 3 שנים שוב פעם תקף ושבר שיניים. השיניים התעקמו, ושן אחד אף נזקקה לטיפול שורש.
  מיד התקשרתי למשטרה, עצרו אותו, היה צו הרחקה ל30 יום... בסופו של דבר, לא היה משפט כי התיק נסגר מחוסר ראיות (מי שהיה עד לסיפור הזה, מסר עדות שקר וטען שלא היה ולא נברא - המשטרה קנתה את זה).
  מאז עברו 3 שנים. יש לי מכתב שכתב אותו אחד שמחסר עדות שקרית, ושם כתוב שהעבריין הזה אכן תקף אותי (הוא גם חתם על המסמך הזה).
  בנוסף, השן שבה עברתי טיפול שורש מאוד כואבת - אני לוקחת תרופות ומבקרת קבוע אצל מומחי טיפול שורש. הגשר (יקר מאוד), עוד לפניי...
  אני מתכוונת ללכת בימים הקרובים למשטרה ולנסות לפתוח מחדש את התיק נגדו (צעד ראשון בדרך אל התביעת נזיקין). האם אין בעיה לחדש כעבור 3 שנים?
  שאלה נוספת: בשביל לשים גשר (אותו אני צריכה לשים בגלל שעם המכה שלו עיקם לי שיניים, שהרי לפני זה היה לי גשר והיו לי שיניים ישרות - יש לי אישור מהאורטודנט), אני צריכה לטפל בנסיגת חניכיים החמורה שיש לי (אי אפשר לשים גשר עם נסיגת חניכיים, כי השיניים יפלו מהר). כלומר, כדי לטפל בבעיה שהוא יצר לי - אני צריכה לטפל בבעיה אחרת שיש לי עם השיניים (שלא הפריעה לי לפני זה, בכלל לא ידעתי שיש לי נסיגת חניכיים). השאלה היא האם לתביעת נזיקין אני יכולה להכניס את עלות טיפול החניכיים? הרי טיפול חניכיים הוא תנאי הכרחי לגשר.
 • RE: צריכה ייעוץ מעורך דין נזיקין 16/07/2018 17:09
  שלום רב,

  אני עוסק בדיני נזיקין ואיני עוסק הדין פלילי אולם למיטב ידיעתי גם לאחר שלוש שנים עדיין המקרה השני לא התיישן.

  באשר לתביעת הנזיקין - כדי לקבל פיצוי תצטרכי בכל מקרה לצרף חוות דעת רפואית של רופא שיניים לעניין הנזקים שנגרמו לך, רופא השיניים בחוות דעתו יצטרך להתיחס לנושא נסיגת החניכיים והקשר בינה לבין הטיפול הנדרש עקב התקיפה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה עושים במצב הזה? 11/07/2018 09:02
  הבת שלי בת ה8 עמדה לפני כשבוע במדרכה בהמתנה לייד הבית להסעה לקייטנת בית הספר..נפל על כף רגלה אבן כבדה מחומה רעועה אשר נהרסה והשאירו בה חלקים רעועים..(על ידי פועלי הבניין בפרוייקט התמ"א 38)
  .לצערי התוצאה שני שברים בכף הרגל עשו לה גבס . הקבלן בפרוייקט התמא עודכן על כך ומעוניין להגיע להסדר של כמה אלפים בודדים
  מה דעתכם בנושא?
 • RE: מה עושים במצב הזה? 15/07/2018 11:04
  שלום רב,

  בטרם קבלת פיצוי כדאי להבין בצורה ברורה מה היקף הנזק המלא - שבוע הינו לרוב פרק זמן קצר יחסית במקרים של שבר וקשה לדעת אם השבר מתאחה היטב, האם יש נזק קבוע חלילה וכו'.

  לאחר שיחלוף זמן ותבינו מה היקף הנזק ניתן יהיה לשקול את גובה הפיצוי הראוי וכדאי בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה עושים במצבי אחרי פגיעה? 12/07/2018 15:45
  שברתי את הברך כשהחלקתי על רצפה רטובה בשירותים במקום העבודה, הדבר כתוב בטפסיים הרפואיים והתעודה הרפואית מקופת החולים אך למרות זאת המעסיק שלי כתב בטופס 250 "לדבריה מעדה כשהיתה לבדה בשירותים" ולא ציין שהחלקתי.
  גם לאחר מספר שיחות בנושא הוא לא מוכן לכתוב בתיאור התאונה את דבריי (למרות שהוא ציין "לדבריה")

  מה ניתן לעשות בנושא? איך אני יכולה וצריכה לפעול בשביל לקבל פיצויים? מי הגורם שאחראי לשלם פיצויים על פגיעה כזאת?
 • RE: מה עושים במצבי אחרי פגיעה? 15/07/2018 11:01
  שלום רב,

  לעניין הכרה בתאונה כתאונת עבודה את זכאית בכל מקרה לתגמולי ביטוח לאומי ואופן התרחשות התאונה אינו רלבנטי במקרה זה.
  אם מדובר בנזק משמעותי וקבוע אשר יצדיק גם תביעת נזיקין כנגד חברת הניקיון שמתחזקת את השירותים או הנהלת הבנין יש חשיבות לפרטים ותוכלי לציין בעת החתימה על טופס 250 לייד חתימתך את הפרטים. מציע בכל מקרה להתייעץ באופן מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין טרם חתימה על הטופס.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אני רוצה לקחת עורך דין אחר... 10/07/2018 10:24
  בעלי עבר תאונה לפני כמעט חודשיים, ויש עורך דין שמייצג אותנו מול חברת הביטוח שלנו.

  רק שמאז שהיינו אצלו בפגישה ראשונה וסגרנו איתו, הוא לא ממש עונה לנו. הוא כן מטפל בתביעה ושלח לנו פעם אחת מייל, ופעם התקשר לבקש לחתום על משהו. אבל מעבר לכך, לא מגיב למיילים, השארתי מליוני פניות שיחזור אליי וכלום.

  אני מודעת לכך שתביעת נזקי גוף לוקחת מלא זמן, אבל יש לי מלא שאלות לשאול אותו כמו איך צריך להתקדם, מה קורה מבחינת העבודה של בעלי , איך מתנהלים מול ביטוח לאומי וכו'. (אני לא מבינה בזה כלום) והוא פשוט מסנן, לא חוזר, לא עונה במיילים ובמשרד שלו תמיד אומרים שהוא יחזור עוד כמה דק'. מה גם שאני שולחת לו מסמכים של בעלי, כגון אישורי רופאים, תוצאות בדיקות.. והוא לא מגיב, איך אני אמורה לדעת שהוא קיבל ומתייחס?!?!
  מפה לשם - אני מחכה לטלפון כמעט חודש..
  במידה ואני מחליטה לקחת עורך דין אחר, זה מסובך? זה אפשרי בכלל?

  בהנחה וחתמתי איתו חוזה.
 • RE: אני רוצה לקחת עורך דין אחר... 15/07/2018 10:58
  שלום רב,

  ככל שאתם מרגישים כי אינכם מקבלים עדכון ראוי מעורך הדין אני מציע כי בטרם החלטה על מעבר לעורך דין אחר תיזמו עם עורך הדין פגישה במשרד ותבקשו עדכון היכן עומד הטיפול בתיק. באותה פגישה מציע שתבקשו גם שהעדכונים להבא יהיו יותר מסודרים. אם בכל אופן העניין לא בא לכדי פתרון בהחלט אפשר להעביר את הטיפול בתיק אולם יש לקחת בחשבון כי תצטרכו לשלם לעורך הדין שכר על הטיפול המשפטי בתיק עד למועד ההעברה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • הביטוח לא רוצה לשלם על השתלה 09/07/2018 09:35
  שלום רב,

  הביטוח הרפואי המשלים אינו רוצה לשלם עבור השתלת כליה שבוצעה בחו"ל - האם יש משהו שניתן לעשות בעניין זה? הניתוח עלה כ 200 אלף דולר. הרי נחסכו לקופת החולים טיפולי דיאליזה רבים שעולים כסף רב.

  אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין שמבין בחוקי הביטוח במקרה הזה.
 • RE: הביטוח לא רוצה לשלם על השתלה 09/07/2018 17:15
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף ורשלנות רפואית ולא עוסק בנושאי ביטוח לצערי. מציע כי תפנה אל עורך דין אשר זהו תחום עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש מצב שלא מגיע לי פיצויי? 09/07/2018 09:44
  היי, אשמח להתייעצות.
  חציתי (כהולכת רגל) במעבר חציה כשרוכב אופנוע פגע בי. פוניתי על ידי אמבולנס לבית חולים ושוחררתי באותו הלילה עם פציעות יבשות ושן שבורה, וקיבלתי שלושה ימי מחלה. מאז נותרתי עם פחד כשמגיעה לחצות מעברי חצייה. הנהג הפוגע ואני זומנו לתת עדות במשטרה לאחר התאונה וקיבלתי מהמשטרה טופס עם פרטי התאונה והנהג.

  הנהג טוען שאני אשמה בתאונה כי עברתי באדום, בפועל התחלתי את החצייה בירוק והרמזור התחלף תוך כדי החצייה ואז הוא פגע בי. רציתי לדעת האם יש טעם לתבוע את חברת הביטוח של הנהג לאור הפציעות, או שבמקרה כזה הנחשב "קל" אין טעם לפנות לחברת הביטוח שכן אני לא זכאית לפיצוי על נזקי גוף? אני מבקשת תשובה של עורך דין למרות שזה "מקרה קל".

  תודה רבה מראש.
 • RE: יש מצב שלא מגיע לי פיצויי? 09/07/2018 16:49
  שלום,

  ראשית במקרה של נזק גוף כהולכת רגל אין חשיבות לעניין האדם בתאונה ואף אם את אשמה בתאונה וחצית באור אדום עדיין את זכאית לפיצוי עבור נזקי גוף בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  גם במקרה של נזק קל ניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח אולם מאחר ואת מציינת כי נותרת עם פחדים בעקבות התאונה כדאי לברר אם לא מדובר בנזק קבוע המרנה אחוזי נכות. אמליץ כי תפני בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם זו רשלנות רפואית? 08/07/2018 21:02
  שאלה !
  ניגשתי לרופא שיניים עים ct לעשות שתלים. לסת עליונה ותחתונה . קיבלתי הצעה והיסכמתי להצעה .
  לאחר העבודה ניתגלו בעיות קשות .
  התשובה של הרופה היתה תוך כדי עבודה
  אין מה לעשות צריך לעשות השתלת עצם בבית חולים .
  כל זה לא נאמר לי לפני הטיפול !
  אשמח לקבל יעוץ של עורך דין מומחה - האם זו רשלנות רפואית !!
 • RE: האם זו רשלנות רפואית? 09/07/2018 15:55
  שלום רב,


  כדי להעריך אם התגלתה רשלנות רפואית בטיפול השיניים יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ותהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. לעיתים מתבררות תוך טיפול עובדות מסויימות ולא תמיד הדבר בהכרח מלמד על התרשלות בטיפול.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • מה אני עושה? 08/07/2018 16:39
  הייתי בחדר כושר באמצע אימון. מאמן אישי (לא עובד של המכון) השאיר את ההליכון מונע ולא שמתי לב, עליתי עליו ונפלתי. כתוצאה מכך שברתי את המרפק. מאז עבר חודש וחצי והורדתי שבוע שעבר את הגבס.

  אני מעוניין בבקשה לדעת האם אני זכאי מהם או מחברת הביטוח שלהם לפיצוי כלשהו.

  הבעיה שכל הזמן הזה איש הקשר שלי במכון הוא אחד המאמנים שטוען כל פעם שהוא אמר להעלים לחזור אליי כי לו אין שום פרטים אבל אף אחד לא חוזר אלי ולא אומר לי מי היא חברת הביטוח.
 • RE: מה אני עושה? 08/07/2018 17:25
  שלום רב,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך ביותר פרטים אולם על פניו נראה כי יש סיכוי סביר לגבש אחריות של המכון וחברת הביטוח המבטחת אותו. יהיה כדאי טרם תביעה להבין גם את היקף הנזק - האם מדובר בנזק קבוע או חולף ומה שיעורו. אני סבור כי נכון תעשה אם תפנה כבר עתה באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי הכוף שיסייע לך בהתנהלות מול המכון ובהמשך מול חברת הביטוח.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • הביטוח הרפואי עושה בעיות 08/07/2018 10:40
  בוקר טוב לעורכי הדין הנכבדים,

  אני צריכה חוות דעת של עורך דין המומחה לענייני ביטוחים רפואיים ברשותכם.

  יצאנו לשליחות מטעם חברה פרטית. עשו לנו ביטוח בחברה לא קטנה (בין הגדולות אפילו).
  בחודש דצמבר היינו צריכים להטיס את הבת שלנו לניתוח הוצאת אפנדיציט (מכיוון שבמדינה שבא אנחנו חיים, שירותי הבריאות הם ברמה מאוד נמוכה).

  לצערי, לא קראנו את האותיות הקטנות בביטוח, שאנחנו צריכים לקבל אישור לפני הגעה לארץ.

  (מיותר לציין שיחקת באפנדיצט יכולה להגמר גם בהתפוצצות שלו בחלל הבטן ולא תמיד יש את הזמן להרים טלפון, להזמין כרטיסי טיסה, לטוס וכו").

  כאשר חזרנו לארץ בה אנחנו מוצבים, לאחר כחודשיים של התכתבות במיילים מול חברת הביטוח , הם החזירו לי תשובה שהם מעבירים לי סכום של כמה אלפי שקלים לבנק.

  כעבור כמה ימים , שראיתי שהסכום לא עבר, כתבתי מייל נוסף ואז אחרי עוד סחבת, הם כתבו לי שלא מגיע לנו כלום.

  ועכשיו השאלות...

  1. האם אחרי שכתבו שמגיע לנו, הם יכולים לחזור בם?

  2. האם יש דבר כזה, שאין כפל החזרים מחברות הביטוח? (הביטוח הפרטי שלנו החזיר לנו כסף)

  3. האם יש עניין להמשיך ולדרוש את מה שאני חושבת שמגיע לנו?

  תודה מראש על הסבלנות לקרוא הכל וכמובן על המענה שלכם.
 • RE: הביטוח הרפואי עושה בעיות 08/07/2018 17:15
  שלום,

  כדי להבין האם אכן אתם זכאים לשיפוי מחברת הביטוח יש צורך לעיין בפוליסה המלאה ולהבין את תנאיה. העובדה כי חברת הביטוח הציעה פיצוי יכולה לסייע אך לרוב הפיצוי מוצע תוך הסתייגות בכתב כי הוא לפנים משורת הדין ומבלי להודות בכיסוי הביטוחי וכו' ואז עצם ההצעה אינה מסייעת.
  מציע בנסיבות אלו כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין בפגישה בה ניתן יהיה לבחון את מלוא המסמכים.

  בברכת בריאות,
  עו"ד עופר סולר

 • תאונה עם אופניים חשמליים 05/07/2018 12:31
  שלום!
  אדם התנגש במישהי עם האופניים החשמליים וגרם לה נזק קל (גופנית יחסית קל אך יש הפסד כספי)
  הוגשה תלונה במשטרה והתברר שהרוכב הציג רישיון נהיגה של ארה"ב והגדיר את עצמו אזרח ארה"ב עם האישורים הרלוונטיים
  (הוא יהודי לכן יש סיכוי שיש לו גם אזרחות ישראלית..)

  א. האם יש מה לעשות במישור הפרטי? תביעה בבית משפט וכד..? כרגע אין את תעודת הזהות שלו. איך מקבלים פיצויים? האם עורך דין מטעמכם יכול לעזור?

  ב. מה אפשר לעשות במישור המשטרתי? יש איזושהי מניעה עבורו לעזוב פשוט את הארץ?

  תודה רבה!
 • RE: תאונה עם אופניים חשמליים 08/07/2018 17:10
  שלום רב,

  מדובר בעניין מעט מורכב שכן הסיווג של אופנים חשמליות ככלי רכב לצורך הנושא של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אינו ברור לחלוטין, עקרונית בהחלט ניתן לשקול תביעה.
  גם אם הוגשה תלונה למיטב הבנתי אין מניעה כי הפוגע יעזוב את הארץ ולכן טרם הומצאה לו תביעה כדין עזיבתו יכולה להעמיס עלויות לא מבוטלות על תביעה מבחינת איתורו בחו"ל והמצאה.

  אמליץ בעניין מורכב שכזה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום במסגרת פגישה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • התייעצות עם עורך דין מומחה 05/07/2018 09:45
  היה לי תאונת עבודה לפני שבועיים שבמהלכו נכנס לי קוץ ביד היה לי כאבי תופת ביד אז פניתי לכירוג והוא הפנה אותי למיון והאורטופד במיון אמר שזה כלום לקח מחט של אינפוזיה ניסה לבדוק אם יש קוץ ואמר שאין כלום אחרי שבועיים של כאבי תופת פניתי לאורטופד מומחה ושלח אותי לאולטרסאונד ומסתבר שיש קוץ שגם הזדהם מסביב שהרופא ברשלנותו לא טרח לשלוח אותי לבדיקה שאלה אם יש פה קייס לתביעה על רשלנות אם כן אשמח לעוד טוב תודה
 • RE: התייעצות עם עורך דין מומחה 05/07/2018 10:57
  שלום רב,

  כדי להעריך אם אכן הייהת התרשלות בטיפול בשל אי אבחון המצאות הקוץ ביד בבדיקה הראשונה יהיה צורך לבחון את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.

  יש לקחת בחשבון כי תביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות לא מבוטלות של חוות דעת ולבחון זאת אל מול הנזק שנגרם בשל ההתרשלות. הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית תואם לנזק שנגרם כאשר לרוב אם אין חלילה נזק קבוע הירף הפיצוי אינו גבוה יחסית.

  ממליץ שתערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש כאן עילה לתביעה? (הראל) 03/07/2018 20:28
  שלום רב
  לפני כשלושה חודשים אח שלי היה בטיול בדרום אמריקה והוא שבר את האצבע (בוהן) במורו אי ברזיל, שם אמרו לו שאין שם בית חולים שיטפל בו כמו שצריך לכן הוא היה צריך לטוס למורו אי ברזיל אל לימה פרו לאחר שהוא נאנק מכאבים, הוא הגיע רק לאחר יומים ללימה פרו מפני שלא היה טיסות.
  לאחר מכן הוא נשאר באזור לימה פרו כשבוע לאחר שחבשו לו את האצבע, אמרו לו שהוא צריך לנוח במקום והוא לא יכול לדרוך על הרגל, כתוצאה מכך הוא היה צריך לשלם ללינה באזור זה, מפני שהוא לא יכל ללכת.
  כעת הוא לא יכול להזיז חצי מהאצבע.
  בזמן השהיה בחו"ל הוא היה מבוטח בביטוח הראל ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוח תאונות אישיות.

  האם יש עילה לתביעה נגד חברת הביטוח הראל?
 • RE: יש כאן עילה לתביעה? (הראל) 05/07/2018 10:54
  שלום רב,

  יש לבחון את הפוליסה שאחיך רכש ומה היא מכסה ואז ניתן לדעת האם ניתן לקבל פיצוי, ללא עיון בפוליסה אין לי לצערי כל דרך להעריך האם יש עילת תביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע פיצויים? 01/07/2018 12:17
  עשיתי תאונת דרכים (באשמתי) בעקבות התאונה יש לי כאבים בצוואר ובברך, ביום התאונה הייתי אצל רופא וקיבלתי הפניה לפיזיותרפיה. במידה והכאבים ממשיכים ואני ממשיך בסדרה של טיפולים פיזיותרפיים, אני יכול לתבוע את הביטוח חובה על נזקי גוף? גם במידה ואין לי אובדן כושר עבודה? מה גובה הפיצוי שאני יכול לקבל פחות או יותר?
 • RE: אפשר לתבוע פיצויים? 01/07/2018 12:53
  שלום,

  ראה תגובתי לשאלתך החוזרת בעניין זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות בתהליך PGD + IVF 30/06/2018 09:08
  שלום רב
  עקב היסטוריה במשפחתי אני ואשתי ביצענו תהליך PGD+IVF לסינון מוטציה בגן האחראי למחלה גנטית מסוימת.
  לאחר דיקור מי שפיר (בשבוע 18) התגלה כי העובר נושא את אותה המוטציה באותו הגן בדיוק אך ירש אותה מהאם. (לא קיימת היסטוריה של המחלה במשפחתה).
  לאחר בדיקות שבוצעו מסתבר כי בעת הקמת המערכת במחלקת הגנטיקה לא בדקו האם אשתי נשאית של המוטציה בגן זה, ולכן העובר ירש אותה ממנה.
  האם מדובר ברשלנות רפואית?
  האם יש עילה לתביעה?
  תודה רבה
  יריב
 • RE: רשלנות בתהליך PGD + IVF 01/07/2018 12:52
  שלום רב,

  כדי להעריך אם אכן הייתה התרשלות ביעוץ הגנטי או בבדיקות הגנטיות שנערכו אזדקק לקבל תיעוד רפואי נוסף. מציע שתפנה בפרטי ונשוחח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • זה פיצויי אני יכול לקבל? 28/06/2018 10:02
  שאלה בדיני נזיקין
  עשיתי תאונת דרכים (באשמתי) בעקבות התאונה יש לי כאבים בצוואר ובברך, ביום התאונה הייתי אצל רופא וקיבלתי הפניה לפיזיותרפיה. במידה והכאבים ממשיכים ואני ממשיך בסדרה של טיפולים פיזיותרפיים, אני יכול לתבוע את הביטוח חובה על נזקי גוף? גם במידה ואין לי אובדן כושר עבודה? מה גובה הפיצוי שאני יכול לקבל פחות או יותר? האם חייבים לקחת עורך דין על מנת לקבל פיצויים במקרה כזה?
 • RE: זה פיצויי אני יכול לקבל? 28/06/2018 10:19
  שלום רב,

  במקרה של תאונת דרכים אדשר גרמה לנזק גוף באפשרותך לתבוע את ביטוח החובה דל הרכב הו נהגת. לשאלת האשמה בתאונה אין משמעות בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  ניתן לקבל פיצוי על כאב וסבל כם אין אובדן כושר עבודה. אין לי לצערי דרך ךהעריך האופן רציני את היקף הפיצוי ללא נתונים כמו גיל, סוג הפגיעה וכו'.

  רצוי לפנות אל חברת הביטוח כאשר אתה מיוצג על ידי עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חוק הפרטיות וזכויות החולה 24/06/2018 18:02
  שלום, שאלה לי ..
  בי"ח מסויים היה צריך לחזור אלי טלפונית לתיאום תור במרפאת חוץ . במקום זה התקשרו לאימי הקשישה - בת 83 גרה בגפה בדיור מוגן - (שלא היתה בכלל מודעת שאני בבדיקות ) מסרו לה את הפרטים הקשורים למועד התור שלי וביקשו שתעביר אלי .אני מעולם לא נתתי להם את המספר שלה. היו אמורים לחזור אלי ואלי בלבד . מיותר לציין שהיא מאוד נבהלה.

  מבחינתי יש פה הפרה של חוק הפרטיות וזכויות החולה .

  האם אני צודק ? באיזה ערוץ אם ובכלל אני יכול לתבוע את אותו ביה"ח ?

  תודה רבה מראש
  חגי
 • RE: חוק הפרטיות וזכויות החולה 26/06/2018 11:04
  שלום רב,

  אכן מדובר בהתנהלות לא תקינה של בי החולים על פניו. לעניין הנזק אין בישראל פיצויים עונשיים ומבלי להקל ראש בבהלה שאחזה באימך איני משוכנע כי ביקף הפיצוי שיפסק בדין כך יצדיק כלכלית תביעה בבית משפט. אפשר אולי לשקול פניה במכתב דרישה באמצעות עורך דין לבית החולים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • תביעה על הפגיעה בג'ימבורי 22/07/2018 10:32
  בוקר טוב עורך דין נכבד,

  הנסיך שלי, בן 4.5 נפל היום בגימבורי.
  חתך של כ3 ס"מ שב"ה הסתיים בהדבקה.

  האם ניתן לתבוע את הביטוח של הגימבורי?
  הילד נמצא בגן עירייה והבנתי שיש ביטוח תאונות אישיות של הגן שתקף גם בחופש, האם זה נכון?

  אם כן, את מי עדיף לתבוע? איך מנתנהל הליך תביעת פיצויים כזה וכמה פיצויים מקבלים פחות או יותר? האם העורך דין לוקח כסף על הגשת התביעה או רק לפי אחוזים מהפיצויים?

  תודה רבה מראש על תשובתך.
 • RE: תביעה על הפגיעה בגימבורי 22/07/2018 17:44
  שלום רב,

  את הביטוח של הג'ימבורי ניתן לתבוע רק אם ניתן להוכיח שהנזק נגרם בשל התתרשלות של הג'ימבורי.

  אכן יש ביטוח תאונות אישיות שחל מחוץ לגן אך הוא מעניק פיצוי במקרה של נזק קבוע שנגרם עקב תאונה מה שסביר שלא ייגרם כאן.
  מציע כי בכל מקרה תערכו ייעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי הגוף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש לי אפשרות לתבוע? 18/07/2018 13:33
  היי, אשמח אם תוכלו לייעץ לי בדבר אפשרות תביעה נזיקית.

  בשנת 2007, במהלך שיעור ספורט נגרם לי שבר באצבע ביד הדומיננטית (דבר שמאוד הקשה עליי), בזמן משחק כדור (לעניות דעתי המורה התרשלה משום שלא הייתה נוכחת ואף כאשר התלוננתי על הכאבים הורתה לי להמשיך ולהשתתף בשיעור). לדעתי יש עד היום נזק קוסמטי... בגלל שההורים שלי היו עולים חדשים ולא ידעו כי עומדת להם הזכות לתבוע על הנזק שנגרם לי בשמי, אני מעוניינת לעשות זאת כעת. למיטב הבנתי מירוץ ההתיישנות מתחיל מגיל 18, היום אני בת 23. את מי באפשרותי לתבוע? תודה רבה
 • RE: יש לי אפשרות לתבוע? 22/07/2018 17:41
  שלום רב,

  עקרונית ההתיישנות לא חלפה בנוגע לתביעת נזיקין כנגד משרד החינוך ו/או הרשות המקומית יש לבחון מי הפעיל את בית הספר. תביעת תאונות אישיות נגד חברת הביטוח אשר ביטחה את תלמידי בית הספר התיינשה כבר שכן היא מתיישנת בתוך 3 שנים מרגע הגיע התלמיד לגיל 18.

  אני מניח שבחלוף השנים יהיה קשה לשחזר את הפרטים העובדתיים של המקרה ומציע כי תערכי יעוץ מסודר בפגישה עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי הגוף לבחינת סיכויי וכדאיות תביעה כזו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יעוץ של עורך דין לגבי פיצויים 18/07/2018 09:55
  הנני חייל משוחרר (ארבעה חודשים) שירתתי כלוחם בגדסר גבעתי שלוש שנים, במהלך השירות הייתה לי פציעה בזמן חופשה בבית שבר בכף היד (עצם הסירה) הייתי כחודשיים בהחלמה בבית ושבמשך כל הזמן בבית קיבלתי שיחות והודעות מהמפקדים ומהחברים לצוות שמפקד הפלוגה מאיים שאם לא אחזור בקרוב הוא יוריד אותי מלוחמה, כשהרופא יחידה החליט שאני יכול לחזור לפעילות ביחידה חזרתי.
  בהמשך השירות תמיד היה לי כאב בכף היד אך הרופא טען שצריך רק פיזוטרפיה.
  כרגע באזרחות השבר חזר לי ממעידה קטנה על היד, הרופאים באזרחות טוענים שהשבר הזה הינו שבר ישן ולא חדש. (השבר הראשון קרה לפני שנה וחצי)
  מה שמסתבר שהשבר שהיה בצבא לא החלים והחזירו אותי לפעילות.

  האם יש מה להתאמץ עם עורך דין כדי לקבל פיצויים?
 • RE: יעוץ של עורך דין לגבי פיצויים 18/07/2018 12:54
  שלום,

  כדאי שתתיעץ עם עורך דין מנוסה בתחום תביעות משרד הביטחון - קצין התגמולים. משדרדנו אינו עוסק בתחום זה אשר הינו ענף יחודי בדיני הנזיקין.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • ביטוח תאונות אישיות 16/07/2018 21:25
  הבת שלי בת ה-7, נפלה בטרמפולינה אצל חברה, ועברה בשבוע שעבר ניתוח לשחזור הרצועה הצולבת
  היא תישאר מגובסת בערך כחודשיים ולאחר מכן תצטרך טיפולי פזיוטרפיה.
  פניתי לבי"ס והם מסרו לי למלא טופס תביעה תאונות אישיות.
  האם מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום לפני מילוי הטופס?
 • RE: ביטוח תאונות אישיות 17/07/2018 12:41
  שלום רב,

  ביטוח תאונות אישיות המוכר גם כביטוח תלמידים חל אכן גם מחוץ לשעות הפעילות בבית ספר אולם מעניק פיצוי במקרים בהם נגרמת פגיעה קבועה העולה כדי נכות וכן כאשר יש תעודות מחלה על למעלה מ- 21 יום רצוף בגין התאונה. אני סבור כי כדאי לכל הפחות לערוך יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום טרם מילוי הטופס.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • צריכה ייעוץ מעורך דין נזיקין 16/07/2018 08:41
  לפני עשור מישהו שבר לי יד (היה לי גבס, לא פניתי למשטרה), ולפני 3 שנים שוב פעם תקף ושבר שיניים. השיניים התעקמו, ושן אחד אף נזקקה לטיפול שורש.
  מיד התקשרתי למשטרה, עצרו אותו, היה צו הרחקה ל30 יום... בסופו של דבר, לא היה משפט כי התיק נסגר מחוסר ראיות (מי שהיה עד לסיפור הזה, מסר עדות שקר וטען שלא היה ולא נברא - המשטרה קנתה את זה).
  מאז עברו 3 שנים. יש לי מכתב שכתב אותו אחד שמחסר עדות שקרית, ושם כתוב שהעבריין הזה אכן תקף אותי (הוא גם חתם על המסמך הזה).
  בנוסף, השן שבה עברתי טיפול שורש מאוד כואבת - אני לוקחת תרופות ומבקרת קבוע אצל מומחי טיפול שורש. הגשר (יקר מאוד), עוד לפניי...
  אני מתכוונת ללכת בימים הקרובים למשטרה ולנסות לפתוח מחדש את התיק נגדו (צעד ראשון בדרך אל התביעת נזיקין). האם אין בעיה לחדש כעבור 3 שנים?
  שאלה נוספת: בשביל לשים גשר (אותו אני צריכה לשים בגלל שעם המכה שלו עיקם לי שיניים, שהרי לפני זה היה לי גשר והיו לי שיניים ישרות - יש לי אישור מהאורטודנט), אני צריכה לטפל בנסיגת חניכיים החמורה שיש לי (אי אפשר לשים גשר עם נסיגת חניכיים, כי השיניים יפלו מהר). כלומר, כדי לטפל בבעיה שהוא יצר לי - אני צריכה לטפל בבעיה אחרת שיש לי עם השיניים (שלא הפריעה לי לפני זה, בכלל לא ידעתי שיש לי נסיגת חניכיים). השאלה היא האם לתביעת נזיקין אני יכולה להכניס את עלות טיפול החניכיים? הרי טיפול חניכיים הוא תנאי הכרחי לגשר.
 • RE: צריכה ייעוץ מעורך דין נזיקין 16/07/2018 17:09
  שלום רב,

  אני עוסק בדיני נזיקין ואיני עוסק הדין פלילי אולם למיטב ידיעתי גם לאחר שלוש שנים עדיין המקרה השני לא התיישן.

  באשר לתביעת הנזיקין - כדי לקבל פיצוי תצטרכי בכל מקרה לצרף חוות דעת רפואית של רופא שיניים לעניין הנזקים שנגרמו לך, רופא השיניים בחוות דעתו יצטרך להתיחס לנושא נסיגת החניכיים והקשר בינה לבין הטיפול הנדרש עקב התקיפה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה עושים במצב הזה? 11/07/2018 09:02
  הבת שלי בת ה8 עמדה לפני כשבוע במדרכה בהמתנה לייד הבית להסעה לקייטנת בית הספר..נפל על כף רגלה אבן כבדה מחומה רעועה אשר נהרסה והשאירו בה חלקים רעועים..(על ידי פועלי הבניין בפרוייקט התמ"א 38)
  .לצערי התוצאה שני שברים בכף הרגל עשו לה גבס . הקבלן בפרוייקט התמא עודכן על כך ומעוניין להגיע להסדר של כמה אלפים בודדים
  מה דעתכם בנושא?
 • RE: מה עושים במצב הזה? 15/07/2018 11:04
  שלום רב,

  בטרם קבלת פיצוי כדאי להבין בצורה ברורה מה היקף הנזק המלא - שבוע הינו לרוב פרק זמן קצר יחסית במקרים של שבר וקשה לדעת אם השבר מתאחה היטב, האם יש נזק קבוע חלילה וכו'.

  לאחר שיחלוף זמן ותבינו מה היקף הנזק ניתן יהיה לשקול את גובה הפיצוי הראוי וכדאי בכל מקרה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • מה עושים במצבי אחרי פגיעה? 12/07/2018 15:45
  שברתי את הברך כשהחלקתי על רצפה רטובה בשירותים במקום העבודה, הדבר כתוב בטפסיים הרפואיים והתעודה הרפואית מקופת החולים אך למרות זאת המעסיק שלי כתב בטופס 250 "לדבריה מעדה כשהיתה לבדה בשירותים" ולא ציין שהחלקתי.
  גם לאחר מספר שיחות בנושא הוא לא מוכן לכתוב בתיאור התאונה את דבריי (למרות שהוא ציין "לדבריה")

  מה ניתן לעשות בנושא? איך אני יכולה וצריכה לפעול בשביל לקבל פיצויים? מי הגורם שאחראי לשלם פיצויים על פגיעה כזאת?
 • RE: מה עושים במצבי אחרי פגיעה? 15/07/2018 11:01
  שלום רב,

  לעניין הכרה בתאונה כתאונת עבודה את זכאית בכל מקרה לתגמולי ביטוח לאומי ואופן התרחשות התאונה אינו רלבנטי במקרה זה.
  אם מדובר בנזק משמעותי וקבוע אשר יצדיק גם תביעת נזיקין כנגד חברת הניקיון שמתחזקת את השירותים או הנהלת הבנין יש חשיבות לפרטים ותוכלי לציין בעת החתימה על טופס 250 לייד חתימתך את הפרטים. מציע בכל מקרה להתייעץ באופן מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין טרם חתימה על הטופס.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אני רוצה לקחת עורך דין אחר... 10/07/2018 10:24
  בעלי עבר תאונה לפני כמעט חודשיים, ויש עורך דין שמייצג אותנו מול חברת הביטוח שלנו.

  רק שמאז שהיינו אצלו בפגישה ראשונה וסגרנו איתו, הוא לא ממש עונה לנו. הוא כן מטפל בתביעה ושלח לנו פעם אחת מייל, ופעם התקשר לבקש לחתום על משהו. אבל מעבר לכך, לא מגיב למיילים, השארתי מליוני פניות שיחזור אליי וכלום.

  אני מודעת לכך שתביעת נזקי גוף לוקחת מלא זמן, אבל יש לי מלא שאלות לשאול אותו כמו איך צריך להתקדם, מה קורה מבחינת העבודה של בעלי , איך מתנהלים מול ביטוח לאומי וכו'. (אני לא מבינה בזה כלום) והוא פשוט מסנן, לא חוזר, לא עונה במיילים ובמשרד שלו תמיד אומרים שהוא יחזור עוד כמה דק'. מה גם שאני שולחת לו מסמכים של בעלי, כגון אישורי רופאים, תוצאות בדיקות.. והוא לא מגיב, איך אני אמורה לדעת שהוא קיבל ומתייחס?!?!
  מפה לשם - אני מחכה לטלפון כמעט חודש..
  במידה ואני מחליטה לקחת עורך דין אחר, זה מסובך? זה אפשרי בכלל?

  בהנחה וחתמתי איתו חוזה.
 • RE: אני רוצה לקחת עורך דין אחר... 15/07/2018 10:58
  שלום רב,

  ככל שאתם מרגישים כי אינכם מקבלים עדכון ראוי מעורך הדין אני מציע כי בטרם החלטה על מעבר לעורך דין אחר תיזמו עם עורך הדין פגישה במשרד ותבקשו עדכון היכן עומד הטיפול בתיק. באותה פגישה מציע שתבקשו גם שהעדכונים להבא יהיו יותר מסודרים. אם בכל אופן העניין לא בא לכדי פתרון בהחלט אפשר להעביר את הטיפול בתיק אולם יש לקחת בחשבון כי תצטרכו לשלם לעורך הדין שכר על הטיפול המשפטי בתיק עד למועד ההעברה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • הביטוח לא רוצה לשלם על השתלה 09/07/2018 09:35
  שלום רב,

  הביטוח הרפואי המשלים אינו רוצה לשלם עבור השתלת כליה שבוצעה בחו"ל - האם יש משהו שניתן לעשות בעניין זה? הניתוח עלה כ 200 אלף דולר. הרי נחסכו לקופת החולים טיפולי דיאליזה רבים שעולים כסף רב.

  אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין שמבין בחוקי הביטוח במקרה הזה.
 • RE: הביטוח לא רוצה לשלם על השתלה 09/07/2018 17:15
  שלום רב,

  הפורום עוסק בנזקי גוף ורשלנות רפואית ולא עוסק בנושאי ביטוח לצערי. מציע כי תפנה אל עורך דין אשר זהו תחום עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש מצב שלא מגיע לי פיצויי? 09/07/2018 09:44
  היי, אשמח להתייעצות.
  חציתי (כהולכת רגל) במעבר חציה כשרוכב אופנוע פגע בי. פוניתי על ידי אמבולנס לבית חולים ושוחררתי באותו הלילה עם פציעות יבשות ושן שבורה, וקיבלתי שלושה ימי מחלה. מאז נותרתי עם פחד כשמגיעה לחצות מעברי חצייה. הנהג הפוגע ואני זומנו לתת עדות במשטרה לאחר התאונה וקיבלתי מהמשטרה טופס עם פרטי התאונה והנהג.

  הנהג טוען שאני אשמה בתאונה כי עברתי באדום, בפועל התחלתי את החצייה בירוק והרמזור התחלף תוך כדי החצייה ואז הוא פגע בי. רציתי לדעת האם יש טעם לתבוע את חברת הביטוח של הנהג לאור הפציעות, או שבמקרה כזה הנחשב "קל" אין טעם לפנות לחברת הביטוח שכן אני לא זכאית לפיצוי על נזקי גוף? אני מבקשת תשובה של עורך דין למרות שזה "מקרה קל".

  תודה רבה מראש.
 • RE: יש מצב שלא מגיע לי פיצויי? 09/07/2018 16:49
  שלום,

  ראשית במקרה של נזק גוף כהולכת רגל אין חשיבות לעניין האדם בתאונה ואף אם את אשמה בתאונה וחצית באור אדום עדיין את זכאית לפיצוי עבור נזקי גוף בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
  גם במקרה של נזק קל ניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח אולם מאחר ואת מציינת כי נותרת עם פחדים בעקבות התאונה כדאי לברר אם לא מדובר בנזק קבוע המרנה אחוזי נכות. אמליץ כי תפני בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • האם זו רשלנות רפואית? 08/07/2018 21:02
  שאלה !
  ניגשתי לרופא שיניים עים ct לעשות שתלים. לסת עליונה ותחתונה . קיבלתי הצעה והיסכמתי להצעה .
  לאחר העבודה ניתגלו בעיות קשות .
  התשובה של הרופה היתה תוך כדי עבודה
  אין מה לעשות צריך לעשות השתלת עצם בבית חולים .
  כל זה לא נאמר לי לפני הטיפול !
  אשמח לקבל יעוץ של עורך דין מומחה - האם זו רשלנות רפואית !!
 • RE: האם זו רשלנות רפואית? 09/07/2018 15:55
  שלום רב,


  כדי להעריך אם התגלתה רשלנות רפואית בטיפול השיניים יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ותהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים. לעיתים מתבררות תוך טיפול עובדות מסויימות ולא תמיד הדבר בהכרח מלמד על התרשלות בטיפול.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר

 • מה אני עושה? 08/07/2018 16:39
  הייתי בחדר כושר באמצע אימון. מאמן אישי (לא עובד של המכון) השאיר את ההליכון מונע ולא שמתי לב, עליתי עליו ונפלתי. כתוצאה מכך שברתי את המרפק. מאז עבר חודש וחצי והורדתי שבוע שעבר את הגבס.

  אני מעוניין בבקשה לדעת האם אני זכאי מהם או מחברת הביטוח שלהם לפיצוי כלשהו.

  הבעיה שכל הזמן הזה איש הקשר שלי במכון הוא אחד המאמנים שטוען כל פעם שהוא אמר להעלים לחזור אליי כי לו אין שום פרטים אבל אף אחד לא חוזר אלי ולא אומר לי מי היא חברת הביטוח.
 • RE: מה אני עושה? 08/07/2018 17:25
  שלום רב,

  כדי להעריך את סיכויי התביעה יש צורך ביותר פרטים אולם על פניו נראה כי יש סיכוי סביר לגבש אחריות של המכון וחברת הביטוח המבטחת אותו. יהיה כדאי טרם תביעה להבין גם את היקף הנזק - האם מדובר בנזק קבוע או חולף ומה שיעורו. אני סבור כי נכון תעשה אם תפנה כבר עתה באופן מסודר אל עורך דין מנוסה בתחום נזקי הכוף שיסייע לך בהתנהלות מול המכון ובהמשך מול חברת הביטוח.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • הביטוח הרפואי עושה בעיות 08/07/2018 10:40
  בוקר טוב לעורכי הדין הנכבדים,

  אני צריכה חוות דעת של עורך דין המומחה לענייני ביטוחים רפואיים ברשותכם.

  יצאנו לשליחות מטעם חברה פרטית. עשו לנו ביטוח בחברה לא קטנה (בין הגדולות אפילו).
  בחודש דצמבר היינו צריכים להטיס את הבת שלנו לניתוח הוצאת אפנדיציט (מכיוון שבמדינה שבא אנחנו חיים, שירותי הבריאות הם ברמה מאוד נמוכה).

  לצערי, לא קראנו את האותיות הקטנות בביטוח, שאנחנו צריכים לקבל אישור לפני הגעה לארץ.

  (מיותר לציין שיחקת באפנדיצט יכולה להגמר גם בהתפוצצות שלו בחלל הבטן ולא תמיד יש את הזמן להרים טלפון, להזמין כרטיסי טיסה, לטוס וכו").

  כאשר חזרנו לארץ בה אנחנו מוצבים, לאחר כחודשיים של התכתבות במיילים מול חברת הביטוח , הם החזירו לי תשובה שהם מעבירים לי סכום של כמה אלפי שקלים לבנק.

  כעבור כמה ימים , שראיתי שהסכום לא עבר, כתבתי מייל נוסף ואז אחרי עוד סחבת, הם כתבו לי שלא מגיע לנו כלום.

  ועכשיו השאלות...

  1. האם אחרי שכתבו שמגיע לנו, הם יכולים לחזור בם?

  2. האם יש דבר כזה, שאין כפל החזרים מחברות הביטוח? (הביטוח הפרטי שלנו החזיר לנו כסף)

  3. האם יש עניין להמשיך ולדרוש את מה שאני חושבת שמגיע לנו?

  תודה מראש על הסבלנות לקרוא הכל וכמובן על המענה שלכם.
 • RE: הביטוח הרפואי עושה בעיות 08/07/2018 17:15
  שלום,

  כדי להבין האם אכן אתם זכאים לשיפוי מחברת הביטוח יש צורך לעיין בפוליסה המלאה ולהבין את תנאיה. העובדה כי חברת הביטוח הציעה פיצוי יכולה לסייע אך לרוב הפיצוי מוצע תוך הסתייגות בכתב כי הוא לפנים משורת הדין ומבלי להודות בכיסוי הביטוחי וכו' ואז עצם ההצעה אינה מסייעת.
  מציע בנסיבות אלו כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין בפגישה בה ניתן יהיה לבחון את מלוא המסמכים.

  בברכת בריאות,
  עו"ד עופר סולר

 • תאונה עם אופניים חשמליים 05/07/2018 12:31
  שלום!
  אדם התנגש במישהי עם האופניים החשמליים וגרם לה נזק קל (גופנית יחסית קל אך יש הפסד כספי)
  הוגשה תלונה במשטרה והתברר שהרוכב הציג רישיון נהיגה של ארה"ב והגדיר את עצמו אזרח ארה"ב עם האישורים הרלוונטיים
  (הוא יהודי לכן יש סיכוי שיש לו גם אזרחות ישראלית..)

  א. האם יש מה לעשות במישור הפרטי? תביעה בבית משפט וכד..? כרגע אין את תעודת הזהות שלו. איך מקבלים פיצויים? האם עורך דין מטעמכם יכול לעזור?

  ב. מה אפשר לעשות במישור המשטרתי? יש איזושהי מניעה עבורו לעזוב פשוט את הארץ?

  תודה רבה!
 • RE: תאונה עם אופניים חשמליים 08/07/2018 17:10
  שלום רב,

  מדובר בעניין מעט מורכב שכן הסיווג של אופנים חשמליות ככלי רכב לצורך הנושא של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אינו ברור לחלוטין, עקרונית בהחלט ניתן לשקול תביעה.
  גם אם הוגשה תלונה למיטב הבנתי אין מניעה כי הפוגע יעזוב את הארץ ולכן טרם הומצאה לו תביעה כדין עזיבתו יכולה להעמיס עלויות לא מבוטלות על תביעה מבחינת איתורו בחו"ל והמצאה.

  אמליץ בעניין מורכב שכזה לערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום במסגרת פגישה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • התייעצות עם עורך דין מומחה 05/07/2018 09:45
  היה לי תאונת עבודה לפני שבועיים שבמהלכו נכנס לי קוץ ביד היה לי כאבי תופת ביד אז פניתי לכירוג והוא הפנה אותי למיון והאורטופד במיון אמר שזה כלום לקח מחט של אינפוזיה ניסה לבדוק אם יש קוץ ואמר שאין כלום אחרי שבועיים של כאבי תופת פניתי לאורטופד מומחה ושלח אותי לאולטרסאונד ומסתבר שיש קוץ שגם הזדהם מסביב שהרופא ברשלנותו לא טרח לשלוח אותי לבדיקה שאלה אם יש פה קייס לתביעה על רשלנות אם כן אשמח לעוד טוב תודה
 • RE: התייעצות עם עורך דין מומחה 05/07/2018 10:57
  שלום רב,

  כדי להעריך אם אכן הייהת התרשלות בטיפול בשל אי אבחון המצאות הקוץ ביד בבדיקה הראשונה יהיה צורך לבחון את מלוא התיעוד ולהתייעץ עם מומחה רפואי מתאים.

  יש לקחת בחשבון כי תביעת רשלנות רפואית כרוכה בעלויות לא מבוטלות של חוות דעת ולבחון זאת אל מול הנזק שנגרם בשל ההתרשלות. הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית תואם לנזק שנגרם כאשר לרוב אם אין חלילה נזק קבוע הירף הפיצוי אינו גבוה יחסית.

  ממליץ שתערוך יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • יש כאן עילה לתביעה? (הראל) 03/07/2018 20:28
  שלום רב
  לפני כשלושה חודשים אח שלי היה בטיול בדרום אמריקה והוא שבר את האצבע (בוהן) במורו אי ברזיל, שם אמרו לו שאין שם בית חולים שיטפל בו כמו שצריך לכן הוא היה צריך לטוס למורו אי ברזיל אל לימה פרו לאחר שהוא נאנק מכאבים, הוא הגיע רק לאחר יומים ללימה פרו מפני שלא היה טיסות.
  לאחר מכן הוא נשאר באזור לימה פרו כשבוע לאחר שחבשו לו את האצבע, אמרו לו שהוא צריך לנוח במקום והוא לא יכול לדרוך על הרגל, כתוצאה מכך הוא היה צריך לשלם ללינה באזור זה, מפני שהוא לא יכל ללכת.
  כעת הוא לא יכול להזיז חצי מהאצבע.
  בזמן השהיה בחו"ל הוא היה מבוטח בביטוח הראל ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוח תאונות אישיות.

  האם יש עילה לתביעה נגד חברת הביטוח הראל?
 • RE: יש כאן עילה לתביעה? (הראל) 05/07/2018 10:54
  שלום רב,

  יש לבחון את הפוליסה שאחיך רכש ומה היא מכסה ואז ניתן לדעת האם ניתן לקבל פיצוי, ללא עיון בפוליסה אין לי לצערי כל דרך להעריך האם יש עילת תביעה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • אפשר לתבוע פיצויים? 01/07/2018 12:17
  עשיתי תאונת דרכים (באשמתי) בעקבות התאונה יש לי כאבים בצוואר ובברך, ביום התאונה הייתי אצל רופא וקיבלתי הפניה לפיזיותרפיה. במידה והכאבים ממשיכים ואני ממשיך בסדרה של טיפולים פיזיותרפיים, אני יכול לתבוע את הביטוח חובה על נזקי גוף? גם במידה ואין לי אובדן כושר עבודה? מה גובה הפיצוי שאני יכול לקבל פחות או יותר?
 • RE: אפשר לתבוע פיצויים? 01/07/2018 12:53
  שלום,

  ראה תגובתי לשאלתך החוזרת בעניין זה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות בתהליך PGD + IVF 30/06/2018 09:08
  שלום רב
  עקב היסטוריה במשפחתי אני ואשתי ביצענו תהליך PGD+IVF לסינון מוטציה בגן האחראי למחלה גנטית מסוימת.
  לאחר דיקור מי שפיר (בשבוע 18) התגלה כי העובר נושא את אותה המוטציה באותו הגן בדיוק אך ירש אותה מהאם. (לא קיימת היסטוריה של המחלה במשפחתה).
  לאחר בדיקות שבוצעו מסתבר כי בעת הקמת המערכת במחלקת הגנטיקה לא בדקו האם אשתי נשאית של המוטציה בגן זה, ולכן העובר ירש אותה ממנה.
  האם מדובר ברשלנות רפואית?
  האם יש עילה לתביעה?
  תודה רבה
  יריב
 • RE: רשלנות בתהליך PGD + IVF 01/07/2018 12:52
  שלום רב,

  כדי להעריך אם אכן הייתה התרשלות ביעוץ הגנטי או בבדיקות הגנטיות שנערכו אזדקק לקבל תיעוד רפואי נוסף. מציע שתפנה בפרטי ונשוחח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • זה פיצויי אני יכול לקבל? 28/06/2018 10:02
  שאלה בדיני נזיקין
  עשיתי תאונת דרכים (באשמתי) בעקבות התאונה יש לי כאבים בצוואר ובברך, ביום התאונה הייתי אצל רופא וקיבלתי הפניה לפיזיותרפיה. במידה והכאבים ממשיכים ואני ממשיך בסדרה של טיפולים פיזיותרפיים, אני יכול לתבוע את הביטוח חובה על נזקי גוף? גם במידה ואין לי אובדן כושר עבודה? מה גובה הפיצוי שאני יכול לקבל פחות או יותר? האם חייבים לקחת עורך דין על מנת לקבל פיצויים במקרה כזה?
 • RE: זה פיצויי אני יכול לקבל? 28/06/2018 10:19
  שלום רב,

  במקרה של תאונת דרכים אדשר גרמה לנזק גוף באפשרותך לתבוע את ביטוח החובה דל הרכב הו נהגת. לשאלת האשמה בתאונה אין משמעות בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

  ניתן לקבל פיצוי על כאב וסבל כם אין אובדן כושר עבודה. אין לי לצערי דרך ךהעריך האופן רציני את היקף הפיצוי ללא נתונים כמו גיל, סוג הפגיעה וכו'.

  רצוי לפנות אל חברת הביטוח כאשר אתה מיוצג על ידי עורך דין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • חוק הפרטיות וזכויות החולה 24/06/2018 18:02
  שלום, שאלה לי ..
  בי"ח מסויים היה צריך לחזור אלי טלפונית לתיאום תור במרפאת חוץ . במקום זה התקשרו לאימי הקשישה - בת 83 גרה בגפה בדיור מוגן - (שלא היתה בכלל מודעת שאני בבדיקות ) מסרו לה את הפרטים הקשורים למועד התור שלי וביקשו שתעביר אלי .אני מעולם לא נתתי להם את המספר שלה. היו אמורים לחזור אלי ואלי בלבד . מיותר לציין שהיא מאוד נבהלה.

  מבחינתי יש פה הפרה של חוק הפרטיות וזכויות החולה .

  האם אני צודק ? באיזה ערוץ אם ובכלל אני יכול לתבוע את אותו ביה"ח ?

  תודה רבה מראש
  חגי
 • RE: חוק הפרטיות וזכויות החולה 26/06/2018 11:04
  שלום רב,

  אכן מדובר בהתנהלות לא תקינה של בי החולים על פניו. לעניין הנזק אין בישראל פיצויים עונשיים ומבלי להקל ראש בבהלה שאחזה באימך איני משוכנע כי ביקף הפיצוי שיפסק בדין כך יצדיק כלכלית תביעה בבית משפט. אפשר אולי לשקול פניה במכתב דרישה באמצעות עורך דין לבית החולים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 1 [STOP] => 5 [PAGE] => 1 [NBPAGES] => 152 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     שיקול אנושי בקביעת פיצויים במקרי רשלנות רפואי     תביעות רשלנות רפואית נגד ביה''ח העמק     רשלנות רפואית - המועד להגשת תביעה     נפגעת מטיפול אצל רופא שיניים? כדאי לך להמשיך      עברת טיפול אורטודנטי ונגרמו לך נזקים?     על מקרים של טעויות ואיחור בזיהוי סרטן השד     פנייה לנציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים     אי אבחון מחלה נדירה בשם מורסה שדרתית אפידורלי     תביעת רשלנות - איחור באבחון סרטן הוביל למוות     התאמת דיור לנכה - ראש נזק בתביעת רשלנות רפוא     סיכונים וסיבוכים בעת טיפול נמרץ     רשלנות רפואית בטיפול הפריה חוץ גופית IVF     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?       הפסקת הריון כאשר עולה חשש ללידת פג     תביעה על הפגיעה בג'ימבורי     יש לי אפשרות לתבוע?     יעוץ של עורך דין לגבי פיצויים     ביטוח תאונות אישיות     צריכה ייעוץ מעורך דין נזיקין     מה עושים במצבי אחרי פגיעה?     מה עושים במצב הזה?     אני רוצה לקחת עורך דין אחר...     יש מצב שלא מגיע לי פיצויי?     הביטוח לא רוצה לשלם על השתלה