חובת הקטנת הנזק המוטלת על נפגע תאונת דרכים - מה היקף החובה..
חובת הקטנת הנזק לאחר תאונת דרכים

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

תאונת דרכים - מהי אחריות הנפגע לצמצם את נזקיו

Hebrew

על אדם שנפגע בגופו בשל תאונת דרכים מוטלת חובת הקטנת נזק שפירושה נקיטת פעולות לאחר האירוע שיצמצמו את הנזק שנגרם לו, בין אם על ידי ניתוח ובין אם על ידי אמצעי אחר.

ההיגיון העומד בבסיס חובה זו הוא המחשבה כי אין זה הוגן להטיל על מזיק תשלום פיצויים בגין נזק שאת גובהו ניתן להפחית. בנוסף לכך, חובת הקטנת נזק מתמרצת את הנפגע לטפל במצבו ומונעת ממנו לקבל כספים אותם אין הצדקה שיקבל.

למרות זאת, לא ניתן לדרוש מהנפגע לעשות כל מאמץ כדי שיקטין את הנזק וימנע הטלת סכום פיצויים גבוה על המזיק. הסטנדרט שנקבע בבתי המשפט בישראל הוא סטנדרט הסבירות ולפיו על הנפגע לנקוט באמצעים סבירים כדי להקטין את ניזקו.

מידת הסבירות הנדרשת נקבעת בהתאם לנסיבות העניין, השיקולים הנשקלים על ידי בית המשפט כוללים בין היתר את מידת הסיכון שיש בהקטנת הנזק, הכאב, הסבל וסיכויי ההצלחה שלהם.

פורום משפטי לגולשים - ליחצו כאן

במקרים גבוליים יקבע בית המשפט האם מוטלת חובת הקטנת נזק בהתאם לשיקול דעתו ובהתאם לתחושת הצדק המתקבלת מנסיבות המקרה.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      התיק הרפואי נעלם? התביעה אינה נעלמת!     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     אל תשכח/י לספר לרופא הכל...     רשלנות רפואית באבחון סרטן האשכים     הוצאות ניידות - ראש נזק בתביעה שלך     נגרמו לך נזקים בעקבות ניתוח שאיבת שומן?     רשלנות רפואית בניתוח למניעת הזעת יתר     נגרמו לך נזקים בניתוח הגדלת חזה?     לידת מלקחיים forceps birth     בחירת מומחה לצורך חוות דעת רפואית     פיגור שכלי והמיפלגיה - עקב רשלנות רפואית בליד     רשלנות רפואית בניתוח לקיצור קיבה - אימתי?     בדיקות גנטיות לאבחון מומים לפני ההריון     כמה כסף אפשר להוציא מתביעה?     פציעה באוטובוס     אני רוצה לבדו' אפשרות לתבוע     נזקי גוף      ילד שבר את שורש כף היד     הכוונה לפני תביעה     מה דעתכם?     רופא מאוחדת ששכח שהוא רופא     מה דעתך עורך דין נכבד?     כמה שאלות לפני תביעה