חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

אחריות מעביד לתאונת עבודה - שימוש בכננת

מחבר: 27/12/2019 14:41

בעולם התעשייתי של ימינו, הפועלים נחשפים למכונות עבודה כבדות הדורשות מיומנות והסמכה לשם הפעלתן והשימוש בהן.

הדבר בולט במיוחד באתרי בניה בהם יש צורך בהעברת חומרי בניה כבדים ממקום למקום, כאשר לצורך העברה זו משתמשים במכשירים טכנולוגיים חדישים, ששימוש לא נכון בהם עלול לגרום לסכנה לבני אדם ולהיווצרותן של תאונות עבודה קשות הגורמות נזק ונכות.

במקרים בהם מתרחשות תאונות אלה, נבחנת בקפידה התנהגותו של המעביד והפעולות אותן ביצע כדי למנוע את התרחשותה של תאונת העבודה, התנהגות רשלנית של המעביד תגרום לו לשאת בנזק הנגרם לעובד כתוצאה מהתאונה.

כמו כן יש חשיבות רבה להתנהגות הפועל ולתרומתו להתרחשות התאונה, לעתים התנהגות רשלנית של העובד תוביל את בית המשפט לקבוע כי עליו לשאת בחלק מהנזקים שגרם לעצמו מתרומתו לתאונה.

פסק דין - הפעלת מכונה כבדה ללא מיומנות וסמכות

עניין זה נבחן בתא (חי') 538/99 אחמד יוסף חטיב נ' ד.ר.מ.ד בנוי ופיתוח. שם עבד התובע בעבודות חשמלאות באתר בניה. בסיומו של יום העבודה, בו עבד בקומה החמישית, רצה התובע להעביר את הציוד בו השתמש מקומה זו לקומת הכניסה כדי להחזירו למכונית.

כדי לחסוך זמן ומאמץ בהעברת הציוד ניסה להיעזר במכשיר מסוג כננת (מתקן הרמה מיוחד למשאות כבדים), אך עקב שימוש לא נכון וחוסר מיומנותו של התובע ארעה תקלה והתובע צנח ביחד עם המכשיר מקומה חמישית למטה וכתוצאה מכך נפצע קשה.

פרט חשוב באירוע היה שלמרות שהשימוש בכננת היה בהסכמתו ובשיתוף פעולה של מנהל העבודה באתר שנתן לתובע את אישורו להשתמש בכננת, היה הדבר מנוגד להוראות מנהלי חברת הבניה שאסרו על שימוש כל שהוא בכננת בידי עובדי החברה כיון שלא היו מוסמכים לשימוש במכשיר זה.

האם אחראית חברת הבניה על התאונה?

על בית המשפט היה לבחון את אחריות המעבידים לתאונה ואת חלקו של התובע בהפעלה הלא אחראית והמנוגדת להוראות המעביד לתאונה.

בית המשפט קבע שבאופן כללי אחראית חברת הבניה באחריות שילוחית עקב התנהגותו של מנהל העבודה, אחריות שלעתים נדירות לא תוטל על המעביד ורק במקרים בהם היה זלזול קיצוני של העובד בהוראותיו של המעביד, התנהגות שנקבעה כי לא התרחשה בעניין זה.

בהמשך לכך ולטענתם של הנתבעים בדבר התנהגותו הרשלנית של התובע שהשתמש בכננת ביוזמתו על אף ההוראות הברורות לא לעשות כך קבע בית המשפט כי התנהגותו של התובע תרמה לתאונה בשיעור של 50% ולכן אחריותם של הנתבעים עומדת על 50% וחייב אותם בפיצוי.

מה עליך לעשות במקרים בהם נפגעת עקב תאונת עבודה?

כשמתרחשת תאונת עבודה מומלץ לך לפנות אל עורך דין אשר יאסוף עבורך ביעילות את מלוא התיעוד של האירוע ויבחן את שיעור הפיצויים המגיעים לך. כמו כן יפנה אותך עורך הדין לקבלת חוות דעת מהמומחים הרפואיים המתאימים לכך.

לחץ כאן לקריאה בנושא: נזק גוף עקב תקלה במכונה

לקבלת סיוע לאחר פגיעה בתאונת עבודה ליחצו: יעוץ משפטי

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות עבודה לכל נפגע בתאונת עבודה מגיע פיצוי כספי! אחריות מעביד לתאונת עבודה - שימוש בכננת

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24