חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים - מהי אחריות הנפגע לצמצם את נזקיו

מחבר: 10/12/2019 18:24

על אדם שנפגע בגופו בשל תאונת דרכים מוטלת חובת הקטנת נזק שפירושה נקיטת פעולות לאחר האירוע שיצמצמו את הנזק שנגרם לו, בין אם על ידי ניתוח ובין אם על ידי אמצעי אחר.

ההיגיון העומד בבסיס חובה זו הוא המחשבה כי אין זה הוגן להטיל על מזיק תשלום פיצויים בגין נזק שאת גובהו ניתן להפחית. בנוסף לכך, חובת הקטנת נזק מתמרצת את הנפגע לטפל במצבו ומונעת ממנו לקבל כספים אותם אין הצדקה שיקבל.

למרות זאת, לא ניתן לדרוש מהנפגע לעשות כל מאמץ כדי שיקטין את הנזק וימנע הטלת סכום פיצויים גבוה על המזיק. הסטנדרט שנקבע בבתי המשפט בישראל הוא סטנדרט הסבירות ולפיו על הנפגע לנקוט באמצעים סבירים כדי להקטין את ניזקו.

מידת הסבירות הנדרשת נקבעת בהתאם לנסיבות העניין, השיקולים הנשקלים על ידי בית המשפט כוללים בין היתר את מידת הסיכון שיש בהקטנת הנזק, הכאב, הסבל וסיכויי ההצלחה שלהם.

פורום משפטי לגולשים - ליחצו כאן

במקרים גבוליים יקבע בית המשפט האם מוטלת חובת הקטנת נזק בהתאם לשיקול דעתו ובהתאם לתחושת הצדק המתקבלת מנסיבות המקרה.

שאלת קיום חובת הקטנת נזק נדונה בתיק ת.א 61017/05 זהבית שמחון נ' אליהו. בעניין זה, נפגעה התובעת עקב תאונת דרכים לאחר שרכב אחר פגע בה והעיף את רכבה אל עבר מעקה הבטיחות.

כתוצאה מכך, נפגעה התובעת בראשה ופניה הושחתו מעט. בנוסף, סבלה מפגיעות ברגלה הימנית ובעמוד השדרה. פרט לנזקים פיזיים סבלה התובעת מנזק נפשי שפגע בתפקודה. עקב פגיעות אלו, הגישה התובעת תביעה לפיצויים כנגד החברה המבטחת.

החברה המבטחת מצידה לא טענה כנגד החובה לפצות את התובעת, אולם טענה כי היה ביכולתה לצמצם את הנזק שנגרם לה בשל תאונת הדרכים אם הייתה עוברת ניתוחים אשר היו משפרים את מצבה ולכן דרשה להוריד את גובה הנזק עליו דרשה התובעת פיצוי.

ראוי לומר כי האפשרות לעבור את ניתוחים אלו הייתה ידועה לתובעת אך היא ויתרה על ביצועם.

בית המשפט נדרש להכריע בעניין זה בשאלה האם הייתה מוטלת על התובעת חובת הקטנת נזק. התשובה של בית המשפט לשאלה זו הייתה שלילית.

את תשובתו זו נתן לאחר שבחן את נסיבות המקרה. נסיבות אלו הראו כי על מנת להקטין את הנזק נדרשה התובעת לעבור סדרה של ניתוחים שסיכויי הצלחתם אינם ברורים.

כל זאת בנוסף לניתוחים הרבים שעברה התובעת לאחר התאונה על מנת שתוכל לתפקד באופן תקין. בנסיבות אלו אמר בית המשפט כי לא ראוי להטיל על התובעת חובה לבצע ניתוחים נוספים.

חברת הביטוח הוסיפה וטענה כי היה להטיל על התובעת חובת הקטנת נזק גם ביחס לנכות הנפשית שנקבעה לה בשל תאונת הדרכים שעמדה על 10%.

בית המשפט שלל גם את טענה זו ואמר כי הנכות שנקבעה לתובעת מכילה בתוכה הפחתה אוטומטית של אחוזי הנכות שנבעו מאי הליכה של התובעת לטיפולים, ולכן גובה הנכות הנפשית הוא ראוי.

עם זאת, הוסיף בית המשפט כי במקרים כאלו יש חובה על נפגע התאונה ללכת לטיפול פסיכולוגי על מנת להיטיב את מצבו. בסיכומו של דבר נפסקו לתובעת סכום פיצויים בגובה של כ-580,000 ₪ בגין ראשי נזק שונים.

בכל מקרה של פגיעה עקב תאונת דרכים יש לפנות אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין שיסייע לך להשיג את הפיצוי הראוי והמלא על נזקיך.

לקבלת סיוע אישי ודיסקרטי ליחצו: יעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזק גופני או נפשי שהתגלה באיחור לאחר תאונת דרכים - כיצד ניתן לקבל פיצויים במקרים שבהם נזקיה של תאונת דרכים מתגלים באיחור, תקופה ארוכה לאחר מועד התאונה?

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי החובה להקטין את הנזק עקב פגיעה בתאונת דרכים

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

08 באוגוסט 2021

אי גילוי תסמונת דאון ביילוד

רשלנות רפואית באבחון תסמונת דאון בהריון בשל אי הפניה של האם לביצוע דיקור מי שפיר לגילוי התסמונת...

קרא עוד

17 באוגוסט 2021

התיק הרפואי נעלם? התביעה ...

הגשת תביעה ברשלנות רפואית במקרה שהתיק הרפואי נעלם או חסרים מסמכים! נטל ההוכחה עובר למוסד הרפואי שהיה אחראי לניהול הרשומה הרפואית ...

קרא עוד

22 באוגוסט 2021

תסמונת איקס שביר

עורך הדין עופר סולר מביא לפנינו הסבר מקיף אודות תסמונת האיקס השביר, כולל דוגמאות למקרי רשלנות רפואית ופסקי דין מתביעות...

קרא עוד

25 באוגוסט 2021

טעויות ואיחור בזיהוי ואבח...

עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי מסבירים מתי ולמה עלולות להתרחש טעויות שמובלות לאיחור בזיהוי ואבחון של סרטן השד...

קרא עוד

31 באוגוסט 2021

תביעת פיצויים: איחור רשלנ...

האם רשלנות רפואית הובילה לאיחור באבחון מחלת הסרטן ועקב כך למותה של המנוחה? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט

קרא עוד

12 בספטמבר 2021

פגיעה חמורה בזמן לידת מלק...

עו"ד עופר סולר מסביר על לידת מלקחיים forceps birth ומקרי רשלנות רפואית...

קרא עוד

19 בספטמבר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

23 בספטמבר 2021

הרופא לא אבחן מום בלב העו...

משרדנו הגיש כמה תביעות פיצויים גדולות בשל רשלנות רפואית, שהובילה ללידת תינוק עם מום לבבי נדיר ונכות קשה! אם נולד לך ילד/ה עם מום ...

קרא עוד

29 בספטמבר 2021

הערכת גובה הנזק לפני הגשת...

הערכת גובה הנזק שנגרם לך לפני הגשת תביעת רשלנות רפואית - איך זה נעשה בפועל?

קרא עוד

03 באוקטובר 2021

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

17 באוקטובר 2021

לדעת יותר לפני זריקת אפידורל

לדעת יותר על זריקת אפידורל – סיבוכים אפשריים בעת שימוש באפידורל...

קרא עוד

19 באוקטובר 2021

המשמעת של אבחון מיקרוצפלי...

אבחון מיקרוצפליה בזמן מעקב ההריון נושאת משמעות רבה וקריטית, ולכן חשוב לאבחן ולקבל מרופא הנשים הסבר מפורט והפניה לייעוץ גנטי ממוקד...

קרא עוד

26 באוקטובר 2021

מקרי רשלנות רפואית באבחון...

בכל מקרה של אבחון דיסאוטונומיה משפחתית רק לאחר הלידה, חשוב לבדוק ולקבל תשובות ברורות: מדוע הרופאים לא אבחנו את המחלה הגנטית הנדיר...

קרא עוד

07 בנובמבר 2021

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

11 בנובמבר 2021

גם ניתוח פשוט יכול להסתבך...

חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח. למידע נוסף לחץ כאן...

קרא עוד

15 בנובמבר 2021

אחריות על אי אבחון מומים ...

אחריות על אי אבחון מומים במהלך ההריון - סקירה משפטית ועמדת בית המשפט העליון בנושא...

קרא עוד

28 בנובמבר 2021

2 חוות דעת של 2 מומחים יד...

משרד עורכי דין עופר סולר ושות' - 2 חוות דעת של 2 מומחים ידועים - כיצד הכריע בית המשפט בתביעת הרשלנות הרפואית?

קרא עוד

08 בדצמבר 2021

רשלנות רפואית בביצוע בדיק...

אי ביצוע בדיקות סקר גנטיות או טעות בפיענוח הבדיקות עלול להוביל להולדת ילד בעל פגיעות קשות ביותר...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36