פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי

פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף

נושא חדש חיפוש בפורום
נושא
 • פגיעה במסגרת התנדבות 06/12/2017 15:26
  אשמח לשמוע דעתכם במקרה מסויים.
  החברה שלי התנדבה במסגרת פר"ח כחלק ממילגת לימודים. במהלך זמן ההתנדבות היא נחבלה בידה השמאלית. היא היתה אצל אורתופדים ועברה בדיקות, אך אף בדיקה לא הראתה תוצאה חד משמעית, רק "חשש לשבר". למרות זאת, היא סובלת מכאבים וממשיכה ללכת לאורתופדים ופיזיותרפיה.

  שאלתי היא האם ניתן לתבוע את הביטוח של מסגרת ההתנדבות למרות שאין תוצאות חד משמעיות בבדיקות ולמרות שעברו מספר חודשים מהתאונה?

  המון תודה
 • RE: פגיעה במסגרת התנדבות 07/12/2017 12:22
  שלום רב,

  כדי להעריך אם שינה אפשרות ריאלית לתבוע את הביטוח ולקבל פיצוי בגין נזקי התאונה יש להבין איזו סוג פוליסה הייתה קיימת ומה הסיבה לתאונה - האם היא ארעה בשל התרשלות של מסגרת ההתנדבות וכו'.

  אמליץ על יעוץ מסודר אצל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת ביטוח אחרי שבר בקרסול 05/12/2017 21:26
  ערב טוב.אשמח לתשובה מעורך דין שמבין בתביעות ביטוח.
  נפלתי לפני כמעט 3 חודשים ושברתי את הקרסול.

  הנוסח של הביטוח שלי לתאונות אישיות הגדרה "לתאונה" קצת מבלבל אותי.אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי למה הכוונה:

  אירוע חיצוני,פתאומי אלים ובלתי צפוי, שקרה במשך תקופת הביטוח
  וגרם במישרין ובלי קשר לגורמים אחרים , לפגיעה פיזית
  בגוף המבוטח ומהווה בלא תלות בכל סיבה אחרת, את הסיבה היחידה, הישירה והמיידית למקרה הביטוח.

  זאת אומרת עם מעדתי כתוצאה מליקוי/מכשול שהיה במקום שנפלתי
  אז הנוסח הזה להגדרת תאונה לא תופס? בגלל שהנפילה שלי כביכול נגרמה מגורם ? או שהכוונה שהשבר שלי נגרם לא בגלל מצב רפואי או בעיה בעצמות לפני? מאוד מבלבל הנוסח שלהם להגדרת תאונה.

  דבר שני רשום על שבר ברגל: "כל אחת משתי הגפיים התחתונות בגוף האדם המשמשות להליכה (לא כולל עצם הקרסול, שורש כף הרגל ואצבעות כף הרגל).
  יש לי שבר פריקהה בימילאונרי עם פתיחה של הסנדסמוזיס, זאת אומרת ששברתי את 2 העצמות הגדולות(אחד קרוב לקרסול ואחד שמחבר בין הקרסול לסכוס) וגם בקרסול יש לי שברים וגם פריקה...
  השאלה שלי עם בגלל שהשבר שלי מוגדר שבר בקרסול יסרבו לי לשלם פיצוי בגלל הנוסח שהם מציינים על שבירת רגל שלא כולל עצם הקרסול ושורש כף הרגל למרות שיש לי שבר פתוח גם קצת מעל הקרסול עצמו?
  תודה
 • RE: תביעת ביטוח אחרי שבר בקרסול 06/12/2017 12:07
  שלום,

  בנוגע לעניין הראשון איני סבור כי יהיה קושי שכן הכוונה בהגדרה להחריג נמב של נזק עקב בעיה רפואית ולא תאונה עקב גורם חיצוני.

  הנושא השני מורכב יותר ולהערכתי כדי להשיב עליו יש צורך לעיין בתיעוד ובנוסח המדוייק של בפוליסה כדי להעריך. גם אם ידחו אותך כמובן שניתן לתקוף החלטה זו בתביעה כנגד חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • איזה עורך דין לקחת? 04/12/2017 21:03
  אולי תוכלו לסייע.. לפני כשנה היא איבדה את ההכרה בפתאומיות תוך כדי נהיגה... הרכב סטה ופגע ברכב חוננ תוך כדי שהיא מחוסרת הכרה. שני הרכבים כמובן נפגעו אבל לא היו אנשים ברכב החונה ורק היא ספגה פגיעה פיזית. פתאום היא מגלה שהמשטרה מזמנת אותה עכשיו למשפט ותובעת אותה על התאונה שכביכול נגרמה באשמתה ומחוסר תשומת לב לנהיגה. מה עושים?? עם איזה עו"ד מתייעצים? מדברים איתה על סכומים גדולים של כסף רק בשביל להגיע בכלל למשפט להקראת התביעה... כל עצה או הכוונה בנושא תעזור!
 • RE: איזה עורך דין לקחת? 05/12/2017 10:40
  שלום רב,

  מדובר על עניין תעבורתי ולכן יש מקום להתייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום התעבורתי - פלילי.

  כל טוב ובהצלחה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות של הצבא! 03/12/2017 16:13
  אני חיילת משוחררת והשתחררתי לפני יותר מחצי שנה מהצבא.

  ממש בתחילת השירות שלי (2015) סבלתי מכאבי גב חמורים, ורק לאחר התערבות של גורם פרטי הצלחתי לגרום לצבא לשלוח אותי לצילום CT. בצילום התגלה שיש לי שלושה בלטי דיסק בגב התחתון (מצב שאין הרבה מה לעשות איתו ובמידת הצורך קיבלתי תרופות).
  בנקודה הזאת ידעתי שאין לי הרבה מה לעשות במיוחד כיוון שלא הייתה לי דרך להוכיח שזה נזק שנגרם לי מהצבא, אז לא טרחתי במיוחד.

  לפני כשבוע הייתי אצל אורתופד (לא במסגרת צה"לית), והבאתי איתי את הצילום שעשיתי עוד ב-2015. מהסתכלות של האורתופד הזה, הוא זיהה -מיד- שיש לי גם עקמת בגב וניוון בחוליות בנוסף לבלטים שזיהו לי בצה"ל, דהיינו, שהאבחון שעשו לי בצה"ל היה לקוי ולא מלא. הוא גם עשה לי רנטגן באותו היום כדי לאמת את זה עם צילום נוסף, ואמר לי שאם זה ימשיך להחמיר בשנה הקרובה אני עלולה להיות צריכה ניתוח (אני בחורה בת 21, בשביל קנה המידה).

  האם אבחון לקוי של תסמינים במגמת החמרה מצה"ל הוא עילה לתביעה? וגם אם כן, האם זה משהו ששווה לי להכנס אליו?
 • RE: רשלנות של הצבא! 05/12/2017 10:38
  שלום רב,

  יש בעיה עם של תביעות רשלנות רפואית כנגד גורמי רפואה צהליים או טיפול רפואי שניתן במסגרת שירות צבאי. הקשוי הוא שגורמי הרפואה הצהליים אינם יכולים להיבע בעילת רשלנות ולכן עילת התביעה הינה כנגד קצין התגמולים - משרד הבטחון בגין פגיעה בשירות.
  צריך יהיה במקרה שתיארת לשקול האם בכלל ניתן לטעון כי אבחון מוקדם יותר היה משנה את מצבך.

  אמליץ על התייעצות עם עורך דין אשר מתמחה בתביעות משרד הבטחון - קצין התגמולים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה קשה ברכבת 27/11/2017 16:45
  שלום לכולם ,
  לפני כמה ימים חברה שלי החלקה ברכבת עקב רטיבות של המדרגות ,שברה את הכף רגל וקרעה את הרצועות ,
  האם זה עילה לתבוע את רכבת ישראל ?

  שאלה שניה : הלכנו אתמול (אחרי הנפילה שהתרחשה ביום חמישי) למוקד של מכבי, שם עשו לה רנטגן , ורופאה סליחה על הביטוי בשקל וחצי שהתייחסה אלינו מזעזע לא הסתכלה אפילו על הצילומים של הרנטגן ,רק בדף שרשום שם "לא נמצא שבר", ואמרה לנו בנימה מזלזלת בטוח אין כלום זה סתם מכה קטנה.
  היום שהכאבים היו בלתי נסבלים הלכנו באופן פרטי לאורטופד עד,
  שם אובחן לה קרע ברצועה ושבר בכף רגל עקב הנפילה, האם זה רשלנות רפואית מצד המוקד חירום ? כי אם לא היינו הולכים מיזמדנו האורטפרד אמר שהיא הייתה ממישכה ללכת על הרגל בלי טיפול רק להחמיר את המצב ואף לגרום לנזק בלתי הפיך,

  תודה לעונים
 • RE: פגיעה קשה ברכבת 28/11/2017 17:09
  שלום רב,

  ככל שההחלקה אירעה במדרגות הרכבת עצמה כלומר ביציאה מקרון הרכבת הרי שמדובר בתאונת דרכים שכן רכבת הינה רכב לפי החוק וגם פגיעה בעת יציאה מרכב מוגדרת בחוק כתאונת דרכים. במקרה כזה ניתן לקבל פיצוי מביטוח החובה של הרכבת ויש לפנות תחילה למשטרה לקבל אישור משטרה על פגיעה בתאונת דרכים.
  אם ההחלקה אירעה במדרגות תחנת הרכבת אז יש צורך להוכיח התרשלות מצד הרכבת בכך שלא ייבשו את המקום או שהמקום לא בטיחותי וכו'. לעניין מוקד החירום - כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח גם התרשות וגם נזק שנגרם בשל התרשלות זו. במקרה המתואר ככל הנראה לא נגרם נזק בשל ההתרשלות ולפיכך יתכן שתביעת רשלנות רפואית לא תתאים. ממליץ בכל מקרה על התייעצות מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ייעוץ על נזקי גוף 26/11/2017 13:38
  עשיתי תאונה עם האופנוע בדרך הביתה מהעבודה לפני כ3 שנים , הנהג לא עצר בעצור והודה באשמה ותבעתי על נזיקין של האופנוע , וקיבלתי את הכסף

  לצערי לא היה לי ביטוח חובה ולא ניסיתי אפילו לתבוע נזקי גוף , לאחר התאונה הייתי בחדר הלם ומאושפז כמה ימים , לאחר מכן הייתי בשיקום בבית במשך חודש וחצי , מה שגרם לי להתפטר מעבודה פיזית וללכת להיות נציג בהוט בלי עומס על הרגליים, בפועל אין כרגע בעיות עם הליכה , אבל לצערי איני יכול יותר לרוץ ובימים של חורף הברכיים הורגות אותי , לא עשיתי פיזיוטרפיות בזמן הזה כי זה אומר לקחת חופש מהעבודה וזה לא התאפשר לי, השאלה אם כדאי לי בכלל לנסות להגיש תביעה על נזקי גוף ?

  אם כן אשמח להתיעץ עם עורך דין בנושא...
 • RE: ייעוץ על נזקי גוף 26/11/2017 16:36
  שלום רב,

  ניתן לשקול במקרה אשר אתה מתאר להגיש תביעה שלא לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אלא תביעה לפי פקודת הנזיקין כלומר להוכיח כי הרכב המעורב בתאונה הוא האשם בתאונה. אם הייהת מעורבת משטרה במקרה ונערכה חקירה זה יכול להקל מאד על העניין ומציע בכל מקרה לבקש מהמשטרה עותק של תיק המשטרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • צריכה ייעוץ לפני פשרה 21/11/2017 09:05
  הי, מבקשת להתייעץ כאן ותודה מראש. לפני כשלוש שנים נפלתי במוסד כלשהו ושברתי את המרפק ומפרק כף היד. הייתי מגובסת ולא עבדתי כחודש, עוד טיפולי פיזיוטרפיה כחודשיים נוספים ובנוסף נאלצתי בחודש שבו הייתי מגובסת לקחת עזרה בבית משום שהיה לי תינוק בן חצי שנה לטפל בו. הייתי אצל שני אורטופדים שונים מומחים - לדידם לא נותרה נכות וכן בביטוח לאומי לא הוכרה נכות (יש נכות אורטופדית ברגליים). בקיצור, חברת הביטוח מציעה לסגור את הכל בפשרה בסכום שאני חושדת שהוא נמוך מאוד, מצד שני , יודעת איך נכנסים למשפט ולא איך יוצאים ממנו כמובן. מהו סכום הגיוני, טווח הסכומים או איך להחליט. התבקשתי לתת תשובה תוך יומיים לכל היותר... אשמח לשמוע דעה של עורך דין בנושא.
 • RE: צריכה ייעוץ לפני פשרה 21/11/2017 11:17
  שלום רב,

  אין לצערי דרך להעריך מהו סכום הגיוני של פיצוי בגין הנזק שאירע בתאונת הנפילה במקרה זה מבלי להכיר את כל פרטי התיק - בת כמה את, מה מהות המפגע, האם יש סיכוי סביר להוכיח רשלנות במקרה זה או שיש סיכון שהתביעה לא תתקבל ועוד ועוד.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם רופא שיניים - חוקי? 19/11/2017 08:43
  בוקר טוב עורך דין נכבד,

  היה לי סיפור מאוד מאוד מוזר עם רופא שיניים ואני תוהה מה המשמעות שלו ומה ההיבט החוקי:

  הלכתי לטיפול אצל רופא שיניים שטען שיש לי בעיה קשה בשיניים (4 חורים) והמליץ על טיפול שעלותו 3000 שח. כמובן שהוא הבהיל אותי כמה המצב חמור.. זה היה נראה לי מוזר כי אין לי שום כאבים בשיניים ובסה"כ הלכתי לביקורת תקופתית.

  לכן - הלכתי לחוות דעת שניה בה נאמר לי שאין לי כלום, ואני לא זקוקה לשום טיפול.
  זה היה לי מאוד מוזר שרופא אחד טוען שיש לי 4 חורים והשני טוען שאין כלום..
  לכן - הלכתי לרופא שיניים שלישי(!) שגם הוא אמר שהמצב בסדר גמור ואין לי שום צורך בטיפול, סתימה או כתר.. בנוסף הוא אף הראה לי את הצילום והסביר לי שאין שום בעיה..

  השאלה שלי היא כזו - האם ואיך אני יכולה לפעול מול רופא השיניים הראשון?

  תודה!
 • RE: בעיה עם רופא שיניים - חוקי? 19/11/2017 17:36
  שלום רב,

  מאחר ולא נגרם כל נזק בשל ערנותך הרי שאין מקום לתביעת רשלנות רפואית. ניתן לשקול פניה בתלונה למשרד הבריאות על מנת שיבחנו את התנהלות הרופא אולם כמובן שפניה זו לא תביא למתן פיצוי עלשהו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבר ביד שנגרם למפונה באמבולנס 15/11/2017 12:33
  אימי אשה בת תשעים מרותקת לכסא גלגלים, נשלחה לאשפוז בשל דופק מהיר ואקג לא סדיר, בהגיעה למיון על ידי האמבולנס, הפרמדיקים הניחו אותה על המיטה על ידי דחיפה חזקה, אמי חשה בכאבים חזקים ביד כתוצאה מאותה דחיפה,היא נשלחה תיכף לצילום והתברר שהיא סובלת משבר ביד, שהרופאים נאלצו לגבס את ידה.
  אשמח לקבל אינפורמציה איך לטפל באותה תקרית מצערת מבחינה משפטית,
  בתודה מראש,
  רבקה
 • RE: שבר ביד שנגרם למפונה באמבולנס 15/11/2017 12:49
  אם אפשר עוד שאלה,
  האם במקרה כזה ניתן לפנות לתביעות קטנות לנזקי גוף, ואת מי עלי לתבוע במקרה זה? את מדא?
  שוב תודה.
 • תביעה על פגיעה של הילדה 13/11/2017 15:41
  צהריים טובים, אשמח לקבל ייעוץ בנושא
  בתי בת 4.5 נפלה במסגרת הצהרון (שנמצא בתוך הגן – גן עירייה) ושברה את המרפק. היא היתה מאושפזת 3 ימים, עברה ניתוח בהרדמה מלאה כדי לקבע את השבר. עליה להיות עכשיו עם גבס במשך 4 שבועות עם אופציה לעוד שבועיים.
  כמובן שאני ובעלי נעדרנו מהעבודה במשך ימי האשפוז.
  בהתייעצות עם הרופא שתמך בחזרה לשיגרה לפי רצון הילדה, היא חזרה לגן כבר בתחילת השבוע.
  רציתי לברר האם יש מקום לתביעה ובמידה וכן את מי תובעים. אני יודעת שהיא מבוטחת במסגרת הגן ויש לציין (אם זה רלוונטי) שיש לנו גם ביטוחים שעשינו באופן פרטי.
 • RE: תביעה על פגיעה של הילדה 14/11/2017 14:25
  שלום רב,

  במסגרת הגן אמורים להיות שני סוגי ביטוחים - האחד ביטוח תאונות אישיות אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה שגרמה לנזק קבוע כלומר נכות או העדרות של למעלה מ- 90 יום רצופים מאז התאונה לפי המלצת רופא. כדי להעריך אם חלילה נותר נזק קבוע יש כמובן להמתין כשנה מיום התאונה.
  פוליסה נוספת הינה פוליסת ביטוח אחריות של הגן ומפעיליו והיא רלבנטית כאשר התאונה אירעה בשל רשלנות של מפעילי הגן / צהרון ולשם כך יש צורך ביותר פרטים כיצד אירעה התאונה.
  ככל שיש לכם ביטוחים פרטיים על שם הילדה כמובן שכדאי לבדוק אותם ביטב ולראות אם הם מזכים בפיצוי בעקבות התאונה.
  ממליץ שתפנו בכל מקרה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לפגישה מסודרת לשם להערכת המקרה וסיכוי התביעה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • פיצויים על נכות אחרי פגיעה קשה 05/11/2017 10:25
  בוקר טוב

  לפני שנתיים כמעט פרקתי כתף לראשונה בחיי, במתחם עיריית ירושלים, כתוצאה מצנרת בעייתית שהרטיבה גרם מדרגות( במשך חודשיים בערך) ואף אחד לא דאג לטפל .
  החלקתי והתגלגלתי את כל המדרגות , כמובן שמד״א הגיעו , פינו אותי באמבולנס והחזירו לי בהרדמה מלאה את הכתף ...

  לאחר חצי שנה מאז שוב פרקתי כתף בעת שהייה קצרצרה בבריכה בשחיית חזה הכתף יצאה מהמקום , שוב שינוי צורה , פינוי באמבולנס והחזרת הכתף ....

  כמובן שבין הפריקה הראשונה לשניה הלכתי לטיפולי פיזיוטרפיה , וגם לאחר הפריקה השניה...

  יש לי הפניה לניתוח ממומחה , ו20 אחוזי נכות.

  עד היום מרגישה שהכתף לא יציבה ויכולה לצאת בתנועות מסוימות.

  כמה לדעתם יכולה להיות גובה התביעה במקרה כזה ?
 • RE: פיצויים על נכות אחרי פגיעה קשה 08/11/2017 16:20
  שלום,
  אין לי לצערי כל דרך להעריך את גובה התביעה או סיכוייה על בסיס נתונים כה חלקים בוודאי בלי לדעת אם היו עדים לתאונה, תמונות של המקום, גילך, השתכרותך ועוד ועוד. כדי להעריך בצורה רצינית את המקרה וסיכויי התביעה יש צורך בפגישה מסודרת בה ינתנו מלוא הפרטים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה בתחום הנזיקין 05/11/2017 16:09
  גיליתי בעקבות כתבה שנתקלתי בה במקרה שניתן לתבוע על נזק שנעשה לך בתור קטין עד גיל 25 (7 שנים לאחר גיל 18).
  כשהייתי בן 14, נקבעה לי טיסה למדינה באירופה דרך סוכנות ישראלית ידועה כלשהי - משלחת מטעם בית הספר. בסופו של דבר, הטיסה לא התממשה משום שלא היתה לי ויזה למדינת היעד. באתי לנתב״ג ולא הורשיתי לעלות.
  בזמנו, המורים בבית הספר אמרו לי שאני צריך לתבוע אבל בתור ילד לא היה לי הידע או האמצעים וההורים שלי נטשו את המקרה. לטענת המורים והמנהל, הסוכנות היתה צריכה לדאוג להוציא לי ויזה או לכל הפחות ליידע אותי שאני לא זכאי לכניסה ללא ויזה למדינת היעד - על מנת שאערך בהתאם.
  ההורים דרשו את הכסף ששולם בחזרה ואחרי כמה ויכוחים עם הסוכנות, הסוכנות החזירה את הכסף. אותי אבל זה לא מספק, אם יש עילה לתבוע פיצויים אשמח להרים את הכפפה היום.
 • RE: שאלה בתחום הנזיקין 08/11/2017 15:46
  שלום רב,

  הפורום עוסק בתביעות בגין נזקי גוף ולכן לצערי לא אוכל להשיב לשאלתך עניינית. אני סבור עם זאת כי יתכן שתביעה כזו ראויה נוכח היקף הנזק להתברר במסגרת בית משפט לתביעות קטנות אולם כאמור יש צורך בפרטים נוספים כדי להכריע בכך.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לעורך דין המומחה 05/11/2017 10:16
  בוקר טוב עורך דין נכבד!

  הגעתי לכאן בזכות פרסום פוסט שלכם בפייסבוק ואשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין מומחה.

  לפני כ-3 שנים עברתי ניתוח הגדלת חזה. לפני כ-5 חודשים השתל התהפך לי ועושה לי כאבים נוראיים ועיוות קשה של השדיים. חזרתי לרופא אך לטענת הרופא אין מה לעשות וצריך לעשות ניתוח חוזר שיעלה לי כמו בפעם הראשונה 16 אלף שקל.

  כשעשיתי את הניתוח לא נאמר לי שיכול להיות דבר כזה וכששאלתי אותו הוא אמר לי שהוא לא מחוייב להגיד לי על הסיכון הזה מכיוון שזה משהו שהוא נדיר....

  מה ניתן לעשות עם זה? האם זאת רשלנות רפואית? הם יש זכות או אפשרות להגיש תביעה נגד הרואפ במצב כזה?
 • RE: שאלה לעורך דין המומחה 08/11/2017 15:44
  שלום רב,

  כדי להעריך את התגלתה התרשלות בניתוח הגדלת החזה שעברת והאם היה מקום להסביר לך טרם הניתוח על הסיבוך האפשרי של היפוך השתל יהיה צורך לבחון את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה הפלסטית. אני סבור כי כדאי שתפני לפגישת יעוץ מסודרת אצל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להנערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה לא קלה בכלל - אפשר לתבוע? 28/10/2017 21:24
  בתי גרושה .נכדתי (היתה בת 4 ) כאשר נפלה ממגלשה לפני 5 שנים .האירוע התרחש בשעות הבוקר בגן טיפולי של ילדי החינוך המיוחד .3 סייעות היו עדות לתאונה ו-2 גננות נכחו במקום האירוע .חייה היו בסכנה . היא שברה יד ,הובלה באמבולנס , נותחה ואושפזה . היום מבחינה גופנית הכל נראה שפיר . עפ"י חו"ד של מומחים הילדה אינה מודעת לסכנות וזקוקה להשגחה מתמדת. לעניות דעתי ,נסיבות המקרה מצביעות על כשל בפיקוח הגננות .המגלשה היא מקום מועד לפורענות .עסקינן בילדה בת 4 במסגרת טיפולית שנפלה כתוצאה מכך שלא השגיחו עליה מספיק . אין פה אשם תורם .כאמור לעיל , עסקינן ללא ספק ברשלנות .בא כוחה של הרשות העירונית טענה בתחילה כי המגלשה והחצר תקינים ואין בהם מפגעים כלשהם וכי נסיבות המקרה מצביעות חד משמעית על כשל בפקוח הגננות ולפיכך יש להפנות דרישה אל משרד החינוך ומבטחיו (ענבל חברה לביטוח ) מספר חודשים לאחר מכן הם טענו כי מקום האירוע מצוי במתחם של אגודה לניהול גן משחקים לילדים מוגבלים ובאחריותה ולכן אין להם קשר לאירוע . בא כוחה של משרד החינוך טוען כי מדובר באירוע פתאומי שאינו ניתן לצפייה ,תחת השגחה של הצוות החינוכי ולכן הם מסירים מעליהם כל אחריות .אני שואל האם בתי זקוקה להסכמת האב להגשת תביעה? האם ניתן להגיש התביעה בבית משפט לתביעות קטנות?

  תודה על עזרתכם
 • RE: פגיעה לא קלה בכלל - אפשר לתבוע? 29/10/2017 12:33
  שלום רב,

  ככל ששני ההורים הינם אפוטרופסים הרי שהתביעה אמורה להיות מוגשת בידי שני ההורים. תביעה בידי הורה אחד הינה בעייתית שכן יש להניח כי אף נתבעת לא תסכים להתפשר תחת חתימה של אפוטרופוס אחד בלבד. תביעה במסגרת תביעות קטנות יכולה להיות בעייתית כי בפורום זה נמנעים מחקירת מומחים רפואיים וסביר להניח כי במקרה זה יהיה צורך לצרף חוות דעת של מומחה בתחום האורטופדיה.

  מציע כי תפנו להתייעצות מסודרת אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • דיני נזיקין 26/10/2017 20:52
  שאלה בנושא דיני נזקין.
  סבא שלי בן 89 כרגע נמצא בבית חולים עם 5 שברים בצלעות ונוזלים. הכל קרה בגלל בלימה חזקה של נהג אוטובוס שכנירא רצה להספיק את הרמזור, כשמדובר בתחנה שממש צמודה לצומת מרומזר וכשסבא שלי עלה לאוטובוס הוא לא חיכה שהוא יתיישב ומהיר להספיק את הרמזור ולא הספיק ובלם וסבא שלי עף קדימה ואלה התוצאות. אשמח לתשובות/ייעוץ בנושא.
  תודה
 • RE: דיני נזיקין 27/10/2017 08:35
  שלום רב,

  ראשית איחולי החלמה מהירה ומלאה.

  מדובר בפגיעה אשר מוגדרת בחוק כתאונת דרכים ולפיכך הנפגע זכאי לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באוטובוס בביטוח חובה מבלי שיצטרך להוכיח את אשמת או אחריות הנהג. די בכך שהפגיעה אירעה בעקבות תאונת דרכים וכאמור נסיבות התאונה כפי שתוארו בפניה הינן תאונת דרכים.
  יש לקבל במשטרה אישור על תאונת דרכים הכולל את שם הנפגע, שם הנהג ופרטי הרכב ובהמשך לפנות אל חברת הביטוח המבטחת את האוטובוס בביטוח חובה.

  אני ממליץ כי תפנו בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לקבלת ייעוץ וליווי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בעצב בזמן ניתוח להחלפת מפרק ירך 26/10/2017 15:09
  שלום,
  אמי עברה ניתוח להחלפת מפרק ירך שמאל. לאחר הניתוח לא מרגישה את כף הרגל. לדברי הרופאים היא סובלת מתסביך שנקרא DROP FOOT.
  היא נכנסה לבית החולים עם בעיה אחת ויצאה עם בעיה אחרת וחמורה עוד יותר.
  האם מדובר כאן ברשלנות רפואית והאם יש כאן מקום לתביעה נגד בית החולים?
  תודה
 • RE: פגיעה בעצב בזמן ניתוח להחלפת מפרק ירך 27/10/2017 08:31
  שלום רב,

  כדי להעריך אם הפגיעה העצבית אשר נגרמה בעת הניתוח הינה תצוצאה של התרשלות בזמן הניתוח יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד מבית החולים ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום האורטופדיה. אוכל לומר באופן כללי מנסיון בתיקים דומים כי אחד המהלכים בניתוח הינו בידוד העצב ושמירה כי לא יפגע ויתכן כי מהלך זה במקרה הנדון לא בוצע או לא בוצע כראוי.

  אני מציע כי בשלב ראשון תפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם המומחה הרפואי המתאים ביותר.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • מה אני עושה עם העורכת דין? 25/10/2017 10:54
  העורכת דין שלי הגישה תיק תביעה של הביטוח לבית משפט.
  לפני השלבים כבר עשינו הכל.
  משום מה אני לא מרגיש בנוח עם העורכת דין, וקצת כועס עליה שהיא לא נותנת לי מידע שאני רוצה. כי היא לא רוצה להתפס על המילה.
  אבל בנינו משפט זה משפט דברים קורים ואדם מקצועי יודע את הצפי.
  אז השאלה שלי פשוטה.
  שמגיעים להליך משפטי אני יודע שכבר אין תוקף להתיישנות.
  התיק קיים כבר 7 שנים.
  התחלנו הליך משפטי לפני כמעט שנה.
  מתי לדעתכם בדרך כלל אפשר לדעת תשובות?
  כאילו איך אני יודע שהתיק הזה כבר יסגר?
  יש אפשרות לעשות "לחץ" על הבית משפט?
  פשוט זה כבר נהפך לעצם בגרון ובא לי כבר להתפתר מי זה.
 • RE: מה אני עושה עם העורכת דין? 26/10/2017 13:37
  שלום רב,

  קשה לי להשיב לשאלותיך כי לכל תיק מחזור חיים משלו, יש תיקים פשוטים שיכולים להסתיים בצורה זריזה יחסית ויש מקרים מורכבים יותר שאורכים זמן רב.
  אני מציע כי תערוך פגישה מסודרת עם עורכת הדין שלך ותנסה לקבל ממנה תשובות לשאלות אשר מטרידות אותך ומניח כי היא תוכל לענות יותר בקלות.

  כל טוב,
  עורך דין עופר סולר
 • פיצוי על פגיעה בבית ספר 22/10/2017 14:16
  בני שבר את הרגל בבית הספר וכבר חודש וחצי עם גבס.
  כל מי שרואה אותו אומר לי לברר עם הביטוח שמגיע לו פיצוי וכו.

  תכלס המזכירה בקושי מבינה בזה ובערייה גם כן, רק הביאו לי את המספר של הביטוח. שם אומרים לי שבשביל לקבל השתתפות צריך להיות פגוע ברמה של 90 יום בבית כדי לקבל התיחסות נשמע הגיוני? על מה משלמים ביטוח על מקרה שהולכים למות?? גם בקופ״ח לא הייתה שום השתתפות למרות הביטוח לא לקביים לא לגבס כל ההוצאות עלינו גם נסיעות ממקום למקום בגלל הנכות הזמנית.
 • RE: פיצוי על פגיעה בבית ספר 26/10/2017 13:33
  שלום,

  בביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אכן כדי לקבל פיצוי על העדרות מלימודים יש צורך להוכיח 90 ימי אי כושר רצופים לפי אישורי רופא. זוהי הפוליסה אשר נותנת פיצוי ללא צורך בהוכחת רשלנות.
  אם התאונה והנזק נגרמו בשל רשלנות של בית הספר יש אפשרות לשקול תביעת נזיקין כנגד משרד החינוך או הרשות המקומית.

  מציע כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • זאת התנהלות חוקית? 22/10/2017 13:36
  ביטוח לאומי קבע לפני שנתיים אובדן כושר עבודה 100 לצמיתות ו-81 אחוז נכות צמיתה , קרן מקפת לעומת זאת מבקשת כל חצי שנה הוכחות מאין ספור רופאים שאיני כשירה לעבודה , האם זה חוקי? אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין מומחה מטעמכם.
 • RE: זאת התנהלות חוקית? 26/10/2017 13:29
  שלום רב,

  כדי לבחון את התנהלות קרן מקפת יש לבחון את הפוליסה / המסמך המסדיר את קבלת התגמולים מהקרן. שם אמורים להיות מוסדרים נושא ההכרה באי כושר, אופן הבדיקה ותדירות האפשרות לבחון מחדש את הזכאות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עישון בבניין משרדים 18/10/2017 08:59
  לאחרונה שכרה חברתי משרד בבניין משרדים גדול בכפר סבא.
  למשרדי קיר משותף עם משרד שבו מעשן השכן באופן מסיבי.
  העשן עובר למשרדי ומטריד אותי מאד - עד למצב שאני חייב לצאת ולעבוד ממקום אחר. מבדיקה שעשיתי הבעיה קיימת בכל הבניין וקשורה לאופן מבנה קירות הגבס המפרידים בין המשרדים.

  למרות אינסוף בקשות ותחינות השכן לא מפסיק ממנהגו.

  להבנתי מחוק איסור עישון - בניין משרדים הוא אינו "ביתו הפרטי" ובוודאי אם בניין המשרדים הוא "מקום עבודה" אז זה מנוגד לחוק.

  פניתי לעריה מספר פעמים והם אמרו שישלחו פקח אך ככל הנראה בגלל שהנושא נמצא בתחום האפור לא טיפלו בזה.

  האם כדאי לתבוע? האם יש סיכוי לקבל צו האוסר על האיש להמשיך ולעשן?

  תודה.
 • RE: עישון בבניין משרדים 19/10/2017 10:57
  שלום רב,

  תודה על הפניה, לצערי משרדנו אינו עוסק בתחום זה מטרדי עישון והפורום אף הוא עניינו נזקי גוף ורשלנות רפואית כאשר מטרדי זיהום אוייר, עישון ורעש הינו תחום נפרד. מציע כי תפנה אל עןרך דין אשר זהו תחום עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
חזור למעלה חיפוש בפורום חיפוש בפורום


: עבור אל עמוד
	Array
(
  [PAGE_TITLE] => פורום רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה
  [HEADING] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_DESCRIPTION] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [PAGE_KEYWORDS] => פורום רשלנות רפואית ונזקי גוף
  [FORUM_ID] => 1
  [FORUM_HOME] => פורום_רשלנות_רפואית
  [TOPICS] => 
 • פגיעה במסגרת התנדבות 06/12/2017 15:26
  אשמח לשמוע דעתכם במקרה מסויים.
  החברה שלי התנדבה במסגרת פר"ח כחלק ממילגת לימודים. במהלך זמן ההתנדבות היא נחבלה בידה השמאלית. היא היתה אצל אורתופדים ועברה בדיקות, אך אף בדיקה לא הראתה תוצאה חד משמעית, רק "חשש לשבר". למרות זאת, היא סובלת מכאבים וממשיכה ללכת לאורתופדים ופיזיותרפיה.

  שאלתי היא האם ניתן לתבוע את הביטוח של מסגרת ההתנדבות למרות שאין תוצאות חד משמעיות בבדיקות ולמרות שעברו מספר חודשים מהתאונה?

  המון תודה
 • RE: פגיעה במסגרת התנדבות 07/12/2017 12:22
  שלום רב,

  כדי להעריך אם שינה אפשרות ריאלית לתבוע את הביטוח ולקבל פיצוי בגין נזקי התאונה יש להבין איזו סוג פוליסה הייתה קיימת ומה הסיבה לתאונה - האם היא ארעה בשל התרשלות של מסגרת ההתנדבות וכו'.

  אמליץ על יעוץ מסודר אצל עורך דין מנוסה בתחום נזקי גוף.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • תביעת ביטוח אחרי שבר בקרסול 05/12/2017 21:26
  ערב טוב.אשמח לתשובה מעורך דין שמבין בתביעות ביטוח.
  נפלתי לפני כמעט 3 חודשים ושברתי את הקרסול.

  הנוסח של הביטוח שלי לתאונות אישיות הגדרה "לתאונה" קצת מבלבל אותי.אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי למה הכוונה:

  אירוע חיצוני,פתאומי אלים ובלתי צפוי, שקרה במשך תקופת הביטוח
  וגרם במישרין ובלי קשר לגורמים אחרים , לפגיעה פיזית
  בגוף המבוטח ומהווה בלא תלות בכל סיבה אחרת, את הסיבה היחידה, הישירה והמיידית למקרה הביטוח.

  זאת אומרת עם מעדתי כתוצאה מליקוי/מכשול שהיה במקום שנפלתי
  אז הנוסח הזה להגדרת תאונה לא תופס? בגלל שהנפילה שלי כביכול נגרמה מגורם ? או שהכוונה שהשבר שלי נגרם לא בגלל מצב רפואי או בעיה בעצמות לפני? מאוד מבלבל הנוסח שלהם להגדרת תאונה.

  דבר שני רשום על שבר ברגל: "כל אחת משתי הגפיים התחתונות בגוף האדם המשמשות להליכה (לא כולל עצם הקרסול, שורש כף הרגל ואצבעות כף הרגל).
  יש לי שבר פריקהה בימילאונרי עם פתיחה של הסנדסמוזיס, זאת אומרת ששברתי את 2 העצמות הגדולות(אחד קרוב לקרסול ואחד שמחבר בין הקרסול לסכוס) וגם בקרסול יש לי שברים וגם פריקה...
  השאלה שלי עם בגלל שהשבר שלי מוגדר שבר בקרסול יסרבו לי לשלם פיצוי בגלל הנוסח שהם מציינים על שבירת רגל שלא כולל עצם הקרסול ושורש כף הרגל למרות שיש לי שבר פתוח גם קצת מעל הקרסול עצמו?
  תודה
 • RE: תביעת ביטוח אחרי שבר בקרסול 06/12/2017 12:07
  שלום,

  בנוגע לעניין הראשון איני סבור כי יהיה קושי שכן הכוונה בהגדרה להחריג נמב של נזק עקב בעיה רפואית ולא תאונה עקב גורם חיצוני.

  הנושא השני מורכב יותר ולהערכתי כדי להשיב עליו יש צורך לעיין בתיעוד ובנוסח המדוייק של בפוליסה כדי להעריך. גם אם ידחו אותך כמובן שניתן לתקוף החלטה זו בתביעה כנגד חברת הביטוח.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • איזה עורך דין לקחת? 04/12/2017 21:03
  אולי תוכלו לסייע.. לפני כשנה היא איבדה את ההכרה בפתאומיות תוך כדי נהיגה... הרכב סטה ופגע ברכב חוננ תוך כדי שהיא מחוסרת הכרה. שני הרכבים כמובן נפגעו אבל לא היו אנשים ברכב החונה ורק היא ספגה פגיעה פיזית. פתאום היא מגלה שהמשטרה מזמנת אותה עכשיו למשפט ותובעת אותה על התאונה שכביכול נגרמה באשמתה ומחוסר תשומת לב לנהיגה. מה עושים?? עם איזה עו"ד מתייעצים? מדברים איתה על סכומים גדולים של כסף רק בשביל להגיע בכלל למשפט להקראת התביעה... כל עצה או הכוונה בנושא תעזור!
 • RE: איזה עורך דין לקחת? 05/12/2017 10:40
  שלום רב,

  מדובר על עניין תעבורתי ולכן יש מקום להתייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום התעבורתי - פלילי.

  כל טוב ובהצלחה,
  עורך דין עופר סולר
 • רשלנות של הצבא! 03/12/2017 16:13
  אני חיילת משוחררת והשתחררתי לפני יותר מחצי שנה מהצבא.

  ממש בתחילת השירות שלי (2015) סבלתי מכאבי גב חמורים, ורק לאחר התערבות של גורם פרטי הצלחתי לגרום לצבא לשלוח אותי לצילום CT. בצילום התגלה שיש לי שלושה בלטי דיסק בגב התחתון (מצב שאין הרבה מה לעשות איתו ובמידת הצורך קיבלתי תרופות).
  בנקודה הזאת ידעתי שאין לי הרבה מה לעשות במיוחד כיוון שלא הייתה לי דרך להוכיח שזה נזק שנגרם לי מהצבא, אז לא טרחתי במיוחד.

  לפני כשבוע הייתי אצל אורתופד (לא במסגרת צה"לית), והבאתי איתי את הצילום שעשיתי עוד ב-2015. מהסתכלות של האורתופד הזה, הוא זיהה -מיד- שיש לי גם עקמת בגב וניוון בחוליות בנוסף לבלטים שזיהו לי בצה"ל, דהיינו, שהאבחון שעשו לי בצה"ל היה לקוי ולא מלא. הוא גם עשה לי רנטגן באותו היום כדי לאמת את זה עם צילום נוסף, ואמר לי שאם זה ימשיך להחמיר בשנה הקרובה אני עלולה להיות צריכה ניתוח (אני בחורה בת 21, בשביל קנה המידה).

  האם אבחון לקוי של תסמינים במגמת החמרה מצה"ל הוא עילה לתביעה? וגם אם כן, האם זה משהו ששווה לי להכנס אליו?
 • RE: רשלנות של הצבא! 05/12/2017 10:38
  שלום רב,

  יש בעיה עם של תביעות רשלנות רפואית כנגד גורמי רפואה צהליים או טיפול רפואי שניתן במסגרת שירות צבאי. הקשוי הוא שגורמי הרפואה הצהליים אינם יכולים להיבע בעילת רשלנות ולכן עילת התביעה הינה כנגד קצין התגמולים - משרד הבטחון בגין פגיעה בשירות.
  צריך יהיה במקרה שתיארת לשקול האם בכלל ניתן לטעון כי אבחון מוקדם יותר היה משנה את מצבך.

  אמליץ על התייעצות עם עורך דין אשר מתמחה בתביעות משרד הבטחון - קצין התגמולים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה קשה ברכבת 27/11/2017 16:45
  שלום לכולם ,
  לפני כמה ימים חברה שלי החלקה ברכבת עקב רטיבות של המדרגות ,שברה את הכף רגל וקרעה את הרצועות ,
  האם זה עילה לתבוע את רכבת ישראל ?

  שאלה שניה : הלכנו אתמול (אחרי הנפילה שהתרחשה ביום חמישי) למוקד של מכבי, שם עשו לה רנטגן , ורופאה סליחה על הביטוי בשקל וחצי שהתייחסה אלינו מזעזע לא הסתכלה אפילו על הצילומים של הרנטגן ,רק בדף שרשום שם "לא נמצא שבר", ואמרה לנו בנימה מזלזלת בטוח אין כלום זה סתם מכה קטנה.
  היום שהכאבים היו בלתי נסבלים הלכנו באופן פרטי לאורטופד עד,
  שם אובחן לה קרע ברצועה ושבר בכף רגל עקב הנפילה, האם זה רשלנות רפואית מצד המוקד חירום ? כי אם לא היינו הולכים מיזמדנו האורטפרד אמר שהיא הייתה ממישכה ללכת על הרגל בלי טיפול רק להחמיר את המצב ואף לגרום לנזק בלתי הפיך,

  תודה לעונים
 • RE: פגיעה קשה ברכבת 28/11/2017 17:09
  שלום רב,

  ככל שההחלקה אירעה במדרגות הרכבת עצמה כלומר ביציאה מקרון הרכבת הרי שמדובר בתאונת דרכים שכן רכבת הינה רכב לפי החוק וגם פגיעה בעת יציאה מרכב מוגדרת בחוק כתאונת דרכים. במקרה כזה ניתן לקבל פיצוי מביטוח החובה של הרכבת ויש לפנות תחילה למשטרה לקבל אישור משטרה על פגיעה בתאונת דרכים.
  אם ההחלקה אירעה במדרגות תחנת הרכבת אז יש צורך להוכיח התרשלות מצד הרכבת בכך שלא ייבשו את המקום או שהמקום לא בטיחותי וכו'. לעניין מוקד החירום - כדי להגיש תביעת רשלנות רפואית יש להוכיח גם התרשות וגם נזק שנגרם בשל התרשלות זו. במקרה המתואר ככל הנראה לא נגרם נזק בשל ההתרשלות ולפיכך יתכן שתביעת רשלנות רפואית לא תתאים. ממליץ בכל מקרה על התייעצות מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • ייעוץ על נזקי גוף 26/11/2017 13:38
  עשיתי תאונה עם האופנוע בדרך הביתה מהעבודה לפני כ3 שנים , הנהג לא עצר בעצור והודה באשמה ותבעתי על נזיקין של האופנוע , וקיבלתי את הכסף

  לצערי לא היה לי ביטוח חובה ולא ניסיתי אפילו לתבוע נזקי גוף , לאחר התאונה הייתי בחדר הלם ומאושפז כמה ימים , לאחר מכן הייתי בשיקום בבית במשך חודש וחצי , מה שגרם לי להתפטר מעבודה פיזית וללכת להיות נציג בהוט בלי עומס על הרגליים, בפועל אין כרגע בעיות עם הליכה , אבל לצערי איני יכול יותר לרוץ ובימים של חורף הברכיים הורגות אותי , לא עשיתי פיזיוטרפיות בזמן הזה כי זה אומר לקחת חופש מהעבודה וזה לא התאפשר לי, השאלה אם כדאי לי בכלל לנסות להגיש תביעה על נזקי גוף ?

  אם כן אשמח להתיעץ עם עורך דין בנושא...
 • RE: ייעוץ על נזקי גוף 26/11/2017 16:36
  שלום רב,

  ניתן לשקול במקרה אשר אתה מתאר להגיש תביעה שלא לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אלא תביעה לפי פקודת הנזיקין כלומר להוכיח כי הרכב המעורב בתאונה הוא האשם בתאונה. אם הייהת מעורבת משטרה במקרה ונערכה חקירה זה יכול להקל מאד על העניין ומציע בכל מקרה לבקש מהמשטרה עותק של תיק המשטרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • צריכה ייעוץ לפני פשרה 21/11/2017 09:05
  הי, מבקשת להתייעץ כאן ותודה מראש. לפני כשלוש שנים נפלתי במוסד כלשהו ושברתי את המרפק ומפרק כף היד. הייתי מגובסת ולא עבדתי כחודש, עוד טיפולי פיזיוטרפיה כחודשיים נוספים ובנוסף נאלצתי בחודש שבו הייתי מגובסת לקחת עזרה בבית משום שהיה לי תינוק בן חצי שנה לטפל בו. הייתי אצל שני אורטופדים שונים מומחים - לדידם לא נותרה נכות וכן בביטוח לאומי לא הוכרה נכות (יש נכות אורטופדית ברגליים). בקיצור, חברת הביטוח מציעה לסגור את הכל בפשרה בסכום שאני חושדת שהוא נמוך מאוד, מצד שני , יודעת איך נכנסים למשפט ולא איך יוצאים ממנו כמובן. מהו סכום הגיוני, טווח הסכומים או איך להחליט. התבקשתי לתת תשובה תוך יומיים לכל היותר... אשמח לשמוע דעה של עורך דין בנושא.
 • RE: צריכה ייעוץ לפני פשרה 21/11/2017 11:17
  שלום רב,

  אין לצערי דרך להעריך מהו סכום הגיוני של פיצוי בגין הנזק שאירע בתאונת הנפילה במקרה זה מבלי להכיר את כל פרטי התיק - בת כמה את, מה מהות המפגע, האם יש סיכוי סביר להוכיח רשלנות במקרה זה או שיש סיכון שהתביעה לא תתקבל ועוד ועוד.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • בעיה עם רופא שיניים - חוקי? 19/11/2017 08:43
  בוקר טוב עורך דין נכבד,

  היה לי סיפור מאוד מאוד מוזר עם רופא שיניים ואני תוהה מה המשמעות שלו ומה ההיבט החוקי:

  הלכתי לטיפול אצל רופא שיניים שטען שיש לי בעיה קשה בשיניים (4 חורים) והמליץ על טיפול שעלותו 3000 שח. כמובן שהוא הבהיל אותי כמה המצב חמור.. זה היה נראה לי מוזר כי אין לי שום כאבים בשיניים ובסה"כ הלכתי לביקורת תקופתית.

  לכן - הלכתי לחוות דעת שניה בה נאמר לי שאין לי כלום, ואני לא זקוקה לשום טיפול.
  זה היה לי מאוד מוזר שרופא אחד טוען שיש לי 4 חורים והשני טוען שאין כלום..
  לכן - הלכתי לרופא שיניים שלישי(!) שגם הוא אמר שהמצב בסדר גמור ואין לי שום צורך בטיפול, סתימה או כתר.. בנוסף הוא אף הראה לי את הצילום והסביר לי שאין שום בעיה..

  השאלה שלי היא כזו - האם ואיך אני יכולה לפעול מול רופא השיניים הראשון?

  תודה!
 • RE: בעיה עם רופא שיניים - חוקי? 19/11/2017 17:36
  שלום רב,

  מאחר ולא נגרם כל נזק בשל ערנותך הרי שאין מקום לתביעת רשלנות רפואית. ניתן לשקול פניה בתלונה למשרד הבריאות על מנת שיבחנו את התנהלות הרופא אולם כמובן שפניה זו לא תביא למתן פיצוי עלשהו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שבר ביד שנגרם למפונה באמבולנס 15/11/2017 12:33
  אימי אשה בת תשעים מרותקת לכסא גלגלים, נשלחה לאשפוז בשל דופק מהיר ואקג לא סדיר, בהגיעה למיון על ידי האמבולנס, הפרמדיקים הניחו אותה על המיטה על ידי דחיפה חזקה, אמי חשה בכאבים חזקים ביד כתוצאה מאותה דחיפה,היא נשלחה תיכף לצילום והתברר שהיא סובלת משבר ביד, שהרופאים נאלצו לגבס את ידה.
  אשמח לקבל אינפורמציה איך לטפל באותה תקרית מצערת מבחינה משפטית,
  בתודה מראש,
  רבקה
 • RE: שבר ביד שנגרם למפונה באמבולנס 15/11/2017 12:49
  אם אפשר עוד שאלה,
  האם במקרה כזה ניתן לפנות לתביעות קטנות לנזקי גוף, ואת מי עלי לתבוע במקרה זה? את מדא?
  שוב תודה.
 • תביעה על פגיעה של הילדה 13/11/2017 15:41
  צהריים טובים, אשמח לקבל ייעוץ בנושא
  בתי בת 4.5 נפלה במסגרת הצהרון (שנמצא בתוך הגן – גן עירייה) ושברה את המרפק. היא היתה מאושפזת 3 ימים, עברה ניתוח בהרדמה מלאה כדי לקבע את השבר. עליה להיות עכשיו עם גבס במשך 4 שבועות עם אופציה לעוד שבועיים.
  כמובן שאני ובעלי נעדרנו מהעבודה במשך ימי האשפוז.
  בהתייעצות עם הרופא שתמך בחזרה לשיגרה לפי רצון הילדה, היא חזרה לגן כבר בתחילת השבוע.
  רציתי לברר האם יש מקום לתביעה ובמידה וכן את מי תובעים. אני יודעת שהיא מבוטחת במסגרת הגן ויש לציין (אם זה רלוונטי) שיש לנו גם ביטוחים שעשינו באופן פרטי.
 • RE: תביעה על פגיעה של הילדה 14/11/2017 14:25
  שלום רב,

  במסגרת הגן אמורים להיות שני סוגי ביטוחים - האחד ביטוח תאונות אישיות אשר מעניק פיצוי במקרה של תאונה שגרמה לנזק קבוע כלומר נכות או העדרות של למעלה מ- 90 יום רצופים מאז התאונה לפי המלצת רופא. כדי להעריך אם חלילה נותר נזק קבוע יש כמובן להמתין כשנה מיום התאונה.
  פוליסה נוספת הינה פוליסת ביטוח אחריות של הגן ומפעיליו והיא רלבנטית כאשר התאונה אירעה בשל רשלנות של מפעילי הגן / צהרון ולשם כך יש צורך ביותר פרטים כיצד אירעה התאונה.
  ככל שיש לכם ביטוחים פרטיים על שם הילדה כמובן שכדאי לבדוק אותם ביטב ולראות אם הם מזכים בפיצוי בעקבות התאונה.
  ממליץ שתפנו בכל מקרה אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין לפגישה מסודרת לשם להערכת המקרה וסיכוי התביעה.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • פיצויים על נכות אחרי פגיעה קשה 05/11/2017 10:25
  בוקר טוב

  לפני שנתיים כמעט פרקתי כתף לראשונה בחיי, במתחם עיריית ירושלים, כתוצאה מצנרת בעייתית שהרטיבה גרם מדרגות( במשך חודשיים בערך) ואף אחד לא דאג לטפל .
  החלקתי והתגלגלתי את כל המדרגות , כמובן שמד״א הגיעו , פינו אותי באמבולנס והחזירו לי בהרדמה מלאה את הכתף ...

  לאחר חצי שנה מאז שוב פרקתי כתף בעת שהייה קצרצרה בבריכה בשחיית חזה הכתף יצאה מהמקום , שוב שינוי צורה , פינוי באמבולנס והחזרת הכתף ....

  כמובן שבין הפריקה הראשונה לשניה הלכתי לטיפולי פיזיוטרפיה , וגם לאחר הפריקה השניה...

  יש לי הפניה לניתוח ממומחה , ו20 אחוזי נכות.

  עד היום מרגישה שהכתף לא יציבה ויכולה לצאת בתנועות מסוימות.

  כמה לדעתם יכולה להיות גובה התביעה במקרה כזה ?
 • RE: פיצויים על נכות אחרי פגיעה קשה 08/11/2017 16:20
  שלום,
  אין לי לצערי כל דרך להעריך את גובה התביעה או סיכוייה על בסיס נתונים כה חלקים בוודאי בלי לדעת אם היו עדים לתאונה, תמונות של המקום, גילך, השתכרותך ועוד ועוד. כדי להעריך בצורה רצינית את המקרה וסיכויי התביעה יש צורך בפגישה מסודרת בה ינתנו מלוא הפרטים.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה בתחום הנזיקין 05/11/2017 16:09
  גיליתי בעקבות כתבה שנתקלתי בה במקרה שניתן לתבוע על נזק שנעשה לך בתור קטין עד גיל 25 (7 שנים לאחר גיל 18).
  כשהייתי בן 14, נקבעה לי טיסה למדינה באירופה דרך סוכנות ישראלית ידועה כלשהי - משלחת מטעם בית הספר. בסופו של דבר, הטיסה לא התממשה משום שלא היתה לי ויזה למדינת היעד. באתי לנתב״ג ולא הורשיתי לעלות.
  בזמנו, המורים בבית הספר אמרו לי שאני צריך לתבוע אבל בתור ילד לא היה לי הידע או האמצעים וההורים שלי נטשו את המקרה. לטענת המורים והמנהל, הסוכנות היתה צריכה לדאוג להוציא לי ויזה או לכל הפחות ליידע אותי שאני לא זכאי לכניסה ללא ויזה למדינת היעד - על מנת שאערך בהתאם.
  ההורים דרשו את הכסף ששולם בחזרה ואחרי כמה ויכוחים עם הסוכנות, הסוכנות החזירה את הכסף. אותי אבל זה לא מספק, אם יש עילה לתבוע פיצויים אשמח להרים את הכפפה היום.
 • RE: שאלה בתחום הנזיקין 08/11/2017 15:46
  שלום רב,

  הפורום עוסק בתביעות בגין נזקי גוף ולכן לצערי לא אוכל להשיב לשאלתך עניינית. אני סבור עם זאת כי יתכן שתביעה כזו ראויה נוכח היקף הנזק להתברר במסגרת בית משפט לתביעות קטנות אולם כאמור יש צורך בפרטים נוספים כדי להכריע בכך.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • שאלה לעורך דין המומחה 05/11/2017 10:16
  בוקר טוב עורך דין נכבד!

  הגעתי לכאן בזכות פרסום פוסט שלכם בפייסבוק ואשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין מומחה.

  לפני כ-3 שנים עברתי ניתוח הגדלת חזה. לפני כ-5 חודשים השתל התהפך לי ועושה לי כאבים נוראיים ועיוות קשה של השדיים. חזרתי לרופא אך לטענת הרופא אין מה לעשות וצריך לעשות ניתוח חוזר שיעלה לי כמו בפעם הראשונה 16 אלף שקל.

  כשעשיתי את הניתוח לא נאמר לי שיכול להיות דבר כזה וכששאלתי אותו הוא אמר לי שהוא לא מחוייב להגיד לי על הסיכון הזה מכיוון שזה משהו שהוא נדיר....

  מה ניתן לעשות עם זה? האם זאת רשלנות רפואית? הם יש זכות או אפשרות להגיש תביעה נגד הרואפ במצב כזה?
 • RE: שאלה לעורך דין המומחה 08/11/2017 15:44
  שלום רב,

  כדי להעריך את התגלתה התרשלות בניתוח הגדלת החזה שעברת והאם היה מקום להסביר לך טרם הניתוח על הסיבוך האפשרי של היפוך השתל יהיה צורך לבחון את התיעוד הרפואי ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום הכירורגיה הפלסטית. אני סבור כי כדאי שתפני לפגישת יעוץ מסודרת אצל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית להנערכת המקרה.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה לא קלה בכלל - אפשר לתבוע? 28/10/2017 21:24
  בתי גרושה .נכדתי (היתה בת 4 ) כאשר נפלה ממגלשה לפני 5 שנים .האירוע התרחש בשעות הבוקר בגן טיפולי של ילדי החינוך המיוחד .3 סייעות היו עדות לתאונה ו-2 גננות נכחו במקום האירוע .חייה היו בסכנה . היא שברה יד ,הובלה באמבולנס , נותחה ואושפזה . היום מבחינה גופנית הכל נראה שפיר . עפ"י חו"ד של מומחים הילדה אינה מודעת לסכנות וזקוקה להשגחה מתמדת. לעניות דעתי ,נסיבות המקרה מצביעות על כשל בפיקוח הגננות .המגלשה היא מקום מועד לפורענות .עסקינן בילדה בת 4 במסגרת טיפולית שנפלה כתוצאה מכך שלא השגיחו עליה מספיק . אין פה אשם תורם .כאמור לעיל , עסקינן ללא ספק ברשלנות .בא כוחה של הרשות העירונית טענה בתחילה כי המגלשה והחצר תקינים ואין בהם מפגעים כלשהם וכי נסיבות המקרה מצביעות חד משמעית על כשל בפקוח הגננות ולפיכך יש להפנות דרישה אל משרד החינוך ומבטחיו (ענבל חברה לביטוח ) מספר חודשים לאחר מכן הם טענו כי מקום האירוע מצוי במתחם של אגודה לניהול גן משחקים לילדים מוגבלים ובאחריותה ולכן אין להם קשר לאירוע . בא כוחה של משרד החינוך טוען כי מדובר באירוע פתאומי שאינו ניתן לצפייה ,תחת השגחה של הצוות החינוכי ולכן הם מסירים מעליהם כל אחריות .אני שואל האם בתי זקוקה להסכמת האב להגשת תביעה? האם ניתן להגיש התביעה בבית משפט לתביעות קטנות?

  תודה על עזרתכם
 • RE: פגיעה לא קלה בכלל - אפשר לתבוע? 29/10/2017 12:33
  שלום רב,

  ככל ששני ההורים הינם אפוטרופסים הרי שהתביעה אמורה להיות מוגשת בידי שני ההורים. תביעה בידי הורה אחד הינה בעייתית שכן יש להניח כי אף נתבעת לא תסכים להתפשר תחת חתימה של אפוטרופוס אחד בלבד. תביעה במסגרת תביעות קטנות יכולה להיות בעייתית כי בפורום זה נמנעים מחקירת מומחים רפואיים וסביר להניח כי במקרה זה יהיה צורך לצרף חוות דעת של מומחה בתחום האורטופדיה.

  מציע כי תפנו להתייעצות מסודרת אצל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • דיני נזיקין 26/10/2017 20:52
  שאלה בנושא דיני נזקין.
  סבא שלי בן 89 כרגע נמצא בבית חולים עם 5 שברים בצלעות ונוזלים. הכל קרה בגלל בלימה חזקה של נהג אוטובוס שכנירא רצה להספיק את הרמזור, כשמדובר בתחנה שממש צמודה לצומת מרומזר וכשסבא שלי עלה לאוטובוס הוא לא חיכה שהוא יתיישב ומהיר להספיק את הרמזור ולא הספיק ובלם וסבא שלי עף קדימה ואלה התוצאות. אשמח לתשובות/ייעוץ בנושא.
  תודה
 • RE: דיני נזיקין 27/10/2017 08:35
  שלום רב,

  ראשית איחולי החלמה מהירה ומלאה.

  מדובר בפגיעה אשר מוגדרת בחוק כתאונת דרכים ולפיכך הנפגע זכאי לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באוטובוס בביטוח חובה מבלי שיצטרך להוכיח את אשמת או אחריות הנהג. די בכך שהפגיעה אירעה בעקבות תאונת דרכים וכאמור נסיבות התאונה כפי שתוארו בפניה הינן תאונת דרכים.
  יש לקבל במשטרה אישור על תאונת דרכים הכולל את שם הנפגע, שם הנהג ופרטי הרכב ובהמשך לפנות אל חברת הביטוח המבטחת את האוטובוס בביטוח חובה.

  אני ממליץ כי תפנו בשלב ראשון אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לקבלת ייעוץ וליווי.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • פגיעה בעצב בזמן ניתוח להחלפת מפרק ירך 26/10/2017 15:09
  שלום,
  אמי עברה ניתוח להחלפת מפרק ירך שמאל. לאחר הניתוח לא מרגישה את כף הרגל. לדברי הרופאים היא סובלת מתסביך שנקרא DROP FOOT.
  היא נכנסה לבית החולים עם בעיה אחת ויצאה עם בעיה אחרת וחמורה עוד יותר.
  האם מדובר כאן ברשלנות רפואית והאם יש כאן מקום לתביעה נגד בית החולים?
  תודה
 • RE: פגיעה בעצב בזמן ניתוח להחלפת מפרק ירך 27/10/2017 08:31
  שלום רב,

  כדי להעריך אם הפגיעה העצבית אשר נגרמה בעת הניתוח הינה תצוצאה של התרשלות בזמן הניתוח יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד מבית החולים ולהתייעץ עם מומחה רפואי בתחום האורטופדיה. אוכל לומר באופן כללי מנסיון בתיקים דומים כי אחד המהלכים בניתוח הינו בידוד העצב ושמירה כי לא יפגע ויתכן כי מהלך זה במקרה הנדון לא בוצע או לא בוצע כראוי.

  אני מציע כי בשלב ראשון תפנו אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית שיוכל לסייע לכם בקבלת התיעוד הרפואי ובהתייעצות עם המומחה הרפואי המתאים ביותר.

  בברכת בריאות,
  עורך דין עופר סולר
 • מה אני עושה עם העורכת דין? 25/10/2017 10:54
  העורכת דין שלי הגישה תיק תביעה של הביטוח לבית משפט.
  לפני השלבים כבר עשינו הכל.
  משום מה אני לא מרגיש בנוח עם העורכת דין, וקצת כועס עליה שהיא לא נותנת לי מידע שאני רוצה. כי היא לא רוצה להתפס על המילה.
  אבל בנינו משפט זה משפט דברים קורים ואדם מקצועי יודע את הצפי.
  אז השאלה שלי פשוטה.
  שמגיעים להליך משפטי אני יודע שכבר אין תוקף להתיישנות.
  התיק קיים כבר 7 שנים.
  התחלנו הליך משפטי לפני כמעט שנה.
  מתי לדעתכם בדרך כלל אפשר לדעת תשובות?
  כאילו איך אני יודע שהתיק הזה כבר יסגר?
  יש אפשרות לעשות "לחץ" על הבית משפט?
  פשוט זה כבר נהפך לעצם בגרון ובא לי כבר להתפתר מי זה.
 • RE: מה אני עושה עם העורכת דין? 26/10/2017 13:37
  שלום רב,

  קשה לי להשיב לשאלותיך כי לכל תיק מחזור חיים משלו, יש תיקים פשוטים שיכולים להסתיים בצורה זריזה יחסית ויש מקרים מורכבים יותר שאורכים זמן רב.
  אני מציע כי תערוך פגישה מסודרת עם עורכת הדין שלך ותנסה לקבל ממנה תשובות לשאלות אשר מטרידות אותך ומניח כי היא תוכל לענות יותר בקלות.

  כל טוב,
  עורך דין עופר סולר
 • פיצוי על פגיעה בבית ספר 22/10/2017 14:16
  בני שבר את הרגל בבית הספר וכבר חודש וחצי עם גבס.
  כל מי שרואה אותו אומר לי לברר עם הביטוח שמגיע לו פיצוי וכו.

  תכלס המזכירה בקושי מבינה בזה ובערייה גם כן, רק הביאו לי את המספר של הביטוח. שם אומרים לי שבשביל לקבל השתתפות צריך להיות פגוע ברמה של 90 יום בבית כדי לקבל התיחסות נשמע הגיוני? על מה משלמים ביטוח על מקרה שהולכים למות?? גם בקופ״ח לא הייתה שום השתתפות למרות הביטוח לא לקביים לא לגבס כל ההוצאות עלינו גם נסיעות ממקום למקום בגלל הנכות הזמנית.
 • RE: פיצוי על פגיעה בבית ספר 26/10/2017 13:33
  שלום,

  בביטוח תאונות אישיות (ביטוח תלמידים) אכן כדי לקבל פיצוי על העדרות מלימודים יש צורך להוכיח 90 ימי אי כושר רצופים לפי אישורי רופא. זוהי הפוליסה אשר נותנת פיצוי ללא צורך בהוכחת רשלנות.
  אם התאונה והנזק נגרמו בשל רשלנות של בית הספר יש אפשרות לשקול תביעת נזיקין כנגד משרד החינוך או הרשות המקומית.

  מציע כי תערכו יעוץ מסודר עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • זאת התנהלות חוקית? 22/10/2017 13:36
  ביטוח לאומי קבע לפני שנתיים אובדן כושר עבודה 100 לצמיתות ו-81 אחוז נכות צמיתה , קרן מקפת לעומת זאת מבקשת כל חצי שנה הוכחות מאין ספור רופאים שאיני כשירה לעבודה , האם זה חוקי? אשמח לשמוע חוות דעת של עורך דין מומחה מטעמכם.
 • RE: זאת התנהלות חוקית? 26/10/2017 13:29
  שלום רב,

  כדי לבחון את התנהלות קרן מקפת יש לבחון את הפוליסה / המסמך המסדיר את קבלת התגמולים מהקרן. שם אמורים להיות מוסדרים נושא ההכרה באי כושר, אופן הבדיקה ותדירות האפשרות לבחון מחדש את הזכאות.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • עישון בבניין משרדים 18/10/2017 08:59
  לאחרונה שכרה חברתי משרד בבניין משרדים גדול בכפר סבא.
  למשרדי קיר משותף עם משרד שבו מעשן השכן באופן מסיבי.
  העשן עובר למשרדי ומטריד אותי מאד - עד למצב שאני חייב לצאת ולעבוד ממקום אחר. מבדיקה שעשיתי הבעיה קיימת בכל הבניין וקשורה לאופן מבנה קירות הגבס המפרידים בין המשרדים.

  למרות אינסוף בקשות ותחינות השכן לא מפסיק ממנהגו.

  להבנתי מחוק איסור עישון - בניין משרדים הוא אינו "ביתו הפרטי" ובוודאי אם בניין המשרדים הוא "מקום עבודה" אז זה מנוגד לחוק.

  פניתי לעריה מספר פעמים והם אמרו שישלחו פקח אך ככל הנראה בגלל שהנושא נמצא בתחום האפור לא טיפלו בזה.

  האם כדאי לתבוע? האם יש סיכוי לקבל צו האוסר על האיש להמשיך ולעשן?

  תודה.
 • RE: עישון בבניין משרדים 19/10/2017 10:57
  שלום רב,

  תודה על הפניה, לצערי משרדנו אינו עוסק בתחום זה מטרדי עישון והפורום אף הוא עניינו נזקי גוף ורשלנות רפואית כאשר מטרדי זיהום אוייר, עישון ורעש הינו תחום נפרד. מציע כי תפנה אל עןרך דין אשר זהו תחום עיסוקו.

  בברכה,
  עורך דין עופר סולר
 • [FORUM_VIEW] => 1 [FADMIN] => 0 [START] => 1 [STOP] => 5 [PAGE] => 1 [NBPAGES] => 147 [BOTTOM_LINKS] => Array ( [0] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בלידה [link] => /לידה ) [1] => Array ( [name] => עורך דין רשלנות רפואית [link] => / ) [2] => Array ( [name] => רשלנות רפואית בניתוחים [link] => /medical-malpractice-operation ) [3] => Array ( [name] => סיבוכים בלידה - מקרים נפוצים שצריך להכיר [link] => /Complications-at-birth ) ) )
  חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
  כניסה לפורום
  מרכז עזריאלי 3 קומה 36
  טל. 03-7369253
  פקס. 03-7369345
  מפת האתר
  עדכונים באתר:

       תביעות נגד בית החולים סורוקה     רשלנות בביצוע השראת לידה     רשלנות באבחון גורמי סיכון של יולדת - פרע כתפי     רשלנות מרדים ובית חולים בהשגחה אחרי ניתוח     400,000 ש''ח פיצויי בגלל פגיעה בניתוח קטרקט     הוצאות ניידות - ראש נזק בתביעה שלך     אי מתן הסבר על אפשרות לביצוע ניתוח קיסרי     טיפול הכרחי במקרי היפרדות שליה     התמודדות עם סוגי פגיעות של דיירי בית אבות     נשארו שאריות שליה בחלל הרחם שלך?     אחריות בית החולים לכיסוי הביטוחי של רופאיו     רשלנות רפואית בקופת חולים? - כל ההנחיות     רשלנות רפואית באבחון שבץ מוחי - אימתי?     עדות יחיד אינה מספיקה לחיוב בתביעת נזיקין     הורים שהם בני דודים לא הופנו לבדיקה גנטית     פגיעה במסגרת התנדבות     תביעת ביטוח אחרי שבר בקרסול     איזה עורך דין לקחת?     רשלנות של הצבא!     פגיעה קשה ברכבת     ייעוץ על נזקי גוף     צריכה ייעוץ לפני פשרה     בעיה עם רופא שיניים - חוקי?     שבר ביד שנגרם למפונה באמבולנס     תביעה על פגיעה של הילדה