חובת הקטנת הנזק המוטלת על נפגע תאונת דרכים - מה היקף החובה..
חובת הקטנת הנזק לאחר תאונת דרכים

03-7369253
חשוב לדעת: התיישנות תביעות רשלנות רפואית - לחצו כאן!
עורך דין עופר סולר רשלנות רפואית רשלנות רפואית בלידה רשלנות רפואית בניתוח נזקי גוף פורום משפטי
עברת תאונת דרכים? תביעות פיצויים וטיפול משפטי מלא בנפגעים
לחצו כאן לייעוץ אישי!
עורך דין עופר סולר

תאונת דרכים - מהי אחריות הנפגע לצמצם את נזקיו

Hebrew

על אדם שנפגע בגופו בשל תאונת דרכים מוטלת חובת הקטנת נזק שפירושה נקיטת פעולות לאחר האירוע שיצמצמו את הנזק שנגרם לו, בין אם על ידי ניתוח ובין אם על ידי אמצעי אחר.

ההיגיון העומד בבסיס חובה זו הוא המחשבה כי אין זה הוגן להטיל על מזיק תשלום פיצויים בגין נזק שאת גובהו ניתן להפחית. בנוסף לכך, חובת הקטנת נזק מתמרצת את הנפגע לטפל במצבו ומונעת ממנו לקבל כספים אותם אין הצדקה שיקבל.

למרות זאת, לא ניתן לדרוש מהנפגע לעשות כל מאמץ כדי שיקטין את הנזק וימנע הטלת סכום פיצויים גבוה על המזיק. הסטנדרט שנקבע בבתי המשפט בישראל הוא סטנדרט הסבירות ולפיו על הנפגע לנקוט באמצעים סבירים כדי להקטין את ניזקו.

מידת הסבירות הנדרשת נקבעת בהתאם לנסיבות העניין, השיקולים הנשקלים על ידי בית המשפט כוללים בין היתר את מידת הסיכון שיש בהקטנת הנזק, הכאב, הסבל וסיכויי ההצלחה שלהם.

פורום משפטי לגולשים - ליחצו כאן

במקרים גבוליים יקבע בית המשפט האם מוטלת חובת הקטנת נזק בהתאם לשיקול דעתו ובהתאם לתחושת הצדק המתקבלת מנסיבות המקרה.

קרא עוד
חשוב לדעת עוד בנושא מלא/י פרטים ליצירת קשר: 
כניסה לפורום
מרכז עזריאלי 1 קומה 36
טל. 03-7369253
פקס. 03-7369345
מפת האתר
כניסה לפורום מרכז עזריאלי 1 קומה 36 טל. 03-7369253 פקס. 03-7369345
עדכונים באתר:

     התיישנות עילה במקרים של הולדה בעוולה     לדעת יותר: על אבחון רעלת הריון     גידול בעצב השמיעה - רשלנות באבחון וניתוח     רשלנות רפואית בלידה - מוות של תינוק עקב תשניק     טיפול רפואי רשלני - כשלון ניתוח במעי הגס     איחור באבחון מפרצת באבי העורקים     אוסטאומיליטיס בעקבות זיהום לאחר ניתוח     מבחן הרופא הסביר - הלכה למעשה     נזק מוחי לאחר ניתוח נוירוכירורגי     טיפול רפואי רשלני בלידה - שיתוק ע''ש ארב erb'     בדיקות אולטראסאונד בהריון - רשלנות רופא     רשלנות רפואית במעקב הריון - נקודות למחשבה     נפגעת בגלל רשלנות רפואית?      התיק הרפואי נעלם? התביעה אינה נעלמת!     רשלנות רופא משפחה באבחון מחלת אנדוקרדיטיס     צריך עצה של עו"ד     יש טעם לעשות משהו?     עורך דין שטיפל בתאונת דרכים     פגיעה על קורקינט חשמלי     את מי אני יכולה לתבוע?     בדיקת נסיבות המוות     הילד שבר את הרגל     מה אפשר לעשות במקרה הזה?     הפגיעה של הבן שלי והתנהלות בית החולים     את מי תובעים ואיך?