חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

הרופא התרשל בזמן הניתוח וגרם לך לנזק פיזי ונפשי?

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות ברורות!

פניה מהירה לעורך דין >>
עורך דין עופר סולר מומחה רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

עברת ניתוח ונגרמו לך נזקים? הניתוח כשל ונותרה בגופך נכות קשה? יכול להיות שהמדובר על רשלנות רפואית חמורה, ובכל מקרה מגיע לך לקבל תשובות!

פניה מהירה לעורך דין >>

רשלנות רפואית של אורטופד

מחבר: 13/09/2020 17:24

רשלנות בתחום הרפואי עשויה להתבטא לא רק במתן טיפול לא נכון או מזיק בניגוד לסטנדרט רפואי סביר, אלא לעיתים גם בעצם ההחלטה שלא לבצע טיפול רפואי במקרה המצריך טיפול ועקב כך לגרום למטופל לנזקי גוף.

פסק הדין שניתן בבית משפט השלום בחיפה בתיק בובן מאיר נגד שירותי בריאות כללית ומרכז רפואי ספיר, עסק בתביעה בעניין רשלנות רפואית שהגיש מאיר כנגד קופת חולים כללית, המפעילה את בית החולים מאיר בכפר סבא, בשל נזק גוף שנגרם לו לטענתו עקב טיפול שמרני.

מאיר, יליד 1949, הינו רב חובל שהיה בהפלגה בלב ים. ביום 03.12.97 נפל ונחבל בירך ימין ונבדק פעמיים בבית החולים בהונג-קונג ללא ממצא רפואי משמעותי. עם חזרתו ארצה לאחר 40 יום פנה לקבלת טיפול בבית חולים, שם נבדק ואובחן כי הוא סובל משבר תת-ראשי בראש עצם הירך.

בבית החולים הוחלט לנהוג בהליך שמרני, לא לנתח אלא לחכות ולקוות כי השבר יתאחה מעצמו. המעקב נמשך כ-11 חודשים, כאשר התובע נבדק אחת לחודש ואז הוחלט כי יש לבצע ניתוח.

הניתוח בוצע בבית החולים רמב"ם בחיפה ובמהלכו קובע ראש המפרק באמצעות ברגים והושתלה עצם ולאחר תקופת החלמה שב מאיר לעבוד כרב חובל.

לטענת התובע, עקב ההחלטה להמתין ולא לבצע ניתוח במועד זיהוי השבר, נגרמה לו נכות רפואית אורטופדית בשיעור של 34%. כן טען התובע, כי רישומי הנתבעים לוקים בחסר ונגרם לא עקב כך נזק ראייתי, אשר מעביר לכתפי הנתבעים את הנטל להוכיח כי לא התרשלו.

הנתבעים טענו מנגד, כי ההחלטה שלא לנתח הייתה סבירה וכי התובע היה נתון במעקב רפואי לאורך כל התקופה. כן טענו הנתבעים כי לא קיים חוסר בתיעוד הרפואי.

בין הצדדים לא הייתה מחלוקת כי לתובע נגרם שבר שנבדק על ידי הנתבעים לאחר כ-40 יום וכי מי שהחליט על דרך הטיפול הוא פרופסור הלל, מנהל המחלקה האורטופדית בבית החולים.

פסיקת הערכאה המשפטית

בית המשפט בחן מספר סוגיות, בהן: מהו המידע שנמסר לרופאים עם הגעת התובע באשר למידת תפקודו, באיזה מצב היה השבר בעת הבדיקה, מהו הטיפול שקיבל התובע לאורך 11 חודשי המעקב, האם נפל פגם בהיבט התיעוד הרפואי שערך בית החולים וכן מהו הנזק שנגרם לתובע.

בית המשפט העדיף את עדותו של פרופסור הלל על פני המומחה מטעם התובע, ד"ר לין וקבע כי ההחלטה שלא לנתח בעת אבחון השבר הייתה סבירה מאחר והתובע תפקד באופן מלא כ-40 יום לאחר היווצרות השבר.

כן קבע בית המשפט, כי התובע זכה לקבלת טיפול רפואי מקצועי ביותר לאורך תקופת המעקב וכי הנתבעים לא הפרו כלפי התובע את חובת הזהירות.

לאור האמור פסק בית המשפט, כי דין התביעה להידחות וחייב את התובע בסכום של 7,000 ש"ח בגין הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

במידה ונפגעת בשל רשלנות רפואית מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין מנוסה בתחום, לצורך התייעצות באשר להערכת סיכויי התביעה.

עורכי הדין במשרד עו"ד סולר קפלינסקי צברו ניסיון רב שנים בייצוג וטיפול בנפגעי רשלנות רפואי וישמחו להעניק גם לך ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

פנה/י עכשיו לשיחה עם עורך דין מומחה!

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (5) | דירוגים (1)

5 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר רשלנות רפואית בניתוח אורטופד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24