חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורכי הדין עופר סולר וארבל אורן-קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

משרד סולר קפלינסקי, עם מעל 19 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

היקף אחריותו של מעביד לנזקי עובד

מחבר: 15/12/2019 14:39

מקום עבודה הוא לא רק מקור פרנסה, שבאים אליו בבוקר, מעבירים כרטיס בשעון הנוכחות, מתחילים לעבוד, מסיימים בסוף היום ומחכים לתלוש השכר בסוף החודש. זה הרבה יותר מזה. זו הזירה שבה מתנהלים החיים של העובדים והמעבידים. זו סביבת העבודה שלהם, המפרנסת אותם ומטפחת את קידומם המקצועי ומעמדם החברתי.

הכול יכול להתנהל אחרת ובניגוד לתוכניות ולציפיות, אם סביבת העבודה תייצר מפגעים שיגרמו נזקים לעובדים. את הסביבה יוצר המעביד. הוא זה שאמור להיות אחראי לתכנונה והגנתה מפני מפגעים. מחובת המעביד לנקוט כל פעולה ואמצעי שיש בהם להגן על בטיחות העובדים, ובכלל זאת קביעת נהלי בטיחות בעבודה.

התרשלות במילוי חובה זו תחשוף את המעביד בפני תביעות לתשלום פיצוי על הנזקים שנגרמו. כל תשלום כזה יפגע תמיד בניהול העסק, במוניטין שלו והכי חשוב, בהון האנושי.

במרבית המקרים לא מדובר בהשקעה מאסיבית ויקרה בתשתיות לצורך יצירת סביבת עבודה נקייה ממפגעים. מודעות, הדרכה, הקפדה על נהלים, ערנות והערכת נזקים וסיכונים מצד העובדים והמעבידים יתרמו רבות למניעת מפגעים מיותרים שנגרמים בדרך כלל בהעדרה של תודעה והקפדה.

מקרים לדוגמא: אחריות מעביד לנזק במקרה של תאונת עבודה

המקרה של כרמל שאול יכול להמחיש את הנטען. באחת מחופשות הלימודים לרגל חג הפסח פנה כרמל שאול לחברת כוח אדם וחיפש עבודה לתקופת החופש. הוא נקלט בחברה שעסקה באריזה ואחסון של בקבוקי שתייה. בחצר המפעל עמדה מלגזה ששימשה את העובדים הקבועים והמורשים לצורך הובלה וסידור המשטחים.

במהלך עבודתו נהג כרמל שאול על מלגזה מבלי שהוכשר לכך ומבלי שהיה לו רישיון נהיגה. המנהלים לא הורו לו לנהוג בה כדי להעמיס משטחים, אך נהגו להשאיר את מפתח המלגזה במתנע לאחר סיום עבודתם. עובדה זו קרצה לכרמל והוא נהג במלגזה מספר פעמים מבלי שאסרו עליו. באחת הפעמים ארעה תאונה במפעל והמלגזה התהפכה וכך ידו הימנית רוסקה.

הוגשה תביעה לביטוח הלאומי שהכיר בתאונה כתאונת עבודה. נקבעה לעובד נכות צמיתה בשיעור 59.5%, נכות רפואית משוקללת הועמדה על 60%.

נכות תפקודית לעתיד הועמדה על 60%. נפסקו לתובע פיצויים בגין כאב וסבל, הפסד שכר לעבר, אבדן השתכרות בשל אי יכולת לשרת בצבא, הפסדי שכר לעתיד, עזרת צד ג' ולעבר ולעתיד, הוצאות רפואיות עבר ועתיד ובסך הכל 1,680,750 ₪, לאחר ניכוי רשלנות תורמת. לאחר ניכוי תגמולי מל"ל, סך של 187,240 ₪.

קיראו בהרחבה: הלכת השנים האבודות בדיני נזיקין

במקביל הוגשה תביעה נגד המעבידים בתיק תא (חי') 1326/98 כרמל שאול נ' ש.ניר הצפון (1991) בע"מ.

בית המשפט שדן בתביעה קבע אחריות ופיצוי לנפגע לאחר ששוכנע מחומר הראיות כי המנהלים העלימו עין ולא נקטו אמצעים סבירים למנוע מהעובד לנהוג במלגזה ובכך התרשלנו. לפי הפסיקה הנהוגה וגם בפסק דין זה המעביד חב חובת זהירות כלפי עובדיו.

עצם העובדה שהמפתחות הושארו במתנע המלגזה וזאת לאחר שהעובד נהג בה מספר פעמים היא דוגמה לרשלנות של המעביד ומנהליו. חברת כוח האדם שהעסיקה את העובד חבה באחריות מושגית ותשלום פיצויים.

התובע לא יצא נקי לגמרי מפסק הדין. בית המשפט לקח בחשבון את העובדה שניתן היה לצפות מהעובד למרות גילו הצעיר, לצפות את הסיכונים מנהיגה במלגזה ללא ניסיון והרשאה. לאור זאת, הוטלה עליו אחריות המוגדרת כאשם תורם של העובד.

גם שהואן עורסאן שהועסק על ידי חברת דן רולידר העוסקת בעבודת הנדסה אזרחית נפגע גם הוא במהלך עבודתו ותבע את מעבידו בבית משפט השלום בתיק: תא 25111/97 שהואן עורסאן נ' דן רולידר חב' לעבודות הנדסה אזרחית.

התאונה ארעה בחודש דצמבר 1996 עת פירק התובע פיגומים שהיו קשורים בחוט ברזל בשטח אתר בנייה. אחד החוטים שנחתך על ידו קפץ לעין ופצע אותה. התאונה הוכרה כאירוע תאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי ונקבעה לו נכות צמיתה בשיעור 30%.

בית משפט השלום לא רחש אמון לתובע ודחה את תביעתו כנגד המעסיק וטען כי לאחר ששקל את שאלת האחריות, הגיע בית המשפט למסקנה שמדובר בפעולה פשוטה ושגרתית שאינה דורשת מיומנות מיוחדת או הדרכה מיוחדת או פיקוח בעת ביצועה, וניתן היה לצפות מעובד מנוסה להעריך את הסיכון שבעצם חיתוך החוט. עוד נטען כי רשלנות המעביד לא הוכחה.

קיראו: תביעת פיצויים לאחר תאונת עבודה

התובע לא השלים עם פסיקת בית משפט השלום והגיש ערעור לבית המשפט המחוזי בהליך ע.א. 003057/06.

המחוזי קיבל את ערעורו וקבע כי חובה על מעביד להעמיד לרשות עובדיו תנאי עבודה בטוחים. כפי שנטען בפסק דין ע.א. 663/88 שירזיאן נ' לבידי אשקלון בע"מ פ"ד מז (3) 225: "..., קיימת חובה כללית וגורפת מצד המעביד לנקוט את כל האמצעים הסבירים כדי לוודא שעובדיו יוכלו לבצע את עבודתם בתנאי בטיחות אופטימאליים...מהותם ומידתם של אותם אמצעי זהירות משתנות לאור טיבו, שכיחותו וחומרתו של הסיכון שהמעביד מודע לו או חייב להיות מודע לו..."

באירוע הנדון לא שוכנע בי המשפט כי תנאי העבודה היו בטוחים ועל המעביד היה לצפות מצב זה ולצייד את העובד בהדרכה, במכשירי עזר ובכל דרך סבירה כדי להגן עליו, לעתים גם מפני טעותו. הואיל וכך השתכנע בית המשפט כי המעבידה חבה ברשלנות כלפי התובע בגין התאונה. פסק הדין בוטל והוחזר לשלום לדיון בשאלת גובה הנזק.

מומלץ לקרוא: נכות בעקבות תאונת עבודה

בכל מקרה של פגיעה במקום עבודה מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתאונות עבודה, שכן הוא זה שיש בידו לסייע לכם בנבכי ההליכים המשפטיים עד לקבלת הפיצוי המתאים לגובה הנזק וכמובן שגם בכל הנוגע להיקף אחריותו של המעביד לנזקים שנגרמו.

לשיחה אישית עם עורך דין עופר סולר במקרה
של תאונת בעבודה חייג/י: 03-7369253

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נזקי גוף שנגרמו לגולש - תאונת עבודה? - האם נזק גוף שנגרם לגולש במהלך עיסוקו הוכר כתאונת עבודה? - היכנסו לקריאה במאמר המלא...
המעביד לא שמר על הבטיחות, העובד נפגע בתאונה - בית המשפט קבע כי שמירה על נוהלי הבטיחות ומתן הדרכה לעובדים, עשויים היו למנוע את התרחשות תאונת העבודה - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: סולר קפלינסקי נזקי גוף תאונות עבודה אחריות מעביד

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים איכ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מספר תביעות שהוגשו נגד בית החולים איכילוב בגין רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות כנגד בית החולים מא...

עורך הדין עופר סולר מציג מספר מקרים של תביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים מאיר בכפר סבא...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר על תביעות פיצויים שהוגשו כנגד בית החולים תל השומר בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר תביעות שהוגשו כנגד בית החולים העמק בעפולה בשל רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות רשלנות רפואית נגד ...

עורך הדין עופר סולר מסביר אודות מספר מקרי תביעות שהוגשו נגד בית החולים רבקה זיו בעילת רשלנות רפואית...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פסק דין: פיצויים לנפגעת ב...

סקירה משפטית של פסק דין המסביר את פסיקת בית המשפט לתשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים בעקבות התרשלות חמורה בניתוח ליישור מחיצות האף...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

היעדר התנגדות לקבלת תרופה...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין שקבע כי היעדר התנגדות לקבלת תרופה עשוי להוות הסכמה מדעת...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

הורים שהם בני דודים לא הו...

עורך הדין עופר סולר מסביר פסק דין מעניין, שהכריע בסוגיית רשלנות רפואית בשל אי הפניה של בני דודים לקבלת ייעוץ גנטי ולידת ילד נכה...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

400,000 ש''ח פיצויי בגלל ...

בית המשפט קבע פיצויים לילד שנפגע בעינו בשל רשלנות רפואית בניתוח הקטרקט שעבר...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

תביעות נגד בית החולים סורוקה

עורך הדין עופר סולר מביא דוגמאות לתביעות רשלנות רפואית שהוגשו נגד בית החולים סורוקה בבאר שבע...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

התפרצות מחלת נפש לאחר נית...

אדם לקה בסכיזופרניה לאחר ניתוח השתלת שיער שעבר, האם המקרה מזכה בפיצויים בשל רשלנות רפואית?

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פנייה לנציב קבילות הציבור...

עורך הדין עופר סולר מסביר על אופן הפניה וסמכותו של נציב קבילות הציבור למקצועות רפואיים במשרד הבריאות...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

עברת טיפול אורטודנטי ונגר...

עורך הדין עופר סולר מסביר על מקרה של רשלנות חמורה בטיפול אורטודונטי וקבלת פיצויי עתק...

קרא עוד

30 בדצמבר 2019

פיצויי של מיליונים על רשל...

עורך הדין עופר סולר ייצג תובע שנגרם לו נזק חמור בניתוח פריצת דיסק שעבר, ובית המשפט המחוזי פסק לטובתו מיליוני שקלים כפיצויי...

קרא עוד

07 בינואר 2020

רשלנות באבחון נגע סרטני מ...

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק פיצויים של מאות אלפי שקלים בשל רשלנות רפואית חמורה באבחון נגע סרטני ממאיר בגופו של אדם!

קרא עוד

12 בינואר 2020

הגשת תביעה בגלל רשלנות רפ...

עורך דין עופר סולר מסביר על מקרים של רשלנות רפואית בהריון ופגיעה משמעותית בעובר ובאם ההריונית...

קרא עוד

12 בינואר 2020

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

12 בינואר 2020

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

סולר קפלינסקי רשלנות רפואית: המשרד המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה עומד לרשותך!

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 36