חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

היקף אחריותו של מעביד לנזקי עובד

מחבר: 15/12/2019 14:39

מקום עבודה הוא לא רק מקור פרנסה, שבאים אליו בבוקר, מעבירים כרטיס בשעון הנוכחות, מתחילים לעבוד, מסיימים בסוף היום ומחכים לתלוש השכר בסוף החודש. זה הרבה יותר מזה. זו הזירה שבה מתנהלים החיים של העובדים והמעבידים. זו סביבת העבודה שלהם, המפרנסת אותם ומטפחת את קידומם המקצועי ומעמדם החברתי.

הכול יכול להתנהל אחרת ובניגוד לתוכניות ולציפיות, אם סביבת העבודה תייצר מפגעים שיגרמו נזקים לעובדים. את הסביבה יוצר המעביד. הוא זה שאמור להיות אחראי לתכנונה והגנתה מפני מפגעים. מחובת המעביד לנקוט כל פעולה ואמצעי שיש בהם להגן על בטיחות העובדים, ובכלל זאת קביעת נהלי בטיחות בעבודה.

התרשלות במילוי חובה זו תחשוף את המעביד בפני תביעות לתשלום פיצוי על הנזקים שנגרמו. כל תשלום כזה יפגע תמיד בניהול העסק, במוניטין שלו והכי חשוב, בהון האנושי.

במרבית המקרים לא מדובר בהשקעה מאסיבית ויקרה בתשתיות לצורך יצירת סביבת עבודה נקייה ממפגעים. מודעות, הדרכה, הקפדה על נהלים, ערנות והערכת נזקים וסיכונים מצד העובדים והמעבידים יתרמו רבות למניעת מפגעים מיותרים שנגרמים בדרך כלל בהעדרה של תודעה והקפדה.

מקרים לדוגמא: אחריות מעביד לנזק במקרה של תאונת עבודה

המקרה של כרמל שאול יכול להמחיש את הנטען. באחת מחופשות הלימודים לרגל חג הפסח פנה כרמל שאול לחברת כוח אדם וחיפש עבודה לתקופת החופש. הוא נקלט בחברה שעסקה באריזה ואחסון של בקבוקי שתייה. בחצר המפעל עמדה מלגזה ששימשה את העובדים הקבועים והמורשים לצורך הובלה וסידור המשטחים.

במהלך עבודתו נהג כרמל שאול על מלגזה מבלי שהוכשר לכך ומבלי שהיה לו רישיון נהיגה. המנהלים לא הורו לו לנהוג בה כדי להעמיס משטחים, אך נהגו להשאיר את מפתח המלגזה במתנע לאחר סיום עבודתם. עובדה זו קרצה לכרמל והוא נהג במלגזה מספר פעמים מבלי שאסרו עליו. באחת הפעמים ארעה תאונה במפעל והמלגזה התהפכה וכך ידו הימנית רוסקה.

הוגשה תביעה לביטוח הלאומי שהכיר בתאונה כתאונת עבודה. נקבעה לעובד נכות צמיתה בשיעור 59.5%, נכות רפואית משוקללת הועמדה על 60%.

נכות תפקודית לעתיד הועמדה על 60%. נפסקו לתובע פיצויים בגין כאב וסבל, הפסד שכר לעבר, אבדן השתכרות בשל אי יכולת לשרת בצבא, הפסדי שכר לעתיד, עזרת צד ג' ולעבר ולעתיד, הוצאות רפואיות עבר ועתיד ובסך הכל 1,680,750 ₪, לאחר ניכוי רשלנות תורמת. לאחר ניכוי תגמולי מל"ל, סך של 187,240 ₪.

קיראו בהרחבה: הלכת השנים האבודות בדיני נזיקין

במקביל הוגשה תביעה נגד המעבידים בתיק תא (חי') 1326/98 כרמל שאול נ' ש.ניר הצפון (1991) בע"מ.

בית המשפט שדן בתביעה קבע אחריות ופיצוי לנפגע לאחר ששוכנע מחומר הראיות כי המנהלים העלימו עין ולא נקטו אמצעים סבירים למנוע מהעובד לנהוג במלגזה ובכך התרשלנו. לפי הפסיקה הנהוגה וגם בפסק דין זה המעביד חב חובת זהירות כלפי עובדיו.

עצם העובדה שהמפתחות הושארו במתנע המלגזה וזאת לאחר שהעובד נהג בה מספר פעמים היא דוגמה לרשלנות של המעביד ומנהליו. חברת כוח האדם שהעסיקה את העובד חבה באחריות מושגית ותשלום פיצויים.

התובע לא יצא נקי לגמרי מפסק הדין. בית המשפט לקח בחשבון את העובדה שניתן היה לצפות מהעובד למרות גילו הצעיר, לצפות את הסיכונים מנהיגה במלגזה ללא ניסיון והרשאה. לאור זאת, הוטלה עליו אחריות המוגדרת כאשם תורם של העובד.

גם שהואן עורסאן שהועסק על ידי חברת דן רולידר העוסקת בעבודת הנדסה אזרחית נפגע גם הוא במהלך עבודתו ותבע את מעבידו בבית משפט השלום בתיק: תא 25111/97 שהואן עורסאן נ' דן רולידר חב' לעבודות הנדסה אזרחית.

התאונה ארעה בחודש דצמבר 1996 עת פירק התובע פיגומים שהיו קשורים בחוט ברזל בשטח אתר בנייה. אחד החוטים שנחתך על ידו קפץ לעין ופצע אותה. התאונה הוכרה כאירוע תאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי ונקבעה לו נכות צמיתה בשיעור 30%.

בית משפט השלום לא רחש אמון לתובע ודחה את תביעתו כנגד המעסיק וטען כי לאחר ששקל את שאלת האחריות, הגיע בית המשפט למסקנה שמדובר בפעולה פשוטה ושגרתית שאינה דורשת מיומנות מיוחדת או הדרכה מיוחדת או פיקוח בעת ביצועה, וניתן היה לצפות מעובד מנוסה להעריך את הסיכון שבעצם חיתוך החוט. עוד נטען כי רשלנות המעביד לא הוכחה.

קיראו: תביעת פיצויים לאחר תאונת עבודה

התובע לא השלים עם פסיקת בית משפט השלום והגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בהליך ע.א. 003057/06.

המחוזי קיבל את ערעורו וקבע כי חובה על מעביד להעמיד לרשות עובדיו תנאי עבודה בטוחים. כפי שנטען בפסק דין ע.א. 663/88 שירזיאן נ' לבידי אשקלון בע"מ פ"ד מז (3) 225: "..., קיימת חובה כללית וגורפת מצד המעביד לנקוט את כל האמצעים הסבירים כדי לוודא שעובדיו יוכלו לבצע את עבודתם בתנאי בטיחות אופטימאליים...מהותם ומידתם של אותם אמצעי זהירות משתנות לאור טיבו, שכיחותו וחומרתו של הסיכון שהמעביד מודע לו או חייב להיות מודע לו..."

באירוע הנדון לא שוכנע בי המשפט כי תנאי העבודה היו בטוחים ועל המעביד היה לצפות מצב זה ולצייד את העובד בהדרכה, במכשירי עזר ובכל דרך סבירה כדי להגן עליו, לעתים גם מפני טעותו. הואיל וכך השתכנע בית המשפט כי המעבידה חבה ברשלנות כלפי התובע בגין התאונה. פסק הדין בוטל והוחזר לשלום לדיון בשאלת גובה הנזק.

מומלץ לקרוא: נכות בעקבות תאונת עבודה

בכל מקרה של פגיעה במקום עבודה מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתאונות עבודה, שכן הוא זה שיש בידו לסייע לכם בנבכי ההליכים המשפטיים עד לקבלת הפיצוי המתאים לגובה הנזק וכמובן שגם בכל הנוגע להיקף אחריותו של המעביד לנזקים שנגרמו.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר במקרה
של תאונת בעבודה חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזקי גוף שנגרמו לגולש - תאונת עבודה? - האם נזק גוף שנגרם לגולש במהלך עיסוקו הוכר כתאונת עבודה? - היכנסו לקריאה במאמר המלא...
המעביד לא שמר על הבטיחות, העובד נפגע בתאונה - בית המשפט קבע כי שמירה על נוהלי הבטיחות ומתן הדרכה לעובדים, עשויים היו למנוע את התרחשות תאונת העבודה - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר נזקי גוף תאונות עבודה אחריות מעביד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24