חייג/י לקבלת ייעוץ אישי:   03-381-2222

התמחות מיוחדת ובלעדית בייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

ייצוג נפגעי רשלנות רפואית

עורך הדין עופר סולר, עם מעל 20 שנות ניסיון והצלחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בתביעות מול רופאים, מוסדות רפואיים ומשרד הבריאות!

פניה מהירה לעורך דין >>

תאונת דרכים בירידה מאוטובוס - הפיצויים שנפסקו

מחבר: 27/12/2019 15:34

פסק הדין שניתן בעניין ב.ס נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ עסק בתביעה שהגישה ס. לפיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לה עקב תאונת דרכים לפי הפלת"ד  - חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כנגד נהג האוטובוס בו נסעה וחברת הביטוח שלו.

רקע עובדתי

ילידת 1940 נפגעה ביום 05.06.00 בעת שירדה מתוך אוטובוס. דלתות האוטובוס נסגרו עליה והיא נפלה ונחבלה בראשה, בפניה, בגבה וברגלה הימנית. אושפזה בבית החולים הדסה בירושלים למשך כ 62 יום ועברה שלושה ניתוחים תחת הרדמה כללית.

המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה בתור תאונת עבודה work accident בגינה נקבעה לס. נכות רפואית צמיתה של כ 41% לפי הפירוט הבא: 15% נכות אורטופדית, 15% נכות פלסטית, 10% נכות בגין נזק בווריד וכן 10% נכות פסיכיאטרית. כן נקבעה לה נכות זמנית של 100% לשנה הראשונה לאחר הפגיעה ונכות של 45% לשנה לאחר מכן.

לחצו כאן לקריאה בנושא: פגיעה בעת ירידה במדרגות אוטובוס - תאונת דרכים?

טענות הצדדים בתביעה בגין תאונת דרכים בעת ירידה מאוטובוס

הנתבעים אינם חולקים באשר לחבותם לפצות את התובעת מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אלא לעניין גובה הנזק בלבד.

לטענת התובעת, לאחר שחרורה מבית החולים היתה מרותקת למיטה זמן רב, סבלה מכאבים חזקים ברגלה הימנית, היתה מוגבלת הן בהתניידות והן בתפקוד היומיומי ונזקקה לעזרה בביצוע פעולות, עבודות בית וניידות, עזרה אשר ניתנה לה על ידי בני משפחתה וילדיה.

עוד טענה התובעת כי נזקקה לאביזרים רפואיים: מיטה מיוחדת, הליכון, נעליים אורתופדיות ומקל הליכה.

התובעת טענה כי עד למועד הגשת התביעה היא מסתייעת במקל ואינה יכולה ללכת או לעמוד זמן ממושך, אינה מסוגלת לעבוד עבודה פיזית ועוברת טיפול פסיכולוגי אצל מטפל פרטי עקב סיוטי לילה ודיכאון.

כן טענה התובעת כי לפני התאונה עבדה ברשות השידור כאחראית מחסן בגדים ואביזרים וכתופרת, במשכורת של 7,200 ש"ח לחודש. בנוסף עבדה התובעת כתופרת גם באופן פרטי.

בהתאם להחלטת הועדה הרפואית של שירות המדינה יצאה התובעת לגמלאות והיא מקבלת כעת פנסיה בגובה 1,473 ש"ח.

הנתבעים טענו כי התובעת אינה סובלת מנכות אשר גורמת לפגיעה בתפקוד ברמה המצריכה קבלת עזרת הזולת וכי לתובעת בעיות רפואיות רבות בעבר שאינן קשורות לתאונה.

הכרעת בית המשפט

בית המשפט קבע את הנכות התפקודית של התובעת בשיעור 45% מאחר ובהתחשב בגילה ובמגבלותיה לא תוכל להשתכר בכבוד בעבודות אחרות.

בגין כאב וסבל קבע בית המשפט פיצוי בסך 78,482 ש"ח.

בגין הפסדי השתכרות בעבר - בגין השנה הראשונה לאחר התאונה נפסקו 118,233 ש"ח (13 חודשים פיצוי בשיעור 100%), ולאחר מכן עד הגיעה לגיל פרישה 185,116 ש"ח (53 חודשים בשיעור 45%), בגין הפסדי השתכרות לעתיד לא נקבעו פיצויים מאחר והתובעת הגיעה לגיל 65.

עבור עזרת צד ג' בעבר נפסקו פיצויים בסך 36,633 ש"ח לתקופה הראשונה ו 70,882 ש"ח לתקופה השניה, בגין עזרת צד ג' לעתיד נקבעו פיצויים בסך 127,719 ש"ח.

באשר לטיפולים פסיכולוגיים - את אלה ניתן לקבל באמצעות קופת החולים אך התובעת בחרה לקבלם באופן פרטי. ככלל, כל טיפול שהניזוק זכאי לקבלו דרך קופת חולים ובוחר לעשותו באופן פרטי אין לפסוק בגינו פיצויים.

נוכח האמור, בגין הוצאות רפואיות שונות, ניידות וטיפולים פסיכולוגיים נקבעו לתובעת פיצויים בסך 25,000 ש"ח לעבר ולעתיד.

נפסק, כי מסך כל הפיצויים ינוכו תשלומים ששולמו על ידי המוסד לביטוח לאומי The National Insurance Institute בסך 576,212 ש"ח כך שסך כל הפיצויים יעמוד על 65,853 ש"ח בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

לחצו לקריאה בנושא קביעת הפיצויים בתאונת דרכים

בכל פציעה עקב תאונת דרכים מומלץ לפנות בהקדם אל עורך דין מנוסה בתחום הנזיקין.

חוויתם פגיעה בתאונת דרכים? לחצו לקבלת ייעוץ משפטי

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
נפילה בתור לאוטובוס - האם תאונת דרכים? - האם נפילה בעת המתנה בתור לאוטובוס הוכרה כתאונת דרכים? - היכנסו לקריאת תקציר פסק הדין והכרעת בית המשפט...
נפגעת בתאונת דרכים בזמן נסיעה ברכב הסעות? - מה אומר חוק הפלת"ד לפגבי פגיעות בתאונת דרכים בעת נסיעה ברכב הסעות בתשלום?
אחריות רכבת ישראל במקרה של פגיעת נוסעים - חשוב להכיר ולהבין מהו היקף אחריותה של רכבת ישראל במקרה של פציעה או נזקי גוף שנגרמו לנוסע ברכבת...

דרגו אותנו: | דירוגך () בוצע בהצלחה דירוג ממוצע (0) | דירוגים (0)

0 stars - based on 1 reviews

קראו עוד

סגור  

מיקומך באתר: עופר סולר פיצויים שנקבעו בגין תאונת דרכים בעת ירידה מאוטובוס

הערכת סיכויי תביעה

פנה/י עכשיו לצורך הערכה מדוייקת של סיכויי התביעה בשיתוף מומחה רפואי מוביל:

מכתבי תודה והערכה

"חשוב היה לי גם לכתוב ולהגיד תודה, עוד פעם, על הטיפול המשפטי שלך ושל צוות המשרד בתביעת הפיצויים שלנו מול בית החולים תל השומר. הגענו אליך בהמלצה של רופא בכיר ולמרות הקשיים, קיבלנו פסק דין ופיצויים הולמים"

ד.מ. סביון

"עופר סולר היקר, אין לנו מילים לתאר את הטיפול המשפטי המסור והמקצועי שקיבלנו ממך, לאורך 4 וחצי שנים שבהם ניהלת את התביעה מול בית חולים העמק בתבונה רבה, עמדת לצד בני המשפחה בכל עת ובכל עניין. מאחלים לך רק בריאות והצלחה"

משפחת ב.ע. חדרה

"פנינו למשרדך כשנה וחצי אחרי אירוע קשה של לידה שהסתבכה, ליווית והפנת אותנו אל המומחים הרפואיים והגשת תביעת פיצויים שהסתיימה במהירות, בדרך של פשרה ומבלי להגרר להליכים משפטיים מיותרים וכואבים. על כל אלה תודתינו"

בני הזוג בצרה

"עו"ד עופר סולר ייצג את המשפחה בתביעה נגד גניקולוג וקופת חולים מאוחדת. זכינו להכיר את המומחה המשפטי הטוב ביותר בתחום בזכות המלצה של קרוב משפחה והגענו לתוצאה ראויה, שעזרה להמתיק ולו במעט את חומרת הפגיעה והשפעותיה"

ב.פ. בני ברק

סקירה משפטית עדכנית:

31 במרץ 2024

אי הפניה לביצוע בדיקת ממו...

רשלנות רפואית של רופא משפחה שלא הפנה בזמן אישה לביצוע בדיקת ממוגרפיה, מה שגרם לאיחור באבחון סרטן השד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניהול לידה הובילה...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו תיאור תביעה שהוגשה בגין רשלנות בניהול לידה, אשר גרמה לקרע ברחם והובילה לצורך בכריתתו של הרחם...

קרא עוד

31 במרץ 2024

אוסטאומיליטיס בעקבות זיהו...

תקציר פסק דין שבוחן האם זיהום שהתפתח לאחר ניתוח גרם לאוסטאומיליטיס ובעקבות כך לכריתת שתי אצבעות רגליו של התובע...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בניתוח בקע מפשעתי ...

תובע הסובל מלידה מטמירות אשכים טען כי רשלנות בניתוח בקע מפשעתי שעבר פגעה בכושר הפריון שלו - להלן תקציר פסק הדין והכרעת ביהמ"ש.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי גילוי תסמונת דאון במהל...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו סקירת פסק דין בעניין אי גילוי תסמונת דאון בעת הריון והסבר אודות חובותיו של הרופא המטפל במעקב ההריו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית לפני צינתור לב

תקציר פסק דין העוסק בטענות תובע, כי לא ניתנו לו הסברים מספקים טרם ביצוע הליך צינתור לב, חוות דעת המומחים הרפואיים והכרעת ביהמ&quo...

קרא עוד

31 במרץ 2024

חובת מתן הסבר לפני ניתוח ...

עורך דין עופר סולר מביא לפנינו דוגמא לרשלנות רפואית בניתוח הרניה ומתייחס לחובת ההסבר על סיבוכים אפשריים בניתוח...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית באבחון דלקת...

סקירה משפטית שבוחנת האם רשלנות חדר המיון של בי"ח קפלן גרמה לאיחור באבחון דלקת התוספתן אצל נערה, שגרמה לבסוף להתנקבות שלו.

קרא עוד

31 במרץ 2024

אי אבחון חוסר קורפוס קלוסום

פרשנות חשובה ומעניינת של פסק דין המתאר מקרה של רשלנות רפואית חמורה בסקירת מערכות שגרמה לאי אבחון של חוסר בקורפוס קלוסום...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות בטיפול בדמם לאחר ל...

עורכי הדין שלנו מביאים לפניכם תקציר פס"ד ופרשנות משפטית על מקרה של רשלנות רפואית בטיפול בדימום לאחר לידה, שהובילה לכריתת רחם.

קרא עוד

31 במרץ 2024

הגשת תביעת רשלנות רפואית ...

הגשת תביעת רשלנות רפואית - סדר ההליך לצורך הגשת תביעת רשלנות רפואית עד למועד פסק דין...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תסחיף מי שפיר Amniotic fl...

על תסחיף מי שפיר Amniotic fluid embolism ומקרי רשלנות רפואית בלידה ומיד אחריה...

קרא עוד

31 במרץ 2024

תביעה לנזק גוף בעקבות ליד...

הוריו של תינוק אשר נולד בלידת ואקום טענו כי נזקי גוף שנגרמו לו אירעו כתוצאה מביצוע הלידה באופן מכשירני - לחצו לקריאת תקציר פסק הד...

קרא עוד

31 במרץ 2024

1 מכל 7 מקרי אוטיזם ניתן ...

מעל 15% מכלל מקרי האוטיזם נובעים בשל פגיעה גנטית מוכרת, שניתן לראוי לאבחן בעובר, כבר בחודשי ההריון הראשונים. מחובתו של רופא הנשים...

קרא עוד

31 במרץ 2024

האם מותר לקחת את התרופה ה...

כמעט כל אשה בהריון נתקלת לאורך תשעת החודשים בשאלות לגבי נטילת תרופות בהריון. התשובות מורכבות, חשובות ולעיתים אינן חד משמעיות וברו...

קרא עוד

31 במרץ 2024

רשלנות רפואית בלידה - לפנ...

עורך הדין עופר סולר מנהל את משרד עורכי הדין המוביל בישראל בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה, לצורך הגשת תביעת פיצויים בשל נזקים שנ...

קרא עוד

31 במרץ 2024

פגיעה במבנה הכרומוזום: חש...

נכון למועד כתיבת שורות אלו ניתן לזהות בבדיקות גנטיות, כבר בתחילת ההריון, מאות פגיעות ושינויים במבנה הכרומוזומים של העובר וזכותם ש...

קרא עוד

03 באפריל 2024

הכירו את רוט סולר - תביעו...

רוט סולר - תביעות ביטוח הנה פירמה פורצת דרך, שמעדכנת גרסה בעולם המשפט וקובעת סטנדרט חסר תקדים, באמצעות הצגת פתרון השוזר את העלית ...

קרא עוד

פניה לעורך דין

עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך בכל שאלה ובכל מקרה של חשש מרשלנות רפואית:

אני רוצה להתייעץ >>

טלפון: 03-381-2222

פקס: 03-7369345

מרכז עזריאלי 1, קומה 24