חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

קביעת פיצוי בגין נכות בגב עקב תאונת דרכים

מחבר: 12/12/2019 18:04

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בתל אביב בתיק כ.י נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ ואבנר  עסק בתביעה שהגיש כנענה כנגד חברה הביטוח שלו, בעילה של  נזקי גוף אשר נגרמו לו עקב תאונת דרכים.

בשנת 1975 חוקקה הכנסת את חוק הפלת"ד (פיצויים לנפגעי תאונות דרכים), שמטרתו להסדיר ולהבטיח פיצויים למי שנפגע בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים. לפי חוק זה, משהוכח כי אירוע מסוים נחשב לתאונת דרכים על פי ההגדרות הקבועות בחוק, קמה החובה לפצות את מי שנפגע בנזק גוף כתוצאה מהתאונה וזאת ללא צורך בהוכחת אחריות.

פרטי המקרה

בין הצדדים לא היתה קיימת מחלוקת לגבי חבות הנתבעות לאור חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והמחלוקת נסבה לגבי גובה הנזק בלבד. התובע, יליד 1956, טוען כי פנה לבית החולים רק כשבוע לאחר התאונה מאחר ולא חשב שנגרם לו נזק של ממש. ביום 20.03.02 הגיע התובע לבית החולים והתלונן על כאבים בגב התחתון. 

בבית החולים לא נמצא כל ממצא פתולוגי והתובע שוחרר לביתו עם המלצה למנוחה של שלושה ימים, קבלת טיפול תרופתי ופניה לביצוע פיזיותרפיה ומעקב אורתופד.

לקריאה נוספת לחץ: עורך דין תאונת אופנוע

המומחה הרפואי מטעם בית המשפט בתחום האורתופדיה בדק את התובע וקבע, כי נגרמו לו פגיעות בתחום האורתופדי המצריכות התייחסות וטיפול, וכי למרות טענתו שהוא בריא סבל התובע בעבר מהתקפים של כאבי גב בשל שינויים ניוונים כתוצאה משחיקה טבעית של מערכת השלד.

לאחר הפניה לפיזיותרפיה ומעקב קבע ד"ר פרידמן נכות צמיתה של 5% כתוצאה מהאירוע, כאשר כלל הנכות בגב נקבעה בשיעור של 55%. לאחר דין ודברים בין הצדדים, כאשר התובע טוען כי שיעור הנכות בשל התאונה הוא גבוה יותר, קבע בית המשפט את הנכות בשיעור של 5%. גם בעניין הנזקים ניסה התובע, על פי קביעת בית המשפט, להאדיר את הפגיעה.

בין היתר, נמנע התובע מלהציג את חוזה העבודה עליו היה חתום לכאורה מול החברה בה הועסק, כאשר הכלל הוא שכאשר בעל דין נמנע מלהביא ראיה מסוימת חזקה כי אין בראיה להועיל לתביעתו ואף יש בה כדי להזיק לו.

בנוסף, ניסה התובע להסתיר מבית המשפט את דבר היותו נרקומן בהליכי גמילה.

למידע נוסף לחץ כאן - פגיעת גוף בתאונת דרכים - למי פונים וכיצד נוהגים?

פסיקת בית המשפט

לאור האמור החליט בית המשפט לקבוע את נזקו של התובע בעבור הפסד השתכרות בסך של 32,680 ₪ בגין הפסדי השתכרות לעבר וסכום של 25,000 ₪ עבור הפסדי השתכרות בעתיד

התובע לא הוכיח כל נזק שנגרם לו בשל הוצאות רפואיות ונסיעות לקבלת טיפולים.

בגין כאב וסבל קבע בית המשפט פיצוי בסך 10,000 ₪.

סה"כ סכום הפיצויים שנפסק עמד על 67,680 ₪, בצירוף שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט.

בכל מקרה של פגיעה עקב תאונת דרכים מומלץ להקפיד על מספר כללים:
פניה מהירה אל עורך דין מנוסה, שמירה על התיעוד הרפואי ועל קבלות בגין הוצאות הנובעות מהפגיעה וכן איסוף ושמירת תלושי שכר ומסמכים אחרים המעידים על השכר שקיבל הנפגע לפני קרות התאונה.

לקבלת סיוע לחץ - יעוץ משפטי תאונת דרכים

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים בגין פגיעה בגב בתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24