חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

פורום רשלנות רפואית


נושא
מחבר
תאריך ושעה

לינור
30/10/2019 13:19
שלום

הייתה לי פגישה עם מנהל מחלקה בקופ״ח שלי, שיחת בירור לגבי רשלנות רפואית שעברתי.

כמובן שהקלטתי אותה כי ידעתי שהיא תהיה מחפירה ופוגענית.

בשיחה נאמרו הרבה דברים פוגעניים אישיים + הודאה של מנהל המחלקה על זה שיש לו רופאים שלא בודקים מטופלים ומשקרים בפרוטוקול שכן והוא עדיין משאיר אותם לטפל במטופלים.

השאלה שלי, אם זו שיחה מולי, בנוכחותי, לפי החוק אני יכולה להקליט? יכולה להשתמש בזה אצל עו״ד למקרה שאהיה מעוניינת לתבוע?
16/01/2020 16:35
שלום,

שיחה כזו אינה האזנת סתר שכן הוקלטה בידיעת אחד הצדדים לשיחה. ניתן יהיה לעשות בה שימוש בהליך משפטי. רצוי לערוך תרשומת מדויקת לגבי תאריך שעת ומקום השיחה סמוך ככל הניתן לעריכתה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר

אופיר
27/10/2019 12:31
שלום,

סבתא שלי (93, עצמאית לחלוטין וגרה בבית) אושפזה לפני שבועיים בבי"ח בעקבות בעיות נשימה. בלילה השלישי לאישפוז היא נפלה מהמיטה כשבאה לרדת ממנה לשירותים.
המעקה של המיטה הושאר פתוח ע"י האחיות וזאת למרות שיש מדבקת אזהרה בולטת על המיטה ועל הצמיד שעל היד מחשש מנפילה. כעת סבתא שלי מרותקת למיטה עם גבס וסדק בקרסול.

השבוע הועברה לבי"ח שיקומי בגלל הבעיה ברגל. אם לא הייתה הבעיה הזו היא הייתה חוזרת הביתה. כעת לאחר שתשוחרר מביה"ח השיקומי היא כבר לא תהיה עצמאית כשהייתה ותזדקק לליווי צמוד 24/7 או לבית אבות סיעודי.

האם יש עילה לתביעה כנגד ביה"ח בו קרתה הנפילה?

אודה לתשובתכם
16/01/2020 16:33
שלום רב,

מאושפזים אשר מוגדרים על ידי הצוות הסיעודי בבית החולים כנתונים בסיכון מוגבר לנפילה אמורים להשאר במיטה בלילה עם דפנות המיטה מורמות. באחריות הצוות הסיעודי לוודא כי כל המאושפזים הללו נמצאים במיטה עם דפנות מורמות.
כדי להעריך אם הייתה התרשלות במקרה זה יהיה צורך לקבל את מלוא התיעוד הרפואי ולבחון אותו בסיוע מומחה. אמליץ שתפנו תחילה אל עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות שיוכל לסייע בקבלת התיעוד ובהערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אבירם
27/10/2019 11:38
אמא שלי נפלה ביום חמישי האחרון כשירדה מהאוטובוס.
הנהג סגר עליה את הדלת האחורית והיא פשוט עפה החוצה על המדרכה ונחבלה.
הנהג אפילו לא קם אליה, וכשהיא באה אליו הוא אמר לה בטון מתנצל: "סליחה, לא שמתי לב"
אמא שלי מיהרה לעבודה ולא לקחה פרטים חוץ מצילום של התחנה המדוברת.
יום למחרת היא התלוננה שכואב לה ממש האגן שבו היא נחבלה.

יש כאן עילה לתבוע את אגד?
אם כן, איך מתקדמים מפה?

פנינו לאגד בלי עורך דין בנתיים ואנחנו ממתינים לתשובה מהם...
16/01/2020 16:24
שלום רב,

רצוי מאד לנסות ולקבל מאגד את מספר הרישוי של האוטובוס שכן התאונה הינה תאונת דרכים והתביעה צריכה להיות מופנית כנגד חברת הביטוח שהנפיקה פוליסת ביטוח חובה לאוטובוס. ממליץ שפנו לקבלת יעוץ וייצוג של עורך דין מנוסה בהקדם.

בברכת בריאות,
עו"ד עופר סולר

דביר
22/10/2019 12:00
אשמח להכוונה /ייעוץ /טיפול
שואל בשביל אשתי :
לפני כשנה וחצי אשתי הייתה מעורבת בתאונת שרשרת של 3 רכבים (רכב אמצעי) וכתוצאה מהתאונה נפגעה בכתף שמאל
נשלחה לבדיקה במיון באסותא וקיבלה הפנייה ל12 טיפולי פיזיותרפיה ו3 ימי מחלה.

כל הטיפולים בוצעו (יש מסמכים של הבדיקה באסותא והטיפולים) ועדיין נשאר כאבים מדי פעם בכתף אבל אין איזשהי מגבלה בעבודה(עבודה משרדית ) או בשגרה
לא בוצעה שום תביעה עד כה או המשך טיפול.

האם כדאי לתבוע ואת מי? האם חייבים עורך דין לתביעת פיצויים כזאת?
16/01/2020 16:21
שלום רב,

במקרה כזה התביעה הינה בהתאם לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כנגד ביטוח החובה של הרכב בו נסעה אישתך. אני סבור כי כדאי שתפנו לחוברת הביטוח באמצעות עורך דין מנוסה. כמובן שמומלץ לא לסיים את התיק לפני שיהיה ברור אם יש נזק קבוע בעקבות התאונה ומה שיעורו.

בברכת בריאות,
עופר סולר
אריה
22/10/2019 11:52
אהלן,
אשמח לייעוץ:

נפצעתי במלון באיטליה, (יומיים לפני מןעד החזרה המתוכנן). טופלתי במקום ע"י צוות המלון עזרה ראשונית ונראה היה שאני יכול לחזור לשגרה.

לכן סירבתי להתפנות לבי"ח ולא טרחתי להצהיר על כך לביטוח משם.

למחרת הרגשתי כאבים באיזור הפציעה ומוגבלות קלה בתנועה, ולכן עם חזרתי לארץ (יום בו עדיין הייתי מבוטח על השהות בחו"ל) ניגשתי לבדוק זאת במיון ברמב"ם, שם נותחתי ניתוח דחוף.

כעת מושבת לשלושה שבועות מחלה.

אציין שבעת שהותי במיון, התקשרתי לעדכן את "מוקד הביטוח לשוהים בחו"ל" ושם הפנו אותי לחברת הביטוח עצמה ואמרו שאני כעת באחריות קופ"ח, כי כבר שבתי לארץ.

האם יש קייס לתביעת הביטוח בנסיבות שצוינו? אם כן, למי פונים ומה צריך לעשות? האם יש לכם עורך דין במשרד שמתמחה בתביעות כאלה? מה סדר גודל של הפיצויים שניתן לקבל במקרה כזה?

תודה מראש לעונים.
16/01/2020 15:48
שלום רב,

איננו עוסקים בתביעות בגין פציעות בחו"ל או תביעות כנגד ביטוח נסיעות. כדי לבחון את המקרה יהיה צורך לבחון את פוליסת הביטוח וניסוחה.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
מ.ק.
22/10/2019 08:50
שלום רב,
אני מתגורר בבניין בסגנון "ברוטליסט" (בטון חשוף). כתוצאה מפגעי מזג האוויר הבטון התחיל להתפורר וחלקים ממנו נופלים מעת לעת. באסיפת בעלי הדירות האחרונה ניסינו לשכנע את בעלי הדירות לאשר את שיפוץ מעטפת הבניין, אבל לא הצלחנו להשיג רוב לכך.
שאלתי לפורום היא מי יהיה אחראי במקרה של פגיעה בנפש, חס וחלילה, כתוצאה מפגיעה מאבן שנפלה ממעטפת הבניין. כול בעלי הדירות בבניין? רק בעלי הדירות שהתנגדו לשיפוץ?
תודה רבה.
16/01/2020 15:46
שלום רב,

הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית אולם אנסה לסייע. להערכתי ככל שתהיה פגיעה בנפש חלילה תוגש תביעה כנגד ועד הבית אשר מייצג את כלל הדיירים. כדאי בכל מקרה לבדוק את קיומו של ביטוח צד ג' בבניין ואת הכיסוי שהוא מעניק.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
נעמה
23/12/2019 15:12
עברתי תאונת דרכים קלה, ללא מעורבות צדדים נוספים.
לאחר התאונה פניתי למיון, נבדקתי ולא נמצא נזק מעבר למכות יבשות, וקיבלתי שלושה ימי מחלה.
כרגע לא נראה שיש נזקי גוף מעבר לקצת כאבים וחולשה, וביקשתי מרופאת המשפחה עוד ימי מחלה.
בהנחה שאין עוד נזקים רפואיים ספציפיים, האם ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין נזקי גוף בגין הפנייה למיון, הכאבים מהמכות היבשות וימי המחלה? גם במידה ואין נזק ארוך טווח בנוסף. מה כמות ימי המחלה המינימלית הנדרשת, והאם יש הבדל אם הם ניתנו במיון או הוארכו על ידי רופאת משפחה.
אשמח לשמוע מהי הפרוצדורה, מה היא דורשת, ועל אילו סכומים מדובר.
תודה רבה!
רוי
24/12/2019 09:06
דבר ראשון תרגישי טוב. לשאלתך - כן, ניתן לתבוע או לבקש פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לך עקב תאונת הדרכים שעברת. הפרוצדורה היא פניה לעו"ד המתמחה בנזיקין, העברת המסמכים הרפואיים והקבלות על ההוצאות שנגרמו לך (תרופות או נסיעות וכדו'). ברוב המקרים לא פונים לחברת הביטוח לפני שחלפה כמעט שנה בכדי לוודא שבאמת לא נגרם לך נזק צמית כלשהוא. עורך הדין מוציא מכתב דרישה לחברת הביטוח ואם הצעת חברת הביטוח לא מתקבלת ניתן לתבוע.
אלמוג
14/08/2019 14:46
אני ואחותי ישבנו בפיצריה לפני יומיים, בזמן שאנחנו אוכלים המלצר עבר לידנו עם מגש פיצה אקסטרה גבינה הוא מעד והפיל לנו על הרגליים את המגש והיינו עם כפכפים
מהמקרה הזה נהיו לי ולאחותי שלפוחיות וכוויה חמורה
הגישו לנו עזרה ראשונה של משחה נגד כוויות ואפילו פיצוי מינימלי לא הוצע.
האם יש כאן עילה לתביעה? ואם כן מה ההליך?
16/10/2019 17:24
שלום רב,

אני מניח כי מקרה כזה אם לא הותיר נזק קבוע יתאים לבית משפט לתביעות קטנות כך ניתן לחסוך בעלויות של ייצוג בידי עורך דין.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
סיוון
02/09/2019 10:06
שלום לכולם אשמח להתייעצות ,
הילד של אחותי בן 12 נפל בבית ספר לפני למעלה מחצי שנה
והיא רוצה לתבוע את הבית ספר כי הוא סובל מכאבים למי פונים והאם אפשר לעשות את זה לבד ?

בנוסף לזה מטעם טיול מהבית ספר לפני בערך חודשיים הלכו לבריכה והילד נפל על הגב בבריכה כי לא היה אוויר ומים שאמורים לצאת מהמגלשה . גם פה למי פונים והאם אפשר לעשות את זה לבד ?

בשני המקרים הילד לא אושפז. אבקש לקבל העוונה שלכם לצורך תביעה ופיצויים על המקרים.
16/10/2019 17:23
שלום רב,

בתאונות בבית ספר אפשר לשקול תביעת נזיקין אם התאונה אירעה בשל התרשלות של משרד החינוך או גורם אחר וכן יש פוליסת תאונות אישיות שמעניקה פיצוי במקרה של תאונה אשר הותירה נכות קבועה.

אין לי לצערי דרך להעריך את המקרים על בסיס תיאור כה קצר וללא פרטים נוספים וממליץ שתתאמו פגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להערכה מסודרת של המקרים.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אריאל
09/09/2019 18:04
אמא שלי נפלה ברחוב כאשר הלכה על המדרכה.

לטענתה אחד הלבנות ברצפה היו עקומות ויוצאות כלפי מעלה, וכמובן שהיא נפלה קדימה קיבלה מכה ברגל ובידיים וכמעט גם שברה את השיניים.

צילמתי את הפגיעות שלה.
מה אפשר לעשות בנידון? ולמי לפנות? האם תובעים ישירות את העירייה? חייבים עורך דין? אתם יכולים לעזור?

תודה מראש
16/10/2019 17:20
שלום רב,

רצוי מאד לצלם את המפגע שגרם לנפילה ולשמור תיעוד רפואי. לאחר תיעוד המפגע אני ממליץ לערוך פגישה עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיוכל להעריך את סיכויי והיקף התביעה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
מירי
11/09/2019 19:17
שלום רב,
לפני חצי שנה, במהלך הרקדה בקנטרי, תוך כדי ריקוד, נתקלתי בלייסט שמחבר את רצפת הפרקט באולם, נפלתי לאחור, זעזוע מוח קל. נחבלתי בראש ונשארתי עם כל התופעות של זעזוע מוח. אני אישה מבוגרת ומבחינתי אלו מוגבלויות לכל החיים. מעוניינת לתבוע את הקנטרי.
מה דעתך?
תודה ובברכה,
מירי
16/10/2019 17:16
שלום רב,

כדי לתבוע את הקאנטרי בגין הנפילה והנזק שנגרם בגינה יש להוכיח רשלנות מצד האנטרי בתחזוקת האולם אשר גרמה לתאונה. רצוי היה לצלם את המפגע אשר גרם לנפילה ולפנות א עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין עם התמונות והתיעוד הרפואי כדי להעריך את סיכויי התביעה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
גל ב.
20/06/2019 13:18
היי,
אם נכנסתי לצבא עם כאבי גב לא מאובחנים על ידי רופא אבל דיווחתי עליהם איך שהגעתי לטירונות פעמיים. כשהמדבית (זאת שאחראית על המפקדות שלי) ביקשה שנמלא טופס וכשהמפקדת האישית שלי שאלה אותי אם יש לי בעיות כלשהן ואז כשהגענו נגיד למטווחים נתנו לי נשק ארוך וכשבאתי בטענה כנגד זה המפקדת האישית שלי התעקשה שלא דיווחתי עם שום דבר כזה כשאני יודעת שפניתי אליה גם כשבוע לפני ואמרתי לה שחשבתי על החלק עם הנשקים ואעדיף קצר מטעמי בריאות. קרה שפינו אותי למיון על קוצר נשימה במהלך הטירונות והסתבר שזה כי הנשק לחץ לי על החזה וכי הגב שלי מהצד השני הקשה.
וגם כשנכנסתי לסדיר דיווחתי על זה בדוח של המרפאה ולא עשו עם זה כלום.
השתחררתי לפני תום השירות שלי בגלל חרדות ומצב הגב שלי החמיר בצורה מפחידה.
האם ניתן לתבוע את הצבא על רשלנות רפואית מצדם?

ובלי קשר הייתי מטפלת בגב שלי באופן פרטי עוד מלפני הגיוס שלי אבל מצבי היה טוב ואחרי שיצאתי מהצבא לא רק שמצבי היה חמור ממקודם גם מצבי הכספי התדרדר כי שילמתי על טיפולים פרטיים ובעקבות החרדות שלי שילמתי על נסיעות אזרחיות כי לא אישרו לי תנועה על אזרחי עם חוגר והייתי גרה בפנימייה שלי מתחילה ועד סוף השירות שלי כמעט והייתי זוכה לארוחה אחת ביום בלבד בבסיס כי לא הייתי מגיעה בזמן לארוחות ערב ובוקר בפנימייה. מה שגרם לזה שנאלצתי לשלם מכספי האישי על 2 ארוחות או שלחילופין לא הייתי אוכלת בכלל וכשהעלתי את זה מול המפקדים ניסיתי לא להראות מסכנה וביקשתי שישחררו אותי לאכול ב12 כדי שישביע אותי לכמה שיותר זמן ומעבר לכך לא היה כל כך טיפול בנושא עד שהעבירו אותי כחודש לפני השחרור לבית החייל (סך הכל 4 חודשים בצהל)
אציין שלא היה לי מקרר בפנימייה או כיריים או כלום בערך שמאפשר להחזיק אוכל לטווח ארוך
יש דרך לתבוע על עוגמת הנפש וההפסד הכספי?
16/10/2019 17:13
שלום רב,

איני מטפל בתביעות כנגד קצין התגמולים משרד הביטחון אך אציין כי אין אפשרות לתבוע בעילה של רשלנות רפואית את הצבא אלא בעילה של פגיעה עקב שירות. איני יכול להעריך על בסיס הפניה אם יש עילה לתביעה בעניין מצב הגב ומציע שתערכי יעוץ מסודר בפגישה עם מסמכים רפואיים עם עורך דין המתמחה בתחום תביעות משרד הביטחון.

לגבי הנושא השני של הארוחות איני משוכנע שהבנתי את מהות הטענה אך היא אינה נראית לי מתאימה לתביעה על פניו.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
אינה
15/09/2019 10:16
בוקר טוב עורך דין סולר הנכבד,

חמי בן ה-60 חזר מהעבודה באוטובוס, כאשר ירד מהאוטובוס - נפל ונקרעו לו הגידים בשני הברכיים עבר ניתוח ובגבס 2 ברגליים (6 שבועות של גבס ועוד 6 שבועות של שיקום= 3 חודשים מחוץ לבית).

כאשר ירד מהאוטובוס ונפל על הכביש זה קרה שדלתות האוטובוס היו פתוחות והנהג פשוט נסע משם, אנשים שראו את האירוע הלכו לגרור אותו מהכביש למדרכה והזמינו לו את האמבולנס.

מה עושים? למי פונים? את מי תובעים? האם תאונת דרכים או תאונת עבודה? אני מבקשת תשובות מטעם עורך דין מנוסה במשרדך.
16/10/2019 17:04
שלום רב,

ככל שהנפילה הייתה בעת הירידה מהאוטובוס המדובר בתאונת דרכים ולכן חמך זכאי יהיה לקבל פיצוי מחברת הביטוח אשר מבטחת את האוטובוס בביטוח חובה. על הנפגע לפנות למשטרה ולהגיש תלונה על פגיעה בתאונת דרכים. אם אין לנפגע את מספר הרישוי של האוטובוס יהיה צורך להעזר במשורה שיחקרו את חברת האוטובוסים לאיתור האוטובוס והנהג.

מאחיר והתאונה אירעה בדרך חזרה מהעבודה מדובר גם בתאונת עבודה וכל הנפגע לקבל טופס בל250 מהמעסיק המאשר כי הוא נפגע בעבודה. לאחר מכן יוכל לקבל דמי פגיעה מהביטוח הלאומי.

רצוי לפנות לקבלת ייצוג מעורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
רותם
15/09/2019 10:18
בוקר טוב,

בני נפל ונחבל ברחוב - תעלת ניקוז היתה שבורה בחלקה ולכן החליק ונפל.

הוא נחבל בפנים, השיניים הקידמיות זזו לחלוטין ואחת מהן נשברה.

כמובן שקיבלנו הפניה למיון פה ולסת וניגשנו לשם, רופא בדק אותו ושיחרר עם המלצה למעקב אצל רופא שיניים.

כשהגעתי הביתה שמתי לב שרופא השיניים כלל לא הזכיר במכתב השחרור את השן השבורה.

מעבר לכך שאני חושבת לתבוע את העירייה שהרבה זמן התעלה שבורה ולא דאגו לתקן אותה,ברגע שחסר מידע רפואי-אין ספק שזה פוגע בהמשך הטיפול בילד שכן לא דואגים לבדוק את כל מה שנפגע.

פניתי לפניות הציבור של בית חולים במייל מכבד וברור והסברתי שחוסר במידע רפואי פוגע במטופל ובזכותו לטפל בנפילה כרצונו.
היום התקשר אלי נציג פניות הציבור ואמר לי כי הוא דיבר עם הרופא שזוכר את פרטי המקרה,לטענתו הוא רשם את מה שהיה צריך לרשום ואינו מוכן להוסיף מילה נוספת.

הנציג הציע לי לבוא פיזית לבית החולים ולנסות לדבר אל ליבו של הרופא שיוסיף את עניין השבר בשן למכתב השחרור. הוא עוד הוסיף ואמר כי הרופא ממש לא חייב להוסיף כלום ואם יעשה זאת זה יהיה "לפנים משורת הדין" ואף התבטא כי "גם סגן שר הבריאות לא יכול לחייב אותו".

אני באמת תוהה לעצמי,האם כך נראית מערכת הבריאות שלנו?

האם רופא לא חייב לרשום דו"ח מלא על הפציעה של הילד?

האם יש חוק שמחייב את הרופא להוסיף דיווח רפואי שנשמט?

האם הפיתרון היחיד שהוצג לי זה לדבר אל טוב ליבו של הרופא? להתחנן על משהו שמגיע לי וזכותי הטבעית?

מציינת שכמובן יש ביידי תמונות עם תאריך שמראות בבירור את השן השבורה.

אשמח לתשובה.
16/10/2019 16:41
שלום רב,

ההחלטה מה וכיצד לכתוב במכתב שחרור היא של הרופא אכן אולם התעלמות ממצאים רפואיים אינה בגדר פרקטיקה סבירה. אני סבור הניסוח של נציג בית החולים אינו ראוי שכן אם יובהר לרופא שהוא השמיט בטעות מידע רפואי ממכתב שחרור הוא אמור להבנתי לתקן זאת ולא מטוב ליבו.
לדעתי רצוי שתפני להנהלת בית החולים ותבהירי כי ככל שהעניין לא יטופל לשביעות רצונך תשקלי פניה לנציב פניות הציבור במשרד הבריאות בתלונה.

בברכה,
עורך דין עור סולר
שרון
16/09/2019 18:32
שלום עורך דין נכבד,

במהלך טיפול שיניים לבני בן ה 12 במסגרת קופת החולים, הרופא ניסה להוציא "שומר מקום" (שמדד וכנראה נתקע לו בין השיניים הסמוכות על מנת להדביקו) על ידי צבת רפואי, במהלך השליפה הצבת נתן לבני מכה על השן החותכת הקדמית ונשברה לו חתיכה מהשן, הרופא לא אמר כלום וגם בני עדיין לא סיפר לאחר שיצאנו מהמרפאה במעלית הבן שלי טוען שהוא הרגיש שהרופא נתן לו מכה על ידי הצבת ושזה כאב מעט ושכרגע למגע הלשון בשן הוא מרגיש חספוס, הסתכלתי והבחנתי שאכן חסרה חתיכת שן, מיד חזרנו למרפאה, סיפרנו לרופא, הוא נראה מבוהל וטען שיכול להיות שזה הוא (תגובתי הייתה זועמת...) ואם אכן הדבר אנחנו יכולים לבוא להשלים את זה אסתטית, הוא השחיז לו מעט את השבר ויצאנו משם לדרכנו נסערים ומבולבלים.

אודה לתשובתכם מה ניתן לעשות בעניין?
16/10/2019 16:37
שלום,

קשה לי להעריך לפי התיאור האם הנזק יצדיק טיפול משפטי, אני סבור כי רצוי קודם כל לערוך התייעצות עם רופא שינים אחר להערכת היקף הנזק בצורה אובייקטיבית. אם מדובר בנזק שיצריך טיפולים ניתן יהיה לשקול קבלת יעוץ משפטי מסודר בפגישה לצורך הערכת המקרה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
רות
18/09/2019 10:38
היי,

הבן שלי שבר את הרגל לא במסגרת בית הספר או חוג, אלא במסגרת משפחתית פרטית בגלל נפילה בגן שעשועים.

הוא כרגע על כסא גלגלים - חבוש בגבס
הבנתי שיש ביטוח לילדים עד גיל 21 ואפשר לקבל פיצויים - כל עוד הם במסגרת חינוכית.(הוא בכיתה א׳)

אשמח לדעת איזה סיוע אני יכולה לקבל על פי חוק?

האם אני יכולה לדרוש סייעת צמודה בבית ספר ואם כן, האם ממשרד החינוך? או ביטוח לאומי
16/10/2019 16:10
שלום רב,

אכן תלמידים מבוטחים בביטוח תאונות אישיות 24 שעות ביממה אולם ביטוח זה מעניק פיצוי במקרה של אי כושר לפי תעודת מחלה מעל 21 יום רצוף ובמקרה של נכות קבועה בעקבות תאונה.
למיטב ידיעתי הפוליסה של ביטוח אינה כוללת סייעת אולם יש לבחון את המקרה בסיוע עורך דין מנוסה בתחום.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
אורל
19/09/2019 12:03
שלום לעורכי הדין

מקווה שתוכלו לעזור או לכל הפחות להנחות אותי...

יש לי דוד ודודה שהיו ערירייים בעקבות השואה, לא היה להם ילדים ואני מתעניין להמשיך לחקור עליהם ואף לכתוב ספר

הבעל של הדודה הגיע השואה וכל משפחתו נספתה,אני קרוי על שם אחיו שנספה,

אני רוצה לכתוב ספר משפחתי של זכרון

הבעל של הדודה עבד בארץ משנות ה50 במשרד התקשורת, משרד הדואר ובזק (התאחד לבזק בסוף)

הוא נהרג בעת תאונת עבודה בזמן עבודה כאשר עבד בקרייה דרך מחלקת מתקני צבא של חברת התקשורת ,ב1979 ''בנסיבות לא ידועות''

ביקשתי את התיק מידע עליו ,הפנו אותי אל עוזר הממונה על יישום חוק חופש המידע

הוא אמר שיש הרבה מאוד חומר עליו והם בודקים אם הם יכולים לתת לי את כל החומר : זה המכתב תשובה שקיבלתי

1 .בפנייתך שבסימוכין )להלן: "הפנייה"( ביקשת לקבל לידך, בהתאם להוראות חוק חופש

המידע, התשנ"ח-1998( להלן: "החוק"( את המידע אודות מר יהושוע שנייר ז"ל.

2 .לאחר בדיקה עם הגורמים הרלוונטיים במשרד, הנני מתכבד להשיבך כדלקמן:

א. ראשית אציין כי לאחר חיפוש נמצא תיק העובד של מר שנייר ז"ל שהכיל מידע רב.

ב. לאחר בחינת המידע שנמצא עלה בידינו כי רובו הגדול הינו מידע פרטי שלאחר בחינת

המסגרת החוקית אין בידינו להעבירו לידיך, זאת בהתאם לחריג שבסעיף 9(ב()10 )לחוק.

מטרתו של החריג האמור הוא למנוע פגיעה בצנעת הפרט של אדם שנפטר, לדידנו מכוון

שהמידע שנמצא מכיל פרטים אישיים ורגישים אשר במידה והיו נוגעים לאדם המצוי בין

החיים היה מידע זה נכנס בגדר החריג שבסעיף 9(א()3 )הנוגע לשמירה על הפרטיות של

אדם ולפחות היה מצריך פניה לאותו העובד לצורך קבלת עמדתו בהתאם לסעיף 13 לחוק.

מכוון שברור כי לא ניתן לקבל עמדתו של אדם שאינו בין החיים, החלטתי בהתאם

למסגרת החוקית שלא למסור מידע זה.

ג. כמו כן חלק גדול מן המידע שנמצא הינו מידע הנוגע להליכים משמעתיים שהתנהלו כנגד

מר שנייר ז"ל, את מידע זה לא ניתן למסור בהתאם לחריג שבסעיף 9(ב()9 )לחוק, הנוגע

למידע שעוסק בהליכים משמעתיים למעט אלו הפומביים.

ד. יחד עם זאת נמצא מידע בתיק שלעמדתנו אינו מהווה פגיעה בפרטיותו של מר שנייר ז"ל

ולכן מצורף למכתבי זה.

__

הם צרפו קצת מאוד חומר עליו ומסמך שמראה שהוא מת בנסיבות לא ידועות ,ורשמו כתובת שצריך לנחם את אישתו

אישתו הייתה אישה מהגלות(שגם נפטרה) לא הבינה בכל הפרוצדורה ולא תבעה אותם או את הצבא(נהרג בצבא)

אנחנו לא מחפשים כסף אלה רק לדעת נסיבות מוות ,ביקשתי ממנו את זה וזה מה שהוא אמר:

שלום,

אלו הן הוראות החוק ואנו פועלים על פיהן.

האם יש משהו שאני יכול לעשות
16/10/2019 16:02
שלום רב,

נושא חוק חופש המידע אינו נמצא ממש בליבת עיסוקי ולכן איני סבור שאוכל לתת לך יעוץ מסודר בעניין זה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
צליל
25/09/2019 09:25
שלום לכולם
לפני כשנה כשהייתי עם בתי במשחקייה ציבורית (בתשלום) התפתחה קטטה במקום (שלא הייתה קשורה אליי בשום צורה) לצערי הקטטה התפתחה ממש מטרים ספורים ממני וכתוצאה מכך שברתי את היד (אחד מהגברים נפל עליי) כאשר אני בחודשים ראשונים של הריון. הגעתי למיון ושם לאחר צילום ראו שיש לי שבר ביד ימין ולאחר מכן שהיתי חודשיים וחצי בבית עם הגבס במחלה.

יש לציין כי הקטטה הייתה המונית ולמקום הגיעו ניידות רבות של משטרה.

לאחר שהשתחררתי מבית חולים ניגשתי ישירות לתחנת משטרה אך לצערי הם לא מכירים בי כקורבן עבירה אלא רק כמעורבת כללית בתיק וזאת מכיוון שהאלימות לא הופנתה באופן ישיר כלפיי.

שאלתי היא, את מי אני תובעת במצב כזה? את בעלי המקום של המשחקייה שם בוצעה התקיפה?

את התוקפים עצמם, שבעקבות קטטה בניהם אחד הגברים פשוט נפל על בטני וידי ובעקבות כך נשברה ידי?
16/10/2019 16:00
שלום רב,

אין מניעה מלתבוע כמה גורמים באותה תביעה ולהבנתי ממעט הפרטים שמסרת כדאי יהיה לשקול לתבוע הן את העלי המקום והן את המעורבים בקטטה. כמובן שרצוי לערוך פגישת יעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין בטרם כל פעולה.

בברכה,
עורך דין עופר סולר
עודד
25/09/2019 10:39
ביום הבחירות נסעתי על הקורקינט החשמלי שלי באיטיות על מעבר חצייה בת״א ופגעה בי מונית שהעיפה אותי לקרקע.
כתוצאה מהפגיעה, נפלתי על כף היד והיא נחבלה (ללא שברים), האייפון שלי רוסק והקורקינט היה צריך תיקון של 500₪.
הייתי במיון (שם עשו לי צילום וחבשו אותי) והלכתי לתחנת משטרה במסגרת 24 השעות הראשונות שלאחר התאונה ע״מ לדווח על האירוע.

מה השלב הבא?
איך אני מקבל פיצוי על הנזק הגופני והרכוש שניזוק?
האם אני צריך עו״ד שיעזור לי לתבוע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע?

אשמח להסברים והמלצות על עו״ד שיוכל או תוכל לסייע.
תודה
16/10/2019 15:58
שלום רב,

המדובר בעניין מורכב למרבה הפלא מבחינה משפטית. אם הייתה הולך רגל הרי שנזק הגוף שנגרם לך היה מכוסה על ידי ביטוח החובה של הרכב הפוגע. מאחר ונפגעת בעת רכיבה על קורקינט חשמלי יש בעיה להטיל אחריות על ביטוח החובה של המונית כי יש פסיקות של בית משפט שקורקינט חשמלי בדומה לאופניים חשמלים הם רכב מנועי ולכן לכאורה הייתה אמור לבטח את השימוש בקורקינט ביטוח חובה כמו רכב. הקושי הוא שכמובן אין ביטוחי חובה למכירה לקורקינטים.

אני ממליץ לך לקיים פגישת יעוץ מסודרת עם עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין להערכה כיצד לפעול.

בברכת בריאות,
עורך דין עופר סולר
טלי
25/09/2019 14:30
שלום רב!

קרובת משפחה שלי פנתה לעו"ד לאחר שהייתה מעורבת בתאונת דרכים.

העו"ד רצה להחתים אותה על חוזה מטורף ובו נכתבו סעיפים רבים שלפי הבנתי אינם חוקיים כלל.

סעיפים לדוגמא:

באם יפסק לטובת הלקוח שכ"ט בהליכי ביניים הרי שזה יתווסף לשכר שנקבע בהסכם.
הוצאת פתיחת תיק 770 ש"ח, בנוסף הוצאות ניהול תיק נסיעות (3.8 לכל ק"מ,חניות, צילומים (35 אגו' לדף) אחסון תיקי הלקוח לאחר גמר המשפט וכו מפורטים אינספור דברים.

הוצאות גלובליות של 1200 ש"ח בשנה ובאם הפיצוי יהיה מעל סכום מסויים 2500 ש"ח בשנה.
פתיחת חשבון נאמנות 620 ש"ח (בפיצוי מעל 30000)

בנוסף על כל זה סעיף בונוס במקרה והלקוחה תהיה מרוצה היא תעביר בונוס לעו"ד על פי שיקול דעתה.

ועוד סעיפים רבים.

ידוע לי שעו"ד רשאי לקחת 8%-13% תלוי אם הוגשה תביעה.

האם החוזה קביל?
16/10/2019 15:51
שלום רב,

אכן חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים מגדיר את אחוזי שכר הטרחה שמותר לעורך דין לגבות בטיפול בתיק תאונת דרכים אולם ניתן לפי החוק גם לגבות שכר קבוע מראש בסכום שסוכם בין הצדדים.

איני יכול לחוות דעה על חוזה שלא ראיתי לצערי.

בברכה,
עורך דין עופר סולר


  <<    2    3   4   5    6    >>  

:עבור אל עמוד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

12 במאי 2020

מצוקה עוברית Fetal Distre...

עורך דין עופר סולר מסביר על מצוקה עוברית Fetal distress ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

12 במאי 2020

רשלנות רפואית - איחור באב...

רשלנות רפואית בלידה - איחור בביצוע ניתוח קיסרי אצל יולדת אשר ילדה בעבר בניתוח קיסרי כאשר התינוק גילה סימני מצוקה..

קרא עוד

12 במאי 2020

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

12 במאי 2020

פגיעה בעובר וביולדת בבית ...

סקירה של פסק דין בנושא פגיעה בעובר וביולדת בבית החולים לניאדו - מקרה אמיתי...

קרא עוד

12 במאי 2020

סיבוכים במהלך הריון - חשו...

סיבוכים בהריון ומקרי רשלנות רפואית בטיפול במגוון סיבוכי הריון - סקירה משפטית מאת עו"ד עופר סולר...

קרא עוד

12 במאי 2020

נזק קשה ליילוד בעקבות רשל...

הוריה של תינוקת אשר נולדה עם פגיעה מוחית ונזקי גוף קשים תבעו את בית החולים בגין רשלנות רפואית בלידה - לחצו לקריאת תקציר פסק הדין ...

קרא עוד

12 במאי 2020

האם שיתוק על שם ארב נגרם ...

סקירת פסק דין אשר עוסק באחריות הצוות המטפל בבית החולים ללידת תינוק הסובל משיתוק על שם ארב.

קרא עוד

19 במאי 2020

איחור בהפניה לקולונסקופיה...

דוגמא למקרה של טיפול רשלני של רופא משפחה שלא הפנה מטופלת לבדיקת קולונסקופיה בזמן, מה שהביא לאיחור באבחון סרטן מעי הגס...

קרא עוד

19 במאי 2020

אבחון מאוחר של מחלה - לאו...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - על אבחון מאוחר של מחלה - לאו דווקא רשלנות רפואית...

קרא עוד

25 במאי 2020

רשלנות של אורתופד שלא אבח...

פסק דין המתאר רשלנות רפואית בביצוע בדיקות לאבחנת גידול סרטני בברך, אשר גרמה להתפשטות גרורות והחמרה של המחלה...

קרא עוד

26 במאי 2020

חוק זכויות החולה - פרשנות...

חוק זכויות החולה - פרשנות משפטית מאת עו"ד עופר סולר. ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

31 במאי 2020

מעקב הריון רשלני והדבקת ע...

פסק דין שעוסק בשאלה האם אי ביצוע בדיקה לגילוי הדבקה של האם בנגיף CMV בהריון ובשל כך הדבקת העובר, מהווה רשלנות רפואית.

קרא עוד

03 ביוני 2020

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נזק מוחי לאחר ניתוח נוירו...

מקרה של רשלנות רפואית במעקב אחרי ניתוח נוירוכירורגי, שהובילה לנזק מוחי והסבר אודות חובת הזהירות המוטלת על רופא מנתח...

קרא עוד

03 ביוני 2020

העברת נטל הראיה בתביעות ר...

עורך דין עופר סולר מסביר על העברת נטל הראיה בתביעות רשלנות רפואית - אימתי?

קרא עוד

03 ביוני 2020

אחוזי נכות ופיצויים שנקבע...

קטין שנפגע בתאונת דרכים תבע פיצויים בגין ראשי נזק שונים - לחצו לקריאת חוות דעת המומחים הרפואיים מטעם בית המשפט והכרעת הערכאה המשפ...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נגרמה לך נכות בגלל פגיעה ...

נכות בגלל תאונת עבודה - נפגעת בעבודה? יש לך זכויות! ליחצו כאן למידע...

קרא עוד

03 ביוני 2020

נכות פסיכאטרית עקב רשלנות...

כיצד רשלנות רפואית בהרדמה לניתוח סינוסים גרמה למטופל לנכות פסיכיאטרית ומה ההבדלים בין נכות רפואית ותפקודית...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36