חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הניתוח וגרם לך לנזק פיזי ונפשי?

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות ברורות!

פניה מהירה לעורך דין >>
סולר קפלינסקי מומחים ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

רשלנות רפואית של אורטופד

מחבר: 13/09/2020 17:24

רשלנות בתחום הרפואי עשויה להתבטא לא רק במתן טיפול לא נכון או מזיק בניגוד לסטנדרט רפואי סביר, אלא לעיתים גם בעצם ההחלטה שלא לבצע טיפול רפואי במקרה המצריך טיפול ועקב כך לגרום למטופל לנזקי גוף.

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בחיפה בתיק בובן מאיר נגד שירותי בריאות כללית ומרכז רפואי ספיר, עסק בתביעה בעניין רשלנות רפואית שהגיש מאיר כנגד קופת חולים כללית, המפעילה את בית החולים מאיר בכפר סבא, בשל נזק גוף שנגרם לו לטענתו עקב טיפול שמרני.

מאיר, יליד 1949, הינו רב חובל שהיה בהפלגה בלב ים. ביום 03.12.97 נפל ונחבל בירך ימין ונבדק פעמיים בבית החולים בהונג-קונג ללא ממצא רפואי משמעותי. עם חזרתו ארצה לאחר 40 יום פנה לקבלת טיפול בבית חולים, שם נבדק ואובחן כי הוא סובל משבר תת-ראשי בראש עצם הירך.

בבית החולים הוחלט לנהוג בהליך שמרני, לא לנתח אלא לחכות ולקוות כי השבר יתאחה מעצמו. המעקב נמשך כ-11 חודשים, כאשר התובע נבדק אחת לחודש ואז הוחלט כי יש לבצע ניתוח.

הניתוח בוצע בבית החולים רמב"ם בחיפה ובמהלכו קובע ראש המפרק באמצעות ברגים והושתלה עצם ולאחר תקופת החלמה שב מאיר לעבוד כרב חובל.

לטענת התובע, עקב ההחלטה להמתין ולא לבצע ניתוח במועד זיהוי השבר, נגרמה לו נכות רפואית אורטופדית בשיעור של 34%. כן טען התובע, כי רישומי הנתבעים לוקים בחסר ונגרם לא עקב כך נזק ראייתי, אשר מעביר לכתפי הנתבעים את הנטל להוכיח כי לא התרשלו.

הנתבעים טענו מנגד, כי ההחלטה שלא לנתח הייתה סבירה וכי התובע היה נתון במעקב רפואי לאורך כל התקופה. כן טענו הנתבעים כי לא קיים חוסר בתיעוד הרפואי.

בין הצדדים לא הייתה מחלוקת כי לתובע נגרם שבר שנבדק על ידי הנתבעים לאחר כ-40 יום וכי מי שהחליט על דרך הטיפול הוא פרופסור הלל, מנהל המחלקה האורטופדית בבית החולים.

פסיקת הערכאה המשפטית

בית המשפט בחן מספר סוגיות, בהן: מהו המידע שנמסר לרופאים עם הגעת התובע באשר למידת תפקודו, באיזה מצב היה השבר בעת הבדיקה, מהו הטיפול שקיבל התובע לאורך 11 חודשי המעקב, האם נפל פגם בהיבט התיעוד הרפואי שערך בית החולים וכן מהו הנזק שנגרם לתובע.

בית המשפט העדיף את עדותו של פרופסור הלל על פני המומחה מטעם התובע, ד"ר לין וקבע כי ההחלטה שלא לנתח בעת אבחון השבר הייתה סבירה מאחר והתובע תפקד באופן מלא כ-40 יום לאחר היווצרות השבר.

כן קבע בית המשפט, כי התובע זכה לקבלת טיפול רפואי מקצועי ביותר לאורך תקופת המעקב וכי הנתבעים לא הפרו כלפי התובע את חובת הזהירות.

לאור האמור פסק בית המשפט, כי דין התביעה להידחות וחייב את התובע בסכום של 7,000 ש"ח בגין הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

במידה ונפגעת בשל רשלנות רפואית מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום, לצורך התייעצות באשר להערכת סיכויי התביעה.

עורכי הדין במשרד עו"ד סולר קפלינסקי צברו ניסיון רב שנים בייצוג וטיפול בנפגעי רשלנות רפואי וישמחו להעניק גם לך ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

פנה/י עכשיו לשיחה עם עורך דין מומחה!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (1)

5 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

17 בנובמבר 2020

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

18 בנובמבר 2020

האם מינון יתר של תרופה גר...

סקירת ערעור שהוגש לביהמ"ש העליון על פסיקת המחוזי, שקבע כי ביה"ח לא התרשל בטיפול ביילוד והחירשות אינה קשורה במינון יתר ש...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

האם אי מתן הסבר רפואי גרם...

תקציר פסק דין הסוקר תביעת הורים להולדה בעוולה של תינוק לא בריא עקב אי מתן הסבר רפואי מלא והפרת דרישת הסכמה מדעת לטיפול...

קרא עוד

13 בדצמבר 2020

פיגור שכלי והמיפלגיה בשל ...

תקציר פסק דין הסוקר תביעה שהגישו הורים בגין רשלנות רפואית בלידה, אשר גרמה לטענתם להולדת עובר הסובל מפיגור שכלי ומהמיפלגיה.

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

אי מתן מידע מספק ולידת תי...

פסק דין הבוחן האם רשלנות רפואית באי מסירת מידע מספק להורים הובילה ללידת תינוק הסובל מחוסר באצבעות כף יד שמאל...

קרא עוד

17 בדצמבר 2020

התמוטטות ומוות של מטופל ע...

פסק דין העוסק בקשר הסיבתי שנמצא בין ליקויים בתיעוד הרפואי של צוות בית החולים לבין התמוטטות מטופל ומותו עקב כך בחלוף שלושה חודשים.

קרא עוד

06 בינואר 2021

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי

טיפים שימושיים של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי לגבי רשלנות בניתוחים פלסטיים - ממה להימנע וכיצד לפעול לאחר ניתוח רפואי רשלני.

קרא עוד

14 בינואר 2021

לדעת יותר על ניתוח אלקטיב...

לדעת יותר על ניתוח אלקטיבי ומקרי רשלנות רפואית בניתוחים אלקטיביים – ליחצו כאן לפרטים...

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות מתי...

מתיחת הפנים שעברת גרמה לך לנזק? עו"ד עופר סולר מסביר על הזכויות שלך לאחר ניתוח שנכשל

קרא עוד

14 בינואר 2021

נגרמו לך נזקים בעקבות נית...

עברת ניתוח שאיבת שומן ונגרמו לך נזקים? יש לך זכויות וכדאי להכיר אותן!

קרא עוד

14 בינואר 2021

עברת ניתוח פלסטי להצמדת א...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית בניתוח הצמדת אוזניים או otoplasty....

קרא עוד

14 בינואר 2021

תביעת רשלנות רפואית בגין ...

רשלנות בביצוע ברית מילה גרמה נזקי גוף לתינוק - היכנסו לקריאה אודות היקף חובת הזהירות שחב מוהל כלפי נמהלים, ועל פסיקת הפיצויים במק...

קרא עוד

14 בינואר 2021

הפחתת הסיכון לרשלנות רפוא...

ניתוחים פלסטיים אסתטיים הפכו פופולאריים, אך יש בהם גם סיכון לרשלנות רפואית בטיפול ולנזק וחשוב לדעת איך ניתן לנסות ולצמצם אותו.

קרא עוד

14 בינואר 2021

רשלנות רפואית בניתוחי הרמ...

עו"ד עופר סולר מסביר על רשלנות רפואית בניתוח הרמת חזה Breast Lift...

קרא עוד

14 בינואר 2021

ניתוחי השתלת שיער ומקרי ר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרי רשלנות רפואית במהלך או לאחר ניתוח השתלת שיער...

קרא עוד

18 בינואר 2021

עורכי הדין שלנו עונים לשא...

שאלות בנושא רשלנות רפואית ותשובותיהם המקצועיות והמפורטות של עורכי הדין עופר סולר וארבל קפלינסקי, מומחים לענייני רשלנות רפואית.

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36